JUŻ W KIOSKU

Wybory do Senatu RP: Prawie 8 tysięcy podpisów za kandydaturą Prezydenta Marka Materka

2023-09-05 09:21:36

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Blisko osiem tysięcy podpisów zebrano pod kandydaturą Marka Materka, prezydenta Starachowic i prezesa partii Nowej Demokracji TAK przed zbliżającymi się wyborami do Senatu Rzeczypospolitej Polski. To prawie cztery razy więcej od wymaganego minimum. 

fot. Nowa Demokracja TAK

W poniedziałek (4 września) lider i członkowie ugrupowania złożyli komplet niezbędnych dokumentów do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach. 

- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę podpisów. Dokonaliśmy tego w siedem dni - podkreślał na konferencji prasowej przed gmachem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach Marek Materek. - Jak państwo wiedzą, podjęliśmy się ekstremalnie trudnego zadania. Wcześniej zbieraliśmy podpisy pod komitetem wyborczym, który miał zarejestrować listy do Sejmu i Senatu RP w całej Polsce, ale niestety te listy musiały zostać zutylizowane. W ubiegłym tygodniu przystąpiliśmy do zbiórki podpisów, by móc zarejestrować kandydatów do Senatu RP w różnych okręgach na terenie naszego kraju. W tak krótkim czasie było to wymagające zadanie, ale efekt jest bardzo pozytywny. 

Prezydent Marek Materek w jesiennych wyborach parlamentarnych o głosy wyborców będzie ubiegał się w okręgu 82, obejmującym powiaty: skarżyski, starachowicki, ostrowiecki, opatowski i sandomierski. By zarejestrować listy do Sejmu, komitet musi zebrać minimum 5 tysięcy podpisów. W przypadku wyborów do Senatu ten limit wynosi 2 tysiące.

- Tylko w północnym okręgu naszego województwa zebraliśmy blisko 8 tysięcy podpisów. Planowaliśmy zebrać około 2,5 tysiąca podpisów, bo wiedzieliśmy, że część może być anulowana przez Okręgową Komisję Wyborczą np. przez nieczytelny adres lub zagubione dane w PESEL-u. Wiedzieliśmy, że musimy zebrać podpisy z nadwyżką, ale nie spodziewaliśmy się, że uda się ich zgromadzić aż tyle. Jestem bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wsparli tę kandydaturę. Teraz będziemy robili wszystko, by ten wynik przerodził się na dziesięć razy więcej głosów podczas wyborów 15 października, bo tyle, co jest co najmniej potrzebnych do zwycięstwa. A my będziemy starali się te wybory wygrać - zaznaczył Marek Materek. 

Dodał, że na listach swoje podpisy składali przedstawiciele różnych środowisk, często osoby prywatne, niemające nic wspólnego z polityką, które w ten sposób chciały wyrazić swoje poparcie. Podpisy zbierano na terenie całego okręgu: w Skarżysku, Wąchocku, Mircu, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i wielu innych miejscowościach oraz wsiach północnej części województwa.

Nowa Demokracja TAK kandydatów do Senatu RP wystawi także w innych regionach.

- Oficjalnie możemy już potwierdzić start Patryka Strausa, wójta Kamiennej Góry, który wystartuje w okręgu z Jeleniej Góry. Od kolejnych osób spływają kolejne dobre informacje, liczę na to, że do końca tygodnia, po zakończeniu wszystkich rejestracji, będziemy mogli przedstawić pełną listę naszych kandydatów - poinformował prezydent Starachowic.

Wiadomo już, że do Senatu - mimo zapowiedzi - nie wystartuje była posłanka Lewicy, Beata Maciejewska, która po tym, jak została zawieszona w prawach członkini tej partii, złożyła rezygnację i miała ubiegać się o senatorski mandat z poparciem Nowej Demokracji TAK Marka Materka.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2023-09-28

"Mieszkańców nie interesują faktury. Oczekują tego, żeby inwestycje były realizowane w terminie"

Na łamach Gazety wielokrotnie informowaliśmy o inwestycji drogowej przy ulicy Mickiewicza w Starachowicach. Po tym, jak kilka miesięcy temu została zerwana nawierzchnia drogi, prace tam stanęły w miejscu. A według pierwotnych założeń ostatniego dnia września br. powinna zakończyć się modernizacja tej drogi.
Rewitalizacja otoczenia Dworca Zachodniego. Trwa odbiór prac 

