JUŻ W KIOSKU

Z półrocznym opóźnieniem. Mija kolejny termin zakończenia prac

2023-11-15 10:22:55

Ocena:

5/5 | 1 głosów

O tę inwestycję i to skrzyżowanie pytaliśmy w starachowickim magistracie nie jeden raz. Chodzi o budowę ścieżki rowerowej łączącej ulicę Na Szlakowisku z traktami przy al. Armii Krajowej, ul. Staszica i Oświatowej. Budowa tej drogi powoduje, że od jakiegoś czasu w centralnym punkcie jednej z głównych arterii miasta (skrzyżowanie przy komendzie policji) widzimy rozkopany teren, zablokowany chodnik, wyłączone uliczne oświetlenie wraz z wyłączoną sygnalizacją dla pieszych i kierowców. 

fot. Gazeta Starachowicka

Realizacja zadania pierwotnie miała zakończyć się 19 czerwca br. Wtedy, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz wystąpienie kolizji teletechnicznej, co za tym idzie konieczność zmian projektowych, Urząd Miejski podpisał z Wykonawcą inwestycji pierwszy aneks z nową datą zakończenia prac, wyznaczoną na 18 sierpnia br.

Jednak 18 sierpnia, Gmina Starachowice podpisała kolejny aneks do umowy dotyczący realizacji tej inwestycji, który wydłużył termin prac związanych z budową ścieżki rowerowej do 31 października br. Związane to było z koniecznością wykonania dokumentacji zamiennej, w związku z kolizją teletechniczną oraz zmianą stałej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej wraz z sygnalizacją świetlną.

Również ten termin minął. Dlatego zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim, czym spowodowane jest obsunięcie w czasie oraz jaki nowy termin wyznaczono wykonawcy na zakończenie zadania?

- W sprawie realizacji inwestycji dotyczącej budowy ścieżki rowerowej jest podpisany aneks przedłużający termin realizacji tych prac do 15 listopada 2023 roku - poinformował nas rzecznik prasowy magistratu, Leszek Kowalski. - Aneks jest podpisany w związku z wystąpieniem konieczności zmiany projektu stałej organizacji ruchu ul. Na Szlakowisku oraz wystąpieniem robót dodatkowych, dotyczących sygnalizacji świetlnej.

Mamy środę (15 listopada), czy tym razem Wykonawca wyrobi się z pracami?

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lubianka znowu zarybiona

2023-12-01

Lubianka znowu zarybiona

Do starachowickiego zbiornika Lubianka w piątkowe (1 grudnia br.) przedpołudnie wpuszczono ponad 1500 kilogramów narybku różnego gatunku. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki zorganizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Wigilia dla samotnych i potrzebujących

2023-12-02

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących obecności bliskich starachowiczan odbędzie się dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Początek sobotniego wydarzenia, które podobnie jak przed rokiem odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Leśnej, zaplanowano na godzinę 15.00. W poniedziałek (4 grudnia) ruszają bezpłatne zapisy dla wszystkich osób, które chcą ten dzień spędzić w niezwykłej świątecznej atmosferze.
Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

2023-12-01

Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

Gmina Starachowice ogłosiła konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Starachowice” na lata 2023-2026. W ramach konkursu wpłynęło 6 ofert, z czego 1 oferta została wycofana przez oferenta, a 2 oferty nie spełniły wymogów formalnych.
Ulica Ustronie doczekała remontu

2023-11-30

Ulica Ustronie doczekała remontu

Na starachowickim osiedlu Południe oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
Jest plan na budowę nowej drogi

2023-11-30

Jest plan na budowę nowej drogi

Kolejnym etapem po tym, jak Urząd Miejski w Starachowicach uregulował stan prawny ulicy Bocznej w Starachowicach, miało być opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy kanalizacji oraz remontu tej drogi. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się jednak, że prace w terenie nie będą możliwe bez całkowitego wyłączenia ruchu samochodów. Jest to niewykonalne ze względu na dojazd pojazdów do okolicznych firm oraz oczyszczalni ścieków, które zlokalizowane są na końcu tej ulicy. 
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-30

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.