JUŻ W KIOSKU

Stromy zakręt przy ulicy Kościelnej

2023-11-19 09:57:52

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Radny miejski Dariusz Nowak w piśmie skierowanym do prezydenta Starachowic Marka Materka wnioskuje o postawienie barierki z poręczą na ul. Kościelnej wzdłuż chodnika od parkingu naprzeciw kościoła w dół ulicy do pierwszej posesji prywatnej.

fot. nadesłane

- Pani Elżbieta Durlej jest jedną z wielu osób, które przewróciły się w tym miejscu. Upadek był bardzo groźny, pani Elżbieta upadła do tyłu i uderzyła głową o chodnik. Była mocno potłuczona i ponad miesiąc bolała ją głowa po tym upadku. Więcej osób mówiło mi, że przywróciło się w tym miejscu. Pomysł z postawieniem tam barierki, jest pomysłem innej osoby, pewnej starszej pani, która poprosiła, aby zgłosić tę sprawę do Urzędu Miasta - mówił podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej radny Dariusz Nowak. - Rzeczywiście barierka z poręczą do przytrzymania się jest dobrym pomysłem i pomoże osobom zwłaszcza starszym w bezpieczniejszym przemieszczaniu szczególnie w okresie zimowym gdy występuje śnieg lub oblodzenie. Osobiście też mogę potwierdzić, że w zimę gdy jest ślisko bardzo trudno tamtędy zejść. Spadek terenu sprawia, że trudno utrzymać się na nogach. To jest droga prowadząca z kościoła do Rynku i bardzo wiele osób w tym starszych tamtędy chodzi. Dlatego złożyłem ten wniosek i uważam, że barierka z poręczą powinna być jak najszybciej postawiona.

"(...) Składając ten wniosek, realizuję prośbę osób starszych, które mają problem z bezpiecznym poruszaniem się po tym chodniku zwłaszcza w okresie zimowym, gdy chodnik jest śliski. To proste i tanie rozwiązanie w postaci barierki pozwoli na przytrzymanie się poręczy i bezpieczne przejście tego odcinka ulicy. Poślizgnięcie się i upadek, zwłaszcza dla osób starszych zagraża ich zdrowiu, a nawet życiu. Każde złamanie kości wiąże się cierpieniem, czasową lub stałą utratą zdrowia i problemami w funkcjonowaniu. W związku z tym proszę o pilną realizację wniosku i postawienie odpowiedniej barierki z poręczą" - czytamy we wniosku radnego.

fot. nadesłane

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lubianka znowu zarybiona

2023-12-01

Lubianka znowu zarybiona

Do starachowickiego zbiornika Lubianka w piątkowe (1 grudnia br.) przedpołudnie wpuszczono ponad 1500 kilogramów narybku różnego gatunku. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki zorganizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Wigilia dla samotnych i potrzebujących

2023-12-02

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących obecności bliskich starachowiczan odbędzie się dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Początek sobotniego wydarzenia, które podobnie jak przed rokiem odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Leśnej, zaplanowano na godzinę 15.00. W poniedziałek (4 grudnia) ruszają bezpłatne zapisy dla wszystkich osób, które chcą ten dzień spędzić w niezwykłej świątecznej atmosferze.
Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

2023-12-01

Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

Gmina Starachowice ogłosiła konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Starachowice” na lata 2023-2026. W ramach konkursu wpłynęło 6 ofert, z czego 1 oferta została wycofana przez oferenta, a 2 oferty nie spełniły wymogów formalnych.
Ulica Ustronie doczekała remontu

2023-11-30

Ulica Ustronie doczekała remontu

Na starachowickim osiedlu Południe oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
Jest plan na budowę nowej drogi

2023-11-30

Jest plan na budowę nowej drogi

Kolejnym etapem po tym, jak Urząd Miejski w Starachowicach uregulował stan prawny ulicy Bocznej w Starachowicach, miało być opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy kanalizacji oraz remontu tej drogi. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się jednak, że prace w terenie nie będą możliwe bez całkowitego wyłączenia ruchu samochodów. Jest to niewykonalne ze względu na dojazd pojazdów do okolicznych firm oraz oczyszczalni ścieków, które zlokalizowane są na końcu tej ulicy. 
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-30

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.