JUŻ W KIOSKU

OHP sprząta świat

2021-10-03 18:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska, to także wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Aktywnie w tym uczestniczy młodzież ze starachowickiego OSiW OHP.

OSiW OHP

Jak co roku wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Myślę wiec nie śmiecę”, nawiązującym do słynnego powiedzenia Kartezjusza ,,Cogito ergo sum”. Wiedzą, że w akcji sprzątania świata nie chodzi tylko o to, by sprzątać, ale także, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady w celu zmniejszenia ich masy trafiającej na składowiska. To przede wszystkim akcja uświadamiająca, że każdy z nas ma wpływ na środowisko oraz ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Organizatorem akcji był Urząd Miasta w Starachowicach, od którego grupa uczestników OHP otrzymała worki i rękawice niezbędne do wykonania pracy. Wyznaczony teren sprzątali uczestnicy szkoły zawodowej w zawodach kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz mechanik pojazdów samochodowych.Zajęli się terenem wokół zbiornika Pasternik oraz wzdłuż rzeki Kamiennej. Zebrane i posegregowane worki odpadów pozostawiono obok mostu, przy ulicy Radomskiej.

Akcja była dla uczniów starachowickiej placówki doskonałą lekcją ekologii. Młodzież podczas akcji, przebywała pod opieką wychowawcy Mieczysława Rosińskiego.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Tureckie opowieści w bibliotece

2021-10-18

Tureckie opowieści w bibliotece

Już w najbliższy piątek, 22 października, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej wybrzmi głos muezzina, poczujecie zapach Bosforu i magię meczetu. Jednym słowem nadchodzi flirt z Turcją. Na podróżnicze spotkanie zaprasza nasza redakcyjna koleżanka
Prezydencka akceptacja

2021-10-18

Prezydencka akceptacja

Ciężko pracują, aby mieć satysfakcję z tego, co robią oraz cieszyć się z uznaniowego aplauzu. Niemałym wysiłkiem, wyobraźnią, znajomością folkloru i ukochaniem swojej małej Ojczyzny, wykazała się wiceprezes starachowickiego UTW Anna Tokarska planując wystawienie na scenie Parku Kultury „ Świętokrzyskiego Pikniku” . Gotowy projekt został przedłożony Urzędowi Miasta, który to urząd nie tylko go zaakceptował, ale także dofinansował.
Ekologicznie w Adamowie

2021-10-18

Ekologicznie w Adamowie

Ekologiczna szkoła to taka, która rozumie, inspiruje, otacza opieką i prowadzi do sukcesu. Taka jest właśnie Szkoła Podstawowa w Adamowie, a powyższą zasadę rozumieją jej pracownicy.
To już dziś. Park Kultury zaprasza

2021-10-16

To już dziś. Park Kultury zaprasza

Nagrody MBP rozdane

2021-10-17

Nagrody MBP rozdane

Nagrody dla najlepszych graczy rozdane. Miejska Biblioteka Publiczna przyznała nagrody zwycięzcom konkursu związanego z grą Cosmicam, opartą na twórczości Stanisława Lema.  
Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

2021-10-16

Z wycieczką w Dolinie kłodzkiej

Pierwszy miesiąc nauki młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zakończył relaksem.Uczniowie klas 3 rt wraz z klasą 2 TR kształcąca się w zawodzie technik reklamy pojechali na trzydniową wycieczką do Doliny Kłodzkiej.
Zakochaj się w szóstce

2021-10-15

Zakochaj się w szóstce

Pod takim hasłem już po raz trzeci Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zorganizowała piknik, podczas którego zbierano fundusze na „Strefę relaksu” w placówce.
Spotkali się w bibliotece

2021-10-13

Spotkali się w bibliotece

To był pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Świat za oknem roztańczył się kolorami, a oni zasiadali w przytulnym wnętrzu biblioteki "Nad Skałą" (Staszica 5). Rozmawiali o książkach, których motywem przewodnim były Chiny.
Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

2021-10-13

Rozpoczął się Nowy Rok Kulturalny

Nowy rok Kulturalny to przede wszystkim nowy sezon artystyczny dla miasta Starachowice. Podczas uroczystego rozpoczęcia sala widowiskowa Parku Kultury wybrzmiała życzeniami dalszych sukcesów i chęci do prowadzenia mieszkańców artystycznymi szlakami muzyki, obrazu i teatru.