JUŻ W KIOSKU

Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

2024-05-12 01:00:03

Ocena:

5/5 | 1 głosów

- Dziękuję mieszkańcom za tak silne poparcie dla mnie i dla radnych. Nie ma w historii gminy albo i w innych gminach województwa takiego przypadku, żeby po wyborach całkowicie zmienił się skład Rady Gminy - powiedział Ernest Kumek – nowo zaprzysiężony Wójt Gminy Brody. Po akcie objęcia stanowiska wójta otrzymał on długie i gromkie oklaski od radnych i licznie przybyłych widzów. Na Przewodniczącego Rady Gminy w Brodach wybrano Mateusza Bidzińskiego.

Wójt Gminy Brody Ernest Kumek i radni nowej Rady Gminy / fot, UG Brody

Pełnoprawni radni

Pierwszą sesję w nowej kadencji rozpoczął Wojciech Garbala - najstarszy radny. Następnie, Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Martyna Kutera wręczała zaświadczenia o wyborze radnym oraz wójtowi - elektowi. Następnie radni złożyli ślubowania. Nazwiska wyczytywała najmłodsza radna – Kinga Wójcik.

Prezydium ustalone

Ważnym punktami sesji były głosowania tajne na przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady. Wyniki głosowań odczytała radna Katarzyna Wiącek – przewodnicząca komisji skrutacyjnej. Na Mateusza Bidzińskiego jako przewodniczącego głosowało czternastu radnych, a jeden głos był nieważny. Podobnie zagłosowano na Marzenę Gęburę i Marka Jedlińskiego, jako wiceprzewodniczących rady.

Życzenia i pierwsze decyzje wójta

Następnie ślubowanie złożył Wójt Gminy Brody Ernest Kumek. Akt ten wywołał radość u zebranych. Gratulacje i prezenty dla wójta składali radni, sołtysi, przedstawiciele OSP, Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, sołtysi, przedstawiciele mieszkańców, placówek oświatowych w Stawie Kunowskim, urzędu gminy i jednostek gminnych, Tomasz Porębski – Sekretarz Miasta Starachowice i inni. Wśród składanych życzeń pojawiały się słowa dotyczące zjednoczenia podzielonej gminy Brody.

- Przyznam się, że wzruszyłem się tymi życzeniami – powiedział Ernest Kumek, Wójt Gminy Brody. Dziękował prawie 3,5 tysiącom mieszkańców, którzy zaufali mu i radzie. - Mam nadzieję, że w kolejnych sesjach też będą uczestniczyć sołtysi, bo oni są głosem mieszkańców. Chcę, by także mieszkańcy uczestniczyli w obradach, zabierali głos, bo szliśmy do wyborów z hasłem „Zawsze po stronie mieszkańców” – powiedział Wójt Gminy Brody. - Mam świadomość, że stanowisko wójta nie jest łatwe, bo nie da się sprostać wszystkim oczekiwaniom, ale chcę słuchać opinii mieszkańców – dodał Ernest Kumek. - Chcę współpracować ze stowarzyszeniami i Kołami Gospodyń Wiejskich. Do pracy samorządu chcę zaangażować osoby starsze i młodzież. Powstanie bowiem Rada Seniorów i Młodzieżowa Rada Gminy - powiedział wójt.

Na zakończenie wypowiedzi, Ernest Kumek podziękował żonie za wyrozumiałość, że tak rzadko bywał w domu.

– Teraz przez nowe obowiązki nie będzie lepiej – żartował.

Uroczystość zaprzysiężenia była skromna, bez długich przemów i występów. Mateusz Bidziński – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach zakończył obrady stwierdzeniem, że zakończył się czas świętowania wygranej, a zaczął się czas pracy na rzecz gminy.

Wójt Gminy Brody Ernest Kumek podczas pierwszej sesji Rady Gminy / fot, UG Brody

/informacja prasowa: UG Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

2024-04-29

Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

Od około miesiąca, w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach prowadzone są zajęcia z integracji sensorycznej. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Dzieci zaś bardzo lubią te zajęcia, niektóre wręcz nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.
Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

2024-04-26

Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

To były piękne lata rozwoju - tak powiedziała Marzena Bernat, podsumowując jej dziewięć i pół roku na stanowisku Wójta Gminy Brody. W dniu 24 kwietnia odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach w kadencji 2018 – 2024 r. Pani wójt dziękowała radnym za współpracę i wręczyła im pamiątkowe tabliczki. Marzena Bernat wyraziła wdzięczność także wszystkim współpracownikom – obecnym i byłym.
Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

2024-04-12

Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

Ernest Kumek został wybrany Wójtem Gminy Brody. Otrzymał w skali całej gminy 3432 głosy (66,13%). Wójt Marzena Bernat zyskała poparcie 1758 osób (33,87%). Frekwencja wyborcza w gminie Brody wyniosła 61,05%.
Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

2024-04-15

Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

Od poniedziałku 8 kwietnia zajęcia dla dzieci korzystających z terapii integracji sensorycznej w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach są przeprowadzane ze zniżką 10 złotych, na podstawie Karty Mieszkańca Gminy Brody. To kolejny przykład tego, że warto ją posiadać.

2024-04-12

"Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi"

Gmina Brody wybrała swojego gospodarza. Został nim 45 - letni Ernest Kumek, związany z gminą od urodzenia. W tutejszym urzędzie zaczynał swoją pracę za kadencji wójta Andrzeja Śliwy, o którym wypowiada się z szacunkiem jako o swoim nauczycielu samorządności. Teraz lada chwila sam obejmie to stanowisko. Jakim wójtem zamierza być? M.in. o tym w wywiadzie, którego nam udzielił.        
Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

2024-03-29

Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

Niebawem rozpoczną się roboty drogowe w Lipiu na ulicy Starachowickiej i w Adamowie na ulicy Szkolnej. Na tych drogach przedstawiciele powiatu starachowickiego i gminy Brody spotkali się z przedstawicielami wykonawcy.
Rekordowe palmy w Krynkach

2024-03-29

Rekordowe palmy w Krynkach

Tradycją parafii w Krynkach - najstarszej w gminie Brody, są wysokie, ponad sześciometrowe palmy wielkanocne. W tym roku na obchody Niedzieli Palmowej przywieziono ich aż 14. Jest to rekord niepobity od wielu lat.
Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej

2024-03-27

Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej

 W Urzędzie Gminy w Brodach odbyły się lokalne eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".
Wielu mieszkańców skorzystało z badań

2024-03-16

Wielu mieszkańców skorzystało z badań

Gmina Brody we współpracy z Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach oraz firmą Telemedycyna Polska S.A, 10 marca zorganizowała tzw. „białą niedzielę”. Całość działania została sfinansowana z budżetu gminy.
Artystyczny wieczór dla kobiet

2024-03-16

Artystyczny wieczór dla kobiet

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca w Sali Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach odbył się koncert utalentowanego wokalisty Wiktora Kowalskiego. Zaśpiewał on znane utwory m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor, Anny German Mieczysława Fogga, oraz piosenki z „Co dnia” i „Tango” - własnej, debiutanckiej płyty. Występ artysta podobał się tak bardzo, że były aż trzy bisy.