JUŻ W KIOSKU

Ślubowali na sztandar

2022-09-24 18:30:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Kolejny rocznik pierwszoklasistów III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach ślubował na sztandar. W tym wyjątkowym wydarzeniu towarzyszył uczniom starosta Piotr Ambroszczyk.

fot. Powiat Starachowicki

Ślubowanie to wyjątkowo ważne wydarzenie w życiu każdego świeżo upieczonego pierwszoklasisty, niezależnie od tego, jaką szkołą zaczyna czy też podstawową, czy może już średnią. W czwartek (22 września br.) rotę przysięgi wypowiedzieli uczniowie klas pierwszych III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, a towarzyszyli im w tym rodzice, nauczyciele oraz koledzy. Obecny był również starosta Piotr Ambroszczyk, który zapewniał, że trafili do dobrej szkoły.

- Pamiętajcie, że przychodzicie do szkoły, aby się uczyć. Zdobywacie oceny, ale nie one są najważniejsze. Najważniejsza jest wiedza i umiejętności, także te społeczne – mówił do uczniów.

Nawiązał też do patrona – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i ideałów, które mu przyświecały.

- Dla niego Polska była dobrem nadrzędnym – mówił starosta. – Życzę Wam, abyście potrafili pójść w jego ślady. Patriotyzm nie polega dziś tylko na uczestnictwie w uroczystościach, ale także na dbałości o Polskę. Ważne, aby pracować, płacić podatki i wspierać nasz kraj, aby mógł się rozwijać. Bo człowiek nie żyje dla siebie, ale dla innych – mówił starosta.

Dyrektor Mirosław Niewczas dziękował uczniom za zaufanie.

- Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie. Życzę wam, aby Wasza droga tutaj była jak najlepsza. Abyście zawierali nowe przyjaźnie, rozwijali swoje zainteresowania i zdobywali nowe doświadczenia. Bo jest to kolejny etap waszego życia, ale i edukacji. A ponad wszystko, chciałbym, żebyście byli zawsze dumni z tego, że jesteście uczniami III LO – mówił dyrektor.

Podobne życzenia płynęły z ust rodziców i starszych kolegów. Uroczystość uświetnił krótki występ artystyczny w wykonaniu pierwszoklasistów.

fot. Powiat Starachowicki

/źródło: Powiat Starachowicki/

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Młodzieżowy Sejmik Wojewódzki gościł w Powiecie

2022-11-30

Młodzieżowy Sejmik Wojewódzki gościł w Powiecie

W Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyła się IV sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni dyskutowali m.in. o planowanych przedsięwzięciach dedykowanych młodzieży czy rocznym programie współpracy województwa świętokrzyskiego z organizacjami pozarządowymi w 2023 r., czemu przysłuchiwał się m.in. starosta Piotr Ambroszczyk. 
Bezpłatne dowozy do PŚDS

2022-11-27

Bezpłatne dowozy do PŚDS

Powiat testuje bezpłatne dowozy dla podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach. Usługi te świadczy spółdzielnia socjalna „Integracja”, która prowadzi działania w zakresie integracji środowiska skupionego wokół placówki.
Porządek obrad listopadowej sesji Rady Powiatu

2022-11-23

Porządek obrad listopadowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (24 listopada br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLVI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv. 
Podziękowania dla pracowników socjalnych

2022-11-21

Podziękowania dla pracowników socjalnych

Starosta Piotr Ambroszczyk spotkał się w poniedziałek z dyrektorami jednostek świadczących pomoc społeczną w naszym powiecie. Okazją był obchodzony 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego.
Wesprzeć pieczę zastępczą

2022-11-21

Wesprzeć pieczę zastępczą

Trwają rozmowy z rodzinami zastępczymi w sprawie przebudowania systemu pieczy zastępczej w naszym powiecie. Jest duża potrzeba utworzenia placówki specjalistycznej oraz interwencyjnej.
Zwiększanie obronności państwa

2022-11-16

Zwiększanie obronności państwa

Szkolne Centrum Strzelectwa dla szkół czy Wojskowe Targi Pracy – w ten sposób powiat dokłada swoją cegiełkę do zwiększania obronności naszego kraju.
Włączamy lokalne działanie!

2022-11-14

Włączamy lokalne działanie!

Spółdzielnia Socjalna „Integracja”, Stowarzyszenie „Edu –Rozwój” przy ZSZ nr 3., Stowarzyszenie „Zdrowy Kręgosłup” przy MOGKiK oraz Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” przy III LO w Starachowicach będą realizować „Mikrogranty - lokalne inicjatywy społeczne w Powiecie Starachowickim”. 9 listopada br. w obecności starosty Piotry Ambroszczyka podpisały one umowy ze Stowarzyszeniem „Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg”. W ramach pozyskanych funduszy będą rozwijać różne formy wolontariatu.
Do hymnu z „Kreatywnymi Nutkami”

2022-11-11

Do hymnu z „Kreatywnymi Nutkami”

Każdy, kto jest rodzicem wie, jak trudno wytłumaczyć 4- czy 5 -latkowi czym jest niepodległość. W dwujęzycznym żłobku i przedszkolu „Kreatywne Nutki” z oddziałami integracyjnymi dla dzieci z autyzmem w Starachowicach robią to znakomicie, o czym przekonał się osobiście starosta Piotr Ambroszczyk zaproszony do udziału w akcji „Szkoła do Hymnu”.
Razem dla rewitalizacji SKW

2022-11-06

Razem dla rewitalizacji SKW

Powiat Starachowicki intensyfikuje działania wokół rewitalizacji Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. 4 listopada br. podpisana została deklaracja z jedenastoma partnerami co do ich udziału w procesie odbudowy kolei. Planowane jest również powołanie zespołu konsultacyjno – doradczego przy Staroście Starachowickim do spraw Starachowickiej Kolei Wąskotorowej.
Darmowe korepetycje dla uczniów z przedmiotów ścisłych

2022-11-04

Darmowe korepetycje dla uczniów z przedmiotów ścisłych

Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie, zwłaszcza maturzyści przygotowujący się do studiów na kierunkach technicznych lub ścisłych, będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć, prowadzonych przez kieleckich wykładowców akademickich. Starosta Piotr Ambroszczyk podpisał list intencyjny w sprawie deklaracji współpracy Powiatu z Politechniką Świętokrzyską i Urzędem Marszałkowskim w ramach przygotowania i realizacji projektu „Dziś  uczeń – jutro student”, który ma to umożliwić.