JUŻ W KIOSKU

MTB Cross już w niedzielę

2022-04-01 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Niedzielnymi  (3 kwietnia) zawodami w Starachowicach rozpoczyna się tegoroczna edycja świętokrzyskiego MTB Cross Maraton. To pierwsza z kilku kolarskich imprez w naszym mieście, których organizacja zapowiadana jest na ten rok.

fot. MTBCross

- Kolarskie imprezy sportowe są imprezami, na które warto stawiać i wspierać je finansowo. Imprezy kolarskie są widowiskowe i atrakcyjne dla zawodników oraz kibiców, ale przede wszystkim w znakomity sposób Starachowice mogą promować się poprzez ich organizację. Efekt promocyjny wynikający ze współorganizacji tych imprez jest niesamowicie trwały. Na przestrzeni kilku ostatnich lat widać duże zainteresowanie „ziemią starachowicką” jako miejscem idealnym do organizacji prestiżowych imprez kolarskich i wyścigów dla amatorów – uważa Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Kolarski rok w Starachowicach rozpoczynamy od rywalizacji kolarzy górskich. Maratony cyklu MTB Cross Maraton odbywają się głównie po nieutwardzonych, leśnych i polnych duktach i ścieżkach, o zróżnicowanym stopniu trudności.

- To kwintesencja kolarstwa MTB w Górach Świętokrzyskich – zapowiadają organizatorzy cyklu.

Każde zawody to rywalizacja kolarzy górskich na trzech dystansach. Zawodnicy za każdym razem rywalizują w kategorii Family (18-25 km), Fan (40-50 km) oraz Master (55-70 km).

Cykl zaczynamy w Starachowicach

Tegoroczny cykl rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę (3 kwietnia) w Starachowicach. Nasze miasto rozpoczyna edycję składającą się z 10 imprez kolarskich. W kwietniu zawodnicy pojadą jeszcze w Daleszycach, a potem czeka ich rywalizacja w kolejnych świętokrzyskich miastach. Cykl zakończy się w Miedzianej Górze (2 października).

Wszelkie informacje na temat najbliższej imprezy, a także całego cyklu można znaleźć na stronie internetowej organizatora zawodów – Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kolarstwa Górskiego MTB Cross – www.mtbcross.pl.

W organizację niedzielnych zawodów w Starachowicach zaangażowany jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a impreza wsparta jest finansowo przez Gminę Starachowice. Patronat nad nią objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

- Zapraszamy na MTB do Starachowic. Już 3 kwietnia zmierzycie się z trzema technicznymi trasami, na których zostawicie litry potu, a na mecie czekały na Was będą endorfiny i pyszne jedzonko. Biuro zawodów znajduje się w budynku przy ulicy Składowej i czynne będzie w dniu startu imprezy od godziny 8-ej. Tu właśnie będzie odbywało się wydawanie numerów startowych oraz zapisy chętnych do sportowej rywalizacji. Zapisy na poszczególne dystanse zamykamy 30 minut przed startem. Zapisy do kategorii master zamykamy o 10-ej, grupy Fan o 10.30, a rywalizację w Family zamykamy o 11-ej – zapowiadają organizatorzy.

/informacja prasowa UM Starachowice/

 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego opiekuna

2022-10-04

Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego opiekuna

Podczas ostatniej sesji radni podjęli decyzję o wyborze nowego opiekuna dla Młodzieżowej Rady Miasta. Został nim, rekomendowany na to stanowisko przez młodzieżowych radnych, pracownik Urzędu Miasta, Kamil Stanos. Decyzję podjęto jednogłośnie, a sama uchwała nie pociąga za sobą żadnych skutków finansowych.
ŚwiaTOsfera Nauki

2022-10-02

ŚwiaTOsfera Nauki

Gościnne mury starachowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki okazały się idealnym miejscem do organizacji drugiego dnia kolejnej edycji Festiwalu Nauki. Wtorkowe spotkania młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych oraz starachowickich liceów poświęcone były różnym dziedzinom nauk humanistycznych i społecznych.
O Starachowicach w Dzień Dobry TVN

2022-09-30

O Starachowicach w Dzień Dobry TVN

W Starachowicach gościła ekipa programu Dzień Dobry TVN, która prosto ze starachowickiego autobusu przeprowadziła wejście "na żywo" - oczywiście w temacie bezpłatnej komunikacji publicznej, która w naszym mieście funkcjonuje od 1 kwietnia br.
Podniosłe święto dostojnych Małżeństw

2022-09-30

Podniosłe święto dostojnych Małżeństw

Diamentowe i Złote Gody obchodziły dziś starachowickie małżeństwa z 60 i 50-letnim stażem. Medale za długoletnie pożycie wręczył Jubilatom Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, składając z tej okazji życzenia kolejnych, szczęśliwych i udanych lat w małżeństwie.
Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2022-09-29

Sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (30 września) o godzinie 9.00 w sali "Olimpia" Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja starachowickiej Rady Miejskiej. Obrady, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

2022-09-26

Badanie zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w badaniu zdolności adaptacyjnej do zmian klimatu społeczności lokalnej Starachowic.
Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

2022-09-25

Młodzi rozmawiają o patriotyzmie

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta do Starachowic zawitała młodzież z kilku krajów Europy. Byli przedstawiciele Grecji, Macedonii Północnej, Włoch, Portugalii, Czech oraz Łotwy. Młodzi ludzie przyjechali, aby porozmawiać oraz wymienić się poglądami na temat kondycji patriotyzmu na Starym Kontynencie i zagrożeniach płynących z nacjonalizmu. Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Muzeum Przyrody i Techniki.
Nowe łazienki dla przedszkolaków z

2022-09-25

Nowe łazienki dla przedszkolaków z "czternastki"

Skrzaty i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 14 doczekały się remontu łazienek w swoim ukochanym przedszkolu. Gmina Starachowice wyremontowała dwie łazienki w placówce. To kolejna inwestycja gminna służąca poprawie warunków w starachowickich przedszkolach.
Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

2022-09-20

Konsultacje dotyczące rozwoju mieszkalnictwa

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowania strategii gospodarowania i rozwoju mieszkalnictwa w Starachowicach, prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

2022-09-18

Starachowice liderem zrównoważonej mobilności

Już po raz piąty miasto Starachowice włącza się w organizację Europejskiego Tygodnia Mobilności. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską promująca zrównoważony transport. W tym roku działania edukacyjne i profilaktyczne będą skierowane przede wszystkim do dzieci z lokalnych przedszkoli.