JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Zarobione pieniądze przekazał na rzecz zwierząt

2023-08-10 14:10:45

Ocena:

5/5 | 1 głosów

 11-letni Wiktor Piwowarczyk ze Starachowic poruszony losem zwierząt z prywatnego Zoo Borysew, które ucierpiało w tegorocznym pożarze, postanowił ruszyć z konkretną pomocą. Zaoferował do sprzedaży swoje prace plastyczne i zebrane w ten sposób fundusze ofiarował placówce.

fot. FB ZOO Borysew

O empatycznym nastolatku, który jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, pisaliśmy już na łamach "Gazety Starachowickiej" pod koniec kwietnia br. Wiktor jako miłośnik zwierząt uwielbia odwiedzać ogrody zoologiczne, a położone w województwie łódzkim Zoo Borysew należy do jego ulubionych placówek. Dlatego bardzo przejął się wieścią o pożarze, który kilka miesięcy temu dotknął to miejsce. Ogień strawił nie tylko elementy zabudowy, ale odebrał życie dużej grupie małp i papug.  11 - latek postanowił ruszyć na pomoc. Wymyślił akcję zbiórki pieniędzy na rzecz poszkodowanego zoo. Ponieważ jego drugą pasją jest plastyka wystawił na aukcję internetową swoje obrazy i rysunki. Zainteresowani mogli także zamówić u chłopca konkretną pracę np. wysyłając mu zdjęcie domowego zwierzęcia z prośbą o wykonanie portretu pupila. Młody artysta nie ustalał cen, to kupujący decydowali ile są w stanie zapłacić i w ten sposób wspomóc zwierzęta z Borysewa. Tą drogą chłopcu udało się zabrać 500 zł. Postawa Wiktora bardzo wzruszyła właścicieli zwierzęcego azylu.    

- To piękny gest. Nie organizowaliśmy zbiórki, tymczasem wiele osób spontanicznie postanowiło nam pomóc. Wśród nich młody człowiek, który mimo niewielu lat  ma wielkie serce - mówił właściciel Zoo Borysew Andrzej Pabich , cytowany na profilu FB placówki. 

W innym poście ZOO Borysew pisze" Mały Człowiek, Wielkie Serce! Jego talent malarski to nie tylko źródło piękna, ale także wsparcia dla Zoo Borysew! Gest Wiktora to prawdziwe przykład, jak jedna osoba może zmieniać świat, łącząc sztukę z działaniem na rzecz dobra! Cieszymy się, że możemy być częścią tej niezwykłej historii! Wiktor, dziękujemy!"

Dopełnieniem wdzięczności dla młodego dobroczyńcy był okolicznościowy list wysłany do szkoły Wiktora przez Andrzeja Pabicha, który został publicznie odczytany oraz prezent - rodzinny bilet wstępu do Zoo Borysew. Jak informuje placówka Wiktor wpłacił uzbierane 500 zł na Fundację Biały Lew wspierającą jej podopiecznych, a przekazane przez niego obrazy zostaną powieszone w Domu Zimowym Zoo Borysew.

iwo i FB ZOO Borysew

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.
Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

2024-06-10

Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

Gazeta Starachowicka zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do udziału w ekscytującym konkursie, w którym można wygrać koszulkę reprezentacji Polski Nike 2024!  Konkurs, organizowany przez Gazetę Starachowicką, jest doskonałą okazją, by potwierdzić swoją ekspercką wiedzę o reprezentacji podczas Mistrzostw Europy 2024.   
Festyn Ekologiczny „Zaginiony  świat naszej Ziemi”

2024-06-10

Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz piętnasty organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja Festynu objęta patronatem starosty starachowickiego oraz prezydenta Miasta Starachowice odbędzie się pod hasłem „Nasz sąsiad wilk”.
Postawiliśmy na Prawo i Sprawiedliwość

2024-06-10

Postawiliśmy na Prawo i Sprawiedliwość

Państwowa Komisja Wyborcza już potwierdziła, że z naszego okręgu wyborczego mandaty do Parlamentu Europejskiego zdobyło 7 osób. Z tego najwięcej, bo trzy należą do przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Ta partia wygrywa także Eurowybory w naszym województwie, powiecie i mieście.   
Starachowickie baseny letnie będą nieczynne

2024-06-10

Starachowickie baseny letnie będą nieczynne

W tym roku w Starachowicach nie będzie letnich basenów, które zlokalizowane były na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. Miasto dysponuje dwoma kąpieliskami otwartymi oraz krytą pływalnią i z tych obiektów będą mogli skorzystać mieszkańcy.
Ruszył remont ulicy Chopina

2024-06-07

Ruszył remont ulicy Chopina

W Starachowicach są takie drogi, o których remont mieszkańcy dopytywali od lat. Wśród zapomnianych i zniszczonych ulic znajdowała się również sąsiadująca z Parkiem Miejskim ulica Chopina. Kiedyś był plan, by zmodernizować ją przy okazji rewitalizacji parku. Niestety, wówczas remont nie doszedł do skutku. Teraz się udało. 
Mieszkańcy bloków mówią

2024-06-06

Mieszkańcy bloków mówią "NIE" dzierżawie parkingów

Mieszkańcy z bloków na osiedlu Żeromskiego i Armii Krajowej podczas czwartkowego (6 czerwca) spotkania wyrazili swój sprzeciw dotyczący planów władz miasta związanych z dzierżawą miejsc parkingowych. Podkreślili, że to nie polepszy, a wręcz przeciwnie pogorszy, fatalną sytuację związaną z brakiem miejsc postojowych.
Co z miejskimi fontannami?

2024-06-07

Co z miejskimi fontannami?

Za nami piękny i słoneczny maj, rozpoczął się czerwiec, a fontanny w Starachowicach nadal są nieczynne. Dlaczego tak się dzieje? - takie pytanie do redakcji Gazety skierował jeden z Mieszkańców. Mieliśmy nadzieję, że już w tym miesiącu, ponieważ Gmina Starachowice ogłosiła postępowanie dotyczące wyboru firmy, która przez następne trzy lata będzie zajmowała się utrzymaniem i konserwacją miejskich fontann.
Czy w Starachowicach powstaną Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne oraz dom dla osób z chorobą Alzheimera?

2024-06-06

Czy w Starachowicach powstaną Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne oraz dom dla osób z chorobą Alzheimera?

Miasto Starachowice od dawna planuje realizację dwóch inwestycji, których celem jest pomoc osobom niesamodzielnym. Oba projekty miałyby zostać zrealizowane na osiedlu Żeromskiego. To właśnie tam gmina posiada działkę, na której miałoby powstać Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, a w budynku po dawnej przedszkolu, a następnie Międzyszkolnym Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej,  filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera.