JUŻ W KIOSKU

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Brody

2022-11-28 10:35:49

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W sobotę (26 listopada br.) przed strażnicą OSP Brody odbyło się uroczyste przekazanie dla druhów z tej jednostki średniego wozu ratowniczo-gaśniczego Iveco Eurocargo z oznaczeniem GBA 2,5/16.

fot. UG Brody

W spotkaniu uczestniczyli Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego Stanisław Wojtan, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP starszy brygadier Grzegorz Rajca, Komendant Powiatowy PSP w Starachowicach młodszy brygadier Sławomir Zięba, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Adamus wraz z Radnymi i Sołtys Sołectwa Brody Maria Jagieła.

Po przywitaniu wszystkich obecnych przez Prezesa OSP w Brodach Tomasza Gęburę i przypomnieniu historii jednostki nastąpił ważny moment wręczenia druhom-ochotnikom oficjalnego Aktu Przekazania samochodu. Następnie Pani Poseł Agata Wojtyszek w swoim wystąpieniu pogratulowała druhom wozu, który będzie służył mieszkańcom gminy, powiatu, a w razie potrzeby i innych powiatów. Podziękowała im także za służbę i trud wniesiony w udzielanie pomocy osobom w niebezpieczeństwie i życzyła zdrowia oraz spokoju na dalsze lata działalności. Poseł Krzysztof Lipiec również dziękował strażakom za ofiarną, bezinteresowną służbę i niesienie pomocy wszystkim potrzebującym.

Pani Wójt Marzena Bernat podziękowała, na ręce Przewodniczącego Janusza Adamusa, Radzie Gminy za przychylenie się do wniosku i przegłosowanie uchwały dotacyjnej, dzięki której można było dokonać zakup tego samochodu. Pogratulowała także serdecznie pomyślnego sfinalizowania osobistych starań jednemu z druhów OSP Brody Piotrowi Nowakowi, który szczególnie zabiegał o pomoc w pozyskaniu nowszego wozu dla swojej jednostki. Przewodniczący Rady Gminy Janusz Adamus zaznaczył, że Rada Gminy poprzez przegłosowanie uchwały dotacyjnej mogła przyczynić się do tego, aby dzięki zakupowi wozu bojowego strażacy byli w stanie prawidłowo wykonywać swoje zadania.

Na zakończenie, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Grzegorz Rajca poinformował o działalności straży pożarnych i staraniach dotyczących wyposażania jednostek w jak najnowszy sprzęt.

Nowy nabytek OSP w Brodach był wcześniej przez osiem lat na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Zastąpi on używany dotychczas 28-letni samochód Star 244.

/informacja prasowa: UG Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowiccy harcerze wypoczywają nad Zalewem Brodzkim

2024-02-18

Starachowiccy harcerze wypoczywają nad Zalewem Brodzkim

W pierwszym tygodniu ferii wójt gminy Brody Marzena Bernat odwiedziła, znajdujące się w części budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie, Sezonowe Schronisko Młodzieżowe.
Półmetek ferii – udane spotkania w gminie Brody

2024-02-17

Półmetek ferii – udane spotkania w gminie Brody

W miejscowościach gminy Brody zorganizowane były imprezy integracyjne z zabawami, animacjami i prezentami. Do tej pory, ekipa organizatorów odwiedziła Krynki, Styków, Lipie i Dziurów. Spotkania odbywały się na ogół na terenach przyszkolnych. We wszystkich uczestniczyła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Zachęcała do miłego wspólnego spędzania czasu i brała udział w tańcach i zabawach na świeżym powietrzu. Dyrektorzy szkół dziękowali Pani wójt na obecność i za prezenty. W spotkaniu uczestniczyła także Dorota Grudnicka-Glina - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody, Łukasz Gołda – Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji oraz rodzice uczniów i nauczyciele.  
Srebrne Gody

2024-02-15

Srebrne Gody

Publiczne świętowanie 50. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego to wydarzenie powszechnie znane, bo obchodzone przez chyba wszystkie polskie samorządy. Gmina Brody tworzy własną tradycję i po raz kolejny docenia pary także z 25 - letnim stażem.  
Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach otwarte

2024-02-03

Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach otwarte

Doczekali się, po 40 latach. Tyle czasu upłynęło od zaprojektowania budynku koło szkoły w Krynkach, który po wybudowaniu, przez kolejne lata niszczał niewykorzystany. W piątek (2 lutego br.), po ukończeniu ogromnej inwestycji, polegającej na jego przebudowie i wyposażeniu w nowoczesny sprzęt, odbyło się uroczyste otwarcie obiektu. Nosi on nazwę Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach Gmina Brody.
Tłumy na koncercie Alicji Majewskiej i innych wykonawców

2024-01-22

Tłumy na koncercie Alicji Majewskiej i innych wykonawców

To było ważne wydarzenie kulturalne organizowane przez gminę Brody. W sobotę 20 stycznia w barokowym kościele w Krynkach odbył się koncert Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza, Olgi Bończyk i Łukasza Zagrobelnego pod tytułem „Gwiazdo świeć, kolędo leć”.
Krynki. Już można się zarejestrować w Centrum Rehabilitacji!

2024-01-23

Krynki. Już można się zarejestrować w Centrum Rehabilitacji!

Nie czekając na oficjalne otwarcie, rozpoczęło już swoją działalność Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach. Wójt Gminy Brody Marzena Bernat odwiedziła obiekt w pierwszym dniu dostępności dla klientów. Pochwaliła zespół pracowników za wzorową współpracę przy uruchamianiu jakże potrzebnych usług zdrowotnych. W celu rejestracji na zabiegi rehabilitacyjne i zdrowotne (także w ramach NFZ), można przyjść osobiście do CRiES znajdującego się przy ul. Szkolnej 1A w Krynkach lub zadzwonić na numer telefonu: 41 389 70 22. Centrum czynne jest od godziny 8:00 do 18:00.
Pani Józefa z Młynka skończyła 100 lat!

2024-01-19

Pani Józefa z Młynka skończyła 100 lat!

Józefa Bojara z Młynka 19 stycznia skończyła 100 lat. Z tej okazji odwiedziła ją m.in  wójt gminy Brody Marzena Bernat.
Magiczny koncert kolęd

2024-01-19

Magiczny koncert kolęd

Gmina Brody i brodzkie Centrum Kultury i Rekreacji zapraszają koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza, Olgi Bończyk i Łukasza Zagrobelnego. To niezwykłe muzyczne spotkanie odbędzie się w sobotę (20 stycznia br.) w barokowym kościele w Krynkach. Początek o godzinie 17.
Bezpłatna rehabilitacja w Krynkach

2024-01-13

Bezpłatna rehabilitacja w Krynkach

Nowoutworzone Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach (gmina Brody) podpisało kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne. Niebawem mają ruszyć zapisy.
Nowa linia busów po gminie Brody

2024-01-07

Nowa linia busów po gminie Brody

Busem po gminie Brody.  Pojazd będzie kursował od Lipia przez Lubienię, Młynek, Brody, Staw Kunowski, Bór Kunowski, Rudnik, Krynki (ul. Ostrowiecka), Brody, Styków, Jabłonnę, Kuczów, Dziurów, Styków, Rudę. Bus będzie jeździł także w odwrotnym kierunku. Trasa ma długość ok. 49 km. Na to działanie, gmina otrzyma 90% dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.