JUŻ W KIOSKU

Najaktywniejszych doceniono

2018-10-15 11:17:34

Ocena:

0/5 | 0 głosów

  Pierwszą edycję programu "Mania Działania" podsumowano w klubie Maska w Kielcach, z udziałem marszałka województwa Adama Jarubasa, prezesa Regionalnego Centrum Wolontariatu Macieja Ziernika oraz Barbary Zamożniewicz, rzecznika młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Gminę Mirzec reprezentowali członkowie nieformalnej grupy "PLiS": Krzysztof Rokita, Zuzanna Gieras, Katarzyna Dudek i Klaudia Barszcz, którzy na galę wybrali się z wójtem gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem, mocno wspierającym działania aktywizujące młodzieży.  

Podziękowania z rąk marszałka Adama Jarubasa odebrała młodzież i wójt gminy Mirzec

  W tegorocznej edycji Programu Grantowego dla Młodzieży "Mania Działania" wzięło udział ośmioro mieszkańców gminy Mirzec: Katarzyna Dudek, Klaudia Barszcz, Zuzanna Gieras i Krzysztof Rokita, czyli grupa "PLiS" oraz Monika Węgrzyn, Julia Pastuszka, Łukasz Rafalik i Kamil Sobczyk z grupy "Volleyball Mirzec". Kierownikiem obu grup był Daniel Mytnik ze stowarzyszenia "Twoja szansa", które było lokalnym koordynatorem projektu pt. "Poznaj swój Mirzec". Była to lekcja gminnej historii "na żywo", prowadzona w formie gry terenowej, w którą zaangażowali rekordowo dużą liczbę osób spoza projektu i za to zostali wyróżnieni podczas gali w Kielcach. Podziękowania za współpracę otrzymał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, a Stowarzyszenie "Twoja Szansa" oraz jego prezes Anna Potrzeszcz i wiceprezes Daniel Mytnik otrzymali certyfikaty. Grupa "Volleyball Mirzec" czyli Monika Węgrzyn, Julia Pastuszka, Łukasz Rafalik i Kamil Sobczyk otrzymali podziękowanie za zrealizowany projekt "Dzień Siatkarza". W województwie świętokrzyskim w programie "Mania Działania" udział wzięły grupy z 13 gmin, które łącznie zrealizowały 33 projekty, a każda otrzymała na ich realizację 1000 zł dotacji. Program był współfinansowany z budżetu województwa świętokrzyskiego.

(mac)

Zostali docenieni za pracę na rzecz środowiska lokalnego

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

2022-09-14

Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

Po pięciu miesiącach od przejęcia placu budowy przez skarżyską firmę "Freedom" widać pracę włożoną w budowę obiektów zaplanowanych w ramach rewitalizacji Mirca.
Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

2022-09-10

Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

To dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Ruszają prace związane z opracowaniem projektu budowy sali gimnastycznej przy szkole w Osinach (gm. Mirzec).
W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

2022-09-04

W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

Samorządowcy z Gminy Mirzec upamiętnili bohaterów września 1939 roku. 
Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

2022-09-01

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

Cztery osoby otrzymały z rąk wójta Mirosława Seweryna akty nominacji na stanowiska kierownicze w placówkach oświatowo – opiekuńczych w Gminie Mirzec. Stanowiska objęły cztery panie.
Młodzi filateliści docenieni

2022-09-05

Młodzi filateliści docenieni

Wielokrotnie pisaliśmy o młodych filatelistach z Gminy Mirzec, gratulowaliśmy sukcesów i Was zachęcaliśmy do ich obserwowania. A gwarantuję, że warto, bo właśnie otrzymali nagrodę.
Mirzec świętował

2022-09-01

Mirzec świętował

W niedzielę, 28 sierpnia, cała Gmina Mirzec świętowała udane żniwa. Było pyszne jedzenie i doskonała zabawa.
Dożynki mirzeckie już w niedzielę

2022-08-26

Dożynki mirzeckie już w niedzielę

To będzie naprawdę dobra zabawa. 
Place zabaw jak nowe

2022-08-17

Place zabaw jak nowe

Zakończyła się modernizacja placów zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Mirzec.Prace wykonała firma Gadmet z Gadki, ich koszt wyniósł  147 461 złote.
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”. 
Folklor połączył pokolenia

2022-08-14

Folklor połączył pokolenia

Zaściankowość, przaśność, zapyziałość? Już nie, dziś moda na ludowszczyznę zatacza coraz szersze kręgi i trzeba przyznać, że na całe szczęście. Już nie zapyziałość, a folklor właśnie. Coś, co łączy ludzi i sprawia, że nagle to, co wydawało nam się przaśne okazuje się po prostu sielskie i urocze.