JUŻ W KIOSKU

Kałkowianki z nagrodą

2022-07-26 11:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Festiwal Józefa Myszki w Iłży okazał się szczęśliwy dla zespołu z gminy Pawłów powiatu starachowickiego. Była moc energia, radość i entuzjazm, a to musiało zaowocować brawami, bisami i nagrodą właśnie.

Oprócz utworów konkursowych "Kałkowianki"  zaśpiewały dodatkowo „Elegię o Józefie Myszce” pióra instruktora znawcy folkloru Pana Bogusława Sitka, inaugurując tym samym tegoroczny festiwal.

Zespół w konkursie zaśpiewał utwory: „Pogodny wieczorek”- Józefa Myszki i „Za las chłopcy za las”. Nad przygotowaniami do festiwalu czuwał GOKSiR w Pawłowie, a całe KGW "Kałkowianki" zadbało o przepyszne potrawy.

Tegoroczny Festiwal Józefa Myszki w Iłży zgromadził ogromną ilość wykonawców z czego kategoria zespołów śpiewaczych była najliczniejsza.

Zespołowi serdecznie gratulujemy

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Piknik w Tarczku

2022-07-13

Piknik w Tarczku

Wakacje to doskonały czas na integrację, w związku z rozpoczynającym się letnim czasem relaksu Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Tarczku zaprosiło mieszkańców gminy Pawłów do wspólnej zabawy.
Iłża zaprasza na festiwal

2022-07-08

Iłża zaprasza na festiwal

Kolejna edycja Festiwalu Folkloru im. Józefa Myszki już w niedzielę, 17 lipca. impreza startuje o godzinie 12:15 na iłżeckiej Przystani. 
Dzieje się w iłżeckiej bibliotece

2022-07-10

Dzieje się w iłżeckiej bibliotece

Doskonałe wiadomości płyną z Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży. W ubiegłym roku biblioteka złożyła dwa wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programów :Literatura i Partnerstwo dla książki i...
Iłżecka Biblioteka podsumowała konkurs plastyczno–literacki dla dzieci

2022-06-24

Iłżecka Biblioteka podsumowała konkurs plastyczno–literacki dla dzieci

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży podczas Iłżeckich Dni Kultury, podsumowała gminny konkurs plastyczno-literacki pt.: „Zakładka Koszałka Opałka”. Konkurs został zorganizowany na okoliczność 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, którą Sejm RP ustanowił patronką 2022 roku.
Na otwarciu Gawry w Kierzu Niedźwiedzim

2022-06-26

Na otwarciu Gawry w Kierzu Niedźwiedzim

Przypadkiem dotarłam, całkiem nieprzypadkowo o tym piszę. Bo po pierwsze sama miejscowość...

2022-06-16

"Godziembianie" z nagrodą

To było wielkie wydarzenie muzyczne, na letniej scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert laureatów 46. Buskich Spotkań z Folklorem.
Impreza w Iłży?

2022-06-10

Impreza w Iłży?

Czemu nie. Start już dziś.
Mieszkańcy Nowej Słupi muszą zacząć oszczędzać wodę

2022-05-25

Mieszkańcy Nowej Słupi muszą zacząć oszczędzać wodę

Na terenie miasta i gminy Nowa Słupia wprowadzony został zakaz podlewania trawników i ogródków, mycia samochodów oraz napełniania basenów z sieci wodociągowej. To niejedyna miejscowość w Polsce, gdzie mieszkańcy są skłaniani lub zobowiązywani do tego, by wody nie marnować.  

2022-05-22

"Piękno natury" w Iłży

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbył się wernisaż wystawy malarstwa i ceramiki Pani Agnieszki Sygut pt. „Piękno natury”
Bibliotekarze świętowali swój dzień

2022-05-21

Bibliotekarze świętowali swój dzień

Bibliotekarze to czarodzieje słowa i książki, to oni wprowadzają małych i dużych Czytelników w najpiękniejszy świat literatury. Niedawno świętowali swój dzień.