JUŻ W KIOSKU

Akcja „Czyste, Zielone Miasta” już w niedzielę

2022-10-15 08:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Starachowice to jedno z 45 polskich miast zaangażowanych w pilotażową edycję projektu „Czyste, Zielone Miasta”. Już w najbliższą niedzielę (16 października) akcja zawita do naszego miasta. O godzinie 11.00 rusza sprzątanie terenów leśnych wokół Placu Na Szlakowisku, a po jego zakończeniu nastąpi sadzenie drzew i krzewów przekazanych przez Lasy Państwowe. Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do naszej akcji.

fot. UM Starachowice

Nasze miasto na każdym kroku wspiera inicjatywy promujące ekologię wśród mieszkańców Starachowic. Misja tworzenia w grodzie nad Kamienną „zielonego miasta” jest jednym z priorytetów władz miejskich. W zakres tych zadań doskonale wpisuje się projekt „Czyste, Zielone Miasta”.

Starachowice otrzymały zaproszenie do udziału w pilotażowej edycji projektu i trafiły w ten sposób do elitarnego grona 45 miast w całej Polsce, które propagują ekologiczne postawy. Okazja do wspólnego dbania o swoje środowisko nadarzy się już w najbliższą niedzielę (16 października). To właśnie w tym dniu zapraszamy wszystkich mieszkańców na wydarzenie ekologiczne, którego głównym punktem będzie wspólne sprzątanie terenów miejskich.

Akcja odbędzie się na terenach leśnych wokół Placu na Szlakowisku. Początek sprzątania zaplanowano na godzinę 11.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć tę akcję ekologiczną w niedzielne przedpołudnie na Szlakowisko. Wspólnie posprzątamy tereny leśne wokół placu. Zaczynamy o godzinie 11-ej. Na wszystkich chętnych czekają rękawiczki, worki i wszelkie niezbędne narzędzia – zapewniają organizatorzy akcji.

Po zakończeniu sprzątania – zgodnie z ideą projektu – przewidziano sadzenie drzew i krzewów przekazanych przez Lasy Państwowe.

- Na placu stanie w tym dniu punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze”, a każdy z mieszkańców będzie mógł dowiedzieć się jak najlepiej wymienić swoje ogrzewanie na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Dodatkowo Nadleśnictwo Starachowice przygotuje gry i zabawy dla najmłodszych, a na mieszkańców czekać będą również sadzonki drzew. Akcję sprzątania i sadzenia roślin umili rozbrzmiewająca prosto z głośników łagodząca muzyka – dodają organizatorzy.

Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na stronie www.programczystapolska.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska), a także na naszej stronie internetowej.

Projekt ten wpisuje się w ideę inspirowania i inicjowania zmian przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

- Będziemy propagować ekologiczne postawy oraz aktywizować lokalne społeczności do zmiany otoczenia na czyste i zielone. Ta akcja, to nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców i aktywizacja młodego pokolenia do zdrowego trybu życia w ekologicznym świecie. Chcemy dać nowy impuls dotychczasowym, ekologicznym działaniom lokalnych samorządów – informują przedstawiciele Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

/informacja prasowa: UM Starachowice/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2023-05-27

"Starachowicka Strzała" - będą objazdy autobusów!

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach – Komunikacja Miejska informuje, że w niedzielę (28 maja) w godzinach 10:30-14:30 w związku z organizowaną imprezą kolarską „Starachowicka Strzała” nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 0, 2, 7 oraz 19.
Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

2023-05-24

Majowa sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad

W czwartek (25 maja br.) o godz. 9.00 w sali Olimpia Urzędu Miejskiego odbędzie się kolejna w tym roku sesja Rady Miejskiej w Starachowicach. Posiedzenie radnych, będzie można oglądać online pod adresem: //esesja.tv/transmisja_na_zywo/403/rada-miejska-w-starachowicach.htm
E-usługi ułatwią życie mieszkańców

