JUŻ W KIOSKU

TST - Twój Samorząd Teraz o rozwoju starachowickiego szpitala

2024-03-23 17:29:58

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz podczas piątkowej (22 marca) konferencji, prasowej, która odbyła się przed Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej, zaprezentował receptę na rozwój starachowickiego szpitala i zapewnienie wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla mieszkańców naszego powiatu.

fot. Anna Ząbecka / Gazeta Starachowicka

- Szpital powinien być przyjazny dla pacjentów od chwili, gdy przekraczają oni jego progi. Osoby chore muszą mieć poczucie podmiotowości w trakcie pobytu w tej instytucji, powinna wręcz odczuwać, że personel szpitala opiekuje się nim, troszczy się o niego. Szpital starachowicki musi wrócić do stabilnego działania i rozwoju tak, jak to było przed pandemią – podkreślił kandydat do Rady Powiatu Dariusz Dąbrowski.

- TST ma w swoim programie rozwój długofalowy tego szpitala. Zarówno w opiece szpitalnej, jak i w poradniach specjalistycznych. Obecnie osoby korzystające z poradni specjalistycznych mówią, że kolejki do specjalistów są bardzo długie. Należy to przeanalizować, dlaczego tak się dzieje. Znam szpitale, w których zrobiono dogłębną analizę narzędziową, sprawozdawczą i operacyjną, to wcale przyczyną długich kolejek nie był brak specjalistów, a inne problemy. Być może podobnie jest w Starachowicach – powiedziała kandydatka do Rady Miejskiej Aldona Jarosińska. Dodała, że komitet chciałby poszerzać zakres usług oferowanych pacjentom, w tym przede wszystkim z zakresu ortopedii, kardiologii i urologii. 

- Kluczem do rozwoju szpitala są kadry, które możemy pozyskiwać, oferując młodym lekarzom mieszkania, a studentom medycyny stypendia. Nie będziemy czekać, aż powstaną nowe mieszkania komunalne. Szpital musi dysponować takimi mieszkaniami już dziś, pozyskując je na otwartym rynku lub wynajmując. Braki kadrowe w szpitalu są już dziś i dziś należy reagować - mówił kandydat do Rady Powiatu Hubert Michalski i dodał, że komitet TST obiecuje, że szpital w Starachowicach będzie wolny od pseudoafer. - W ostatnich latach pseudoafery bardzo zaszkodziły wizerunkowi tej placówki. Szpital ma leczyć, a nadzorujący szpital odpowiadać będą za to, aby na bieżąco zapobiegać nieodpowiedzialnym działaniom. Szpital nie jest od afer, szpital nie jest od rozgrywek osobistych czy politycznych. Szpital ma leczyć.

- Służba zdrowia, to nie tylko powiat, ale również zadanie gminy. Powinniśmy rozwijać podstawową opiekę zdrowotną. Aktualnie prezydent przez ostatnią kadencję zajmował się pseudoaferami w szpitalu, wchodził w kompetencje powiatu, zupełnie porzucając tematykę, która jest bliska gminie, a więc podstawowej opieki zdrowotnej. Gmina Starachowice, tak jak pozostałe gminy w naszym powiecie, musi zająć się zdrowiem swoich mieszkańców – stwierdził kandydat na prezydenta Starachowic Piotr Capała.

Agnieszka Polak, która ubiegać się będzie o mandat radnej powiatu, mówiła o barierach architektonicznych, komunikacyjnych oraz informacyjnych, z jakimi spotykają się w pobliżu szpitala i samym budynku osoby z niepełnosprawnościami, czy rodzice z małymi dziećmi.

Natomiast kandydat do Rady Miejskiej Dariusz Grunt mówił o potrzebie rozwoju onkologii oraz reklamy tego oddziału wśród starachowiczan, a także zwracał uwagę na fakt, że szpital boryka się z brakiem diagnostów. I nawiązał też do polityki w szpitalu. – Jeżeli się nie wyprowadzi polityki ze szpitala, to on nigdy nie będzie dobrze funkcjonował. Będzie masa pomysłów lokalnych polityków, a temu fachowcowi, którego wybrało się w konkursach zawiązuje się ręce – powiedział.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.