JUŻ W KIOSKU

W Grajdołku

2018-06-25 09:37:36

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Impreza była, efekty zadziwią Donieśliśmy w poprzednim wydaniu o imprezie prywatnej na Piachach i się narobiło! Nie zgadza się z tym dyrektor MOSiR i pisze: "Tytuł sugeruje, jakoby trzeba było płacić za wypoczynek nad kąpieliskiem Piachy - nie trzeba, mnóstwo atrakcji jest bezpłatnych. (...) O imprezie 9 czerwca ogłoszenia wisiały tydzień, efekt był taki, że była garstka ludzi na plaży, bo również lokale gastronomiczne były wynajęte. Piknik odbył się w godzinach popołudniowych, by maksymalnie zminimalizować uciążliwości dla innych użytkowników kąpieliska. Każdy kto chciał wjechać na parking został kierowany przez ochroniarzy i organizatorów na tzw. zielony parking, tuż za tym głównym. (...) Nie było możliwości, aby wjechały na niego samochody inne niż uczestników imprezy, bo na wjeździe były bramki, przy których stali ochroniarze z listą uczestników. (...) Miejsce, jak mogliśmy zaobserwować, cieszyło się wielkim uznaniem i zostało docenione przez pracowników jak i ich francuskiego pracodawcę, który był obecny na pikniku, był oczarowany zbiornikiem i miastem i podjął decyzję o kolejnych znaczących inwestycjach w naszym mieście. (...) W związku z budową otwartych basenów, zaplanowane w zeszłym roku imprezy i eventy są realizowane w innych miejscach (Piachy, Szlakowisko lub przekładane na późniejsze terminy. Dzięki takim alternatywom MOSiR wychodzi z twarzą...". Wcale w to nie wątpimy i oby zawsze! Wypoczynek z klapką na muchy Wyposażeni w nie mieszkańcy osiedla Żeromskiego bez przerwy oganiali się od much na skwerku w minionym tygodniu. Obok ławeczek było bowiem sporo worków ze śmieciami, a że leżały tam dłużej owady miały używanie. Gorzej było wypoczywającym, bo ogonić się od nich było nie sposób. Jak są pieniądze na zagospodarowywanie miejskich terenów rekreacyjnych, to powinny być i na dbałość o to, by było czysto, miło i estetycznie. A jest jak w piosence "Elektrycznych Gitar: "Przewróciło się, niech leży – brud na skwerku..." Liczą jednak na siebie Było się działo jak miasto kupiło wypasioną zamiatarkę. Media, zachwyt i obietnice też.  Bo miała zbierać wsio na ulicach.  Owszem jeździ, ale panowie porządkowi z miejskiej spółdzielni i tak zmiatają śmieci na kupki i zbierają je własnymi rękoma. Nie doczytali instrukcji, czy robią to z przyzwyczajenia? A. Bubelek
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Niekonwencjonalne spotkanie z literaturą

2024-05-06

Niekonwencjonalne spotkanie z literaturą

Andrzej Rojek i Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zapraszają dorosłych bywalców na XLVI Głośne Czytanie Nocą pt. „Między półkami, czyli co piszczy w bibliotece”.
W dniach 14-16 maja br. na Rynku stanie pawilon z wystawą kultury żydowskiej

2024-05-06

W dniach 14-16 maja br. na Rynku stanie pawilon z wystawą kultury żydowskiej

Park Kultury w Starachowicach wraz z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz drugi mają zaszczyt zaprosić wszystkch mieszkańców Starachowic do uczestnictwa w projekcie "Muzeum na kółkach".
Wystawa wspomnieniowa o starach

2024-05-06

Wystawa wspomnieniowa o starach

 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachwicach zaprasza na otwarcie wystawy „Kabiny Stara”. Wernisaż odbędzie się 10 maja br. o godzinie 18.00 w budynku Wieży Ciśnień.
Seniorzy bawią innych i bawią się

2024-05-05

Seniorzy bawią innych i bawią się

Ostatnie inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach dały seniorom powody do ciekawego spędzania czasu. Była okazja do kontaktu ze sztuką i do wesołej zabawy.        
85 medali i 5 pucharów

2024-05-01

85 medali i 5 pucharów

Tyle nagród wytańczyli w sumie podopieczni Joanny Lisowskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Zakręceni na Taniec" w Radomiu. 
Polsko- żydowskie wesele, czyli mezalians z happy endem

2024-04-28

Polsko- żydowskie wesele, czyli mezalians z happy endem

Na starachowickim Rynku za sprawą sztuki "Wierzbnickie meżaliany" pokazano współczesnym wycinek historii naszego miasta związany z relacjami ludności katolickiej i licznej niegdyś społeczności żydowskiej. Za przykład posłużyła szczęśliwie zakończona historia zakazanej miłości Polki Anny i Żyda Dawida w formie ulicznego teatru. Domniemana, ale jednocześnie bardzo prawdopodobna. Sztukę stworzyli terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach, a w rolach aktorów i statystów wystąpili podopieczni tej oraz innych placówek wspierających osoby niepełnosprawne wraz z dziećmi i młodzieżą ze Starachowic i Wąchocka. Była to więc nie tylko lekcja historii, ale i społecznej integracji. 
Twarze Starachowic

2024-04-26

Twarze Starachowic

Setki starachowiczan uwieczniło swoje twarze na fotografiach autorstwa Małgorzaty Zatorskiej, prezeski Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. To oryginalne przedsięwzięcie jest elementem trwających obchodów 400. rocznicy wydania dokumentu założycielskiego Wierzbnika, protoplasty Starachowic.       
 23 złote medale...

2024-04-24

23 złote medale...

... ale także srebrne i brązowe. W sumie aż 70 trofeów przywiozła z międzynarodowego turnieju Szkoła Tańca MiM ze Starachowic. 
Kolory i formy

2024-04-23

Kolory i formy

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na otwarcie wystawy obrazów i rzeźb autorstwa Maksymiliana Starca pt. "Oczy koloru".  
Opowieść o Australii

2024-04-23

Opowieść o Australii

 Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Barbarą Bedorf z cyklu Klub Podróżnika pt. „Australia, wyspa skazańców”.