JUŻ W KIOSKU

Szkolenie i poznawanie. Z wizytą w Bolonii

2023-06-23 10:32:02

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach to placówka, która stara się zawsze iść do przodu, wychodzi naprzeciw potrzebom czasu. Nie dziwi więc, że od roku 2023/24 w szkole utworzona zostanie  pierwsza w województwie świętokrzyskim klasa dwujęzyczna w zawodzie technik informatyk. 

fot. ZSZ nr 2 w Starachowicach

To zadanie wymaga od wszystkich dużego przygotowania oraz zaangażowania  i aby mu sprostać, nauczyciele  przez cały rok uczestniczyli w licznych formach dokształcania, podczas których poznawali np. nowe metody nauczania, zwłaszcza z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, szukali ciekawych rozwiązań wspierających ich przyszłą pracę w klasie dwujęzycznej.

Pedagodzy m.in. brali udział w różnych spotkaniach, także międzynarodowych, podczas których zdobywali wiedzę na temat funkcjonowania klas dwujęzycznych w szkołach. W tym też celu grupa 8 nauczycieli wyjechała do Włoch, aby w okresie od 3 do 11 czerwca br. wziąć udział  w szkoleniu: Zintegrowany przedmiotowo- językowy kurs dla nauczycieli, które odbywało się we włoskiej Bolonii. Kurs był organizowany w ramach projektu Kompetencje kluczowe – kluczem do sukcesu! Głównym celem było wspieranie w edukacji poprzez wzmocnienie pozycji nauczycieli i innych pracowników oświaty w przyjmowaniu metodologii CLiL, przy jednoczesnym dzieleniu się najlepszymi praktykami i doświadczeniami z innymi uczestnikami i trenerami z całej Europy oraz szersze zrozumienie edukacji w Europie.

W trakcie kursu uczestnicy poznali metody i sposoby działania przydatne w pracy, mogli też w praktyce sprawdzić swoje umiejętności. Był to czas rozwijania kompetencji językowych i współpracy w grupie, a uzyskane przez nauczycieli certyfikaty podnoszą ich kwalifikacje zawodowe, a także czynią bardziej atrakcyjną ofertę edukacyjną szkoły. Mogli również wymienić się doświadczeniami  zawodowymi z nauczycielami z innych krajów: Hiszpanii, Islandii, Szwecji.

Dodatkową wartością wyjazdu była także możliwość poznania włoskiej kultury, tradycji i zwyczajów. Oprócz szkolenia  nauczyciele, w ramach programu kulturowego, poznali zabytki Bolonii, przechadzali się pod wysokimi i przestronnymi jej  arkadami, zwiedzali Florencję  i spacerowali po Placu św. Marka w Wenecji. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Chłopak na 6.00

2024-07-03

Chłopak na 6.00

Krystian Piełudź zasłużył na ten tytuł w pełni, bo swoją edukację w Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zakończył ze średnią ocen 6,00! To najlepszy wynik wśród wszystkich laureatów stypendiów prezydenta Starachowic wręczonych przez niego w miniony wtorek 25 czerwca br. na uroczystości podsumowującej rok szkolny 2023/2024. Pytamy młodego intelektualistę o receptę na sukces, a mamę Annę o jej spojrzenie na świetnie zapowiadającą się szkolną karierę syna.          
Pierwsze miejsce za

2024-05-31

Pierwsze miejsce za "Kochankę"

Podopieczne Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach z powodzeniem wystartowały w konkursie plastycznym w ramach iłżeckich Dni Leśmianowskich (24- 26 maja br.).
 Znawczyni biografii świętej królowej Jadwigi

2024-05-31

Znawczyni biografii świętej królowej Jadwigi

Dominika Gwóźdź, trzecioklasistka z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach zajęła II miejsce w finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Jadwiga – król”.
Wizualizacja naszej historii

2024-05-24

Wizualizacja naszej historii

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach zaznacza swój udział w obchodach 400. rocznicy założenia Wierzbnika, który dał początek naszemu miastu. Jej uczniowie przygotowali makietę odtwarzającą dawny wygląd Rynku i jego okolic.   
Wicemistrzynie województwa

2024-05-24

Wicemistrzynie województwa

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach zajęły drugie miejsce w finale rozgrywek mini koszykówki dziewcząt (rocznik 2011 i młodsze), które odbyły się w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej regionu świętokrzyskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.
,, Bezpieczny przejazd – bezpieczny przedszkolak’’

2024-05-23

,, Bezpieczny przejazd – bezpieczny przedszkolak’’

17 maja br. Przedszkole Miejskie nr 6 w Starachowicach odwiedziła Małgorzata Plewik, przedstawicielka kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd" organizowanej przez PKP – Polskie Linie Kolejowe. 
Kolejny wyjazd na praktyki zagraniczne w ramach ERASMUS + w Technikum im. Wojska Polskiego ZDZ

2024-05-23

Kolejny wyjazd na praktyki zagraniczne w ramach ERASMUS + w Technikum im. Wojska Polskiego ZDZ

 Dobiegła końca realizacja kolejnej, zagranicznej praktyki zawodowej uczniów Technikum im. Wojska Polskiego w Starachowicach. Tym razem grupa uczniów wyjechała do Włoch, do znanego w całej Europie kurortu - Rimini.
Londyn bez tajemnic

2024-05-17

Londyn bez tajemnic

O tym, jak fascynująca jest stolica Wielkiej Brytanii, przekonała się młodzież z dwóch starachowickich podstawówek
Pokieruje szkołą przez kolejnych 5 lat

2024-05-10

Pokieruje szkołą przez kolejnych 5 lat

Ewa Sajór – Ruszczak ponownie wygrała konkurs na dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Była jedyną osobą ubiegającą się o tę funkcję.    
Poznawali swoje zawody w Hiszpanii

2024-05-07

Poznawali swoje zawody w Hiszpanii

Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach przez dwa tygodnie przebywała na praktykach zawodowych w hiszpańskiej Maladze. Miała okazję wzbogacić już zdobyte umiejętności o doświadczenia z zajęć odbytych w tamtejszych firmach.