JUŻ W KIOSKU

Wybory do Senatu RP: Prawie 8 tysięcy podpisów za kandydaturą Prezydenta Marka Materka

2023-09-05 09:21:36

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Blisko osiem tysięcy podpisów zebrano pod kandydaturą Marka Materka, prezydenta Starachowic i prezesa partii Nowej Demokracji TAK przed zbliżającymi się wyborami do Senatu Rzeczypospolitej Polski. To prawie cztery razy więcej od wymaganego minimum. 

fot. Nowa Demokracja TAK

W poniedziałek (4 września) lider i członkowie ugrupowania złożyli komplet niezbędnych dokumentów do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach. 

- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę podpisów. Dokonaliśmy tego w siedem dni - podkreślał na konferencji prasowej przed gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach Marek Materek. - Jak państwo wiedzą, podjęliśmy się ekstremalnie trudnego zadania. Wcześniej zbieraliśmy podpisy pod komitetem wyborczym, który miał zarejestrować listy do Sejmu i Senatu RP w całej Polsce, ale niestety te listy musiały zostać zutylizowane. W ubiegłym tygodniu przystąpiliśmy do zbiórki podpisów, by móc zarejestrować kandydatów do Senatu RP w różnych okręgach na terenie naszego kraju. W tak krótkim czasie było to wymagające zadanie, ale efekt jest bardzo pozytywny. 

Prezydent Marek Materek w jesiennych wyborach parlamentarnych o głosy wyborców będzie ubiegał się w okręgu 82, obejmującym powiaty: skarżyski, starachowicki, ostrowiecki, opatowski i sandomierski. By zarejestrować listy do Sejmu, komitet musi zebrać minimum 5 tysięcy podpisów. W przypadku wyborów do Senatu ten limit wynosi 2 tysiące.

- Tylko w północnym okręgu naszego województwa zebraliśmy blisko 8 tysięcy podpisów. Planowaliśmy zebrać około 2,5 tysiąca podpisów, bo wiedzieliśmy, że część może być anulowana przez Okręgową Komisję Wyborczą np. przez nieczytelny adres lub zagubione dane w PESEL-u. Wiedzieliśmy, że musimy zebrać podpisy z nadwyżką, ale nie spodziewaliśmy się, że uda się ich zgromadzić aż tyle. Jestem bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wsparli tę kandydaturę. Teraz będziemy robili wszystko, by ten wynik przerodził się na dziesięć razy więcej głosów podczas wyborów 15 października, bo tyle, co jest co najmniej potrzebnych do zwycięstwa. A my będziemy starali się te wybory wygrać - zaznaczył Marek Materek. 

Dodał, że na listach swoje podpisy składali przedstawiciele różnych środowisk, często osoby prywatne, niemające nic wspólnego z polityką, które w ten sposób chciały wyrazić swoje poparcie. Podpisy zbierano na terenie całego okręgu: w Skarżysku, Wąchocku, Mircu, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i wielu innych miejscowościach oraz wsiach północnej części województwa.

Nowa Demokracja TAK kandydatów do Senatu RP wystawi także w innych regionach.

- Oficjalnie możemy już potwierdzić start Patryka Strausa, wójta Kamiennej Góry, który wystartuje w okręgu z Jeleniej Góry. Od kolejnych osób spływają kolejne dobre informacje, liczę na to, że do końca tygodnia, po zakończeniu wszystkich rejestracji, będziemy mogli przedstawić pełną listę naszych kandydatów - poinformował prezydent Starachowic.

Wiadomo już, że do Senatu - mimo zapowiedzi - nie wystartuje była posłanka Lewicy, Beata Maciejewska, która po tym, jak została zawieszona w prawach członkini tej partii, złożyła rezygnację i miała ubiegać się o senatorski mandat z poparciem Nowej Demokracji TAK Marka Materka.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gmina planuje kredyt. Na jakie inwestycje go przeznaczy?

2024-05-27

Gmina planuje kredyt. Na jakie inwestycje go przeznaczy?

Do 2 lipca br. banki, które chcą udzielić kredytu Miastu Starachowice, mają czas na złożenie ofert. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 11,5 miliona złotych z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 5.972.667,52 zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 5.527.332,48 zł. 
Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji na „wahadle” w ciągu ulicy Radomskiej

2024-05-26

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji na „wahadle” w ciągu ulicy Radomskiej

Starostwo Powiatowe informuje, że od poniedziałku (27 maja) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Radomskiej w Starachowicach. Chodzi o odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z drogą krajową nr 42, gdzie od kilku tygodniu odbywa się ruch wahadłowy.
Miejskie rowery elektryczne wycofane. Co jest powodem?

