JUŻ W KIOSKU

Przebudowa ul. Witolda Lutosławskiego zakończona

2021-10-29 07:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Nowa ul. Witolda Lutosławskiego, po kompleksowej przebudowie, została przekazana do użytku mieszkańców. Dokumentacja na wykonanie inwestycji i budowa pierwszego etapu, to zwycięskie projekty wybrane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wiosną zakończono prace przy budowie pierwszego odcinka, natomiast jesienią całość przekazano do użytku mieszkańców.

fot. UM Starachowice

Ulica Witolda Lutosławskiego znajdująca się na osiedlu Południe jeszcze na początku roku była drogą gruntową, przy której zlokalizowane są domki jednorodzinne i bloki. Inicjatywa budowy drogi wyszła od samych mieszkańców.

- Ulica ta stanowi przykład inwestycji zrealizowanej dzięki zaangażowaniu mieszkańców – mówi Krzysztof Zuba radny Rady Miejskiej w Starachowicach. – Najpierw do jednej z edycji Budżetu Obywatelskiego zgłosiliśmy projekt wykonania dokumentacji dla tej drogi. Projekt zwyciężył, dokumentacja powstała. W kolejnym roku również do Budżetu Obywatelskiego złożyliśmy projekt na wykonanie I etapu. Udało się, projekt znów wygrał i zdobyliśmy 300 tys. zł. Jest to ogromna zasługa mieszkańców, którzy nawzajem się dopingowali do głosowania. Na wiosnę tego roku wykonany został pierwszy etap prac. Prezydent, doceniając zaangażowanie mieszkańców, dołożył funduszy i teraz droga została wykonana w całości. Dziękuję w imieniu mieszkańców.

Prezydent Miasta Marek Materek wizytował nową drogę wspólnie z wykonawcą robót i radną Rady Miejskiej Agnieszką Chedą.

- Ulica Witolda Lutosławskiego ciągnie się od al. Świętego Jana Pawła II do ul. 6 Września, wykonana została w tym roku, w dwóch etapach – informuje prezydent, - Prace przy budowie drugiego odcinka drogi wykonał Zakład Robót Drogowych, pana Włodzimierza Olszewskiego. Natomiast wcześniej mieszkańcy tej ulicy i osoby, które z nimi sympatyzują przegłosowali wniosek zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego na wykonanie dokumentacji dla przebudowy tej ulicy i I etapu prac. Gmina dołożyła funduszy i wykonaliśmy także drugi etap, po to, aby poprawić warunki dojazdowe do budynków wielorodzinnych, jakie powstały tu w poprzednich latach, a także dla mieszkańców domków jednorodzinnych, którzy od kilkudziesięciu lat czekali na utwardzoną drogę. Dziękuję wykonawcy za sprawną realizację. Dziękuję radnym Rady Miejskiej za pośrednictwem pani Agnieszki Chedy. Nie ma z nami pana radnego Krzysztofa Zuby, który był autorem wniosku zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego.

W ramach inwestycji wykonano tu nawierzchnię jezdni z kostki brukowej, po obydwu stronach są chodniki z płyt betonowych i próg zwalniający. W ramach tego przedsięwzięcia zrobiona została kanalizacja deszczowa. Koszt tych prac to 426 tys. zł. Długość całego odcina to 320 m.b.

- Serdecznie dziękuję w imieniu mieszkańców i radnych za kolejną inwestycję w naszym mieście – mówi radna Agnieszka Cheda, - Tak jak wspomniał pan prezydent, część środków na realizację inwestycji została przekazana w ramach Budżetu Obywatelskiego i ogromne podziękowania kieruję do mieszkańców za zaangażowanie w ten projekt. My radni będziemy dalej wspierać realizację Budżetu Obywatelskiego, jest to program, jakiego oczekują i potrzebują mieszkańcy.

Wykonawcą prac na drugim odcinku drogi był Zakład Robót Drogowych Włodzimierza Olszewskiego.

