JUŻ W KIOSKU

Bibliotekarze świętowali swój dzień

2022-05-21 11:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Bibliotekarze to czarodzieje słowa i książki, to oni wprowadzają małych i dużych Czytelników w najpiękniejszy świat literatury. Niedawno świętowali swój dzień.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zakrzewie zorganizował Powiatowy Instytut Kultury oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna, która sprawuje ustawowy nadzór nad placówkami gminnymi na terenie Powiatu Radomskiego.

- Mamy się czym pochwalić! Za ubiegłoroczne działania w dziedzinie promocji książki i czytelnictwa na rzecz lokalnej społeczności, otrzymaliśmy wyróżnienie. Iłżecka biblioteka została obdarowana bonem na kwotę 500 zł na zakup nowości wydawniczych - napisano w komunikacie prasowym iłżeckiej biblioteki.

Podziękowania dla gminnych bibliotek za pracę na rzecz lokalnych społeczności wręczali Waldemar Trelka - starosta radomski i członek Zarządu Powiatu Roman Frąk oraz Renata Metzger, dyrektor Powiatowego Instytutu Kultury. Podziękowania dla wszystkich bibliotekarek z Powiatu, za całoroczną pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa złożył wójt Gminy Zakrzew Leszek Margas.

Podczas uroczystości można było obejrzeć wystawę "Świadectwo dojrzałości", mówiącą o życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którą z okazji święta Bibliotek i Bibliotekarza, zaprosił PIK oraz zakrzewska biblioteka. W tragizm a zarazem piękną twórczość K.K. Baczyńskiego – zebranym - niezwykle barwnie opowiedziała dr Ewelina Rąbkowska - kurator wystawy. O oprawę wokalną, która uświetniła Bibliotekarskie Święto zadbała Ola Pawłowicz.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Aktywni seniorzy Gminy Pawłów

2023-01-12

Aktywni seniorzy Gminy Pawłów

Aktywność ruchowa jest najlepszym lekiem wykorzystywanym zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu różnych chorób. Wiedzą o tym seniorzy z Gminy Pawłów, którzy w ramach projektu "Aktywny senior 2022" aktywnie uczestniczyli w zajęciach rehabilitacyjnych i rekreacyjnych.
Barbara z Gór Świętokrzyskich 

2022-12-18

Barbara z Gór Świętokrzyskich 

Mowa rzecz jasna o Świętej Barbarze, co przycupnęła w jednym z najpiękniejszych punktów widokowych, skąd rozpościera się wspaniały widok na krajobraz Gór Świętokrzyskich. Powiada się, że stanęła tu w XIX wieku. 

2022-12-10

"Sołtyski" z Pawłowa z nagrodą

Ogrom gratulacji i słowa uznania - to wszystko dla folklorystyczno - obrzędowego  "Sołtyski", który sięgnął po najwyższe podium w województwie prezentując na Przeglądzie Teatrów Wiejskich obrzęd „Swaty”. 
Iłżeckie spotkania

2022-11-28

Iłżeckie spotkania

W jeden z niedzielnych listopadowych wieczorów, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży wypełniła się po brzegi czytelnikami, przyjaciółmi i rodziną Jana Czarneckiego. Ten poeta i nauczyciel promował książkę.: „Iłża i ziemia iłżecka w życiu i twórczości Jana Czarneckiego”.
Z miłości do rodzinnej ziemi

2022-11-26

Z miłości do rodzinnej ziemi

Franciszek Dobrucki to emerytowany inżynier budownictwa i zdawać by się mogło, że w tym ścisłym umyśle nie ma miejsca na poetyckie strofy. Nic jednak bardziej mylnego.

2022-11-12

"Strofy jesieni" wybrzmiały w Iłży

W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży odbyła się XV edycja konkursu recytatorskiego i XVI edycja konkursu literackiego pod wdzięczną nazwą "Strofy jesieni".
Bo Żeromski pochodził z tych stron

2022-11-05

Bo Żeromski pochodził z tych stron

Każdy przeczytał przynajmniej jedną jego książkę, jedni go lubią, inni nienawidzą, ale nikt nie pozostaje wobec niego obojętnym. Stefan Żeromski - człowiek, który urodził się w Strawczynie, mieszkał w Ciekotach i pokochał Łysogóry.
Noc bibliotek w Pawłowie

2022-10-15

Noc bibliotek w Pawłowie

Za nami VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w Gminnej Biblioteki Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie odbyła się 1 października, a zainteresowani uczestnictwem przybyli do biblioteki jeszcze przez zapadnięciem zmierzchu.

2022-10-08

"To się musi powieść"

Pod takim hasłem odbyła się już VIII Ogólnopolska Noc Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży.
Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

2022-09-25

Przy szkole w Jadownikach będzie sala gimnastyczna

Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jadownikach (gm. Pawłów).