2024-05-25

Miejskie rowery elektryczne wycofane. Co jest powodem?

Po kilkunastu dniach od startu systemu roweru miejskiego "Star Bike" w Starachowicach pojawił się pierwszy poważny problem. Z eksploatacji wycofane zostały rowery ze wspomaganiem elektrycznym. Jaki jest powód? Okazało się, że jednoślady prawdopodobnie posiadają wady fabryczne.
Pożarnicze odznaczenia i awanse

2024-05-24

Pożarnicze odznaczenia i awanse

Na co dzień ryzykują zdrowiem i życiem gasząc pożary, walcząc ze skutkami klęsk żywiołowych, czy ratując ofiary wypadków. 4 maja mają swoje główne święto i wtedy szczególnie dziękujemy im za ich trudną pracę. Strażacy ze Starachowic i jednostek z naszego powiatu mieli także swoją lokalną uroczystość. 23 maja w czasie Powiatowego Dnia Strażaka odebrali wysokie odznaczenia państwowe i branżowe oraz awansowali na wyższe stopnie służbowe.     
Unijna dotacja na usługi społeczne w Starachowicach

2024-05-24

Unijna dotacja na usługi społeczne w Starachowicach

Już od czerwca tego roku, przez kolejne 30 miesięcy, w Starachowicach realizowany będzie Program Usług Społecznych. Jakie usługi znajdują się w programie? Jaką pomoc - nie tylko dla seniorów - przewidziano?
Kładka na Kamiennej w nowej odsłonie

2024-05-23

Kładka na Kamiennej w nowej odsłonie

Zniszczona podczas powodzi, która miała miejsce w 2010 roku kładka nad rzeką Kamienną łącząca osiedle Orłowo z groblą na zbiorniku Pasternik, została na nowo postawiona. To duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy chętnie z niej korzystali, a po powodzi przez wiele lat zabiegali o jej odbudowę.
Ulica Strugowa do remontu. Powstanie parking

2024-05-22

Ulica Strugowa do remontu. Powstanie parking

W Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Starachowice zostało zamieszczone postępowanie dotyczące budowy ulicy Strugowej oraz budowy parkingu na 75 miejsc postojowych przy tej ulicy. Zainteresowani przetargiem firmy, swoje oferty mogli składać do 14 maja br.
Rehabilitacja dziecięca z pionizatorami

2024-05-22

Rehabilitacja dziecięca z pionizatorami

Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci starachowickiego szpitala decyzją dyrektora placówki Jacka Walkowskiego wzbogacił się o dwa pionizatory dynamiczne. Innowacyjne urządzenia przeznaczone są dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego - do ćwiczeń z zakresu szkolenia chodu. Ich modułowa budowa pozwala w łatwy i szybki sposób dostosować je do potrzeb pacjenta. Załoga Ośrodka pod kierownictwem lekarza Marzeny Padzik– Gelbert przeszła już stosowne szkolenia w tym zakresie.
Miniaturowe STAR-y, jak wrocławskie krasnale kolejną atrakcją Starachowic

2024-05-21

Miniaturowe STAR-y, jak wrocławskie krasnale kolejną atrakcją Starachowic

Ławeczki, gdzie można się przysiąść do legendarnej dla miasta osoby, czy krasnale, które witają nas we Wrocławiu, to atrakcje, z których słynie wiele polskich miasta. Starachowice mają ławeczkę Rachtana, odrestaurowane STAR-y, które przypominają o historii miasta, a teraz w przestrzeni publicznej pojawią się... miniatury tych słynnych ciężarówek.  
Uschnięte głogi przy wiadukcie. Kiedy zostaną wymienione?

2024-05-20

Uschnięte głogi przy wiadukcie. Kiedy zostaną wymienione?

Nasadzenia wzdłuż wiaduktu przy al. kard. Wyszyńskiego w Starachowicach miały cieszyć oczy mieszkańców. Już trzy lata temu, w maju 2021 roku, po alarmach jednej z Mieszkanek poinformowano, że głogi objęte są gwarancją i zostaną w jej ramach, wymienione. Rok później, w 2022 roku, zawiadomiono, że głogi niestety zaatakowała choroba i zostaną wymienione na koszt gminy.