JUŻ W KIOSKU

Życie małej Igi

2023-07-21 19:17:35

Ocena:

5/5 | 1 głosów

O 10 - miesięcznej Idze Kanclerz zmagającej się z wrodzoną wadą dróg żółciowych pisaliśmy już na łamach "Gazety Starachowickiej". Jednak ta kruszynka nadal potrzebuje naszej pomocy. Jak informuje opiekująca się dziewczynką starachowicka Fundacja "Zdążyć przed Panem Bogiem", malutka w czerwcu przeszła przeszczep wątroby, jednak jest to organ od dorosłej osoby, jej własnej mamy. Dlatego nie wiadomo, czy podejmie współpracę z małym ciałkiem. Rodzice wierzą, że będzie dobrze, ale i liczą każdy grosz, bo ciężka choroba to przysłowiowy worek bez dna. Pomóżmy im finansowo, choćby dołączając do zbiórki na stronie siepomaga.pl.   

fot. Fundacja "Zdążyc przed Panem Bogiem" 

Na wspomnianym portalu rodzice Igi zamieścili historię życia ich córeczki  naznaczonego cierpieniem już od urodzenia.      

"Igusia urodziła się 6 września 2022 roku. Ogromna radość z narodzin zdrowego dziecka nie trwała długo... Nagle z dnia na dzień staliśmy się obrońcami małego życia, którego za nic nie chcemy oddać! Szybko musieliśmy zmierzyć się z czymś, na co nie byliśmy gotowi. Wyniki pokazały podwyższoną bilirubinę, wskaźniki były tak wysokie, że podejrzewano torbiel na wątrobie. Po tygodniu badań, diagnostyki, obserwacji Igusia przeszła zabieg Kasai, który na tamten moment był zabiegiem ratującym życie. Zabieg pozwolił również postawić diagnozę: wrodzona wada dróg żółciowych tzw. atrezja dróg żółciowych. W Centrum Zdrowia Dziecka poinformowano nas, że Igunię czeka przeszczep wątroby! Brzmiało to jak wyrok. Córeczka długo po zabiegu przebywała w szpitalu ze względu na zapalenia dróg żółciowych i poddawanie antybiotykoterapii i sterydoterapii. W tym momencie 7-miesięczna Iga ze względu na pogarszający się stan zdrowia przebywała ponownie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Silny stan zapalny, wodobrzusze, wysoka temperatura... MUSIMY JĄ RATOWAĆ! Iga dostała kwalifikację do przeszczepu wątroby — to znak, że jest bardzo źle... Ma założoną sondę, a wyniki badań wciąż są mocno podwyższone... Obecnie czekamy na termin przeszczepu, a w międzyczasie procedurom na dawcę poddawani będziemy my — rodzice! Gdybyśmy tylko mogli, oddalibyśmy jej swoje życie... Przychodzimy tu z prośbą o wsparcie. Koszty leków, badań, dojazdów są tak duże, że nie jesteśmy w stanie sami sobie z tym poradzić. Igusia po przeszczepie będzie wymagała tych wizyt jeszcze więcej. Potrzebna będzie rehabilitacja, a na to również nie mamy środków finansowych.  Prosimy Was z całego serca — pomóżcie nam zawalczyć o to maleństwo. Niech pieniądze nie będą problemem czy przeszkodą w tym, by Iga mogła cieszyć się szczęśliwym dzieciństwem".

W walce o życie małej Igi jej rodziców wspiera Fundacja "Zdążyć przed Panem Bogiem". Oto ostatni wpis z fejsbukowego profilu organizacji na temat chorej dziewczynki: 

"Kochani! Igusia została rozintubowana. To dobry znak. Nie możemy jeszcze mówić, czy przeszczep się przyjął, bo to pokażą kolejne dni. Iga jest wciąż otwarta, wątroba mamy była nieco za duża, ale przeszczep był już bardzo konieczny. Wszystko idzie w dobrym kierunku, w to wierzymy i czekamy wciąż na coraz to lepsze wieści. Mamusia też już dochodzi do siebie! Dziewczyny są mega dzielne! Igusi wsparcie jest bardzo potrzebne! Wasze modlitwy, dobre słowo i każda złotówka. Czeka ją bardzo długa rehabilitacja, wizyty u specjalistów, leki...bardzo dużo wydatków, na które rodziców zwyczajnie nie stać. Wesprzyjmy ich już teraz, żeby choć o to nie musieli się martwić Dziękujemy za wsparcie!"

Iga i jej rodzice czekają na pomoc! Wejdź na http://www.siepomaga.pl/iga-kanclerz. Tam możesz wpłacić pieniądze w ramach wciąż trwającej zbiórki.     

