JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Świętowali w piżamkach i jedli jabłuszka

2022-09-28 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Jaka powinna być szkoła? Przede wszystkim pełna empatii i taka jest właśnie placówka w Adamowie, 23 września tamtejsza Publiczna Szkoła Podstawowa zaprosiła swoich uczniów na Dzień Piżamy i Święto Jabłka. 

fot. PSP Adamów

Dzień Piżamy w szkole, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię, symbol tego nie jest przypadkowy - piżama jest przecież ubraniem osób chorych. Nieprzypadkowa jest także data - wrzesień jest bowiem miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. Dlatego też podczas Dnia Piżamy wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w piżamy lub szlafroki okazując wsparcie i solidarność z osobami chorymi, szczególnie dzieciom i młodzieży z chorobą nowotworową.

Akcja Bieg w Piżamach,  która odbyła się na szkolnym boisku była połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz dzieci chorych onkologicznie.

- Udało się nam zebrać dość pokaźną sumę, która zostanie przekazana na budowę ośrodka rehabilitacyjnego Fundacja Gdy Liczy się Czas. Organizatorkami akcji były panie: Edyta Chodzyńska, Małgorzata Kusiak - Wiecha i Katarzyna Pocheć.  Natomiast Monika Dziuba-Łucka i Katarzyna Kaszycka w ramach Dnia Piżamy zorganizowały piżamowe czytanie w klasie 3. Dzieci wysłuchy ciekawego opowiadania pt. "Chory jeżyk". Bajka ta była wstępem do rozmowy na temat ciężko chorych dzieci. Nieco starsi uczniowie obejrzeli film edukacyjny ,,Chora krew",który ukazał co się dzieje w organizmie chorego człowieka.

                                                                                  Smacznie i zdrowo czyli jabłkowo

We wrześniu obchodzimy Dzień Jabłka, to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie i warto wspomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie. Nie na darmo mówi się o nich, że są prawdziwym skarbem naszej diety - Są bogactwem cennych witamin, składników mineralnych, antyoksydantów oraz błonnika pokarmowego. Z ich dobroczynnych właściwości skorzystają zwłaszcza osoby zmagające się z nadmierną masą ciała, podwyższonym poziomem cholesterolu, a także nadciśnieniem tętniczym.

 W Publicznej Szkole Podstawowej w Adamowie koordynatorkami obchodów Dnia Jabłka były panie: Anna Wacińska i Ewelina Hamera. W poniedziałek na lekcji wychowawczej klasa IV zajmowała się smakowitymi przygotowaniami: uczniowie robili sok jabłkowy, tarli owoce na szarlotkę, a następnie udali się do zerówki, by poczęstować maluchy sokiem jabłkowym.

Na drugi dzień w całej szkole od rana pachniało jabłkami. Czwartoklasiści otworzyli jabłkowy stragan, w którym sprzedawali pyszny sok i szarlotkę. Każdy uczeń mógł zapozować do zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce w kształcie jabłka.

Co robi teraz redakcja "Zielonej"? Chrupie jabłuszka. Smacznego.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
W hołdzie wachmistrzowi Zacharczence

2024-06-08

W hołdzie wachmistrzowi Zacharczence

W czwartek (6 czerwca) na terenie leśnictwa Kutery odbyła się uroczystość patriotyczna odsłonięcia tablicy i kamienia upamiętniających miejsce śmierci 5 czerwca 1863 roku wachmistrza Zacharczenki, kozaka zaporoskiego i powstańca styczniowego. Organizatorami byli samorząd Gminy Brody oraz Nadleśnictwo Starachowice.
 Mistrz Polski w wędkarstwie

2024-06-06

Mistrz Polski w wędkarstwie

Wojciech Niwicki z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach wygrał I Mistrzostwa Polski Szkółek Wędkarskich w wędkarstwie spławikowym, które odbyły się w dniach 1- 2 czerwca br. w śląskiej miejscowości Kalety. 
Sztafetowe srebro

2024-06-06

Sztafetowe srebro

 Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach zdobyły drużynowy tytuł wicemistrzyń województwa świętokrzyskiego w biegach sztafetowych. Ich organizatorem był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. 
Dzień Dziecka - baw się razem z nami!

