JUŻ W KIOSKU

Serce dla Maćka

2023-09-21 11:23:33

Ocena:

5/5 | 2 głosów

13-letni Maciej z Łosienka, koło Kielc od najmłodszych lat zmaga się m.in. z autyzmem. Ostatnio zdiagnozowano u niego nową chorobę: autoimmunologiczne zapalenie wątroby i zapalenie dróg żółciowych, która będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Na rzecz chłopca prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy oraz licytacja na FB. Organizatorzy bardzo proszą o pomoc.     

fot. nadesłana

Maciek to niesamowity chłopiec, który od najmłodszych lat zmaga się z autyzmem oraz wieloma innymi dysfunkcjami, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. Diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu padła, gdy miał zaledwie 3 lata, i od tego czasu rodzice nieustannie pracują nad zapewnieniem mu odpowiedniej terapii i wsparcia. Dzięki regularnej terapii i rehabilitacji Maciek osiągnął już ogromne postępy. Choć nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, dzięki pomocy nauczyciela wspomagającego, chodzi do szkoły i stara się nawiązywać kontakty z rówieśnikami. Jednak koszty terapii i opieki nad Maćkiem są ogromne i przewyższają możliwości finansowe jego rodziny. Mimo trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych, Maciek to pogodny chłopiec gotów stawić czoło każdemu wyzwaniu. Jego rodzice marzą o tym, aby zapewnić mu samodzielność w dorosłym życiu, ale to marzenie nie może się spełnić bez naszej pomocy. Aktualnie stawiamy czoło kolejnemu wyzwaniu - Maciek został zdiagnozowany z autoimmunologicznym zapaleniem wątroby i zapaleniem dróg żółciowych. To poważna choroba, która będzie go towarzyszyć przez całe życie. Naszym priorytetem jest teraz przeprowadzenie badań genetycznych WES 1+3, które pomogą zrozumieć korzenie tej choroby i opracować plan leczenia oraz profilaktyki. Naszą troską jest również pytanie, czy istnieje ryzyko, że młodsza siostra Maćka również może być narażona na tę chorobę. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie i pomoc w nagłośnieniu zbiórki dla Maćka. Każda wpłata, każdy gest dobrego serca przybliża nas do celu - zapewnienia Maćkowi jak najlepszej jakości życia i szansy na samodzielność.

Link do subkonta Maćka, gdzie znajdziecie więcej informacji o stanie i celu zbiórki: www.nadziejadladzieci.pl/maciek-rawski

Dodatkowo, zachęcamy do dołączenia do naszej grupy licytacyjnej na Facebooku, gdzie można licytować różne przedmioty na rzecz Maćka: "Maciej i jego trudna droga do samodzielności" - https://www.facebook.com/groups/534985045286392

Bardzo prosimy o udostępnienie tej zbiórki i wsparcie dla Maćka. Każdy sukces Maćka jest dla jego rodziny bezcenny, a Wasza pomoc jest nieoceniona. Dziękujemy z całego serca za każdą okazaną dobroć i wsparcie.

 

info nadesłana

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Lubianka znowu zarybiona

2023-12-01

Lubianka znowu zarybiona

Do starachowickiego zbiornika Lubianka w piątkowe (1 grudnia br.) przedpołudnie wpuszczono ponad 1500 kilogramów narybku różnego gatunku. Wszystko w ramach akcji zarybiania Lubianki zorganizowanej przez Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Kielcach. 
Wigilia dla samotnych i potrzebujących

2023-12-02

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilijne spotkanie dla samotnych i potrzebujących obecności bliskich starachowiczan odbędzie się dzień przed Wigilią, tj. 23 grudnia. Początek sobotniego wydarzenia, które podobnie jak przed rokiem odbędzie się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Leśnej, zaplanowano na godzinę 15.00. W poniedziałek (4 grudnia) ruszają bezpłatne zapisy dla wszystkich osób, które chcą ten dzień spędzić w niezwykłej świątecznej atmosferze.
Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

2023-12-01

Realizatorzy starachowickiego programu IN VITRO wybrani

Gmina Starachowice ogłosiła konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Starachowice” na lata 2023-2026. W ramach konkursu wpłynęło 6 ofert, z czego 1 oferta została wycofana przez oferenta, a 2 oferty nie spełniły wymogów formalnych.
Ulica Ustronie doczekała remontu

2023-11-30

Ulica Ustronie doczekała remontu

Na starachowickim osiedlu Południe oddano do użytku wyremontowaną ulicę Ustronie. To kolejna modernizacja w tej części miasta, która była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców. Zadanie okazało się trudne do wykonania ze względu na podmokły teren, ale wykonawca doskonale poradził sobie z przeciwnościami.
Jest plan na budowę nowej drogi

2023-11-30

Jest plan na budowę nowej drogi

Kolejnym etapem po tym, jak Urząd Miejski w Starachowicach uregulował stan prawny ulicy Bocznej w Starachowicach, miało być opracowanie dokumentacji technicznej dla budowy kanalizacji oraz remontu tej drogi. Po przeanalizowaniu sytuacji okazało się jednak, że prace w terenie nie będą możliwe bez całkowitego wyłączenia ruchu samochodów. Jest to niewykonalne ze względu na dojazd pojazdów do okolicznych firm oraz oczyszczalni ścieków, które zlokalizowane są na końcu tej ulicy. 
Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

2023-11-30

Uwaga! Od 1 grudnia zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów

Od 1 grudnia br. w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Starachowicach nastąpią zmiany. Dotyczą one linii nr 1, 7, 16, 20, 22. Jak poinformował prezydent Starachowic Marek Materek, zmiany podyktowane są interwencjami pasażerów związanymi ze zmianą godzin pracy jednego z zakładów w mieście oraz uczniów jednej ze szkól średnich.
W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

2023-11-28

W środę zamknięcie fragmentu ulicy Radomskiej w Starachowicach [MAPKA]

Uwaga kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji! W środę (29 listopada br.) zamknięta zostanie dla ruchu ulica Radomska w Starachowicach, a właściwie jej fragment, w miejscu budowanego wiaduktu. Jak zgłosił Wykonawca inwestycji, utrudnienia w ruchu mają potrwać jeden dzień, w godz. od 7.00 do 19.00. Dojazd do posesji i firm na tym obszarze ma być jednak zapewniony.
Park Miejski

2023-11-28

Park Miejski "na zdjęciach w internecie wygląda lepiej niż w realu"

Radny Dariusz Grunt w interpelacji do prezydenta Starachowic Marka Materka skierował pytania dotyczące wyglądu miejskiego parku. Wśród zagadnień znalazły się m.in. te dotyczące kosztów utrzymania zieleni, czy problemu kruszącego się betonu w alejkach. 
Nowe wiaty przystankowe zamontowane

2023-11-27

Nowe wiaty przystankowe zamontowane

Na terenie Starachowic zostało zamontowanych 25 nowych wiat przystankowych. To element szerszej polityki komunikacyjnej miasta polegający na podnoszeniu jakości usług komunikacyjnych. 
Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

2023-11-27

Remont drogi w Lipiu i w Adamowie. Jest dofinansowanie, ale oferty przetargów je przewyższają

Na jednej z sesji Rady Powiatu była mowa o remoncie ulicy Starachowickiej w Lipiu. Na tę inwestycję powiat starachowicki pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg. Po podpisaniu umów z wojewodą świętokrzyskim ogłoszone zostały przetargi. Wyniki postępowań i oferty złożone przez firmy drogowe zweryfikowały jednak możliwości finansowe, a co za tym idzie zakres prac, jakie planowano wykonać.