JUŻ W KIOSKU

Nowy wóz dla OSP Michałów

2021-12-21 13:35:31

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy marki Stolarczyk zasilił bazę sprzętową jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej działającej na osiedlu Michałów. Nowy nabytek strażaków kosztował 824 000 zł. W uroczystym przekazaniu samochodu, które odbyło się w sobotę (18 grudnia), uczestniczyli przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych oraz strażacy i mieszkańcy. Do tej pory, strażacy OSP Michałów, do swojej dyspozycji mieli dwa auta, jedno z 1998 r., a drugie z 1993 r.

fot. Gazeta Starachowicka

Koszt auta to 824 000 zł. Z gminnego budżetu na jego zakup przeznaczono 338 tys. zł, pozostałe środki pochodziły z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 265 tys. zł; Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – 146 tys. zł oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – 75 tys. zł.

Przekazanie kluczyków i dokumentów do nowego samochodu miało miejsce podczas uroczystego apelu, w którym uczestniczyli posłowie: Agata Wojtyszek i Krzysztof Lipiec, Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Skiba, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Rajca, Powiatowy Komendant PSP mł. bryg. Sławomir Zięba, przedstawicielki Rady Powiatu i Rady Miejskiej, a także mieszkańcy osiedla Michałów.

Uroczystość poprowadził prezes OSP Roman Janicki, natomiast kluczyki i dokumenty samochodu odbierali: Naczelnik OSP, druh Mariusz Nowak oraz kierowca, druh Radosław Nowak.

- Panowie Druhowie jest to dowód uznania za Waszą bezinteresowność, profesjonalizm działania, ofiarną służbę i zaangażowanie podczas akcji ratowniczo – gaśniczych – mówiła podczas uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Skiba. - Jestem przekonana, że nowy samochód, przyczyni się do podniesienia zdolności operacyjno – bojowej jednostki, a tym samym do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców. Życzę dalszych osiągnięć w działalności społecznej, sukcesów w pracy zawodowej oraz pomyślności w życiu osobistym.

Zakupiony samochód pożarniczy to uterenowiony średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki STOLARCZYK, model S/M2-3 (R). Jego podstawowe dane techniczne to: podwozie Renault MDB3D; moc maksymalna 210 kW (285 KM); rodzaj napędu 4x4; zabudowa pożarnicza z kompozytu; linia szybkiego natarcia o długości węża 60 m; działko wodno-pianowe; pojemność zbiornika wody 3000 dm³; pojemność zbiornika środka pianotwórczego 300 dm.

Ochotnicza Straż Pożarna w Michałowie prężnie działa od 1929 roku, tradycje pożarnicze są tu przekazywane w rodzinach z ojca na syna. W roku 2009 jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Co ważne, Ochotnicy OSP Michałów, to w większości zawodowi strażacy, którzy także swój prywatny czas poświęcają, niosąc pomoc podczas pożarów czy zdarzeń drogowych. 

/Informator UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Styczniowe obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

2022-01-27

Styczniowe obrady Rady Miejskiej w Starachowicach

W piątek, 28 stycznia br. o godzinie 9:00 odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. W związku z epidemią podczas sesji prosimy o zachowanie szczególnych środki ostrożności. Rekomendujemy obejrzenie sesji na żywo poprzez transmisję na stronie Telewizji Ratusz Starachowice: //www.youtube.com/c/TelewizjaRatuszStarachowice 
Dotacje dla klubów i stowarzyszeń

2022-01-27

Dotacje dla klubów i stowarzyszeń

Finansowe wsparcie dla 65 projektów, dotacje z budżetu Gminy Starachowice o wartości ponad 1,2 miliona złotych i możliwość realizacji zadań publicznych od stycznia 2022 roku – to najważniejsze rozstrzygnięcia kolejnego konkursu dotacyjnego na wsparcie działalności dla naszych stowarzyszeń i klubów sportowych. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek przyznał dotacje na realizację zadań publicznych w 2022 roku na łączną wartość 1.211.550 złotych.
Starachowice	  na piątym miejscu w krajowym rankingu

