JUŻ W KIOSKU

Młodzieżowy Festiwal Obywatelski w Starachowice

2022-05-26 13:34:15

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W piątek (27 maja) o godzinie 10.30 w starachowickim Parku Miejskim odbędzie się MŁODZIEŻOWY FESTIWAL OBYWATELSKI. Młodzi radni we współpracy z Parkiem Kultury przygotowali wiele aktywności i wypełnili ten dzień wieloma atrakcjami.

fot. UM Starachowice

Młodzież spotka się, by porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami. Jednym z działań będą warsztaty leżakowe prowadzone przez młodych, pod opieką ekspertów, na temat aktywności obywatelskiej, dezinformacji, przyszłości rynku pracy oraz zdrowia psychicznego młodzieży. Oprócz tego przygotowali konkursy wiedzy z niesamowitymi nagrodami, wywiady, wykłady inspirujące, występy lokalnych artystów, stoiska do gry w planszówki i wiele więcej!

- Wiemy, że godziny festiwalu są dopasowane bardziej do szkół i młodzieży się w nich uczącej, ale zachęcamy wszystkich mieszkańców do dołączenia do nas. Wystarczy przyjść do Parku Miejskiego! - mówi Olga Cukierska, przewodnicząca MRM Starachowice.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

W ramach tego projektu w naszym mieście odbyło się już szkolenie dla radnych MRM Starachowice w Rejowie oraz 4 szkolenia z edukacji międzykulturowej, edukacji obywatelskiej, edukacji ekologicznej oraz edukacji medialnej. 

W ramach szkolenia z edukacji ekologicznej młodzież przeprowadza na terenie miasta kampanię ekologiczną do udziału, w której zaproszone są wszystkie szkoły. Kampania ta polega na przeprowadzeniu akcji sprzątania przez młodzież wyznaczonego przez nich terenu. Następnie wszyscy, którzy zdecydowali się przystąpić do konkursu, mają za zadanie zaprezentować rezultaty w formie zdjęcia lub filmiku. Podczas festiwalu, uczestnicy będą głosować na najlepiej według nich przeprowadzoną akcję, a szkoła, która zwycięży, otrzyma nagrody od Młodzieżowej Rady Miasta. Plakaty informujące o wydarzeniu, są częścią wspomnianej kampanii ekologicznej, od poniedziałku można wypatrywać ich na przystankach!

MRM Starachowice serdecznie zaprasza na organizowane przez nich wydarzenie oraz do udziału w kampanii, a także do śledzenia ich działalności w internecie, by pozostać na bieżąco ze wszystkimi działaniami. 

/informacja prasowa UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Umowa na kolejną inwestycję w Starachowicach podpisana

2022-06-30

Umowa na kolejną inwestycję w Starachowicach podpisana

Już niebawem rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem linii brzegowej zbiornika wodnego Pasternik. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek w czwartek 23 czerwca br. podpisał umowę z Arturem Bławatem - prezesem firmy „ANNA-BUD” Sp. z o.o., wykonawcą inwestycji.
Uroczyste, miejskie podsumowanie roku szkolnego

2022-06-27

Uroczyste, miejskie podsumowanie roku szkolnego

Uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2021/2022 połączone z wręczeniem nagród dla wyróżniających się uczniów odbyło się w czwartek (23 czerwca br.) w sali Olimpia Urzędu Miejskiego.
Przyznano dotacje dla organizacji pozarządowych w Starachowicach

2022-06-22

Przyznano dotacje dla organizacji pozarządowych w Starachowicach

Gmina Starachowice przyznała dotacje na zadania publiczne związane między innymi z letnim wypoczynkiem realizowanym w 2022 roku. Łączna wartość dotacji przyznanych starachowickim organizacjom pozarządowym wyniosła 483.030 złotych.
Czerwcowa sesja Rady Miejskiej

2022-06-21

Czerwcowa sesja Rady Miejskiej

W piątek (24 czerwca) o godz. 9.00 rozpocznie się siódma w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Sesja odbędzie się tradycyjnie w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego. Obrady będzie można oglądać online, pod adresem: https://esesja.tv/
Starachowickie Centrum Usług Społecznych przykładem dla innych

2022-06-19

Starachowickie Centrum Usług Społecznych przykładem dla innych

W Starachowicach w dniach 21-22 czerwca 2022 r. odbędzie się II Kongres Centrów Usług Społecznych. Organizatorami wydarzenia są Prezydent Miasta Starachowice oraz Centrum Usług Społecznych.
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego

2022-06-16

Trwa przyjmowanie wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego

Do 1 lipca br. mieszkańcy Starachowic mogą składać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego Miasta Starachowice na 2023 rok.
W Starachowicach powstaje ogród społecznościowy

2022-06-13

W Starachowicach powstaje ogród społecznościowy

Jednym z elementów realizacji pilotażowego programu edukacji ekologicznej jest budowa ogrodu społecznościowego. W wykonanie tego zadania mocno zaangażowali się seniorzy – słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach, partnerzy projektu.
Ankieta dotycząca sytuacji mieszkaniowej w Starachowicach

2022-06-10

Ankieta dotycząca sytuacji mieszkaniowej w Starachowicach

Urząd Miejski zachęca do wypełnienia ankiety, której wyniki posłużą ekspertom z Politechniki Warszawskiej do opracowania diagnozy nt. aktualnej sytuacji mieszkaniowej w Starachowicach.
Powołano Radę Rozwoju Miasta

2022-06-06

Powołano Radę Rozwoju Miasta

Za nami inauguracyjne posiedzenie starachowickiej Rady Rozwoju Miasta. 20-osobowe ciało opiniodawczo-doradcze zostało powołane Zarządzeniem Prezydenta Miasta Starachowice z dnia 27 maja 2022 roku w ramach realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.
Kierunek - Przyszłość. Starachowice rozpoczynają ważny projekt z funduszy norweskich

2022-06-03

Kierunek - Przyszłość. Starachowice rozpoczynają ważny projekt z funduszy norweskich

Projekt „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”, finansowany z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 (85%) oraz budżetu państwa (15%), oficjalnie rozpoczęty. Partnerem Gminy Starachowic zostało Bergen - drugie co do wielkości największe miasto w Norwegii. W ramach projektu, do gminy trafi blisko 16 milionów złotych, które pozwolą na realizację wielu ważnych zadań.