JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Tomasz Porębski Sekretarzem Miasta

2023-08-22 07:30

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Obecny sekretarz Janusz Koza z końcem sierpnia żegna ze stanowiskiem. Od 1 września funkcję Sekretarza Miasta pełnić będzie Tomasz Porębski.

fot. FB Marek Materek

W związku z rezygnacją Janusza Kozy ze stanowiska (zmienia miejsce pracy, będzie pracował w Kielcach - przyp. red.), Urząd Miejski w Starachowicach ogłosił konkursu na stanowisko Sekretarza Miasta. Wpłynęła tylko jedna oferta i po przeprowadzonej rozmowie kwalifikacyjnej komisja konkursowa zdecydowała powierzyć to stanowisko osobie, która wzięła udział w rekrutacji. 

Tomasz Porębski do zespołu Urzędu Miejskiego w Starachowicach dołączył w marcu 2022 r., gdy objął funkcję Dyrektora Biura Prezydenta Miasta.

- Cieszę się, że przyjął wtedy moją propozycję i na zasadzie porozumienia stron przeszedł do nas z Urzędu Miasta w Kielcach. To była bardzo dobra decyzja. Od pierwszych dni stanowił duże wzmocnienie. Dał się poznać ze swojej pracowitości, zaangażowania, pomysłowości, umiejętności zarządzania i pracy zespołowej. Jest osobą kompetentną i odpowiedzialną. Jego charakter pracy wykraczał poza standardowy zakres obowiązków, a swoją szeroką wiedzę na temat samorządu i doświadczenie potwierdził podczas procedury konkursowej - mówi prezydent miasta Starachowice Marek Materek. 

W latach 2019-2022 piastował stanowisko rzecznika Prezydenta Miasta Kielce, będąc cenionym przez współpracowników, przedstawicieli mediów oraz mieszkańców. Zanim trafił do samorządu, działał aktywnie na rzecz lokalnej społeczności. Był skuteczny m.in. jako pomysłodawca i inicjator projektów budżetu obywatelskiego, które cieszyły się dużym poparciem mieszkańców. Angażował się w liczne akcje charytatywne. Był przedsiębiorcą, przez kilka lat prowadził swoją działalność gospodarczą z zakresu promocji i marketingu. Pracował także w mediach (m.in. w Radiu Plus i Radiu eM czy dzienniku "Metro"), w latach 2009-2018 pełnił funkcję wydawcy i redaktora naczelnego portalu CKsport.pl. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Korona S.A., najpierw jako pracownik Biura Prasowego, następnie współpracownik sztabu szkoleniowego I drużyny. Współpracował również z Kolporterem, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Folwarkiem Samochodowym, dealerem Hyundai, Suzuki i Mitsubishi.

W związku z tym awansem zwalnia się stanowisko Dyrektora Biura Prezydenta Miasta, na które jeszcze w sierpniu powinien być ogłoszony konkurs. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.
Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

2024-06-10

Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

Gazeta Starachowicka zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do udziału w ekscytującym konkursie, w którym można wygrać koszulkę reprezentacji Polski Nike 2024!  Konkurs, organizowany przez Gazetę Starachowicką, jest doskonałą okazją, by potwierdzić swoją ekspercką wiedzę o reprezentacji podczas Mistrzostw Europy 2024.   
Festyn Ekologiczny „Zaginiony  świat naszej Ziemi”

2024-06-10

Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz piętnasty organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja Festynu objęta patronatem starosty starachowickiego oraz prezydenta Miasta Starachowice odbędzie się pod hasłem „Nasz sąsiad wilk”.
Postawiliśmy na Prawo i Sprawiedliwość

2024-06-10

Postawiliśmy na Prawo i Sprawiedliwość

Państwowa Komisja Wyborcza już potwierdziła, że z naszego okręgu wyborczego mandaty do Parlamentu Europejskiego zdobyło 7 osób. Z tego najwięcej, bo trzy należą do przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Ta partia wygrywa także Eurowybory w naszym województwie, powiecie i mieście.   
Starachowickie baseny letnie będą nieczynne

2024-06-10

Starachowickie baseny letnie będą nieczynne

W tym roku w Starachowicach nie będzie letnich basenów, które zlokalizowane były na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. Miasto dysponuje dwoma kąpieliskami otwartymi oraz krytą pływalnią i z tych obiektów będą mogli skorzystać mieszkańcy.
Ruszył remont ulicy Chopina

2024-06-07

Ruszył remont ulicy Chopina

W Starachowicach są takie drogi, o których remont mieszkańcy dopytywali od lat. Wśród zapomnianych i zniszczonych ulic znajdowała się również sąsiadująca z Parkiem Miejskim ulica Chopina. Kiedyś był plan, by zmodernizować ją przy okazji rewitalizacji parku. Niestety, wówczas remont nie doszedł do skutku. Teraz się udało. 
Mieszkańcy bloków mówią

2024-06-06

Mieszkańcy bloków mówią "NIE" dzierżawie parkingów

Mieszkańcy z bloków na osiedlu Żeromskiego i Armii Krajowej podczas czwartkowego (6 czerwca) spotkania wyrazili swój sprzeciw dotyczący planów władz miasta związanych z dzierżawą miejsc parkingowych. Podkreślili, że to nie polepszy, a wręcz przeciwnie pogorszy, fatalną sytuację związaną z brakiem miejsc postojowych.
Co z miejskimi fontannami?

2024-06-07

Co z miejskimi fontannami?

Za nami piękny i słoneczny maj, rozpoczął się czerwiec, a fontanny w Starachowicach nadal są nieczynne. Dlaczego tak się dzieje? - takie pytanie do redakcji Gazety skierował jeden z Mieszkańców. Mieliśmy nadzieję, że już w tym miesiącu, ponieważ Gmina Starachowice ogłosiła postępowanie dotyczące wyboru firmy, która przez następne trzy lata będzie zajmowała się utrzymaniem i konserwacją miejskich fontann.
Czy w Starachowicach powstaną Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne oraz dom dla osób z chorobą Alzheimera?

2024-06-06

Czy w Starachowicach powstaną Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne oraz dom dla osób z chorobą Alzheimera?

Miasto Starachowice od dawna planuje realizację dwóch inwestycji, których celem jest pomoc osobom niesamodzielnym. Oba projekty miałyby zostać zrealizowane na osiedlu Żeromskiego. To właśnie tam gmina posiada działkę, na której miałoby powstać Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, a w budynku po dawnej przedszkolu, a następnie Międzyszkolnym Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej,  filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera.