JUŻ W KIOSKU

„Zielony dom receptą na smog” - konkurs plastyczny rozstrzygnięty

2023-06-02 11:00:07

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Za nami kolejna edycja konkursu plastycznego „Zielony dom receptą na smog”, organizowanego przez Wydział Nieruchomości, Leśnictwa i Ochrony Środowiska naszego starostwa przy współpracy z Państwowym Ogniskiem Plastycznym. Wręczenie nagród odbyło się 31 maja br. z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka. 

fot. Powiat Starachowicki

Konkurs ma na celu włączenie uczniów do aktywnego udziału w działaniach związanych z ochroną środowiska, zapobieganiu jego degradacji, a także budzeniem świadomości w zakresie odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy. Co roku przyświeca mu inne hasło, tym razem brzmiało ono „Zielony dom receptą na smog”. I właśnie tej tematyce, poświęcone były prace plastyczne, jakie wpłynęły w konkursie. Łącznie było ich 17, a ich oceną zajęła się komisja konkursowa pod przewodnictwem Sylwestra Kiełka – dyrektora Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach.

W tym roku autorzy wykazali się dużą różnorodnością w prezentacji tematu, ale też kreatywnością i sporym talentem, dlatego komisja postanowiła przyznać po dwie równorzędne nagrody za I, II i III miejsce. Ich wręczenie odbyło się 31 maja br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach z udziałem starosty Piotra Ambroszczyka, który gratulował uczniom ciekawych pomysłów oraz dziękował za zainteresowanie się tematyką ekologii.

- Przemysł i motoryzacja, to głównie zanieczyszcza naszą planetę. Ale swoimi małymi działaniami możemy jej pomóc. Dlatego segregujmy śmieci, starajmy się mniej konsumować i mądrze ogrzewajmy nasze domy – mówił starosta, który przypomniał także o akcji #Ekochallenge, organizowanej przez Powiat. - Wspólnie posprzątaliśmy spory kawałek naszego powiatu. Tony śmieci trafiły na wysypisko. To tylko pokazało, jak bardzo nierozumnymi istotami jesteśmy. Codziennie widzę cichych bohaterów, którzy wynoszą z lasów śmieci i niestety całą masę tych, którzy idą z torbami do lasów i wychodzą z nich bez i to jest smutne. Ale patrząc na wasze prace, wierzę, że ta nasza świadomość staje się coraz większa i na to liczę – dodał.

I miejsce zajęły w tym roku ex aequo - Wiktoria Bilińska z Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach i Elżbieta Śmigielska z Warsztatu Terapii Zajęciowej  w Starachowicach. Pierwsza jest wychowanką Marcina Bondarowicza, zaś druga – Anny Żórawskiej. Na drugim miejscu znaleźli się: Michał Wiatr ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach (podopieczny Natalii Kołodziejczyk) i Nikola Cheda z II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach (opiekun - Beata Kidoń). Trzecie miejsce należało do Aleksandry Kosmali z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, wychowanki Grażyny Senderowskiej i Aleksandry Walkiewicz z Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach, która stworzyła pracę pod kierunkiem Marcina Bondarowicza.

Komisja przyznała też trzy wyróżnienia: Marzenie Pocheć (opiekun Anna Żórawska) i Marcinowi  Sałacie (opiekun Ilona Erbel) z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starachowicach oraz Paulinie Brzeskiej (opiekun - Agnieszka Mikos) ze Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

/źródło: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Porządek obrad wrześniowej sesji Rady Powiatu

2023-09-27

Porządek obrad wrześniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (28 września br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv. 
Starostwo bez barier

2023-09-26

Starostwo bez barier

Plany tyflograficzne, pętle indukcyjne, dostęp do aplikacji internetowej, pozwalającej modyfikować treści tak, aby były one zrozumiałe dla osób z trudnościami intelektualnymi czy wzrokowymi – to tylko niektóre z rozwiązań, jakie zostały zastosowane w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, aby stało się ono przyjazne osobom niepełnosprawnym. Dzisiaj to jeden z najbardziej dostępnych budynków w naszym powiecie. 
10 Festiwal Nauki w Starachowicach

2023-09-25

10 Festiwal Nauki w Starachowicach

Już we wtorek (26 września br.) zapraszamy na 10 Festiwal Nauki – jedyne takie wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych i średnich w naszym powiecie, popularyzujące naukę. Impreza odbędzie się tradycyjnie na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Będą pokazy, warsztaty naukowe poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, prezentacje prac uczniowskich i dodatkowo w tym roku spotkanie oko w oko z dinozaurami.
Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach

2023-09-25

Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach

Blisko 13 mln zł – to wartość inwestycji, realizowanych aktualnie przez Powiat Starachowicki w szkołach. Oprócz hali sportowej przy ZSZ nr 3 w Starachowicach gruntowną termomodernizację przechodzi też ZSZ nr 2 w Starachowicach wraz z dwiema pracowniami CKZ. Trwają też prace przy budowie nowego boiska przy II LO, a finał niebawem.
Kolejne zmiany w organizacji ruchu

2023-09-21

Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich przez parking przy Biedronce. 
25-lecie usamorządowienia Powiatów

2023-09-19

25-lecie usamorządowienia Powiatów

Starosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył w zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich z okazji 25 – lecia ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce zjeździe samorządowców na Zamku Królewskim w Warszawie. 
Dzieje się na powiatowych drogach

2023-09-18

Dzieje się na powiatowych drogach

Powiat Starachowicki przyspiesza z inwestycjami. Łączna wartość zadań realizowanych aktualnie na drogach to ponad 102 mln zł. Oprócz sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa wiaduktu, prowadzi też prace na drogach w gminie Mirzec oraz na przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach. A wkrótce kolejne…
Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

2023-09-14

Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej.
Święto plonów w powiecie

2023-09-07

Święto plonów w powiecie

Za nami powiatowo – gminne dożynki. Ich gospodarzem była w tym roku Gmina Mirzec. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem dziękowali rolnikom za rok wytężonej pracy.
Podziękowania dla Alle Babek

2023-09-05

Podziękowania dla Alle Babek

Alle Babki ze Stykowa zostały Mistrzami Agro w województwie świętokrzyskim. 4 listopada odbiorą one swoją nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie, ale już teraz, podczas sesji Rady Powiatu odebrały gratulacje od Rady i Zarządu Powiatu w Starachowicach.