JUŻ W KIOSKU

Zespół Happy zaśpiewał z gwiazdami

2023-07-01 09:43:59

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Wspaniała przygoda z telewizją Harcerskiego Zespołu Wokalnego „Happy” i ich opiekunów Małgorzaty i Piotra Spadłów. Członkowie zespołu w programie „Biesiada na szlaku” wystąpili z tak znanymi grupami jak Golec uOrkiestra oraz Pectus. 

źródło: UG Mirzec

Program „Biesiada na szlaku” wyemitowany został w sobotni (24 czerwca br.) wieczór w TVP2. Gwiazdami pierwszego odcinka były zespoły Golec uOrkiestra oraz Pectus, a do udziału gościnnie zaproszono trzy zespoły: mirzecki Harcerski Zespół Wokalny „Happy”, Wołosatki i Tęgie Chłopy. 

- Otrzymaliśmy wykaz piosenek, które mamy zaśpiewać i ostro wzięliśmy się do pracy, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Nagranie odbywało się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Mieliśmy okazję poczuć się jak gwiazdy. Dostaliśmy swoją garderobę, a przed nagraniem wszyscy przeszli przez ręce makijażystek i fryzjerów – opowiada Małgorzata Spadło, która wraz z mężem Piotrem od lat prowadzi zespoły muzyczne. 

Obecnie Małgorzata i Piotr Spadłowie prowadzą trzy zespoły: 104 Artystyczną Drużynę Harcerską, Harcerski Zespół Wokalny „Happy” i Zespół „Daleko jeszcze”. Do udziału w nagraniu zaproszeni zostali członkowie zespołu „Happy”, którzy zostali wzmocnieni kolegami z pozostałych zespołów. Na nagranie do Tokarni pojechali Oliwia Pisarska, Oliwia Dolega, Alicja Kukla, Julia Gwóźdź, Zuzia Gwóźdź, Lena Spadło, Ola Stępień, Ola Stompor, Laura Nobis, Weronika Minda, Paweł Drożdżał i Krzysztof Duś. 

Nagrania do programu zostały zrealizowane we wtorek (20 czerwca br.) i trwały cały dzień. Reprezentanci gminy Mirzec mieli okazję obserwować występy zespołów Golec uOrkiestra i Pectus oraz Wołosatek oraz Tęgich Chłopów, a także zaśpiewać piosenkę razem z Tomaszem Wolnym, który prowadził koncert. 

- A potem przyszło oczekiwanie na emisję programu. Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, czy pojawimy się na antenie, czy zostaną wyemitowane wszystkie nasze piosenki. Aż do rana w sobotę, kiedy w programie „Pytanie na śniadanie” pojawiła się zapowiedź naszego występu podczas koncertu. Wieczorem w drugiej części programu „Biesiada na szlaku” usłyszeliśmy dwie nasze piosenki „Płonie ognisko i szumią knieje” oraz „Bieszczadzki trakt”, który zaśpiewaliśmy razem z Tomaszem Wolnym – relacjonuje pani Małgorzata. – Jesteśmy przeszczęśliwi, wzruszeni i zachwyceni. Dużo się nauczyliśmy i postaramy się tego nie zmarnować, a wspomnienia, jakie ze sobą przywiozłyśmy, zostaną z nami na zawsze. Dziękujemy prowadzącym pani Izabelli Krzan i panu Tomaszowi Wolnemu za serdeczne przyjęcie. To była niesamowita przygoda – podkreśla pani Małgorzata.

A kolejna przygoda przed podopiecznymi Małgorzaty i Piotra Spadłów, bowiem zespoły wyjechały na festiwal do Rimini we Włoszech.

/źródło: UG Mirzec/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lekcje bezpieczeństwa

2023-12-05

Lekcje bezpieczeństwa

Zasady ruchu drogowego oraz podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poznali uczniowie i seniorzy z gminy Mirzec na szkoleniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym.
Ośrodek Zdrowia w Mircu. Dobry wynik finansowy, przybywa pacjentów

2023-11-30

Ośrodek Zdrowia w Mircu. Dobry wynik finansowy, przybywa pacjentów

Dobra sytuacja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mircu. Placówka za trzy kwartały 2023 roku wypracowała ponad 260 000 złotych zysku, a do Ośrodka Zdrowia zapisało się 443 nowych pacjentów.
Turniej siatkarski o Puchar Gór Świętokrzyskich

2023-11-29

Turniej siatkarski o Puchar Gór Świętokrzyskich

Fani piłki siatkowej mieli okazję do dużych emocji. 
Plac zabaw w Ostrożance gotowy

2023-11-24

Plac zabaw w Ostrożance gotowy

Zakończyły się prace przy budowie placu zabaw dla dzieci oraz urządzeniu siłowni zewnętrznej na gminnej działce w Ostrożance.
Nowe bezpieczne przejście

2023-11-11

Nowe bezpieczne przejście

To kolejna taka inwestycja w gminie Mirzec. Nowe przejście pomoże mieszkańcom bezpiecznie pokonać drogę wojewódzką nr 744, między dużym parkingiem a kościołem w centrum Mirca. To miejsce szczególnie często wybierane przez pieszych do przekraczania jezdni.
Ponad 15 tysięcy na zabytkowe nagrobki

2023-11-07

Ponad 15 tysięcy na zabytkowe nagrobki

Nowym rekordem zakończyła się zbiórka datków na remont cennych nagrobków zlokalizowanych na starym cmentarzu w Mircu. Osoby, które odwiedziły miejsca pamięci swoich bliskich ofiarowały kwestującym niemal 2,5 tys. zł więcej niż rok temu. 
W Mircu powstaje bezpieczne przejście dla pieszych

2023-11-01

W Mircu powstaje bezpieczne przejście dla pieszych

Rozpoczęła się budowa nowego bezpiecznego przejścia dla pieszych w Mircu w ciągu drogi wojewódzkiej 744.
Kwesta na ratowanie zabytkowych mirzeckich nagrobków 

2023-10-29

Kwesta na ratowanie zabytkowych mirzeckich nagrobków 

Podobnie jak w poprzednich latach Stowarzyszenie na rzecz Odnowy Zabytków Parafii św. Leonarda w Mircu serdecznie zaprasza do udziału w kweście na odnowę zabytkowych nagrobków i krzyży na starym cmentarzu w Mircu.
Gmina Mirzec wśród liderów inwestycji

2023-10-28

Gmina Mirzec wśród liderów inwestycji

Gmina Mirzec uplasowała się na 6 miejscu w Polsce wśród gmin wiejskich w rankingu „Finansowy Sukces Kadencji 2018–2023”, przygotowywanym przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Tym samym znalazła się w gronie samorządów, które we wspomnianym okresie miały najwyższe dochody budżetowe oraz wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na 1 mieszkańca.
Komfort dla strażaków

2023-10-26

Komfort dla strażaków

Strażacy ochotnicy z Jagodnego (gmina Mirzec) korzystają już z odnowionej i doposażonej siedziby. Modernizacja została przeprowadzona z pieniędzy samorządowych przy udziale środków zewnętrznych.