2022-01-26

Starachowice na piątym miejscu w krajowym rankingu

- Po raz kolejny dowodzimy temu, że Starachowice nie stoją w miejscu. Dotarła do nas informacja, że Starachowice zajęły 5 miejsce w  prestiżowym, ogólnopolskim rankingu Programu „Plan Działań Dla Miast – Modelowa Lokalność”, czyli inicjatywie Instytutu Rozwoju Miast i Regionów – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Możemy być z siebie dumni. To wyraz uznania dla naszego miasta – dodaje prezydent.
Komunikat w sprawie organizacji obsługi interesantów w Urzędzie Miejskim

2022-01-24

Komunikat w sprawie organizacji obsługi interesantów w Urzędzie Miejskim

W związku z utrzymującym się w kraju stanem epidemii niezbędne jest podejmowanie działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W trosce o bezpieczeństwo, kierując się dobrem zarówno interesantów, jak i urzędników, starachowicki magistrat zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie do minimum.
Młodzi o europejskim rynku pracy

2022-01-17

Młodzi o europejskim rynku pracy

W ciągu ostatnich kilku lat Unia Europejska zdecydowanie wzmocniła swoją politykę ukierunkowaną na osoby młode. W związku z tym Gmina Starachowice wspólnie z Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka w minionym tygodniu (13-14 stycznia) zorganizowała dwudniowe warsztaty dotyczące transformacji rynku pracy oraz gospodarki w ramach projektu "Mix the Bubbles".
Pomoc Gminy Starachowice w usunięciu azbestu

2022-01-13

Pomoc Gminy Starachowice w usunięciu azbestu

Uwaga właściciele wyrobów i odpadów azbestowych – ruszył nabór wniosków na 2022 rok. Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach informuje o możliwości skorzystania z pomocy w realizacji prac związanych z usuwaniem wyrobów i odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Starachowice.
Paweł ,,LOJAK

2022-01-12

Paweł ,,LOJAK" Kozarzewski przyleci do Starachowic

W ramach wydarzenia "Spotkanie z Pasją Gwiazdy Sportu Lotniczego" organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, z mieszkańcami spotka się wyjątkowy gość - motoparalotniowy Mistrz Polski, Europy i Świata!
Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

2022-01-09

Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

Urząd Stanu Cywilnego w Starachowicach co roku organizuje uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Przygotowanie uroczystości wiąże się z procedurą trwająca kilka miesięcy, tj. wystąpieniem do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, a następnie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie odznaczeń i dyplomów za długoletnie pożycie małżeńskie.
Zaproszenie na warsztaty Mix the Bubbles

2022-01-08

Zaproszenie na warsztaty Mix the Bubbles

Gmina Starachowice wspólnie z Fundacją Centrum im. Bronisława Geremka serdecznie zaprasza osoby do 35. roku życia do udziału w dwudniowych warsztatach dotyczących transformacji rynku pracy oraz gospodarki w ramach projektu "Mix the Bubbles", które odbędą się w dniach 13-14 stycznia 2022 r. w godz. 9:30 – 15:00.
Dodatek Osłonowy w CUS

2022-01-06

Dodatek Osłonowy w CUS

Od dnia 10.01.2022r. Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych w Centrum Usług Społecznych, przy ul. Majówka 21a, pokój nr 1 na parterze, będzie realizował wypłatę dodatku osłonowego. Mieszkańcy Gminy Starachowice mogą składać wnioski o przyznanie tej formy rządowej pomocy zarówno w tradycyjnej formie papierowej lub drogą elektroniczną (wniosek można składać za pośrednictwem profilu zaufanego, w innym przypadku wniosek musi być podpisany podpisem elektronicznym).