JUŻ W KIOSKU

Ulica Słoneczna już po remoncie

2023-03-01 09:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Mieszkańcy ulicy Słonecznej doczekali się oczekiwanej przez nich modernizacji ulicy. Prace zakończyły się pół roku przed planowanym terminem i są kolejną inwestycją drogową zakończoną na osiedlu Żeromskiego. Wyremontowany odcinek, po zakończeniu prac przy Szkole Podstawowej nr 12, zapewni komfortowe i bezpieczne połączenie ulicy Kościelnej z Aleją Armii Krajowej.

fot. Gazeta Starachowicka

- Zakończyliśmy realizację kolejnej inwestycji drogowej. Tym razem jest to długo oczekiwana przez mieszkańców ulica Słoneczna zmodernizowana dzięki wsparciu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nowa ulica połączy ulicę Kościelną z Aleją Armii Krajowej. Nowa nawierzchnia z masy asfaltowej, nowe chodniki i zjazdy na posesję to niewątpliwie zasługa pracowników firmy „GOMAR”, którzy tę inwestycję ukończyli przed czasem - mówił podczas wtorkowej (28 lutego br.) konferencji prasowej prezydent Starachowic, Marek Materek. - Dziękuję radnym Rady Miejskiej, którzy wspierając te projekty, doprowadzają do sytuacji, że stan dróg w naszym mieście może się znacząco poprawiać. Jeśli do tego dodamy inne inwestycje w najbliższej okolicy, jak przebudowa ulicy Kościelnej, wybudowany łącznik pomiędzy ulicami Kościelną i Staropolską, sama ulica Staropolska, a także ulice Zacisze, Zwierzyniecka, Owocowa to okazuje się, że mamy ogromny zakres inwestycyjny w tym rejonie miasta – dodał włodarz miasta.

Remont ulicy Słonecznej to jeden z trzech elementów zadania inwestycyjnego polegającego na modernizacji ulic w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Poza ulicą Słoneczną w ramach tego zadania Gmina przebudowała również ulicę Duboisa oraz Śląską. Prace na Duboisa i Słonecznej już zostały zakończone, wkrótce nastąpi odbiór prac na ulicy Śląskiej.

- Remont ulicy Słonecznej to odpowiedź na liczne apele mieszkańców osiedla Żeromskiego spływające zarówno do prezydenta, Urzędu Miejskiego, jak i do mnie. Jest to inwestycja, która ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa i komfortu zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Gmina Starachowice od szeregu lat na bieżąco modernizuje kolejne kilometry dróg i chodników, a także budujemy ścieżki rowerowe. Wszystko po to, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Dziękuję wszystkim za udaną realizację tego zadania, a mieszkańcom za uzbrojenie się w cierpliwość, która była jednak warta czekania na zakończoną inwestycję – powiedział radny Rady Miejskiej w Starachowicach Mariusz Konarski.

Wartość robót w tym miejscu opiewa około 1,4 miliona złotych (etap I – 1.168.259,46 złotych, etap II – 233.118,22 złote). Wykonawcą prac była firma GOMAR ze Skarżyska-Kamiennej. 

- Pomimo trudnych warunków atmosferycznych postaraliśmy się sprostać oczekiwaniom mieszkańców, żeby jak najkrócej trwała ta uciążliwość z tytułu trwających prac remontowych. Skróciliśmy termin prac w stosunku do umownego aż o 6 miesięcy – podkreślił kierownik budowy inżynier Włodzimierz Olszewski.

- Inwestycję realizowaliśmy w bardzo trudnym jesienno-zimowym czasie, ale wychodząc naprzeciwko potrzebom mieszkańców i widząc potrzeby mieszkańców, stanęliśmy na wysokości zadania – dodał koordynator budowy inżynier Zbigniew Musiał.