2023-05-22

E-usługi ułatwią życie mieszkańców

Gmina Starachowice rozpoczęła kolejny etap realizacji wielkiego projektu e-usług, który w znaczący sposób zwiększa dostępność mieszkańców do załatwiania wielu spraw urzędowych przez internet. Trzeci etap tych działań to między innymi wprowadzenie systemu telefonii VOIP. Telefonia jest gwarantem poprawy jakości obsługi mieszkańca, oszczędności w gminnym budżecie i poprawy cyberbezpieczeństwa.
Spotkanie w sprawie lokalu

2023-05-17

Spotkanie w sprawie lokalu

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg nieograniczony pisemny na wynajęcie w budynku „Pałacyku” lokalu usługowo-handlowego. Spotkanie otwarte w tej sprawie odbędzie się w czwartek (18 maja) o godz. 17. w budynku rewitalizowanej przestrzeni.
Łatwiejszy dostęp do biblioteki

2023-05-15

Łatwiejszy dostęp do biblioteki

Zakończyły się prace związane z budową dojścia do głównej wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego. Nowe dojście ułatwi korzystanie z zasobów bibliotecznych również osobom z niepełnosprawnościami. Inwestycja miejska jest kolejnym zadaniem zrealizowanym przez Urząd Miejski, które wpisuje się w poprawę dostępności dla mieszkańców miasta do najważniejszych usług i sfer życia codziennego.
Harmonogram spotkań

2023-05-08

Harmonogram spotkań

Rozpoczął się kolejny miesiąc bezpłatnych konsultacji dla mieszkańców realizowanych w ramach projektu „Kierunek Przyszłość: Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. Do 30 maja w Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Widok każdy może skorzystać z bezpłatnych porad psychologa oraz doradcy finansowego, zawodowego i rodzinnego.

2023-05-05

"Sukces Roku" dla Starachowic

Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej gali „Osobowości i Sukcesy Rok 2023”. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody dla wybitnych osób świata biznesu, sportu, nauki, kultury i mediów, a także samorządów. Statuetki „Sukces Roku” trafiły również do Starachowic. W gronie wyróżnionych znalazło się miejsce dla Miasta Starachowice oraz Restauracji „Atrium” mieszczącej się w Hotelu Senator.
Najlepsze życzenia dla Pani Stefanii

2023-05-05

Najlepsze życzenia dla Pani Stefanii

- Pani Stefania przeżyła obóz Auschwitz i Marsz Śmierci. Dziś dołączamy się do wspólnych życzeń i wspólnie świętujemy jej 100 urodziny. Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia – powiedział Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek po wizycie u dostojnej jubilatki Stefanii Turbiarz, która w ostatnim dniu kwietnia wspólnie z najbliższymi świętowała niezwykłe urodziny. Do najserdeczniejszych życzeń dołączył się również prezydent Marek Materek, który osobiście odwiedził Panią Stefanię, wręczając jej kwiaty, upominek oraz list gratulacyjny.
Drugi konkurs wiedzy o Norwegii

2023-05-01

Drugi konkurs wiedzy o Norwegii

Jakie jest największe zwierzę lądowe Norwegii, jak tłumaczymy tytuł norweskiego hymnu, a także co jest tradycją piątkowych kolacji w Skandynawii. Między innymi z takimi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy drugiej edycji konkursu wiedzy o Norwegii, który odbył się w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego. Konkurs wygrała Julia Przygoda – uczennica Szkoły Podstawowej nr 13.
Światełko dla Ukrainy

2023-04-26

Światełko dla Ukrainy

Od momentu agresji Rosji na Ukrainę minął już rok. Polacy nie zapominają o wsparciu dla naszych sąsiadów. W całej Polsce trwa zbiórka materiałów do produkcji świec okopowych. W akcję zaangażowało się również nasze miasto. „Światełko ze Starachowic dla Ukrainy” to niezwykle szlachetna inicjatywa wspierająca te działania, a ich koordynatorem była Inna Mekheda, asystent międzykulturowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach.