JUŻ W KIOSKU

Życie małej Igi

2023-07-21 19:17:35

Ocena:

5/5 | 1 głosów

O 10 - miesięcznej Idze Kanclerz zmagającej się z wrodzoną wadą dróg żółciowych pisaliśmy już na łamach "Gazety Starachowickiej". Jednak ta kruszynka nadal potrzebuje naszej pomocy. Jak informuje opiekująca się dziewczynką starachowicka Fundacja "Zdążyć przed Panem Bogiem", malutka w czerwcu przeszła przeszczep wątroby, jednak jest to organ od dorosłej osoby, jej własnej mamy. Dlatego nie wiadomo, czy podejmie współpracę z małym ciałkiem. Rodzice wierzą, że będzie dobrze, ale i liczą każdy grosz, bo ciężka choroba to przysłowiowy worek bez dna. Pomóżmy im finansowo, choćby dołączając do zbiórki na stronie siepomaga.pl.   

fot. Fundacja "Zdążyc przed Panem Bogiem" 

Na wspomnianym portalu rodzice Igi zamieścili historię życia ich córeczki  naznaczonego cierpieniem już od urodzenia.      

"Igusia urodziła się 6 września 2022 roku. Ogromna radość z narodzin zdrowego dziecka nie trwała długo... Nagle z dnia na dzień staliśmy się obrońcami małego życia, którego za nic nie chcemy oddać! Szybko musieliśmy zmierzyć się z czymś, na co nie byliśmy gotowi. Wyniki pokazały podwyższoną bilirubinę, wskaźniki były tak wysokie, że podejrzewano torbiel na wątrobie. Po tygodniu badań, diagnostyki, obserwacji Igusia przeszła zabieg Kasai, który na tamten moment był zabiegiem ratującym życie. Zabieg pozwolił również postawić diagnozę: wrodzona wada dróg żółciowych tzw. atrezja dróg żółciowych. W Centrum Zdrowia Dziecka poinformowano nas, że Igunię czeka przeszczep wątroby! Brzmiało to jak wyrok. Córeczka długo po zabiegu przebywała w szpitalu ze względu na zapalenia dróg żółciowych i poddawanie antybiotykoterapii i sterydoterapii. W tym momencie 7-miesięczna Iga ze względu na pogarszający się stan zdrowia przebywała ponownie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Silny stan zapalny, wodobrzusze, wysoka temperatura... MUSIMY JĄ RATOWAĆ! Iga dostała kwalifikację do przeszczepu wątroby — to znak, że jest bardzo źle... Ma założoną sondę, a wyniki badań wciąż są mocno podwyższone... Obecnie czekamy na termin przeszczepu, a w międzyczasie procedurom na dawcę poddawani będziemy my — rodzice! Gdybyśmy tylko mogli, oddalibyśmy jej swoje życie... Przychodzimy tu z prośbą o wsparcie. Koszty leków, badań, dojazdów są tak duże, że nie jesteśmy w stanie sami sobie z tym poradzić. Igusia po przeszczepie będzie wymagała tych wizyt jeszcze więcej. Potrzebna będzie rehabilitacja, a na to również nie mamy środków finansowych.  Prosimy Was z całego serca — pomóżcie nam zawalczyć o to maleństwo. Niech pieniądze nie będą problemem czy przeszkodą w tym, by Iga mogła cieszyć się szczęśliwym dzieciństwem".

W walce o życie małej Igi jej rodziców wspiera Fundacja "Zdążyć przed Panem Bogiem". Oto ostatni wpis z fejsbukowego profilu organizacji na temat chorej dziewczynki: 

"Kochani! Igusia została rozintubowana. To dobry znak. Nie możemy jeszcze mówić, czy przeszczep się przyjął, bo to pokażą kolejne dni. Iga jest wciąż otwarta, wątroba mamy była nieco za duża, ale przeszczep był już bardzo konieczny. Wszystko idzie w dobrym kierunku, w to wierzymy i czekamy wciąż na coraz to lepsze wieści. Mamusia też już dochodzi do siebie! Dziewczyny są mega dzielne! Igusi wsparcie jest bardzo potrzebne! Wasze modlitwy, dobre słowo i każda złotówka. Czeka ją bardzo długa rehabilitacja, wizyty u specjalistów, leki...bardzo dużo wydatków, na które rodziców zwyczajnie nie stać. Wesprzyjmy ich już teraz, żeby choć o to nie musieli się martwić Dziękujemy za wsparcie!"

Iga i jej rodzice czekają na pomoc! Wejdź na http://www.siepomaga.pl/iga-kanclerz. Tam możesz wpłacić pieniądze w ramach wciąż trwającej zbiórki.     

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.
Ulica Lachy gotowa. Inne uliczki osiedla

2024-04-10

Ulica Lachy gotowa. Inne uliczki osiedla "Brazylia" też doczekają się remontów

Zakończył się remont ulicy Lachy znajdującej się na osiedlu Brazylia we wschodniej części miasta. Gminna inwestycja rozpoczyna cykl zadań w tej części miasta, na które pozyskane zostały środki finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna planowana wartość remontów ulicy Lachy, Cichej, Cmentarnej i Sąsiedzkiej to ponad 2 miliony złotych. Na ten cel miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych. 
Spotkanie dla ludzi biznesu

2024-04-09

Spotkanie dla ludzi biznesu

 Starachowicki Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców organizuje w Centrum Kreatywności "Pałacyk" przy ulicy Konstytucji 3  - go Maja 15 panel dyskusyjny pt. "Wyzwania przed polską gospodarką i przedsiębiorcami w ramach globalnej rywalizacji gospodarczej".
Wybory samorządowe 2024. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego

2024-04-09

Wybory samorządowe 2024. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego

W wyborach samorządowych wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42 proc. poparcia. Na drugim miejscu jest Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 21,7 proc. Koalicja Obywatelska uzyskała 18,72 proc, dalej jest Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 9,15 proc. Reszta komitetów nie uzyskała progu wyborczego.