JUŻ W KIOSKU

Turniej tenisa w SOSW

2021-11-12 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

O tym, jak ważny w życiu każdego z nas jest sport nie musimy przekonywać. Chociaż z drugiej strony czasem warto zmotywować, szczególnie, ze jesień i zima to pory nieco leniwe. A zatem motywujemy - sukcesami podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Starachowicach.

fot. SOSW Starachowice

Na arenie zmagań Olimpiad Specjalnych pokazali się z najlepszej strony. 22 października 2021 r. podopieczni placówki mogli sprawdzić swoje umiejętności na Świętokrzyskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Opatowie. W rywalizacji brało udział 60 zawodników z terenu województwa świętokrzyskiego.  I tym razem nie zabrakło ogromnych emocji oraz walki do ostatnich momentów gry, a zawodnicy po raz kolejny uplasowali się na najwyższych medalowych miejscach.

Uczniowie reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy to Damian Grygiel - I miejsce, Wiktor Roesler - I miejsce, Dawid Roesler II miejsce w grze indywidualnej i II miejsce w grze deblowej (debel z Kamilem Walasikiem podopiecznym ŚDS w Starachowicach). Zawodnicy wrócili dumni, szczęśliwi i z ogromną motywacją do  dalszego doskonalenia  swoich umiejętności. Nam pozostaje mocno trzymać kciuki za ich kolejne sukcesy.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
O grudniu

2021-12-07

O grudniu

Od grudy pochodzi, co zresztą nie dziwi. W końcu gruda zamarzniętą ziemię oznacza, o to zimą nietrudno. Ale czy tylko? Zapraszamy na kilka słów o grudniu.
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

2021-12-07

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem – prozaikiem, autorem opowiadań i powieści - 9 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5..  
Dziś pizza dla Patryka

2021-12-07

Dziś pizza dla Patryka

Dziś wszystkich chętnych zapraszamy do składania zamówień w Pizzeria/ Restauracja Balbinka.
Mikołaj odwiedził chore dzieci

2021-12-06

Mikołaj odwiedził chore dzieci

Nie lada niespodzianka czekała w minioną niedzielę na dzieciaki, przebywające w starachowickim szpitalu. Odwiedził je bowiem Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką.
10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

2021-12-05

10. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Ruszył termin nadsyłania swoich wykonań kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w ramach 10 Ogólnopolskiego Festiwalu organizowanego przez Park Kultury w Starachowicach. Festiwal ma formułę konkursu wokalnego dla solistów amatorów. Dla jego laureatów przewidziane zostały nagrody pieniężne i upominki. Zgłoszenia należy nadsyłać to 31 grudnia 2021 roku.
Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

2021-12-05

Jesień w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym

Listopad w starachowickim Ośrodku Szkolno Wychowawczym przebiegał intensywnie, podopieczni placówki brali udział w zajęciach kulturalnych, sportowych, znaleźli także czas na relaks.
Z okazji Barbórki...

2021-12-04

Z okazji Barbórki...

Pamiętając o góniczych tradycjach naszego pięknego miasteczka przywołajmy dziś postacie Tych, którzy cężko pracowali na rzecz dzisiejszych Starachowic.
Spowiedź niedokończona...

2021-12-04

Spowiedź niedokończona...

To malutka, pięknie wydana książeczka L. Wiśniewskiego, z króciutkimi opowiadaniami. 
„Wiarusy” w Hrubieszowie

2021-12-04

„Wiarusy” w Hrubieszowie

W swoim czasie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny, obecnie będąc już pod „kapeluszem”, dbają o chlubną pamięć oręża polskiego uczestnicząc w wielu świętach państwowych oraz tych równie ważnych dla regionu. Podczas takich właśnie uroczystości chętnie je uświetniają występując na estradach o dowolnym prestiżu, nie pomijając tych zagranicznych. Mowa ty o naszym starachowickim Zespole Estradowym „Wiarusy”.