JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Stromy zakręt przy ulicy Kościelnej

2023-11-19 09:57:52

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Radny miejski Dariusz Nowak w piśmie skierowanym do prezydenta Starachowic Marka Materka wnioskuje o postawienie barierki z poręczą na ul. Kościelnej wzdłuż chodnika od parkingu naprzeciw kościoła w dół ulicy do pierwszej posesji prywatnej.

fot. nadesłane

- Pani Elżbieta Durlej jest jedną z wielu osób, które przewróciły się w tym miejscu. Upadek był bardzo groźny, pani Elżbieta upadła do tyłu i uderzyła głową o chodnik. Była mocno potłuczona i ponad miesiąc bolała ją głowa po tym upadku. Więcej osób mówiło mi, że przywróciło się w tym miejscu. Pomysł z postawieniem tam barierki, jest pomysłem innej osoby, pewnej starszej pani, która poprosiła, aby zgłosić tę sprawę do Urzędu Miasta - mówił podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej radny Dariusz Nowak. - Rzeczywiście barierka z poręczą do przytrzymania się jest dobrym pomysłem i pomoże osobom zwłaszcza starszym w bezpieczniejszym przemieszczaniu szczególnie w okresie zimowym gdy występuje śnieg lub oblodzenie. Osobiście też mogę potwierdzić, że w zimę gdy jest ślisko bardzo trudno tamtędy zejść. Spadek terenu sprawia, że trudno utrzymać się na nogach. To jest droga prowadząca z kościoła do Rynku i bardzo wiele osób w tym starszych tamtędy chodzi. Dlatego złożyłem ten wniosek i uważam, że barierka z poręczą powinna być jak najszybciej postawiona.

"(...) Składając ten wniosek, realizuję prośbę osób starszych, które mają problem z bezpiecznym poruszaniem się po tym chodniku zwłaszcza w okresie zimowym, gdy chodnik jest śliski. To proste i tanie rozwiązanie w postaci barierki pozwoli na przytrzymanie się poręczy i bezpieczne przejście tego odcinka ulicy. Poślizgnięcie się i upadek, zwłaszcza dla osób starszych zagraża ich zdrowiu, a nawet życiu. Każde złamanie kości wiąże się cierpieniem, czasową lub stałą utratą zdrowia i problemami w funkcjonowaniu. W związku z tym proszę o pilną realizację wniosku i postawienie odpowiedniej barierki z poręczą" - czytamy we wniosku radnego.

fot. nadesłane

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.
Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

2024-06-10

Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

Gazeta Starachowicka zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do udziału w ekscytującym konkursie, w którym można wygrać koszulkę reprezentacji Polski Nike 2024!  Konkurs, organizowany przez Gazetę Starachowicką, jest doskonałą okazją, by potwierdzić swoją ekspercką wiedzę o reprezentacji podczas Mistrzostw Europy 2024.   
Festyn Ekologiczny „Zaginiony  świat naszej Ziemi”

2024-06-10

Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz piętnasty organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja Festynu objęta patronatem starosty starachowickiego oraz prezydenta Miasta Starachowice odbędzie się pod hasłem „Nasz sąsiad wilk”.
Postawiliśmy na Prawo i Sprawiedliwość

2024-06-10

Postawiliśmy na Prawo i Sprawiedliwość

Państwowa Komisja Wyborcza już potwierdziła, że z naszego okręgu wyborczego mandaty do Parlamentu Europejskiego zdobyło 7 osób. Z tego najwięcej, bo trzy należą do przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Ta partia wygrywa także Eurowybory w naszym województwie, powiecie i mieście.   
Starachowickie baseny letnie będą nieczynne

2024-06-10

Starachowickie baseny letnie będą nieczynne

W tym roku w Starachowicach nie będzie letnich basenów, które zlokalizowane były na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. Miasto dysponuje dwoma kąpieliskami otwartymi oraz krytą pływalnią i z tych obiektów będą mogli skorzystać mieszkańcy.
Ruszył remont ulicy Chopina

2024-06-07

Ruszył remont ulicy Chopina

W Starachowicach są takie drogi, o których remont mieszkańcy dopytywali od lat. Wśród zapomnianych i zniszczonych ulic znajdowała się również sąsiadująca z Parkiem Miejskim ulica Chopina. Kiedyś był plan, by zmodernizować ją przy okazji rewitalizacji parku. Niestety, wówczas remont nie doszedł do skutku. Teraz się udało. 
Mieszkańcy bloków mówią

2024-06-06

Mieszkańcy bloków mówią "NIE" dzierżawie parkingów

Mieszkańcy z bloków na osiedlu Żeromskiego i Armii Krajowej podczas czwartkowego (6 czerwca) spotkania wyrazili swój sprzeciw dotyczący planów władz miasta związanych z dzierżawą miejsc parkingowych. Podkreślili, że to nie polepszy, a wręcz przeciwnie pogorszy, fatalną sytuację związaną z brakiem miejsc postojowych.
Co z miejskimi fontannami?

2024-06-07

Co z miejskimi fontannami?

Za nami piękny i słoneczny maj, rozpoczął się czerwiec, a fontanny w Starachowicach nadal są nieczynne. Dlaczego tak się dzieje? - takie pytanie do redakcji Gazety skierował jeden z Mieszkańców. Mieliśmy nadzieję, że już w tym miesiącu, ponieważ Gmina Starachowice ogłosiła postępowanie dotyczące wyboru firmy, która przez następne trzy lata będzie zajmowała się utrzymaniem i konserwacją miejskich fontann.
Czy w Starachowicach powstaną Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne oraz dom dla osób z chorobą Alzheimera?

2024-06-06

Czy w Starachowicach powstaną Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne oraz dom dla osób z chorobą Alzheimera?

Miasto Starachowice od dawna planuje realizację dwóch inwestycji, których celem jest pomoc osobom niesamodzielnym. Oba projekty miałyby zostać zrealizowane na osiedlu Żeromskiego. To właśnie tam gmina posiada działkę, na której miałoby powstać Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, a w budynku po dawnej przedszkolu, a następnie Międzyszkolnym Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej,  filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera.