JUŻ W KIOSKU

Ósmy Star na "Ścieżce STARa"

2021-12-03 08:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Na starachowickiej Ścieżce Stara stanął kolejny, ósmy już Star – model 660 M2. To na pewno, nie ostatni samochód, jaki dopełnił ciężarowy szlak. Nowy Star stanął na skrzyżowaniu ul. Iłżeckiej z Krańcową.

fot. UM Starachowice

- Kolejnego Stara wyremontowała firma Star San Duo, serdeczne podziękowania dla właścicieli firmy. Cieszę się, że w mieście stanął ósmy już Star. Ósmy, ale nie ostatni, dlatego że pracujemy nad tym, aby dwa kolejne stary zasiliły Ścieżkę Stara – mówił podczas poniedziałkowej (29 listopada) konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek. - Miasto planuje przygotować przewodnik poszczególnych egzemplarzy samochodów, po to, aby wiedzieć gdzie znajdują się samochody. Ścieżka Stara stała się strzałem w dziesiątkę i z roku na rok staramy się ten pomysł rozwijać, ubogacać, a także dbać o to, aby stary były w dobrym stanie - dodał prezydent.

- To piąty pojazd, który firma Star San Duo zakupiła i wyremontowała. Prezentowany samochód to cysterna wodna Star 660 M2 z 1979 roku, Ma ona pojemność 3700 litra i przebieg zaledwie 2170 km. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w Ścieżce Stara, w przyszłym roku, wspólnie z władzami miasta planujemy dostarczyć kolejne pojazdy – powiedział przedstawiciel firmy Star San Duo. Konrad Dziubek.

- Odbieramy dużo telefonów od ludzi spoza Starachowic, którzy są bardzo zainteresowani i dopytują, czy będą kolejne takie pojazdy na terenie miasta. Z zapowiedzi wiemy, że są planowane kolejne ciężarówki. Wierzę, że kolejne będą tak piękne, jak ta, którą dzisiaj oglądamy – powiedział Ernest Kumek, kierownik referatu gospodarki odpadami i dróg.

Koszt realizacji po stronie gminy tj. przygotowania miejsca, placu i dokumentacji to około 50 tys. zł., sam wóz i jego remont został ufundowany przez firmę Star San Duo.

Edukacyjna „Ścieżka STARa” powstała w 2018 roku z okazji 70. rocznicy rozpoczęcia produkcji samochodów ciężarowych STAR w Starachowicach. Aktualnie prezentowane samochody to:

  • Star 200 przy Alei Niepodległości i ul. księdza Kardynała S. Wyszyńskiego,
  • Star 660 przy ul. Radomskiej, obok Urzędu Miejskiego,
  • Star 1142 przy ul. Kieleckiej i ul. Radomskiej,
  • Star 28 obok Centrum Handlowego Galardia,
  • Star 25 na Skwerze E. Masalskiego przy ul. Ostrowieckiej,
  • Star 266 przy rondzie prezydenta Lecha Kaczyńskiego,
  • Star A 66 Żuraw, przy ul. Iglastej,
  • Star 660 MZ, skrzyżowanie ul. Iłżeckiej z Krańcową.

Pomysłodawcami utworzenia pamiątkowego szlaku motoryzacyjnego są panowie Jan Tamiołło oraz Eugeniusz Majchrzyk, a firma Star San Duo jest jedną z firm, która ufundowała i zadbała o wyremontowanie tych historycznych pojazdów.

- Kiedy 20 września 2018 roku stawialiśmy pierwszy Star, nie spodziewałem się, że doczekamy się ósmego pojazdu. Ta "Ścieżka Stara" dzisiaj tworzy własną historię i było to możliwe dzięki zaangażowaniu pana prezydenta oraz dwóch firm Autobox Innovations oraz Star San Duo, które są głównymi dostarczycielami eksponatów. Cieszę się, że ścieżka będzie się dalej rozwijała – podsumował Jan Tamiołło.

/komunikat prasowy UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzi o europejskim rynku pracy

2022-01-17

Młodzi o europejskim rynku pracy

W ciągu ostatnich kilku lat Unia Europejska zdecydowanie wzmocniła swoją politykę ukierunkowaną na osoby młode. W związku z tym Gmina Starachowice wspólnie z Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka w minionym tygodniu (13-14 stycznia) zorganizowała dwudniowe warsztaty dotyczące transformacji rynku pracy oraz gospodarki w ramach projektu "Mix the Bubbles".
Pomoc Gminy Starachowice w usunięciu azbestu

2022-01-13

Pomoc Gminy Starachowice w usunięciu azbestu

Uwaga właściciele wyrobów i odpadów azbestowych – ruszył nabór wniosków na 2022 rok. Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach informuje o możliwości skorzystania z pomocy w realizacji prac związanych z usuwaniem wyrobów i odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Starachowice.
Paweł ,,LOJAK

2022-01-12

Paweł ,,LOJAK" Kozarzewski przyleci do Starachowic

W ramach wydarzenia "Spotkanie z Pasją Gwiazdy Sportu Lotniczego" organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, z mieszkańcami spotka się wyjątkowy gość - motoparalotniowy Mistrz Polski, Europy i Świata!
Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

2022-01-09

Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

Urząd Stanu Cywilnego w Starachowicach co roku organizuje uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Przygotowanie uroczystości wiąże się z procedurą trwająca kilka miesięcy, tj. wystąpieniem do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, a następnie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie odznaczeń i dyplomów za długoletnie pożycie małżeńskie.
Zaproszenie na warsztaty Mix the Bubbles

2022-01-08

Zaproszenie na warsztaty Mix the Bubbles

Gmina Starachowice wspólnie z Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka serdecznie zaprasza osoby do 35. roku życia do udziału w dwudniowych warsztatach dotyczących transformacji rynku pracy oraz gospodarki w ramach projektu "Mix the Bubbles", które odbędą się w dniach 13-14 stycznia 2022 r. w godz. 9:30 – 15:00.
Dodatek Osłonowy w CUS

2022-01-06

Dodatek Osłonowy w CUS

Od dnia 10.01.2022r. Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Centrum Usług Społecznych, przy ul. Majówka 21a, pokój nr 1 na parterze, będzie realizował wypłatę dodatku osłonowego. Mieszkańcy Gminy Starachowice mogą składać wnioski o przyznanie tej formy rządowej pomocy zarówno w tradycyjnej formie papierowej lub drogą elektroniczną (wniosek można składać za pośrednictwem profilu zaufanego, w innym przypadku wniosek musi być podpisany podpisem elektronicznym).
Targ przełożony na środę

2022-01-04

Targ przełożony na środę

Urząd Miejski informuje...
Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do magistratu

2021-12-24

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do magistratu

Z Betlejemskim Światełkiem Pokoju, Urząd Miejski w Starachowicach odwiedzili przedstawiciele Hufca Starachowice z komendantem phm. Konradem Ćwikiem na czele. Światełko dla mieszkańców Starachowic przekazali Zastępcy Prezydenta Miasta Ewie Skibie.   
Konkurs na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach

2021-12-22

Konkurs na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach

Prezydent Starachowic Marek Materek ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach. Czas na składanie ofert upływa 10 stycznia 2022 roku.