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2023-09-28

"Mieszkańców nie interesują faktury. Oczekują tego, żeby inwestycje były realizowane w terminie"

Na łamach Gazety wielokrotnie informowaliśmy o inwestycji drogowej przy ulicy Mickiewicza w Starachowicach. Po tym, jak kilka miesięcy temu została zerwana nawierzchnia drogi, prace tam stanęły w miejscu. A według pierwotnych założeń ostatniego dnia września br. powinna zakończyć się modernizacja tej drogi.
Rewitalizacja otoczenia Dworca Zachodniego. Trwa odbiór prac 

2023-09-28

Rewitalizacja otoczenia Dworca Zachodniego. Trwa odbiór prac 

Trwają odbiory prac na terenie zrewitalizowanego otoczenia Dworca Zachodniego. Jak informuje Referat Realizacji Inwestycji w ramach inwestycji powstanie 111 miejsc parkingowych, w tym na parkingu dwupoziomowym 91 miejsc (w tym 5 dla osób niepełnosprawnych) oraz poza parkingiem dwupoziomowym 20 miejsc (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych). 
Miejski program in vitro trafi pod obrady Rady Miejskiej

2023-09-27

Miejski program in vitro trafi pod obrady Rady Miejskiej

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w piątek (29 września br.), radni zdecydują o dalszych losach miejskiego programu in vitro dla Starachowic. Dokument, który został skierowany do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, uzyskał pozytywną opinię.
Strzelnica a obwodnica. Powraca temat funkcjonowania klubu

2023-09-26

Strzelnica a obwodnica. Powraca temat funkcjonowania klubu

Klub Sportowy „ŚWIT” Starachowice w sobotę 23 września br. w mediach społecznościowych opublikował wpis zatytułowany „Ofensywa w obronie strzelnicy KS ŚWIT”. Jego treść została również rozesłana do lokalnych mediów. Wpis zawiera stanowisko klubu dotyczące godzącej w działalność strzelnicy, budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. W sobotę 30 września planowany jest protest „w sprawie ignorowania interesów mieszkańców Starachowic i zagrożenia funkcjonowania KS Świt przy budowie obwodnicy miasta”.
Modernizacja Parku Kultury się przedłuży. Co z remontem schodów? 

2023-09-27

Modernizacja Parku Kultury się przedłuży. Co z remontem schodów? 

W ogłoszonym przez starachowicki magistrat postępowaniu na przebudowę schodów wejściowych i murków oporowych do budynku Parku Kultury przy ul. Radomskiej 21 w Starachowicach nie wzięła udziału żadna firma. W związku z tym, że w postępowaniu nie złożono żadnej oferty, pod koniec sierpnia 2023 r. przetarg został unieważniony.  

2023-09-23

"Pytanie, czy podjudzanie" - czyli wokół wpisu prezydenta Starachowic

Działacze Prawa i Sprawiedliwości podczas piątkowej (22 września  br.) konferencji prasowej zaapelowali do prezydenta Marka Materka o zaniechanie manipulowania mieszkańcami powiatu. Sprawa dotyczy wpisu włodarza Starachowic w mediach społecznościowych, w którym odniósł się do dotacji, jaką szpital starachowicki dostał na remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Zapomniany zabytek

2023-09-24

Zapomniany zabytek

Temat popadania w ruinę XIX- wiecznego domu robotniczego przy ulicy Sportowej w Starachowicach nie jest nowością. Lokalne media poruszały go już w przeszłości, na problem zwracali także uwagę mieszkańcy. Nas do podjęcia go na nowo skłonił głos Czytelniczki, która martwiła się o przyszłość obiektu, cennego choćby ze względu na swój wiek. Jednak mimo upływu lat nie widać konkretnych działań, by go uchronić przed kompletną ruiną.  
Ciepło wspominają Starachowice

2023-09-22

Ciepło wspominają Starachowice

Państwo Elena i Zaza Kordzaia przez 6 lat mieszkali i pracowali w Starachowicach. Teraz przyszedł czas na powrót do Gruzji. Z pobytu w naszym mieście wynoszą same dobre wspomnienia.
Serce dla Maćka

2023-09-21

Serce dla Maćka

13-letni Maciej z Łosienka, koło Kielc od najmłodszych lat zmaga się m.in. z autyzmem. Ostatnio zdiagnozowano u niego nową chorobę: autoimmunologiczne zapalenie wątroby i zapalenie dróg żółciowych, która będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Na rzecz chłopca prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy oraz licytacja na FB. Organizatorzy bardzo proszą o pomoc.     
Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

2023-09-21

Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

Nadleśnictwo Skarżysko wybrało firmę, która wykona remont ulicy Szydłowskiego w Starachowicach biegnącej po leśnych terenach południowej strony Lubianki. Po tym jak miasto zainwestowało w teren rekreacyjny ponad 30 milionów złotych, teraz swój wkład w rozwój tego obszaru dokładają leśnicy.