Całkowita wartość zadania dotyczącego przebudowy ulic Śląskiej, Słonecznej oraz Duboisa wyniosła łącznie ponad 4,5 miliona złotych. Wartość pierwszego etapu dotyczącego remontu tych dróg wyniosła: 2.430.715,00 złotych (70 proc. dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg) i 1.041.735,91 zł (30 proc. wkład własny Gminy Starachowice). Na ponad 4,5-milionową całkowitą wartość zadania wpływ miały prace związane z drugim etapem prac tj. wodociąg przy ulicy Śląskiej i Duboisa oraz parking przy Słonecznej. Wartość tych prac wyniosła 1.057.893,00 złotych.

fot. Gazeta Starachowicka

fot. UM Starachowice

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

2023-06-06

Gigantyczne inwestycje w zdrowie z rządowym wsparciem

Kolejne kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dofinansowanie między innymi z rządowych pieniędzy pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu, a także stworzenie jeszcze lepszych warunków leczenia pacjentów z całego regionu.  W pozyskanie pieniędzy dla lecznicy zaangażowany jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.
Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

2023-06-05

Starachowiczanie na Wielkim Marszu 4 czerwca

„Nie możesz już znieść tego, jaka jest dzisiaj Polska? Masz dosyć szalejącej drożyzny? Stać cię na coraz mniej rzeczy? Chcesz Polski wolnej, demokratycznej i europejskiej? Pójdźmy razem w Wielkim Marszu 4 czerwca w samo południe” – mogliśmy przeczytać na stronie utworzonego w mediach społecznościowych wydarzenia, zorganizowanego przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska.
Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

2023-06-06

Wrażliwi Społecznie mówią: sprawdzam!

Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie postanowiło przeprowadzić tzw. fact-checking, czyli zbadać wypowiedzi prezydenta Starachowic w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Starachowicach celem weryfikacji faktów. W opinii społeczników Marek Materek mija się z prawdą. 
Gratka dla fanów

2023-06-05

Gratka dla fanów "klasyków"

Już niedługo, bowiem 18. czerwca br. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaroi się od pięknych, budzących podziw i dostojnych zabytkowych pojazdów. Wszystko za sprawą zrzeszonych w grupie "Starachowickie klasyki" pasjonatów motoryzacji, którzy we współpracy z Muzeum na ostatni guzik dopinają organizację oficjalnego rozpoczęcia sezonu.  
Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

2023-06-04

Wakacje modne, a przede wszystkim bezpieczne

Alkogogle, symulator wypadku i dachowania, pyszna drożdżówka. Te i inne atrakcje przygotowano dla mieszkańców na pikniku rodzinnym pn. „Moda na bezpieczne wakacje”, który w pierwszą sobotę czerwca odbył się na parkingu przed budynkiem Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dolina Kamiennej”.  
Wyróżnieni za nasz park 

2023-06-02

Wyróżnieni za nasz park 

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego w Starachowicach zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Autorami docenionej przez branżę architektoniczną koncepcji jest pracownia eM4 z Krakowa.  
Pożarnicze zmagania młodzieży

2023-06-02

Pożarnicze zmagania młodzieży

Piętnaście drużyn, a w nich aż 150 druhów, rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, jakie odbyły się 28 maja br. na stadionie miejskim w Starachowicach. 
Pasternik pięknieje

2023-06-01

Pasternik pięknieje

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski już cieszy oko podczas rodzinnych wypraw. Za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie malownicza Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Blisko 10-milionowa inwestycja nad zbiornikiem Pasternik, która będzie polegać na zagospodarowaniu jego północnej linii brzegowej, poprawi wizerunek tej części miasta.
„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

2023-06-01

„Moda na bezpieczne wakacje”. Zaproszenie na piknik edukacyjno-charytatywny

Już w najbliższą sobotę (3 czerwca br.) na parkingu przy ul. Radomskiej w Starachowicach odbędzie się piknik edukacyjno-charytatywny „Moda na bezpieczne wakacje, którego organizatorem jest Stowarzyszenia Dolina Kamiennej. Start o godzinie 10.00.
Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

2023-06-01

Bonifikata na zakup nieruchomości gruntowych i lokalowych. Dla kogo i na jakich warunkach?

Parafia Rzymskokatolicka Św. Brata Alberta w Starachowicach wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Starachowice o sprzedaż w trybie bezprzetargowym części nieruchomości gruntowej, położonej w Starachowicach przy ul. Bema, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków miasta Starachowice, jako działki ewidencyjne: nr 269/51 o powierzchni 0,0125 ha oraz nr 269/64 o powierzchni 0,0330 ha. Cena do sprzedaży w wysokości 125 tysięcy zł netto została ustalona na podstawie wartości wynikającej z operatu szacunkowego, do której doliczony został podatek VAT 23% w wysokości 28 750,00 zł.