JUŻ W KIOSKU

Tomasz Porębski Sekretarzem Miasta

2023-08-22 07:30

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Obecny sekretarz Janusz Koza z końcem sierpnia żegna ze stanowiskiem. Od 1 września funkcję Sekretarza Miasta pełnić będzie Tomasz Porębski.

fot. FB Marek Materek

W związku z rezygnacją Janusza Kozy ze stanowiska (zmienia miejsce pracy, będzie pracował w Kielcach - przyp. red.), Urząd Miejski w Starachowicach ogłosił konkursu na stanowisko Sekretarza Miasta. Wpłynęła tylko jedna oferta i po przeprowadzonej rozmowie kwalifikacyjnej komisja konkursowa zdecydowała powierzyć to stanowisko osobie, która wzięła udział w rekrutacji. 

Tomasz Porębski do zespołu Urzędu Miejskiego w Starachowicach dołączył w marcu 2022 r., gdy objął funkcję Dyrektora Biura Prezydenta Miasta.

- Cieszę się, że przyjął wtedy moją propozycję i na zasadzie porozumienia stron przeszedł do nas z Urzędu Miasta w Kielcach. To była bardzo dobra decyzja. Od pierwszych dni stanowił duże wzmocnienie. Dał się poznać ze swojej pracowitości, zaangażowania, pomysłowości, umiejętności zarządzania i pracy zespołowej. Jest osobą kompetentną i odpowiedzialną. Jego charakter pracy wykraczał poza standardowy zakres obowiązków, a swoją szeroką wiedzę na temat samorządu i doświadczenie potwierdził podczas procedury konkursowej - mówi prezydent miasta Starachowice Marek Materek. 

W latach 2019-2022 piastował stanowisko rzecznika Prezydenta Miasta Kielce, będąc cenionym przez współpracowników, przedstawicieli mediów oraz mieszkańców. Zanim trafił do samorządu, działał aktywnie na rzecz lokalnej społeczności. Był skuteczny m.in. jako pomysłodawca i inicjator projektów budżetu obywatelskiego, które cieszyły się dużym poparciem mieszkańców. Angażował się w liczne akcje charytatywne. Był przedsiębiorcą, przez kilka lat prowadził swoją działalność gospodarczą z zakresu promocji i marketingu. Pracował także w mediach (m.in. w Radiu Plus i Radiu eM czy dzienniku "Metro"), w latach 2009-2018 pełnił funkcję wydawcy i redaktora naczelnego portalu CKsport.pl. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Korona S.A., najpierw jako pracownik Biura Prasowego, następnie współpracownik sztabu szkoleniowego I drużyny. Współpracował również z Kolporterem, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Folwarkiem Samochodowym, dealerem Hyundai, Suzuki i Mitsubishi.

W związku z tym awansem zwalnia się stanowisko Dyrektora Biura Prezydenta Miasta, na które jeszcze w sierpniu powinien być ogłoszony konkurs. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lubianka znowu zarybiona

2023-12-01

Lubianka znowu zarybiona

Do starachowickiego zbiornika Lubianka w piątkowe (1 grudnia br.) przedpołudnie wpuszczono ponad 1500 kilogramów narybku różnego gatunku. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki zorganizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Wigilia dla samotnych i potrzebujących

2023-12-02

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących obecności bliskich starachowiczan odbędzie się dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Początek sobotniego wydarzenia, które podobnie jak przed rokiem odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Leśnej, zaplanowano na godzinę 15.00. W poniedziałek (4 grudnia) ruszają bezpłatne zapisy dla wszystkich osób, które chcą ten dzień spędzić w niezwykłej świątecznej atmosferze.
Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

2023-12-01

Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

Gmina Starachowice ogłosiła konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Starachowice” na lata 2023-2026. W ramach konkursu wpłynęło 6 ofert, z czego 1 oferta została wycofana przez oferenta, a 2 oferty nie spełniły wymogów formalnych.
Ulica Ustronie doczekała remontu

2023-11-30

Ulica Ustronie doczekała remontu

Na starachowickim osiedlu Południe oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
Jest plan na budowę nowej drogi

2023-11-30

Jest plan na budowę nowej drogi

Kolejnym etapem po tym, jak Urząd Miejski w Starachowicach uregulował stan prawny ulicy Bocznej w Starachowicach, miało być opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy kanalizacji oraz remontu tej drogi. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się jednak, że prace w terenie nie będą możliwe bez całkowitego wyłączenia ruchu samochodów. Jest to niewykonalne ze względu na dojazd pojazdów do okolicznych firm oraz oczyszczalni ścieków, które zlokalizowane są na końcu tej ulicy. 
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-30

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.