JUŻ W KIOSKU

Zarobione pieniądze przekazał na rzecz zwierząt

2023-08-10 14:10:45

Ocena:

5/5 | 1 głosów

 11-letni Wiktor Piwowarczyk ze Starachowic poruszony losem zwierząt z prywatnego Zoo Borysew, które ucierpiało w tegorocznym pożarze, postanowił ruszyć z konkretną pomocą. Zaoferował do sprzedaży swoje prace plastyczne i zebrane w ten sposób fundusze ofiarował placówce.

fot. FB ZOO Borysew

O empatycznym nastolatku, który jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, pisaliśmy już na łamach "Gazety Starachowickiej" pod koniec kwietnia br. Wiktor jako miłośnik zwierząt uwielbia odwiedzać ogrody zoologiczne, a położone w województwie łódzkim Zoo Borysew należy do jego ulubionych placówek. Dlatego bardzo przejął się wieścią o pożarze, który kilka miesięcy temu dotknął to miejsce. Ogień strawił nie tylko elementy zabudowy, ale odebrał życie dużej grupie małp i papug.  11 - latek postanowił ruszyć na pomoc. Wymyślił akcję zbiórki pieniędzy na rzecz poszkodowanego zoo. Ponieważ jego drugą pasją jest plastyka wystawił na aukcję internetową swoje obrazy i rysunki. Zainteresowani mogli także zamówić u chłopca konkretną pracę np. wysyłając mu zdjęcie domowego zwierzęcia z prośbą o wykonanie portretu pupila. Młody artysta nie ustalał cen, to kupujący decydowali ile są w stanie zapłacić i w ten sposób wspomóc zwierzęta z Borysewa. Tą drogą chłopcu udało się zabrać 500 zł. Postawa Wiktora bardzo wzruszyła właścicieli zwierzęcego azylu.    

- To piękny gest. Nie organizowaliśmy zbiórki, tymczasem wiele osób spontanicznie postanowiło nam pomóc. Wśród nich młody człowiek, który mimo niewielu lat  ma wielkie serce - mówił właściciel Zoo Borysew Andrzej Pabich , cytowany na profilu FB placówki. 

W innym poście ZOO Borysew pisze" Mały Człowiek, Wielkie Serce! Jego talent malarski to nie tylko źródło piękna, ale także wsparcia dla Zoo Borysew! Gest Wiktora to prawdziwe przykład, jak jedna osoba może zmieniać świat, łącząc sztukę z działaniem na rzecz dobra! Cieszymy się, że możemy być częścią tej niezwykłej historii! Wiktor, dziękujemy!"

Dopełnieniem wdzięczności dla młodego dobroczyńcy był okolicznościowy list wysłany do szkoły Wiktora przez Andrzeja Pabicha, który został publicznie odczytany oraz prezent - rodzinny bilet wstępu do Zoo Borysew. Jak informuje placówka Wiktor wpłacił uzbierane 500 zł na Fundację Biały Lew wspierającą jej podopiecznych, a przekazane przez niego obrazy zostaną powieszone w Domu Zimowym Zoo Borysew.

iwo i FB ZOO Borysew

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

2023-12-08

Nowoczesna ekopracownia zachęca do nauki

W starachowickiej Szkole Podstawowej nr 11 powstała nowoczesna ekopracownia. W oficjalnym otwarciu udział wzięli: prezydent miasta Marek Materek, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński, zastępca prezydenta Marcin Gołębiowski oraz dyrekcja placówki wraz z uczniami.
Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

2023-12-07

Trzy kolejne przejścia dla pieszych w Starachowicach zostaną zmodernizowane

Zarząd Dróg Powiatowych przeprowadzi modernizację trzech przejść dla pieszych: dwóch w ciągu ulicy Długiej oraz jednego na ulicy Piłsudskiego. Dla większego bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym dla pieszych, na przejściach i w ich obrębach zaprojektowano różne elementy oznakowania i dodatkowe oświetlenie. Przejścia dla pieszych nie będą wyniesione. 
Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

2023-12-07

Inwestycje i wydatkowanie gminnych pieniędzy a konsultacje społeczne z mieszkańcami

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni zwrócili uwagę na potrzebę organizacji konsultacji społecznych z mieszkańcami. Jako przykład dobrych praktyk, radny Michał Walendzik wskazał na spotkania dotyczące rewitalizacji zarówno Parku Miejskiego, jak i Lubianki, gdzie prezydent i jego współpracownicy spotykali się z mieszkańcami w terenie. 
Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

2023-12-07

Dron antysmogowy. Miał być, na razie go nie będzie

Sezon jesienno-zimowy to okres, gdzie w Starachowicach wskaźniki jakości powietrza wskazują znaczne przekroczenie. Smog odczuwalny jest w całym mieście, a głównie w tych rejonach, gdzie mieszkańcy swoje domu ocieplają za pomocą pieców.
Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

2023-12-06

Ulica Wysockiego potrzebuje remontu

Radny Krzysztof Zuba podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej kolejny raz przypomniał o potrzebie modernizacji ulicy Wysockiego, która po tym jak poprowadzony został tamtędy objazd m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej, ulegała znacznej degradacji. 
Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

2023-12-06

Prawie 150 tysięcy złotych. Tyle zalega gminie najemca lokalu komunalnego z najwyższym zadłużeniem

Blok przy ulicy Kościelnej w Starachowicach, który już na wiosnę 2024 ma być powoli zasiedlany, liczy 103 mieszkania i jest przeznaczony dla obecnych najemców lokali komunalnych znajdujących się w gminnych zasobach. Budowa tego budynku ma umożliwić miastu ruchy w przypadku lokali komunalnych, które znajdują się na terenie całego miasta, a które są na przykład w fatalnym stanie technicznym. Najemcy dostaną propozycje zmiany adresu, jednak... nie wszyscy. 
Plany władz miasta dotyczące starych kamienic

2023-12-05

Plany władz miasta dotyczące starych kamienic

Gmina Starachowice w swoich zasobach posiada wiele budynków liczących po kilkadziesiąt lat, które są w fatalnym stanie technicznym i opalane są kopciuchami. Część z nich nadaje się do wyburzenia, a część do remontu. 
Świąteczne kolędowanie dla Amelki

2023-12-05

Świąteczne kolędowanie dla Amelki

Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk wspólnie z Fundacją Zdążyć przed Panem Bogiem zaprasza na Świąteczne Kolędowanie – imprezę charytatywną, podczas której będą zbierane pieniądze na rzecz 2,5-letniej Amelki Tuz.
Przedświąteczny czas pełen atrakcji 

2023-12-04

Przedświąteczny czas pełen atrakcji 

Miejskie iluminacje, lodowisko, coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. I atrakcja, której najbardziej wypatrują mali mieszkańcy Starachowic, czyli odwiedziny Świętego Mikołaja.   
Co z modernizacją ulic Chopina i Pileckiego? 

2023-12-04

Co z modernizacją ulic Chopina i Pileckiego? 

Remont ulicy Chopina ma zapewnione finansowanie i realizacja powinna nastąpić od wiosny 2024 roku. Natomiast ulica Pileckiego nie ma jeszcze dokumentacji. Podczas jednej z konferencji prezydent Starachowic Marek Materek został zapytany o bieżącą informację dotyczącą tych inwestycji.