JUŻ W KIOSKU

Złoci Jubilaci w Gminie Brody

2022-07-10 10:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

W niedzielę (3 lipca) odbyła się uroczystość z okazji Złotego Jubileuszu piętnastu par małżeńskich z terenu Gminy Brody. Wójt Gminy Brody Marzena Bernat dekorowała Ich prezydenckim Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Spotkanie miało miejsce w Domu Weselnym „Oczko”.

Prezydenckie medale otrzymali Złoci Jubilaci: Maria i Ryszard Celary z Kuczowa, Teresa i Mieczysław Dziułka ze Stawu Kunowskiego, Genowefa i Adam Jeziorscy ze Stykowa, Stanisława i Marian Kępa z Kuczowa, Cecylia i Jerzy Kotulscy z Dziurowa, Lucyna i Marian Kryśkiewiczowie ze Stawu Kunowskiego, Maria i Michał Kuterowie z Brodów, Genowefa i Bogdan Lipcowie z Adamowa, Zofia i Ryszard Margulowie z Budów Brodzkich, Teresa i Stanisław Orczykowie z Brodów, Ewa i Marcin Szwugier z Adamowa, Mirosława i Witold Tomankowie z Lubieni, Anna i Mieczysław Walkiewiczowie z Brodów, Janina i Kazimierz Wiśniewscy z Lipia, Irena i Jan Zającowie z Lubieni / fot. Gmina Brody

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji małżonków. Odprawił ją Proboszcz Parafii w Krynkach ks. kan. Wojciech Zdon wraz ks. wikarym Pawłem Laskowskim. Zarówno w kościele, jak i w sali weselnej pięknie grała Orkiestra Dęta Gminy Brody.

- Od dnia ślubu wiedliście wspólne życie, pokonując trudności narzucone przez los. Wasz jubileusz jest wzorem i przykładem dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie – powiedziała Pani Wójt Marzena Bernat. Następnie, wszyscy małżonkowie wypowiedzieli do siebie następujące słowa: „Dziękuję ci żono/ mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe".

Kwiaty i prezenty dla Jubilatów wręczali Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus, Radny Powiatu Starachowickiego Marek Maciukajć i Zastępca Wójta Gminy Brody Marta Prokop. Uroczystość prowadzili: Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji Łukasz Gołda oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Lucyna Zaczek. Przybyło wielu radnych, sołtysów, a także rodziny osób odznaczonych. Na Jubilatów czekała ozdobiona ławeczka, na której robili oni sobie zdjęcia.

/informacja prasowa UG Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
W hołdzie ofiarom pacyfikacji wsi Gębice, Żuchowiec i Doły Biskupie

2024-05-28

W hołdzie ofiarom pacyfikacji wsi Gębice, Żuchowiec i Doły Biskupie

W niedzielę (26 maja) odprawiona została w kościele w Krynkach msza święta w intencji ofiar pacyfikacji wsi Gębice, Żuchowiec i Doły Biskupie, spoczywających w zbiorowej mogile na kryneckim cmentarzu parafialnym. Zgodnie z przyjętą patriotyczną tradycją co roku w ostatnią niedzielę maja odprawiana jest msza święta, podczas której modlimy się i czcimy pamięć osób, które straciły życie podczas tego tragicznego wydarzenia z 24 maja 1943 roku.
Nowa skarbniczka w Brodach

2024-05-25

Nowa skarbniczka w Brodach

Rada Gminy w Brodach powołała Monikę Glinę na stanowisko Skarbnika Gminy Brody. Stało się to po złożeniu rezygnacji przez jej poprzedniczkę – Dorotę Dykę. Na sesji, która odbyła się 17 maja, ustalony został także skład i nazwiska przewodniczących komisji rady.
Rajd szlakiem majora „Hubala” w gminie Brody

2024-05-22

Rajd szlakiem majora „Hubala” w gminie Brody

Wydarzenia związane z bojowym szlakiem oddziału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w czasie II Wojny Światowej i jego obecnością na naszym terenie świetnie promują gminę Brody w skali ogólnokrajowej. W dniach 11 i 12 maja gmina gościła uczestników jubileuszowego „X Ogólnopolskiego Rajdu Pieszego Major Hubal”, zorganizowanego przez Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, pod przewodnictwem prezesa Koła Agnieszki Królikowskiej.
Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

2024-05-12

Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

- Dziękuję mieszkańcom za tak silne poparcie dla mnie i dla radnych. Nie ma w historii gminy albo i w innych gminach województwa takiego przypadku, żeby po wyborach całkowicie zmienił się skład Rady Gminy - powiedział Ernest Kumek – nowo zaprzysiężony Wójt Gminy Brody. Po akcie objęcia stanowiska wójta otrzymał on długie i gromkie oklaski od radnych i licznie przybyłych widzów. Na Przewodniczącego Rady Gminy w Brodach wybrano Mateusza Bidzińskiego.
Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

2024-04-29

Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

Od około miesiąca, w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach prowadzone są zajęcia z integracji sensorycznej. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Dzieci zaś bardzo lubią te zajęcia, niektóre wręcz nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.
Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

2024-04-26

Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

To były piękne lata rozwoju - tak powiedziała Marzena Bernat, podsumowując jej dziewięć i pół roku na stanowisku Wójta Gminy Brody. W dniu 24 kwietnia odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach w kadencji 2018 – 2024 r. Pani wójt dziękowała radnym za współpracę i wręczyła im pamiątkowe tabliczki. Marzena Bernat wyraziła wdzięczność także wszystkim współpracownikom – obecnym i byłym.
Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

2024-04-12

Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

Ernest Kumek został wybrany Wójtem Gminy Brody. Otrzymał w skali całej gminy 3432 głosy (66,13%). Wójt Marzena Bernat zyskała poparcie 1758 osób (33,87%). Frekwencja wyborcza w gminie Brody wyniosła 61,05%.
Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

2024-04-15

Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

Od poniedziałku 8 kwietnia zajęcia dla dzieci korzystających z terapii integracji sensorycznej w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach są przeprowadzane ze zniżką 10 złotych, na podstawie Karty Mieszkańca Gminy Brody. To kolejny przykład tego, że warto ją posiadać.

2024-04-12

"Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi"

Gmina Brody wybrała swojego gospodarza. Został nim 45 - letni Ernest Kumek, związany z gminą od urodzenia. W tutejszym urzędzie zaczynał swoją pracę za kadencji wójta Andrzeja Śliwy, o którym wypowiada się z szacunkiem jako o swoim nauczycielu samorządności. Teraz lada chwila sam obejmie to stanowisko. Jakim wójtem zamierza być? M.in. o tym w wywiadzie, którego nam udzielił.        
Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

2024-03-29

Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

Niebawem rozpoczną się roboty drogowe w Lipiu na ulicy Starachowickiej i w Adamowie na ulicy Szkolnej. Na tych drogach przedstawiciele powiatu starachowickiego i gminy Brody spotkali się z przedstawicielami wykonawcy.