JUŻ W KIOSKU

Posprzątaj Kamienną z miastem Wąchock

2022-05-01 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Akcja Operacja Czysta Rzeka 2022 t to ogólnopolska akcja sprzątania rzek w linii brzegowej oraz ich korytach, a także w bezpośredniej okolicy sąsiadującej z rzeką. Dołączył do niej Wąchock, który ma w planie wysprzątać Kamienną.

Zapraszamy Was do dołączenia do akcji w dniu 06 maja 2022, kiedy spotkamy się nad Wąchockim zalewem i wyruszymy sprzątać linię brzegową naszej Kamiennej na odcinku Marcinków-Wąchock-Starachowice.
Zapewnione będą worki i rękawiczki. Chęć udziału w akcji prosimy zgłaszać do 29 kwietnia 2022 mailowo na adres iwona.pater@o2.pl lub przez stronę https://operacjarzeka.pl/. Zarejestrowani uczestnicy będą mogli otrzymać podkoszulek z logiem akcji - informuje Miasto wąchock w mediach społecznościowych.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Wąchock upamiętni żydowską społeczność

2022-04-14

Wąchock upamiętni żydowską społeczność

Przybyli do Wąchocka pod koniec XVIII wieku, aktywizowali handel, wrastali pomału w tę ziemię. Dziś jedynym śladem ich bytności jest stareńki kirkut

2022-03-19

"Korona Królów" w Wąchocku

Kolejny raz klasztor cystersów w Wąchocku staje się miejscem planu filmowego. W jego wnętrzach zagościła ekipa popularnego serialu "Korona królów. Jagiellonowie". Akcja tego sezonu obejmuje lata 1400 - 1417. 
W Wąchocku powstaje nowy ośrodek zdrowia

2022-03-01

W Wąchocku powstaje nowy ośrodek zdrowia

Budynek nowego Ośrodka Zdrowia, którego budowa zakończyć się ma jeszcze w tym roku, zaczyna się zarysowywać. Mocny fundament już widać ponad poziomem ziemi. Prace trwają.
Wąchock robi podsumowanie

2022-02-13

Wąchock robi podsumowanie

Remonty i inwestycje - taki jest bilans roku 2021 w gminie Wąchock.
Bezpłatne dyżury psychologa i psychiatry

2022-02-08

Bezpłatne dyżury psychologa i psychiatry

W ramach realizacji „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok w Wąchocku odbywają się bezpłatne dyzury psychologa i psychiatry.
Powstańczy etos

2022-02-01

Powstańczy etos

Minęło wielu lat, a Powstanie Styczniowe wciąż jest żywe w świadomości mieszkańców Wąchocka, świadczą o tym liczne znaki pamięci - mogiły na cmentarzu, pomnik Mariana Langiewicza, tablice, nazwy ulic, imię miejscowej szkoły czy symboliczne obozowisko.
Wąchock pokłonił się bohaterom

2022-01-31

Wąchock pokłonił się bohaterom

W tym roku nieco skromniej niż zwykle, ale przecież niemniej uroczyście - Wąchock oddał cześć Powstańcom Styczniowym.
Święta Zofia z Rataj odzyskała blask

2021-12-30

Święta Zofia z Rataj odzyskała blask

Kaplica Świętej Zofii na Ratajach to miejsce wyjątkowe, położone wśród pól i łąk jest idealne do zapatrzenia się w cudne dzieło stworzenia. Przy kaplicy rośnie też dąb Cichociemny, który kiedyś, za stuleci wiele będzie szumiał opowieści o czasach odległych, nam współczesnych. Być może zaszumi o świętej Elżbiecie Węgierskiej, która od wieków nad tą ziemią czuwa.
Cysterskie skarby zapierają dech

2021-12-29

Cysterskie skarby zapierają dech

Wśród nich listy Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Cypriana Kamila Norwida, ale też relikwiarze noszące znamiona czasu i inne naczynia liturgiczne. Wszystko dostępne w doskonałej jakości, w formie cyfrowej na stronie wąchockiego opactwa. Zacznijmy jednak od początku.
Co kryła cysterska koperta

2021-12-22

Co kryła cysterska koperta

Skarb oczywiście. Jaki? Poczytajcie.