JUŻ W KIOSKU

Dzieje się w iłżeckiej bibliotece

2022-07-10 14:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Doskonałe wiadomości płyną z Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży. W ubiegłym roku biblioteka złożyła dwa wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programów :Literatura i Partnerstwo dla książki i...

Wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, a biblioteka otrzymała dofinansowanie w kwocie 45.000,00 zł.

- Dzięki temu będziemy mogli wydać książkę i przeprowadzić szkolenia dla podwyższenia kwalifikacji naszych pracowników Bibliotekarzy. Dziękujemy bardzo Panu Premierowi Piotrowi Glińskiemu -Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przychylenie się do akceptacji naszych projektów. Podziękowania kierujemy także na ręce Burmistrza Iłży za zaangażowanie w pomoc przy pozyskaniu środków finansowych dla naszej Bibliotek - mówi dyrektor iłżeckiej biblioteki.

W ramach projektu Partnerstwo dla książki "Bibliotekarze zdobywają wiedzę” biblioteka w Iłży rozpoczęła cykl szkoleń, brali w nich udział bibliotekarze Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży, Filie oraz zaproszeni bibliotekarze z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Pionkach, Gminnej i Powiatowej Biblioteki w Rzeczniowie oraz pracownicy Biblioteki Powiatowej przy Powiatowym Instytucie Kultury w Iłży.

Tematem szkoleń : ”Biblioterapia -jako metoda aktywizująca seniorów oraz Neurobik -trening pamięci i koncentracji uwagi dla seniorów ‘’. Szkolenie poprowadziła trenerka Pani Katarzyna Dettlaff-Lubiejewska pracownik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Jeszcze w czerwcu odbyło się inne szkolenie, którego tematem były "Podcasty na podstawie książek - praktyczny warsztat dla młodzieży - jak prowadzić" Udział w nim wzięli bibliotekarze z regionu radomskiego. Szkolenie przeprowadziła firma Good Books z Natalią Kościńską.

 

 


 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Iłżeckie spotkania

2022-11-28

Iłżeckie spotkania

W jeden z niedzielnych listopadowych wieczorów, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży wypełniła się po brzegi czytelnikami, przyjaciółmi i rodziną Jana Czarneckiego. Ten poeta i nauczyciel promował książkę.: „Iłża i ziemia iłżecka w życiu i twórczości Jana Czarneckiego”.
Z miłości do rodzinnej ziemi

2022-11-26

Z miłości do rodzinnej ziemi

Franciszek Dobrucki to emerytowany inżynier budownictwa i zdawać by się mogło, że w tym ścisłym umyśle nie ma miejsca na poetyckie strofy. Nic jednak bardziej mylnego.

2022-11-12

"Strofy jesieni" wybrzmiały w Iłży

W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbyła się XV edycja konkursu recytatorskiego i XVI edycja konkursu literackiego pod wdzięczną nazwą "Strofy jesieni".
Bo Żeromski pochodził z tych stron

2022-11-05

Bo Żeromski pochodził z tych stron

Każdy przeczytał przynajmniej jedną jego książkę, jedni go lubią, inni nienawidzą, ale nikt nie pozostaje wobec niego obojętnym. Stefan Żeromski - człowiek, który urodził się w Strawczynie, mieszkał w Ciekotach i pokochał Łysogóry.
Noc bibliotek w Pawłowie

2022-10-15

Noc bibliotek w Pawłowie

Za nami VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w Gminnej Biblioteki Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie odbyła się 1 października, a zainteresowani uczestnictwem przybyli do biblioteki jeszcze przez zapadnięciem zmierzchu.

2022-10-08

"To się musi powieść"

Pod takim hasłem odbyła się już VIII Ogólnopolska Noc Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży.
Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

2022-09-25

Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jadownikach (gm. Pawłów). 
Szeptucha na Dymarkach

2022-09-13

Szeptucha na Dymarkach

Powspominajmy jeszcze przez chwilę wakacyjny czas i przenieśmy się w czasie. Mniej więcej w połowie sierpnia w pobliskiej Nowej Słupi odbyły się 54. Dymarki - impreza, który połączyła przeszłość z teraźniejszością. Starachowice miały tam swoją przedstawicielkę.

2022-09-06

"Sołtyski" z nagrodą

Każda nagroda dla tych propagują lokalne tradycje bardzo cieszy, palmę pierwszeństwa dzierży w tym temacie Gmina Pawłów.
Wakacyjne spotkania w pawłowskiej bibliotece

2022-09-05

Wakacyjne spotkania w pawłowskiej bibliotece

Sierpień w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowie upłynął pod znakiem  wtorkowych spotkań przy grach planszowych, zajęciach z robotem PHOTON oraz czwartkowych spotkaniach z przedstawicielami ciekawych zawodów. Był one połączone z czytaniem książeczek z serii MĄDRA MYSZ, co bardzo przypadło do gustu najmłodszym mieszkańcom gminy. Co czekało na milusińskich?