JUŻ W KIOSKU

Pasja malowania

2022-03-31 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W ostatnich dniach marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Pani Joanny Lipki. Obrazy, które można tam zobaczyć, to swoisty zapis stanów emocjonalnych autorki.

Pasję do malowania zaszczepił w niej tata. Kiedy skończyła 6 lat rozpoczęła naukę w szkole plastycznej w Radomiu, jej codziennością stały się techniki cieniowania, wydobywanie głębi i podstawy architektury. Motywację do malowania daje jej rodzinie i znajomi, ale największym kibicem jej twórczości jest babcia. To ona zaprowadziła Joannę na zajęcia do szkoły plastycznej i pilnowała, żeby nie zniechęcała się porażkami. Do tej pory trzyma prace starannie ułożone w wielkiej teczce z napisem „Asia”.

W obrazach Joanny każdy może odnaleźć w nich to, co sam chce i to, co czuje. Prace powstały z wykorzystaniem farb strukturalnych, akrylowych oraz farb do ikon. Abstrakcje stanowią zapis emocji, uczuć i stanów wewnętrznych, a przestrzenna forma, barwne kompozycje dają możliwość czytania każdego obrazu na nowo, w zależności od emocji odbiorcy.

Joanna Lipka to bankowiec z artystyczną duszą. Malowanie to dla niej autoterapia, która leczy ze stresów i trosk dnia codziennego. kolejną jest charakteryzacja, która – jak twierdzi – nadaje jej życiu kolorów. Przez wiele lat rysowała ołówkiem, czarną kredką i długopisem. Tworzyła ilustracje do książek, między innymi do zbioru opowiadań dla dzieci „Myszka Szaryszka” Walentyny Pawelec.

Znajomi i przyjaciele doceniają talent Joanny i od czasu do czasu proszą ją o projekt na tatuaż czy nowy obraz do domu. Ostatnio zaczęła malować buty specjalnymi farbami do tkanin.

Życzymy sukcesów i inspiracji.

Grażyna Rożek Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Aktywni seniorzy Gminy Pawłów

2023-01-12

Aktywni seniorzy Gminy Pawłów

Aktywność ruchowa jest najlepszym lekiem wykorzystywanym zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu różnych chorób. Wiedzą o tym seniorzy z Gminy Pawłów, którzy w ramach projektu "Aktywny senior 2022" aktywnie uczestniczyli w zajęciach rehabilitacyjnych i rekreacyjnych.
Barbara z Gór Świętokrzyskich 

2022-12-18

Barbara z Gór Świętokrzyskich 

Mowa rzecz jasna o Świętej Barbarze, co przycupnęła w jednym z najpiękniejszych punktów widokowych, skąd rozpościera się wspaniały widok na krajobraz Gór Świętokrzyskich. Powiada się, że stanęła tu w XIX wieku. 

2022-12-10

"Sołtyski" z Pawłowa z nagrodą

Ogrom gratulacji i słowa uznania - to wszystko dla folklorystyczno - obrzędowego  "Sołtyski", który sięgnął po najwyższe podium w województwie prezentując na Przeglądzie Teatrów Wiejskich obrzęd „Swaty”. 
Iłżeckie spotkania

2022-11-28

Iłżeckie spotkania

W jeden z niedzielnych listopadowych wieczorów, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży wypełniła się po brzegi czytelnikami, przyjaciółmi i rodziną Jana Czarneckiego. Ten poeta i nauczyciel promował książkę.: „Iłża i ziemia iłżecka w życiu i twórczości Jana Czarneckiego”.
Z miłości do rodzinnej ziemi

2022-11-26

Z miłości do rodzinnej ziemi

Franciszek Dobrucki to emerytowany inżynier budownictwa i zdawać by się mogło, że w tym ścisłym umyśle nie ma miejsca na poetyckie strofy. Nic jednak bardziej mylnego.

2022-11-12

"Strofy jesieni" wybrzmiały w Iłży

W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbyła się XV edycja konkursu recytatorskiego i XVI edycja konkursu literackiego pod wdzięczną nazwą "Strofy jesieni".
Bo Żeromski pochodził z tych stron

2022-11-05

Bo Żeromski pochodził z tych stron

Każdy przeczytał przynajmniej jedną jego książkę, jedni go lubią, inni nienawidzą, ale nikt nie pozostaje wobec niego obojętnym. Stefan Żeromski - człowiek, który urodził się w Strawczynie, mieszkał w Ciekotach i pokochał Łysogóry.
Noc bibliotek w Pawłowie

2022-10-15

Noc bibliotek w Pawłowie

Za nami VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w Gminnej Biblioteki Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie odbyła się 1 października, a zainteresowani uczestnictwem przybyli do biblioteki jeszcze przez zapadnięciem zmierzchu.

2022-10-08

"To się musi powieść"

Pod takim hasłem odbyła się już VIII Ogólnopolska Noc Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży.
Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

2022-09-25

Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jadownikach (gm. Pawłów).