JUŻ W KIOSKU

Młodzieżowy Festiwal Obywatelski w Starachowice

2022-05-26 13:34:15

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W piątek (27 maja) o godzinie 10.30 w starachowickim Parku Miejskim odbędzie się MŁODZIEŻOWY FESTIWAL OBYWATELSKI. Młodzi radni we współpracy z Parkiem Kultury przygotowali wiele aktywności i wypełnili ten dzień wieloma atrakcjami.

fot. UM Starachowice

Młodzież spotka się, by porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami. Jednym z działań będą warsztaty leżakowe prowadzone przez młodych, pod opieką ekspertów, na temat aktywności obywatelskiej, dezinformacji, przyszłości rynku pracy oraz zdrowia psychicznego młodzieży. Oprócz tego przygotowali konkursy wiedzy z niesamowitymi nagrodami, wywiady, wykłady inspirujące, występy lokalnych artystów, stoiska do gry w planszówki i wiele więcej!

- Wiemy, że godziny festiwalu są dopasowane bardziej do szkół i młodzieży się w nich uczącej, ale zachęcamy wszystkich mieszkańców do dołączenia do nas. Wystarczy przyjść do Parku Miejskiego! - mówi Olga Cukierska, przewodnicząca MRM Starachowice.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Młodzieżowy Kompas Obywatelski” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

W ramach tego projektu w naszym mieście odbyło się już szkolenie dla radnych MRM Starachowice w Rejowie oraz 4 szkolenia z edukacji międzykulturowej, edukacji obywatelskiej, edukacji ekologicznej oraz edukacji medialnej. 

W ramach szkolenia z edukacji ekologicznej młodzież przeprowadza na terenie miasta kampanię ekologiczną do udziału, w której zaproszone są wszystkie szkoły. Kampania ta polega na przeprowadzeniu akcji sprzątania przez młodzież wyznaczonego przez nich terenu. Następnie wszyscy, którzy zdecydowali się przystąpić do konkursu, mają za zadanie zaprezentować rezultaty w formie zdjęcia lub filmiku. Podczas festiwalu, uczestnicy będą głosować na najlepiej według nich przeprowadzoną akcję, a szkoła, która zwycięży, otrzyma nagrody od Młodzieżowej Rady Miasta. Plakaty informujące o wydarzeniu, są częścią wspomnianej kampanii ekologicznej, od poniedziałku można wypatrywać ich na przystankach!

MRM Starachowice serdecznie zaprasza na organizowane przez nich wydarzenie oraz do udziału w kampanii, a także do śledzenia ich działalności w internecie, by pozostać na bieżąco ze wszystkimi działaniami. 

/informacja prasowa UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzi radni podsumowali rok

2023-01-31

Młodzi radni podsumowali rok

Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice przedstawiła sprawozdanie ze swojej działalności statutowej za ubiegły rok. Szczegółowe informacje , podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej, przekazała przewodnicząca MRM Klaudia Chamera.
Aktywni seniorzy

2023-01-31

Aktywni seniorzy

Podczas piątkowej (27 stycznia br.) sesji miejskiej sprawozdanie ze swojej działalności za ubiegły rok przedstawiła Starachowicka Rada Seniorów. Informacje zaprezentował jej aktualny przewodniczący Mirosław Głuchowski.
Dziewiąta Edycja Programu Inicjatyw Lokalnych

2023-01-27

Dziewiąta Edycja Programu Inicjatyw Lokalnych

Gmina Starachowice w 2023 roku po raz dziewiąty będzie realizowała Program Inicjatyw Lokalnych. W tegorocznej edycji wnioski będzie można składać od 13 do 24 lutego.
Styczniowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

2023-01-26

Styczniowa sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Porządek obrad

W piątek (27 stycznia br.) o godz. 9.00 rozpocznie się pierwsza w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Posiedzenie radnych, można oglądać online, pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
Potencjał lokalnych społeczności

2023-01-25

Potencjał lokalnych społeczności

Od ponad roku, w trzech wyznaczonych częściach Starachowic, działają animatorzy zajmujący się Organizowaniem Społeczności Lokalnej. Zachęcają - zniechęconych, przekonują – nieprzekonanych i pokazują, że w lokalnych społecznościach tkwi ogromny potencjał.
Bezpłatne porady dla mieszkańców

2023-01-24

Bezpłatne porady dla mieszkańców

Styczeń to kolejny miesiąc bezpłatnych konsultacji dla mieszkańców realizowanych w ramach projektu „Kierunek Przyszłość: Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. W Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Widok każdy może bezpłatnie skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, a także doradcy finansowego, zawodowego i rodzinnego.
Architekci opracują koncepcje przebudowy szpitala

2023-01-22

Architekci opracują koncepcje przebudowy szpitala

Zakończył się pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących stworzenia koncepcji urbanistycznej dla obszaru dawnego szpitala przy ul. Radomskiej w Starachowicach. Konsultacje odbywały się w formie warsztatów planowania partycypacyjnego metodą „Charette” w ramach projektu pn. „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. Projekt jest współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa.
Długowieczna Starachowiczanka. 108 urodziny Pani Jadwigi Farafoszyn

2023-01-20

Długowieczna Starachowiczanka. 108 urodziny Pani Jadwigi Farafoszyn

20 stycznia 2023 roku Pani Jadwiga Farafoszyn obchodzi swoje 108. urodziny. Starachowiczanka jest najstarszą mieszkanką powiatu starachowickiego i jedną z najstarszych Polek (urodzona w 1915 roku). Podczas dzisiejszej wizyty u dostojnej seniorki receptę na długowieczność jubilatki kolejny raz poznał Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, który z Panią Jadwigą wcześniej, po raz pierwszy, spotkał się w dniu jej setnych urodzin.
Gmina Starachowice w Voxly

2023-01-18

Gmina Starachowice w Voxly

Starachowice dołączyły do grona miast wykorzystujących Voxly - nowoczesną platformę konsultacji społecznych. Pozwala ona na wyrażenie swojej opinii w sprawach ważnych dla mieszkańców miasta bez wychodzenia z domu.
Pomoc Gminy w usunięciu azbestu. Nabór 2023

2023-01-17

Pomoc Gminy w usunięciu azbestu. Nabór 2023

Uwaga właściciele wyrobów i odpadów azbestowych – ruszył nabór wniosków na 2023 rok. Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starachowicach informuje o możliwości skorzystania z pomocy w realizacji prac związanych z usuwaniem wyrobów i odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Starachowice.