- Od kilku lat startowaliśmy w przetargach ogłaszanych na terenie Starachowic jednak dopiero po dwóch czy trzech latach udało nam się wygrać realizację ul. Witolda Lutosławskiego II etap i ulicy Górnej, która też już została zakończona. Chcemy się pochwalić, że odpowiadając na apel pana prezydenta, aby przyspieszyć termin zakończenia prac ze względu na szkołę i duży ruch na tym osiedlu, inwestycja została zakończona miesiąc przed umownym terminem. Bardzo dobrze nam się układała współpraca z mieszkańcami i urzędnikami. Bezpośredni nadzór nad realizowanymi pracami sprawował pan inż. Zbigniew Musiał kierownik robót. Mamy nadzieję, że nie są to ostatnie ulice na terenie Starachowic, jakie mogliśmy wybudować. Przygotowujemy się do startu w kolejnych przetargach. Życzymy miłej dalszej eksploatacji.

/komunikat prasowy UM Starachowice/ 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowice poszukują kandydatów na zastępcę prezydenta ds. społecznych

2021-11-24

Starachowice poszukują kandydatów na zastępcę prezydenta ds. społecznych

Prezydent Starachowic Marek Materek ogłosił konkurs na stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Społecznych. Starachowice są miastem, które w ostatnich latach zmieniły swoje oblicze, dzięki aktywnemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych.
Listopadowe obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

2021-11-23

Listopadowe obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

W najbliższy piątek (26 listopada) o godzinie 9:00, w sali konferencyjnej "Olimpia" Urzędu Miejskiego rozpocznie się sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Obrady będzie można oglądać poprzez transmisję na stronie Telewizji Ratusz Starachowice.
Wielka Lekcja Obywatelska z Prezydentem Starachowic Markiem Materkiem

2021-11-12

Wielka Lekcja Obywatelska z Prezydentem Starachowic Markiem Materkiem

W ramach wspólnej inicjatywy samorządowców w Polsce #MyOSamorządzie, we wtorek (9 listopada) o godzinie 18:00, odbył się live na Facebooku Prezydenta Starachowic Marka Materka, który poprowadził Lekcję Obywatelską.
WAŻNE!!! Uzupełnienie do informacji o zmianie rachunków bankowych Gminy Starachowice / Urzędu Miejskiego

2021-11-09

WAŻNE!!! Uzupełnienie do informacji o zmianie rachunków bankowych Gminy Starachowice / Urzędu Miejskiego

Jak już informowaliśmy, od dnia 1 listopada 2021 roku bankiem prowadzącym obsługę budżetu Miasta Starachowice jest SANTANDER BANK POLSKA S.A. z siedzibą w Warszawie przy al. Jana Pawła II 17. Jak dokonać wpłaty należności z tytułu podatków i wszelkich opłat na rzecz Miasta Starachowice bez dodatkowych opłat i prowizji?
11 listopada - Targowisko Miejskie nieczynne

2021-11-08

11 listopada - Targowisko Miejskie nieczynne

Wielka Lekcja Obywatelska z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem

2021-11-08

Wielka Lekcja Obywatelska z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem

W ramach wspólnej inicjatywy samorządów w Polsce #MyOSamorządzie, we wtorek (9 listopada) o godzinie 18:00 odbędzie się live na Facebooku Prezydenta Starachowic Marka Materka, który poprowadzi Lekcję Obywatelską.
Nowe dowody osobiste

2021-11-05

Nowe dowody osobiste

Zgodnie z komunikatem Ministra Cyfryzacji wprowadzenie rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie nowego dowodu osobistego zostało zaplanowane na 7 listopada 2021 roku. Oznacza to, że już od poniedziałku 8 listopada, można składać wnioski o dowód osobisty według nowych regulacji. 
Drogowcy zakończyli prace na kolejnych ulicach

2021-10-30

Drogowcy zakończyli prace na kolejnych ulicach

Poprawie uległy warunki codziennego funkcjonowania mieszkańców ulic: Zwierzynieckiej, Zacisze i Owocowej. Te położone w sąsiedztwie ulicy Kościelnej, dotychczas gruntowe uliczki, przeszły prawdziwą przemianę.
„Ubywa dróg gruntowych a przybywa utwardzonych”

2021-10-29

„Ubywa dróg gruntowych a przybywa utwardzonych”

Dobiegły końca prace drogowe prowadzone przy budowie gruntowego odcinka ul. Składowej. - Rok 2021 obfituje w realizację mikro inwestycji, które realizujemy w różnych częściach miasta – informuje Prezydent Starachowic Marek Materek.