JUŻ W KIOSKU

"Ogromna prośba o normalność" - starachowiccy przedsiębiorcy apelują do prezydenta i prezesa PWiK

2023-03-14 15:10:36

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Do redakcji Gazety, z listem otwartym do prezydenta Starachowic Marka Materka i prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Jerzego Miśkiewicza zwrócili się Czytelnicy. Ich zdaniem, bez udziału lokalnych mediów i nagłośnienia sprawy, nie da się w stanie rozwiązać zaistniałego „problemu”.

fot. nadesłane

Prezentujemy treść pisma.

- U zbiegu ulic al. Armii Krajowej i Szlakowisko znajduje się szereg pawilonów usługowo handlowych. Tereny pod te pawilony zostały zakupione od Urzędu Miasta w drodze przetargu (drogo). Jako teren usługowo-handlowy w PEŁNI UZBROJONY przez prywatnych inwestorów.

Przyłącze wodociągowe zbudowaliśmy, kanalizację zbudowaliśmy, parking zbudowaliśmy - wszystko w tzw. „cudzym terenie” ponieważ jest to teren Urzędu Miasta. Teraz dowiadujemy się, że kanał sanitarny - GŁÓWNA NITKA odbierająca ścieki ze wszystkich pawilonów jest w „NASZEJ KONSERWACJI”. Paranoja polega na tym, że kanał - skoro został dopuszczony do eksploatacji, to został odebrany – ale NIGDY NIKT NAM ZA PONIESIONE NAKŁADY NIE ZWRÓCIŁ. Mało tego przez 30 LAT PWiK nie drga powieka, że korzystają z nie swojej własności i pobierają PEŁNE opłaty za odbiór ścieków.

Kością niezgody jest tzw. "placek" tj. pokrywa betonowa studni. Cena "placka" to 97 PLN plus robocizna, czyli położenie. Przez PWiK ta czynność została wyceniona na 1600 zł.

I jeszcze jedno, przyczyną uszkodzenia placka jest kompletnie księżycowy krajobraz, jazda wszystkimi samochodami po, bardzo delikatnie mówiąc, nieutwardzonym, dziurawym terenie – NA MARGINESIE TO JEST TEREN MIASTA. Istniejący stan stwarza zagrożenie nie tylko dla pojazdów, ale ludzi również.

Kpiąc, zaproponuję: przekazać całą sieć kanalizacyjną wraz z oczyszczalnią użytkownikom w utrzymanie i konserwację a opłaty przeznaczyć tylko dla PWiK tylko wtedy, po co nam oni.

Myślę, że czas poświęcony na szukanie „jelenia”, który wymieni placek, kosztował znacznie drożej niż on sam. Panowie BŁAGAM nie w ślady Unii a drogą zdrowego rozsądku i normalności - czytamy.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.
Ulica Lachy gotowa. Inne uliczki osiedla

2024-04-10

Ulica Lachy gotowa. Inne uliczki osiedla "Brazylia" też doczekają się remontów

Zakończył się remont ulicy Lachy znajdującej się na osiedlu Brazylia we wschodniej części miasta. Gminna inwestycja rozpoczyna cykl zadań w tej części miasta, na które pozyskane zostały środki finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna planowana wartość remontów ulicy Lachy, Cichej, Cmentarnej i Sąsiedzkiej to ponad 2 miliony złotych. Na ten cel miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych. 
Spotkanie dla ludzi biznesu

2024-04-09

Spotkanie dla ludzi biznesu

 Starachowicki Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców organizuje w Centrum Kreatywności "Pałacyk" przy ulicy Konstytucji 3  - go Maja 15 panel dyskusyjny pt. "Wyzwania przed polską gospodarką i przedsiębiorcami w ramach globalnej rywalizacji gospodarczej".
Wybory samorządowe 2024. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego

2024-04-09

Wybory samorządowe 2024. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego

W wyborach samorządowych wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42 proc. poparcia. Na drugim miejscu jest Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 21,7 proc. Koalicja Obywatelska uzyskała 18,72 proc, dalej jest Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 9,15 proc. Reszta komitetów nie uzyskała progu wyborczego.