JUŻ W KIOSKU

Świętowali w piżamkach i jedli jabłuszka

2022-09-28 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Jaka powinna być szkoła? Przede wszystkim pełna empatii i taka jest właśnie placówka w Adamowie, 23 września tamtejsza Publiczna Szkoła Podstawowa zaprosiła swoich uczniów na Dzień Piżamy i Święto Jabłka. 

fot. PSP Adamów

Dzień Piżamy w szkole, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię, symbol tego nie jest przypadkowy - piżama jest przecież ubraniem osób chorych. Nieprzypadkowa jest także data - wrzesień jest bowiem miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. Dlatego też podczas Dnia Piżamy wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w piżamy lub szlafroki okazując wsparcie i solidarność z osobami chorymi, szczególnie dzieciom i młodzieży z chorobą nowotworową.

Akcja Bieg w Piżamach,  która odbyła się na szkolnym boisku była połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz dzieci chorych onkologicznie.

- Udało się nam zebrać dość pokaźną sumę, która zostanie przekazana na budowę ośrodka rehabilitacyjnego Fundacja Gdy Liczy się Czas. Organizatorkami akcji były panie: Edyta Chodzyńska, Małgorzata Kusiak - Wiecha i Katarzyna Pocheć.  Natomiast Monika Dziuba-Łucka i Katarzyna Kaszycka w ramach Dnia Piżamy zorganizowały piżamowe czytanie w klasie 3. Dzieci wysłuchy ciekawego opowiadania pt. "Chory jeżyk". Bajka ta była wstępem do rozmowy na temat ciężko chorych dzieci. Nieco starsi uczniowie obejrzeli film edukacyjny ,,Chora krew",który ukazał co się dzieje w organizmie chorego człowieka.

                                                                                  Smacznie i zdrowo czyli jabłkowo

We wrześniu obchodzimy Dzień Jabłka, to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie i warto wspomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie. Nie na darmo mówi się o nich, że są prawdziwym skarbem naszej diety - Są bogactwem cennych witamin, składników mineralnych, antyoksydantów oraz błonnika pokarmowego. Z ich dobroczynnych właściwości skorzystają zwłaszcza osoby zmagające się z nadmierną masą ciała, podwyższonym poziomem cholesterolu, a także nadciśnieniem tętniczym.

 W Publicznej Szkole Podstawowej w Adamowie koordynatorkami obchodów Dnia Jabłka były panie: Anna Wacińska i Ewelina Hamera. W poniedziałek na lekcji wychowawczej klasa IV zajmowała się smakowitymi przygotowaniami: uczniowie robili sok jabłkowy, tarli owoce na szarlotkę, a następnie udali się do zerówki, by poczęstować maluchy sokiem jabłkowym.

Na drugi dzień w całej szkole od rana pachniało jabłkami. Czwartoklasiści otworzyli jabłkowy stragan, w którym sprzedawali pyszny sok i szarlotkę. Każdy uczeń mógł zapozować do zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce w kształcie jabłka.

Co robi teraz redakcja "Zielonej"? Chrupie jabłuszka. Smacznego.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Czas uprzejmości

2023-12-05

Czas uprzejmości

Obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień to już tradycja Publicznej Szkoły Podstawowej w Adamowie (gmina Brody). 
W Stykowie szkolili się młodzi strażacy

2023-12-03

W Stykowie szkolili się młodzi strażacy

Wójt gminy Brody Marzena Bernat w przedostatnim tygodniu listopada (24.11) odwiedziła Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Stykowie. Młodym druhom wręczyła koszulki z logo MDP zakupione przez gminę. Odbył się także trening sprawności ruchowych, umiejętności wiązania najważniejszych węzłów i test znajomości niektórych urządzeń strażackich. Zajęcia prowadził naczelnik OSP w Stykowie Paweł Turek. 
Cztery drogi przy minimalnym wkładzie własnym

2023-12-03

Cztery drogi przy minimalnym wkładzie własnym

Łącznie około 7 milionów wynosi koszt przebudowy czterech dróg w gminie Brody. Z budżetu samorządu pochodzić będzie jedynie 5% tej kwoty. Pozostałą część stanowi dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”.
Zjazd tyrolką z wieży

2023-11-29

Zjazd tyrolką z wieży

Gmina Brody rozpoczyna nową inwestycję. W Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim ma stanąć wieża widokowa, z której w dalszej przyszłości będzie można przy pomocy tzw. tyrolki zjechać na umiejscowioną na akwenie wyspę.   
Ulica Relaksowa pełna róż

2023-11-19

Ulica Relaksowa pełna róż

Trwa sadzenie 220 krzewów różanych wzdłuż ul. Relaksowej w Brodach. Pracowników brodzkiego Urzędu Gminy odwiedziła wójt Marzena Bernat, która pomagała sadzić krzewy. 
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Brody

2023-11-18

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Brody

W sobotę 11 listopada w gminie Brody świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Początkiem obchodów była -poprzedzona wspólnym śpiewaniem hymnu państwowego- uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Stykowie. Koncelebrowali ją proboszcz ks. Jacek Bajon i ks. Mariusz Chamerski – wysłannik Biskupa Radomskiego.
Witaminy w słoikach

2023-11-11

Witaminy w słoikach

Uczniowie szkół podstawowych w Lubieni i w Adamowie (gmina Brody) uczyli się robić przetwory owocowo – warzywne w ramach lokalnej akcji edukacyjnej „Witamin bez liku zakręconych w słoiku”.
Gmina Brody inwestuje dla mieszkańców

2023-11-05

Gmina Brody inwestuje dla mieszkańców

Od trzech lat gmina Brody jest najlepszą gminą wiejską w powiecie starachowickim pod względem wydatków inwestycyjnych. Niezależne pismo „Wspólnota” opublikowało ogólnopolski ranking samorządów w kategorii ilości wydatków majątkowych poniesionych w latach 2020–2022 w przeliczeniu na mieszkańca. Na ponad 1500 gmin wiejskich w Polsce Brody znalazły się na 346 miejscu. W trzech poprzednich latach w gminie Brody wydatki inwestycyjne na 1 mieszkańca wyniosły 1384,28 zł.
Z prezentami dla pierwszaków

2023-10-25

Z prezentami dla pierwszaków

Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody odwiedziła szkoły podczas uroczystości pasowania na ucznia. Gościła już m.in. w szkole w Lubieni, Stykowie i Brodach, gdzie wręczała dzieciom prezenty. W późniejszym terminie odbywać się będą uroczystości w innych szkołach.
Sportowe święto przedszkolaków

2023-10-24

Sportowe święto przedszkolaków

18 października odbyły się gminne eliminacje III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Najwięcej punktów w konkurencjach sportowych zdobyli przedstawiciele gospodarzy – przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni. Dogrywkę o drugie miejsce z drużyną ze Stawu Kunowskiego wygrały dzieci z Krynek. O punkty walczyły także drużyny z Adamowa, Brodów, Dziurowa, Lipia, Rudy, Stykowa. Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody wręczała drużynom prezenty i wszystkich częstowała słodyczami.