JUŻ W KIOSKU

"Ogromna prośba o normalność" - starachowiccy przedsiębiorcy apelują do prezydenta i prezesa PWiK

2023-03-14 15:10:36

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Do redakcji Gazety, z listem otwartym do prezydenta Starachowic Marka Materka i prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Jerzego Miśkiewicza zwrócili się Czytelnicy. Ich zdaniem, bez udziału lokalnych mediów i nagłośnienia sprawy, nie da się w stanie rozwiązać zaistniałego „problemu”.

fot. nadesłane

Prezentujemy treść pisma.

- U zbiegu ulic al. Armii Krajowej i Szlakowisko znajduje się szereg pawilonów usługowo handlowych. Tereny pod te pawilony zostały zakupione od Urzędu Miasta w drodze przetargu (drogo). Jako teren usługowo-handlowy w PEŁNI UZBROJONY przez prywatnych inwestorów.

Przyłącze wodociągowe zbudowaliśmy, kanalizację zbudowaliśmy, parking zbudowaliśmy - wszystko w tzw. „cudzym terenie” ponieważ jest to teren Urzędu Miasta. Teraz dowiadujemy się, że kanał sanitarny - GŁÓWNA NITKA odbierająca ścieki ze wszystkich pawilonów jest w „NASZEJ KONSERWACJI”. Paranoja polega na tym, że kanał - skoro został dopuszczony do eksploatacji, to został odebrany – ale NIGDY NIKT NAM ZA PONIESIONE NAKŁADY NIE ZWRÓCIŁ. Mało tego przez 30 LAT PWiK nie drga powieka, że korzystają z nie swojej własności i pobierają PEŁNE opłaty za odbiór ścieków.

Kością niezgody jest tzw. "placek" tj. pokrywa betonowa studni. Cena "placka" to 97 PLN plus robocizna, czyli położenie. Przez PWiK ta czynność została wyceniona na 1600 zł.

I jeszcze jedno, przyczyną uszkodzenia placka jest kompletnie księżycowy krajobraz, jazda wszystkimi samochodami po, bardzo delikatnie mówiąc, nieutwardzonym, dziurawym terenie – NA MARGINESIE TO JEST TEREN MIASTA. Istniejący stan stwarza zagrożenie nie tylko dla pojazdów, ale ludzi również.

Kpiąc, zaproponuję: przekazać całą sieć kanalizacyjną wraz z oczyszczalnią użytkownikom w utrzymanie i konserwację a opłaty przeznaczyć tylko dla PWiK tylko wtedy, po co nam oni.

Myślę, że czas poświęcony na szukanie „jelenia”, który wymieni placek, kosztował znacznie drożej niż on sam. Panowie BŁAGAM nie w ślady Unii a drogą zdrowego rozsądku i normalności - czytamy.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Serce dla Maćka

2023-09-21

Serce dla Maćka

13-letni Maciej z Łosienka, koło Kielc od najmłodszych lat zmaga się m.in. z autyzmem. Ostatnio zdiagnozowano u niego nową chorobę: autoimmunologiczne zapalenie wątroby i zapalenie dróg żółciowych, która będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Na rzecz chłopca prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy oraz licytacja na FB. Organizatorzy bardzo proszą o pomoc.     
Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

2023-09-21

Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

Nadleśnictwo Skarżysko wybrało firmę, która wykona remont ulicy Szydłowskiego w Starachowicach biegnącej po leśnych terenach południowej strony Lubianki. Po tym jak miasto zainwestowało w teren rekreacyjny ponad 30 milionów złotych, teraz swój wkład w rozwój tego obszaru dokładają leśnicy. 
W budynku po dawnym gimnazjum będzie... sieciówka KFC

2023-09-20

W budynku po dawnym gimnazjum będzie... sieciówka KFC

Firma Zeta Safe Harbour z siedzibą w Krakowie działająca w branży "Nieruchomości - kupno, sprzedaż, wynajem", w 2021 roku w przetargu ogłoszonym przez Gminę Starachowice, kupiła działkę wraz z budynkiem po dawnej szkole przy ulicy Kieleckiej.
Jest dofinansowanie na modernizację starachowickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

2023-09-20

Jest dofinansowanie na modernizację starachowickiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Prawie 7 mln zł trafi do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Pieniądze z funduszu medycznego, który powstał z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy, zostaną przeznaczone na modernizację i doposażenie w sprzęt medyczny SOR.
Ponad 500 dni bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach

2023-09-21

Ponad 500 dni bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach

Na terenie bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starachowicach prezydent miasta Marek Materek podsumował dotychczasowe funkcjonowanie bezpłatnej komunikacji w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacyjnego. Spotkanie wpisało się w Europejski Tydzień Mobilności, w którego obchody co roku, aktywnie włączają się Starachowice.  
Punkty Pomocy Okresowej w starachowickich szkołach

2023-09-20

Punkty Pomocy Okresowej w starachowickich szkołach

Punkty Pomocy Okresowej to jedna z odpowiedzi na ubóstwo menstruacyjne. Bardzo prężnie w tym zakresie działa Fundacja Akcja Menstruacja, która zawitała do Starachowic. W ramach współpracy z naszą gminą w szkołach oraz przestrzeni miejskiej pojawią się specjalne skrzynki, oraz dyspensery na podpaski i tampony. Pierwszą placówką, której przekazano dyspenser jest Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Starachowicach.
Miasta nad Kamienną powinny być ze sobą skomunikowane

2023-09-19

Miasta nad Kamienną powinny być ze sobą skomunikowane

Problematyka wykluczenia komunikacyjnego była tematem czwartkowej (14 września br.) konferencji prasowej Stowarzyszenia „Wrażliwi Społecznie”, które złożyło petycję do prezydenta Starachowic w sprawie wspólnej komunikacji miejskiej w obszarze tzw. trójmiasta nad Kamienną tj. między Ostrowcem Świętokrzyskim, Starachowicami i Skarżyskiem-Kamienną.
Ruszyła budowa parkingu na terenie Strefy 

2023-09-19

Ruszyła budowa parkingu na terenie Strefy 

Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" przy ul. Kwiatkowskiego (naprzeciwko Zespołu Doskonalenia Zawodowego) powstaje nowy parking. Inwestycja realizowana jest w ramach współpracy partnerskiej przy realizacji zadania pn.: „Poprawa warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”. Zadanie dofinansowane jest z rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.
Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kto wygrał?

2023-09-18

Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kto wygrał?

Zakończyło się tegoroczne głosowanie, w ramach starachowickiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród zgłoszonych przez mieszkańców pięciu pomysłów, wygrał projekt Konrada Rączki, czyli remont sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 12 w Starachowicach. Nie zadowala jednak liczba głosujących. Z 44 129 uprawnionych osób, głosy oddało tylko 1428 mieszkańców, z czego 173 głosy były nieważne.

2023-09-16

"Kobiety na wybory" - wizyta posłanek Koalicji Obywatelskiej w Starachowicach

Bus Koalicji Obywatelskiej z posłankami Barbarą Nowacką, Agnieszką Pomaską oraz Małgorzatą Kidawą-Błońską zawitał w piątkowe (15 września br.) przedpołudnie w Starachowicach.