JUŻ W KIOSKU

"Ogromna prośba o normalność" - starachowiccy przedsiębiorcy apelują do prezydenta i prezesa PWiK

2023-03-14 15:10:36

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Do redakcji Gazety, z listem otwartym do prezydenta Starachowic Marka Materka i prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Jerzego Miśkiewicza zwrócili się Czytelnicy. Ich zdaniem, bez udziału lokalnych mediów i nagłośnienia sprawy, nie da się w stanie rozwiązać zaistniałego „problemu”.

fot. nadesłane

Prezentujemy treść pisma.

- U zbiegu ulic al. Armii Krajowej i Szlakowisko znajduje się szereg pawilonów usługowo handlowych. Tereny pod te pawilony zostały zakupione od Urzędu Miasta w drodze przetargu (drogo). Jako teren usługowo-handlowy w PEŁNI UZBROJONY przez prywatnych inwestorów.

Przyłącze wodociągowe zbudowaliśmy, kanalizację zbudowaliśmy, parking zbudowaliśmy - wszystko w tzw. „cudzym terenie” ponieważ jest to teren Urzędu Miasta. Teraz dowiadujemy się, że kanał sanitarny - GŁÓWNA NITKA odbierająca ścieki ze wszystkich pawilonów jest w „NASZEJ KONSERWACJI”. Paranoja polega na tym, że kanał - skoro został dopuszczony do eksploatacji, to został odebrany – ale NIGDY NIKT NAM ZA PONIESIONE NAKŁADY NIE ZWRÓCIŁ. Mało tego przez 30 LAT PWiK nie drga powieka, że korzystają z nie swojej własności i pobierają PEŁNE opłaty za odbiór ścieków.

Kością niezgody jest tzw. "placek" tj. pokrywa betonowa studni. Cena "placka" to 97 PLN plus robocizna, czyli położenie. Przez PWiK ta czynność została wyceniona na 1600 zł.

I jeszcze jedno, przyczyną uszkodzenia placka jest kompletnie księżycowy krajobraz, jazda wszystkimi samochodami po, bardzo delikatnie mówiąc, nieutwardzonym, dziurawym terenie – NA MARGINESIE TO JEST TEREN MIASTA. Istniejący stan stwarza zagrożenie nie tylko dla pojazdów, ale ludzi również.

Kpiąc, zaproponuję: przekazać całą sieć kanalizacyjną wraz z oczyszczalnią użytkownikom w utrzymanie i konserwację a opłaty przeznaczyć tylko dla PWiK tylko wtedy, po co nam oni.

Myślę, że czas poświęcony na szukanie „jelenia”, który wymieni placek, kosztował znacznie drożej niż on sam. Panowie BŁAGAM nie w ślady Unii a drogą zdrowego rozsądku i normalności - czytamy.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

2023-03-20

Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

Grupa starachowickich działaczy w ramach projektu „Zaangażowanie mieszkańców Starachowic w inicjatywę bezpłatnej komunikacji” przygotowała dwa projekty uchwał dotyczące poprawy jakości funkcjonowania miejskiej komunikacji. I choć zebrali ponad 2 tysiące podpisów poparcia, dopełnili wszelkich formalności, to radni Rady Miejskiej w Starachowicach odrzucili ich projekty, w tym ten dotyczący zorganizowania konsultacji społecznych w sprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej w Starachowicach.
Pełne kosze i zniszczone trawniki

2023-03-20

Pełne kosze i zniszczone trawniki

Brudny kubeł to siedlisko wielu bakterii, dlatego nie tylko należy go regularnie opróżniać, ale również czyścić. Mieszkańcy ulicy Harcerskiej w Starachowicach interweniują, że osiedlowe kosze "przelewają' się od zawartości. 

2023-03-19

"Kto na PiS głosuje, robali nie konsumuje". Prawo i Sprawiedliwość namawia do jedzenia polskiej, zdrowej żywności

Podczas sobotniego (18 marca br.) dnia targowego w Starachowicach, działacze Prawa i Sprawiedliwości z posłem Krzysztofem Lipcem na czele, przekonywali do jedzenia zdrowej, polskiej żywności, przestrzegając przed proponowanymi przez grupę C40 pomysłami włączenia do jadłospisu robaków.
Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

2023-03-18

Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

W czwartek (16 marca br.) do województwa świętokrzyskiego zawitała Lewica z programem "Bezpieczna Rodzina". Parlamentarzystki i parlamentarzyści na czele z wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym uczestniczyli w spotkaniach m.in. w powiecie starachowickim, jędrzejowskim, koneckim, ostrowieckim, skarżyskim, sandomierskim, włoszczowskim oraz w Kielcach. 
Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

2023-03-18

Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

W piątkowe (17 marca br.) popołudnie, około godziny 14:15 doszło do uszkodzenia instalacji i wycieku amoniaku na jednym z wydziałów w zakładach przetwórstwa mięsnego Animex w Starachowicach. - Sytuacja została wywołana wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - czytamy w komunikacie prasowym firmy.  
Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

2023-03-17

Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

Radni Prawa i Sprawiedliwości ze Starachowic są zaniepokojeni sytuacją w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Podczas czwartkowej (16 marca br.) konferencji prasowej zarzucili prezydentowi miasta Markowi Materkowi nadmierną ingerencję w sprawy placówki.
Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

2023-03-17

Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

Radny Rady Miejskiej Michał Walendzik w piśmie skierowanym do prezydenta Starachowic zwrócił uwagę na zdemontowane podczas rewitalizacji otoczenia Dworca Wschodniego i pozostawione przy parkingu przy ul. Kolejowej stare wiaty przystankowe. 
Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

2023-03-17

Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach zakończyło "Modernizację części osadowo-biogazowej oczyszczalni ścieków w Starachowicach". Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a umowa o dofinansowanie Projektu została podpisana z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we wrześniu 2016 roku.
Co z projektem starachowickiej geotermii?

2023-03-16

Co z projektem starachowickiej geotermii?

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czerwcu ub.r., głosowano w sprawie uchwały "przystąpienia do realizacji projektu pn. „Wykonanie otworu badawczego Starachowice GT-1 dla rozpoznania i udokumentowania zasobów wód termalnych na terenie Miasta Starachowice”.
Oświadczenie ZEC po konferencji Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

2023-03-15

Oświadczenie ZEC po konferencji Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic

Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic podczas wtorkowej (14 marca br.) konferencji prasowej poruszyło temat wydatkowania pieniędzy na zewnętrzną obsługę prawną przez Zakład Energetyki Cieplnej. Zdaniem działaczy stowarzyszenia jest to „szastanie publicznymi pieniędzmi” [więcej: https://bit.ly/3mYwjU0]