2023-09-28

Rewitalizacja otoczenia Dworca Zachodniego. Trwa odbiór prac 

Trwają odbiory prac na terenie zrewitalizowanego otoczenia Dworca Zachodniego. Jak informuje Referat Realizacji Inwestycji w ramach inwestycji powstanie 111 miejsc parkingowych, w tym na parkingu dwupoziomowym 91 miejsc (w tym 5 dla osób niepełnosprawnych) oraz poza parkingiem dwupoziomowym 20 miejsc (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych). 
Miejski program in vitro trafi pod obrady Rady Miejskiej

2023-09-27

Miejski program in vitro trafi pod obrady Rady Miejskiej

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w piątek (29 września br.), radni zdecydują o dalszych losach miejskiego programu in vitro dla Starachowic. Dokument, który został skierowany do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, uzyskał pozytywną opinię.
Strzelnica a obwodnica. Powraca temat funkcjonowania klubu

2023-09-26

Strzelnica a obwodnica. Powraca temat funkcjonowania klubu

Klub Sportowy „ŚWIT” Starachowice w sobotę 23 września br. w mediach społecznościowych opublikował wpis zatytułowany „Ofensywa w obronie strzelnicy KS ŚWIT”. Jego treść została również rozesłana do lokalnych mediów. Wpis zawiera stanowisko klubu dotyczące godzącej w działalność strzelnicy, budowy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. W sobotę 30 września planowany jest protest „w sprawie ignorowania interesów mieszkańców Starachowic i zagrożenia funkcjonowania KS Świt przy budowie obwodnicy miasta”.
Modernizacja Parku Kultury się przedłuży. Co z remontem schodów? 

2023-09-27

Modernizacja Parku Kultury się przedłuży. Co z remontem schodów? 

W ogłoszonym przez starachowicki magistrat postępowaniu na przebudowę schodów wejściowych i murków oporowych do budynku Parku Kultury przy ul. Radomskiej 21 w Starachowicach nie wzięła udziału żadna firma. W związku z tym, że w postępowaniu nie złożono żadnej oferty, pod koniec sierpnia 2023 r. przetarg został unieważniony.  

2023-09-23

"Pytanie, czy podjudzanie" - czyli wokół wpisu prezydenta Starachowic

Działacze Prawa i Sprawiedliwości podczas piątkowej (22 września  br.) konferencji prasowej zaapelowali do prezydenta Marka Materka o zaniechanie manipulowania mieszkańcami powiatu. Sprawa dotyczy wpisu włodarza Starachowic w mediach społecznościowych, w którym odniósł się do dotacji, jaką szpital starachowicki dostał na remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Zapomniany zabytek

2023-09-24

Zapomniany zabytek

Temat popadania w ruinę XIX- wiecznego domu robotniczego przy ulicy Sportowej w Starachowicach nie jest nowością. Lokalne media poruszały go już w przeszłości, na problem zwracali także uwagę mieszkańcy. Nas do podjęcia go na nowo skłonił głos Czytelniczki, która martwiła się o przyszłość obiektu, cennego choćby ze względu na swój wiek. Jednak mimo upływu lat nie widać konkretnych działań, by go uchronić przed kompletną ruiną.  
Ciepło wspominają Starachowice

2023-09-22

Ciepło wspominają Starachowice

Państwo Elena i Zaza Kordzaia przez 6 lat mieszkali i pracowali w Starachowicach. Teraz przyszedł czas na powrót do Gruzji. Z pobytu w naszym mieście wynoszą same dobre wspomnienia.
Serce dla Maćka

2023-09-21

Serce dla Maćka

13-letni Maciej z Łosienka, koło Kielc od najmłodszych lat zmaga się m.in. z autyzmem. Ostatnio zdiagnozowano u niego nową chorobę: autoimmunologiczne zapalenie wątroby i zapalenie dróg żółciowych, która będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Na rzecz chłopca prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy oraz licytacja na FB. Organizatorzy bardzo proszą o pomoc.     
Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

2023-09-21

Leśna droga nad Lubianką zostanie wyremontowana

Nadleśnictwo Skarżysko wybrało firmę, która wykona remont ulicy Szydłowskiego w Starachowicach biegnącej po leśnych terenach południowej strony Lubianki. Po tym jak miasto zainwestowało w teren rekreacyjny ponad 30 milionów złotych, teraz swój wkład w rozwój tego obszaru dokładają leśnicy.