JUŻ W KIOSKU

Świętowali w piżamkach i jedli jabłuszka

2022-09-28 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Jaka powinna być szkoła? Przede wszystkim pełna empatii i taka jest właśnie placówka w Adamowie, 23 września tamtejsza Publiczna Szkoła Podstawowa zaprosiła swoich uczniów na Dzień Piżamy i Święto Jabłka. 

fot. PSP Adamów

Dzień Piżamy w szkole, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię, symbol tego nie jest przypadkowy - piżama jest przecież ubraniem osób chorych. Nieprzypadkowa jest także data - wrzesień jest bowiem miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. Dlatego też podczas Dnia Piżamy wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w piżamy lub szlafroki okazując wsparcie i solidarność z osobami chorymi, szczególnie dzieciom i młodzieży z chorobą nowotworową.

Akcja Bieg w Piżamach,  która odbyła się na szkolnym boisku była połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz dzieci chorych onkologicznie.

- Udało się nam zebrać dość pokaźną sumę, która zostanie przekazana na budowę ośrodka rehabilitacyjnego Fundacja Gdy Liczy się Czas. Organizatorkami akcji były panie: Edyta Chodzyńska, Małgorzata Kusiak - Wiecha i Katarzyna Pocheć.  Natomiast Monika Dziuba-Łucka i Katarzyna Kaszycka w ramach Dnia Piżamy zorganizowały piżamowe czytanie w klasie 3. Dzieci wysłuchy ciekawego opowiadania pt. "Chory jeżyk". Bajka ta była wstępem do rozmowy na temat ciężko chorych dzieci. Nieco starsi uczniowie obejrzeli film edukacyjny ,,Chora krew",który ukazał co się dzieje w organizmie chorego człowieka.

                                                                                  Smacznie i zdrowo czyli jabłkowo

We wrześniu obchodzimy Dzień Jabłka, to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie i warto wspomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie. Nie na darmo mówi się o nich, że są prawdziwym skarbem naszej diety - Są bogactwem cennych witamin, składników mineralnych, antyoksydantów oraz błonnika pokarmowego. Z ich dobroczynnych właściwości skorzystają zwłaszcza osoby zmagające się z nadmierną masą ciała, podwyższonym poziomem cholesterolu, a także nadciśnieniem tętniczym.

 W Publicznej Szkole Podstawowej w Adamowie koordynatorkami obchodów Dnia Jabłka były panie: Anna Wacińska i Ewelina Hamera. W poniedziałek na lekcji wychowawczej klasa IV zajmowała się smakowitymi przygotowaniami: uczniowie robili sok jabłkowy, tarli owoce na szarlotkę, a następnie udali się do zerówki, by poczęstować maluchy sokiem jabłkowym.

Na drugi dzień w całej szkole od rana pachniało jabłkami. Czwartoklasiści otworzyli jabłkowy stragan, w którym sprzedawali pyszny sok i szarlotkę. Każdy uczeń mógł zapozować do zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce w kształcie jabłka.

Co robi teraz redakcja "Zielonej"? Chrupie jabłuszka. Smacznego.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Bożonarodzeniowy klimat nad zalewem

2022-12-02

Bożonarodzeniowy klimat nad zalewem

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Drugi Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 10 grudnia 2022 roku na Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim!
Podziękowania dla „Małych Wojaczek”

2022-12-01

Podziękowania dla „Małych Wojaczek”

Dziewczęta z zespołu wokalnego „Małe Wojaczki” z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie gościły na listopadowej sesji Rady Gminy w Brodach.  Wokalistki zostały docenione i uhonorowane przez gminny samorząd.
Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Brody

2022-11-28

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Brody

W sobotę (26 listopada br.) przed strażnicą OSP Brody odbyło się uroczyste przekazanie dla druhów z tej jednostki średniego wozu ratowniczo-gaśniczego Iveco Eurocargo z oznaczeniem GBA 2,5/16.
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

2022-11-15

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Gmina Brody, w piątek (11 listopada br.), świętowała 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była to kontynuacja tradycyjnych obchodów Gminnego Dnia Niepodległości po przerwie spowodowanej pandemią.
Powędrowali w Góry świętokrzyskie

2022-11-12

Powędrowali w Góry świętokrzyskie

Pierwsza sobota listopada nie zachęcała do wychodzenia z domu, chmurzyło się, mżyło, aż w końcu się rozpadało. Nie powstrzymało to jednak Stowarzyszenia Profilaktyczno - Społecznego AZYL z Gminy Brody, które właśnie tego dnia postanowiło odkrywać uroki Ziemi Świętokrzyskiej.
Adamów pamięta

2022-11-11

Adamów pamięta

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. W tym dniu odwiedzamy cmentarze i zapalamy znicze na grobach naszych bliskich, warto jednak dodać, że Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Dbałość o samotne groby żołnierskie bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość naszego kraju to obowiązek.
Święto sportu przedszkolaków

2022-11-06

Święto sportu przedszkolaków

W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach, w ostatni piątek (4 listopada) odbyły się gminne eliminacje II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. To był czas nie tylko rywalizacji, ale i radości oraz wspólnego kibicowania. Maluchom nagrody wręczały sama wójt gminy Brody, Marzena Bernat.
Wóz strażacki dla OSP w Brodach

2022-10-30

Wóz strażacki dla OSP w Brodach

Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Brody Marzeny Bernat, Ochotnicza Straż Pożarna w Brodach otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy od Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Przekazanie wozu miało miejsce w piątek, 21 października br.
Wojennym szlakiem

2022-10-22

Wojennym szlakiem

Gmina Brody, lasy, dym partyzanckich ognisk, pieśń przeszłości i szept historii - tak można podsumować rajd młodzieży klas mundurowych starachowickiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Jednym z organizatorów tego wydarzenia był Grzegorz Bernaciak - wielki miłośników historii, militariów i regionalista.
Lubienia - Dzień Nauczyciela z Panią Poseł

2022-10-18

Lubienia - Dzień Nauczyciela z Panią Poseł

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej miały bogatą oprawę. Głównym gościem uroczystości była Agata Wojtyszek – Poseł na Sejm RP. Tegoroczne obchody odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni.