JUŻ W KIOSKU

Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

2023-09-14 13:24:03

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej.

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach, Generalny Wykonawca zadania pn.: „Poprawa warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A., m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach” –firma Trakcja S.A. - planuje wprowadzić od 20 września br. (środa) zmianę organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej.

Nowa organizacja w szczegółach

Zamknięta dla ruchu zostanie zachodnia część jezdni ulicy Hutniczej oraz odcinek ul. Radomskiej. Na odcinku ulicy Hutniczej od skrzyżowania z ulicą Radomską do ronda Popiełuszki zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Będzie on również obowiązywał na odcinku ulicy Radomskiej od ulicy Fabrycznej do ronda Popiełuszki. W związku z zamknięciem dojazdu oraz wyjazdu z ronda Popiełuszki dla ruchu kołowego wprowadzona zostanie krótka trasa zastępcza dla kierunku Ostrowiec Św., Skarżysko-Kamienna poprowadzona ulicą Radomską do ronda Lecha Kaczyńskiego.

W rejonie prowadzonych prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h, a cały ruch pieszych z tamtych miejsc zostanie przekierowany do istniejących przejść dla pieszych.

Wykonawca robót zobowiązany jest zapewnić dojście do posesji i firm znajdujących się przy planowanych placu budowy. (Schemat zmiany organizacji ruchu przedstawiamy poniżej).

Zarząd Dróg Powiatowych zwraca się do kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o zwracanie uwagi na oznakowanie.

A my prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, przepraszając z góry za zaistniałe trudności.

Jak idą prace?

Generalny Wykonawca - firma Trakcja S.A. - w czerwcu br. przejął plac budowy. Jak do tej pory wykonał już wszystkie rozbiórki obiektów oraz wycinkę drzew kolidujących z inwestycją. W trakcie natrafiono jednak na niezinwentaryzowane na mapach piwnice i sieci energetyczne, które należało zabezpieczyć i przebudować. Po stronie południowej wykonano wykopy pod nasyp i mur oporowy konstrukcji drogowej. Podczas prac odkryto jednak mury oporowe dawnego budynku sięgające 7m w głąb ziemi, które kolidują z inwestycją. Są one obecnie rozbierane w ramach prac dodatkowych. 13 września br. rozpoczęły się prace przy przebudowie sieci gazowych i wodno-kanalizacyjnych. Zgodnie z harmonogramem i zapewnieniem wykonawcy, w najbliższych tygodniach rozpoczną się prace przy pracach fundamentowych pod podpory wiaduktu. Trwają także roboty przy budowie parkingu przy ul. Kwiatkowskiego na terenie SSE.

/komunikat prasowy: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Porządek obrad wrześniowej sesji Rady Powiatu

2023-09-27

Porządek obrad wrześniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (28 września br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv. 
Starostwo bez barier

2023-09-26

Starostwo bez barier

Plany tyflograficzne, pętle indukcyjne, dostęp do aplikacji internetowej, pozwalającej modyfikować treści tak, aby były one zrozumiałe dla osób z trudnościami intelektualnymi czy wzrokowymi – to tylko niektóre z rozwiązań, jakie zostały zastosowane w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, aby stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym. Dzisiaj to jeden z najbardziej dostępnych budynków w naszym powiecie. 
10 Festiwal Nauki w Starachowicach

2023-09-25

10 Festiwal Nauki w Starachowicach

Już we wtorek (26 września br.) zapraszamy na 10 Festiwal Nauki – jedyne takie wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych i średnich w naszym powiecie, popularyzujące naukę. Impreza odbędzie się tradycyjnie na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Będą pokazy, warsztaty naukowe poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, prezentacje prac uczniowskich i dodatkowo w tym roku spotkanie oko w oko z dinozaurami.
Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach

2023-09-25

Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach

Blisko 13 mln zł – to wartość inwestycji, realizowanych aktualnie przez Powiat Starachowicki w szkołach. Oprócz hali sportowej przy ZSZ nr 3 w Starachowicach gruntowną termomodernizację przechodzi też ZSZ nr 2 w Starachowicach wraz z dwiema pracowniami CKZ. Trwają też prace przy budowie nowego boiska przy II LO, a finał niebawem.
Kolejne zmiany w organizacji ruchu

2023-09-21

Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich przez parking przy Biedronce. 
25-lecie usamorządowienia Powiatów

2023-09-19

25-lecie usamorządowienia Powiatów

Starosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył w zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich z okazji 25 – lecia ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce zjeździe samorządowców na Zamku Królewskim w Warszawie. 
Dzieje się na powiatowych drogach

2023-09-18

Dzieje się na powiatowych drogach

Powiat Starachowicki przyspiesza z inwestycjami. Łączna wartość zadań realizowanych aktualnie na drogach to ponad 102 mln zł. Oprócz sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa wiaduktu, prowadzi też prace na drogach w gminie Mirzec oraz na przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach. A wkrótce kolejne…
Święto plonów w powiecie

2023-09-07

Święto plonów w powiecie

Za nami powiatowo – gminne dożynki. Ich gospodarzem była w tym roku Gmina Mirzec. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem dziękowali rolnikom za rok wytężonej pracy.
Podziękowania dla Alle Babek

2023-09-05

Podziękowania dla Alle Babek

Alle Babki ze Stykowa zostały Mistrzami Agro w województwie świętokrzyskim. 4 listopada odbiorą one swoją nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie, ale już teraz, podczas sesji Rady Powiatu odebrały gratulacje od Rady i Zarządu Powiatu w Starachowicach.
Nauczyciele z awansami

2023-09-05

Nauczyciele z awansami

Sześciu nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Powiat Starachowicki, odebrało 31 sierpnia br. akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Są to pedagodzy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach.