JUŻ W KIOSKU

Doskonale się bawili w Wąchocku

2011-12-26 00:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pełna sportowych emocji była Olimpiada Przedszkolaków w Wąchocku. Ruch jest dla dzieci czymś tak naturalnym, jak powietrze, dlatego nikogo nie trzeba było namawiać do biegania ani skakania. Wprowadzenie współzawodnictwa zachęcało natomiast do osiągania jeszcze lepszych wyników.

Tegoroczną Jesienną Olimpiadę Sportową otworzyli ciepłymi słowami burmistrz Jarosław Samela oraz dyrektor Dorota Janas, a do rywalizacji stanęły trzy grupy przedszkolne z Wąchocka i Parszowa. Towarzyszyli im licznie przybyli rodzice.

Konkurencje sportowe odbywały się w czterech kategoriach wiekowych. Każda grupa wystawiła dziesięciu swoich sportowców ubranych w jednakowe koszulki z nadrukiem. Ekipy Biedronek, Motylków oraz Pluszowe Misie i Słoneczka zmierzyły się w sztafecie z przekazywaniem woreczka, rzucie piłką do celu, biegu z przekładaniem szarfy, toczeniu piłki siatkowej i wielu innych. W przerwie między konkurencjami maluchy mogły się także posilić, bo czekało na nich małe słodkie „co nieco” i zdrowe, pełne witamin soki. Po wyczerpującej walce dzieciaków, przyszedł czas także na ich rodziców. To właśnie oni, wspierani gorącymi okrzykami swych pociech, prezentowali swoje umiejętności w meczu towarzyskim piłki siatkowej.

Finałem imprezy było wręczenie zespołom przez dyrektorkę placówki pamiątkowych dyplomów za udział w imprezie. A nagrody, jakie dostali, z pewnością przydadzą się podczas zabaw w przedszkolu. Wszystko zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach z maskotką Przedszkolnej Olimpiady – wielobarwnym motylem.

Imprezę przygotowały: Izabela Fudala i Małgorzata Marek. Mocno zaangażowali się także rodzice, za co jest im niezwykle wdzięczna zarówno dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych, jak i wychowawcy grup. Był to na pewno ciekawy sposób na promowanie zdrowego stylu życia.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Będzie nowa siedziba urzędu

2024-01-24

Będzie nowa siedziba urzędu

Władze gminy Wąchock podpisały umowę na budowę nowej siedziby. Obiekt o powierzchni około 1300 m² miałby powstać w 2026 lub 2027 roku. Samorząd ma do dyspozycji około 11 mln zł na ten cel.   
Nowy ciągnik do prac w gminie  

2024-01-04

Nowy ciągnik do prac w gminie  

Gmina Wąchock zakupiła nowy sprzęt do prac porządkowych i celów transportowych. To ciągnik wraz z przyczepą, kosiarką i pługiem śnieżnym wartości około 350 tys. zł.      
Miłość jak szlachetny kruszec

2023-12-27

Miłość jak szlachetny kruszec

Dwadzieścia trzy pary z gminy Wąchock odebrały państwowe odznaczenia za dochowanie wierności małżeńskiej przysiędze przez 50 lat, czyli Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP. 
Świąteczna wizyta u pensjonariuszy

2023-12-22

Świąteczna wizyta u pensjonariuszy

Z życzeniami i upominkami do Domu Pomocy Społecznej w Parszowie pojechali: Weronika Śmiecikowska ze stowarzyszenia Wielka Nasza Wieś oraz zastępca burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Sebastian Staniszewski.
Dekada działalności

2023-12-14

Dekada działalności

Działacze Stowarzyszenia Przyjazna Wieś Rataje spotkali się na uroczystym podsumowaniu swojej działalności.  
Nakręcili film o łączniczce AK

2023-12-12

Nakręcili film o łączniczce AK

Młodzi mieszkańcy gminy Wąchock, koordynowani przez Martę Blicharz - Salamon z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku, zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu historycznego „Śladami bohaterów podziemia”. Wyróżnienie przyniosła im filmowa opowieść o łączniczce oddziałów legendarnego majora "Ponurego". 
Więcej ścieżek rowerowych

2023-11-11

Więcej ścieżek rowerowych

Gmina Wąchock rozpoczęła realizację drugiej części inwestycji pod nazwą „Budowa ścieżek rowerowych wokół zbiornika wodnego wraz z modernizacją jazu w miejscowości Wąchock”.
Świeży asfalt na ulicy Słonecznej

2023-11-10

Świeży asfalt na ulicy Słonecznej

W gminie Wąchock zakończył się remont jednej z lokalnych dróg. Ulica Słoneczna zyskała nową nawierzchnię, a przy okazji przebudowano też sieć gazową.     
Piękny wiek pani Marianny

2023-10-06

Piękny wiek pani Marianny

Mieszkanka gminy Wąchock Marianna Ludwika Madetko doczekała setnych urodzin. To wydarzenie nie mogło pozostać bez echa wśród lokalnej społeczności. Z gratulacjami do Szacownej Jubilatki pospieszyły lokalne władze.    
Najlepsze w województwie

2023-09-28

Najlepsze w województwie

Drużyna koszykarska złożona z uczennic Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku zajęła pierwsze miejsce na Świętokrzyskiej Olimpiadzie Sportu w Kielcach, zorganizowanej przez Świętokrzyską Federację Sportu.