JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

2023-09-14 13:24:03

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej.

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, Generalny Wykonawca zadania pn.: „Poprawa warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A., m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach” –firma Trakcja S.A. - planuje wprowadzić od 20 września br. (środa) zmianę organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej.

Nowa organizacja w szczegółach

Zamknięta dla ruchu zostanie zachodnia część jezdni ulicy Hutniczej oraz odcinek ul. Radomskiej. Na odcinku ulicy Hutniczej od skrzyżowania z ulicą Radomską do ronda Popiełuszki zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Będzie on również obowiązywał na odcinku ulicy Radomskiej od ulicy Fabrycznej do ronda Popiełuszki. W związku z zamknięciem dojazdu oraz wyjazdu z ronda Popiełuszki dla ruchu kołowego wprowadzona zostanie krótka trasa zastępcza dla kierunku Ostrowiec Św., Skarżysko-Kamienna poprowadzona ulicą Radomską do ronda Lecha Kaczyńskiego.

W rejonie prowadzonych prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h, a cały ruch pieszych z tamtych miejsc zostanie przekierowany do istniejących przejść dla pieszych.

Wykonawca robót zobowiązany jest zapewnić dojście do posesji i firm znajdujących się przy planowanych placu budowy. (Schemat zmiany organizacji ruchu przedstawiamy poniżej).

Zarząd Dróg Powiatowych zwraca się do kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o zwracanie uwagi na oznakowanie.

A my prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, przepraszając z góry za zaistniałe trudności.

Jak idą prace?

Generalny Wykonawca - firma Trakcja S.A. - w czerwcu br. przejął plac budowy. Jak do tej pory wykonał już wszystkie rozbiórki obiektów oraz wycinkę drzew kolidujących z inwestycją. W trakcie natrafiono jednak na niezinwentaryzowane na mapach piwnice i sieci energetyczne, które należało zabezpieczyć i przebudować. Po stronie południowej wykonano wykopy pod nasyp i mur oporowy konstrukcji drogowej. Podczas prac odkryto jednak mury oporowe dawnego budynku sięgające 7m w głąb ziemi, które kolidują z inwestycją. Są one obecnie rozbierane w ramach prac dodatkowych. 13 września br. rozpoczęły się prace przy przebudowie sieci gazowych i wodno-kanalizacyjnych. Zgodnie z harmonogramem i zapewnieniem wykonawcy, w najbliższych tygodniach rozpoczną się prace przy pracach fundamentowych pod podpory wiaduktu. Trwają także roboty przy budowie parkingu przy ul. Kwiatkowskiego na terenie SSE.

/komunikat prasowy: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowy bus dla niepełnosprawnych

2024-06-19

Nowy bus dla niepełnosprawnych

Powiat pozyskał 144 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III (obszar D). Pieniądze posłużą na zakup mikrobusa do przewozu osób z niepełnosprawnościami z terenu gminy Pawłów. 
Bezpieczniej, komfortowo i estetyczniej

2024-06-08

Bezpieczniej, komfortowo i estetyczniej

Powiat zakończył inwestycje drogowe za ponad 11 mln zł, realizowane w ramach Rządowego Programu Polski Ład. Efektem jest przebudowa ponad 1,5 km dróg, budowa blisko 2,8 km nowych chodników oraz ponad 1,8 km nowych traktów pieszo-rowerowych. Jak modernizacja poprawiła infrastrukturę i komfort życia mieszkańców?
Na terenie powiatu potwierdzono ognisko wirusa ASF 

2024-05-28

Na terenie powiatu potwierdzono ognisko wirusa ASF 

Starosta Piotr Babicki zwołał w poniedziałek (27 maja) Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z potwierdzonym ogniskiem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie naszego powiatu. Wirus nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, ale może powodować duże straty ekonomiczne w przypadku gospodarstw hodowlanych i zakładów przetwórczych. Potwierdzony przypadek dotyczy padłego dzika. 
Z MANa pod Wielki Piec

2024-05-24

Z MANa pod Wielki Piec

„Kielecki pejzaż ze STARem” czy jak kto woli „Pod górkę” tj. obraz Zbigniewa Kurkowskiego, wykonany na okoliczność 40 rocznicy rozpoczęcia produkcji samochodów marki STAR w Starachowicach, który znajdował się najpierw w FSC, a potem przez lata w MAN-ie, trafił pod Wielki Piec, powiększając zbiór muzealiów Muzeum Przyrody i Techniki. Oficjalne przekazanie obrazu odbyło się 18 maja br. z udziałem Kingi Włoskowicz – kierownik zakładu oraz przedstawicieli załogi MANa.
Powiat pod nowymi skrzydłami

2024-05-20

Powiat pod nowymi skrzydłami

Za nami już prawie dwa tygodnie wytężonej pracy nowego Zarządu Powiatu w Starachowicach. Był to czas intensywnych spotkań z kadrą zarządczą oraz załogą, zarówno samego starostwa, jak i jednostek organizacyjnych powiatu i oczywiście wdrażania się w nowe obowiązki.
Za nami II etap budowy wiaduktu

2024-05-06

Za nami II etap budowy wiaduktu

Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, działający w imieniu Powiatu Starachowickiego zakończył czynności odbiorowe związane z realizacją drugiego etapu inwestycji pn.: „Poprawa warunków obsługi i rozwoju Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice S.A., m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach”. Generalnym Wykonawcą prac jest Firma Trakcja S.A. Powiat Starachowicki pozyskał dofinansowanie  na realizację przedmiotowego zadania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład, V edycji Programu Inwestycji Strategicznych, dedykowanej rozwojowi stref przemysłowych w wysokości: 79 686 860,82 zł co stanowi 98% wartości zadania.
Koniec tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie

2024-04-30

Koniec tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie

W tym roku przed komisją stawiło się 410 osób, głównie mężczyzn urodzonych w 2005 roku. Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował komisji za dobrą oraz rzetelną pracę.
Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie!

2024-05-04

Powiedz jej o tym: W kobiecym interesie!

Bezpłatne badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologię płynną i test na obecność wirusa HPV będą mogły wykonać panie z naszego powiatu już 15 maja br. w ramach 6. edycji programu „W kobiecym interesie”, realizowanego przez firmę Gedeon Richter Polska w partnerstwie z naszym Powiatem. Badania będą wykonywane w mobilnym gabinecie ginekologicznym, który stanie na parkingu przy PZOZ. Aby móc z nich skorzystać, trzeba zarejestrować się wcześniej na stronie programu: http://rejestracja-wkobiecyminteresie.pl/
10 urodziny Legendy STARa

2024-04-29

10 urodziny Legendy STARa

Trwają przygotowania do 10 jubileuszowej edycji Legendy STARa – zlotu pojazdów zabytkowych, organizowanych przez Powiat Starachowicki. Impreza planowana jest w ostatnim, w pełni sierpniowym tygodniu, tj. od 20 do 25 sierpnia br. Ma ją poprzedzić konwój STARów przez Polskę. A póki co prezentujemy grafikę autorstwa Marcina Bondarowicza, która będzie promować tegoroczną imprezę.
Wiadukt nabiera realnych kształtów

2024-04-23

Wiadukt nabiera realnych kształtów

W niedzielę (21 kwietnia) rozpoczął się montaż najbardziej widowiskowej części wiaduktu, czyli stalowych łuków, które zwieńczą jego konstrukcję. Prace trwać będą 3 dni. W nocy z 23 na 24 kwietnia planowane jest zamknięcie ruchu na linii kolejowej nr 25 i montaż ostatnich elementów łukowych.