2024-05-30

Dzień Dziecka - baw się razem z nami!

Wójt Gminy Brody Ernest Kumek, Centrum Kultury i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Profilaktyczno - Społeczne AZYL serdecznie zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami na uroczyste obchody Gminnego Dnia Dziecka! Już 1 czerwca o godzinie 15:00 w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim.
W hołdzie ofiarom pacyfikacji wsi Gębice, Żuchowiec i Doły Biskupie

2024-05-28

W hołdzie ofiarom pacyfikacji wsi Gębice, Żuchowiec i Doły Biskupie

W niedzielę (26 maja) odprawiona została w kościele w Krynkach msza święta w intencji ofiar pacyfikacji wsi Gębice, Żuchowiec i Doły Biskupie, spoczywających w zbiorowej mogile na kryneckim cmentarzu parafialnym. Zgodnie z przyjętą patriotyczną tradycją co roku w ostatnią niedzielę maja odprawiana jest msza święta, podczas której modlimy się i czcimy pamięć osób, które straciły życie podczas tego tragicznego wydarzenia z 24 maja 1943 roku.
Nowa skarbniczka w Brodach

2024-05-25

Nowa skarbniczka w Brodach

Rada Gminy w Brodach powołała Monikę Glinę na stanowisko Skarbnika Gminy Brody. Stało się to po złożeniu rezygnacji przez jej poprzedniczkę – Dorotę Dykę. Na sesji, która odbyła się 17 maja, ustalony został także skład i nazwiska przewodniczących komisji rady.
Rajd szlakiem majora „Hubala” w gminie Brody

2024-05-22

Rajd szlakiem majora „Hubala” w gminie Brody

Wydarzenia związane z bojowym szlakiem oddziału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w czasie II Wojny Światowej i jego obecnością na naszym terenie świetnie promują gminę Brody w skali ogólnokrajowej. W dniach 11 i 12 maja gmina gościła uczestników jubileuszowego „X Ogólnopolskiego Rajdu Pieszego Major Hubal”, zorganizowanego przez Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, pod przewodnictwem prezesa Koła Agnieszki Królikowskiej.
Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

2024-05-12

Nowy wójt, nowa rada i atmosfera nadziei

- Dziękuję mieszkańcom za tak silne poparcie dla mnie i dla radnych. Nie ma w historii gminy albo i w innych gminach województwa takiego przypadku, żeby po wyborach całkowicie zmienił się skład Rady Gminy - powiedział Ernest Kumek – nowo zaprzysiężony Wójt Gminy Brody. Po akcie objęcia stanowiska wójta otrzymał on długie i gromkie oklaski od radnych i licznie przybyłych widzów. Na Przewodniczącego Rady Gminy w Brodach wybrano Mateusza Bidzińskiego.
Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

2024-04-29

Integracja sensoryczna – tego dzieci potrzebują

Od około miesiąca, w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach prowadzone są zajęcia z integracji sensorycznej. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Dzieci zaś bardzo lubią te zajęcia, niektóre wręcz nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.
Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

2024-04-26

Ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach. Marzena Bernat podsumowała swoją kadencję jako wójta

To były piękne lata rozwoju - tak powiedziała Marzena Bernat, podsumowując jej dziewięć i pół roku na stanowisku Wójta Gminy Brody. W dniu 24 kwietnia odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Brodach w kadencji 2018 – 2024 r. Pani wójt dziękowała radnym za współpracę i wręczyła im pamiątkowe tabliczki. Marzena Bernat wyraziła wdzięczność także wszystkim współpracownikom – obecnym i byłym.