JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Serce dla Maćka

2023-09-21 11:23:33

Ocena:

5/5 | 2 głosów

13-letni Maciej z Łosienka, koło Kielc od najmłodszych lat zmaga się m.in. z autyzmem. Ostatnio zdiagnozowano u niego nową chorobę: autoimmunologiczne zapalenie wątroby i zapalenie dróg żółciowych, która będzie mu towarzyszyć przez całe życie. Na rzecz chłopca prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy oraz licytacja na FB. Organizatorzy bardzo proszą o pomoc.     

fot. nadesłana

Maciek to niesamowity chłopiec, który od najmłodszych lat zmaga się z autyzmem oraz wieloma innymi dysfunkcjami, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. Diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu padła, gdy miał zaledwie 3 lata, i od tego czasu rodzice nieustannie pracują nad zapewnieniem mu odpowiedniej terapii i wsparcia. Dzięki regularnej terapii i rehabilitacji Maciek osiągnął już ogromne postępy. Choć nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, dzięki pomocy nauczyciela wspomagającego, chodzi do szkoły i stara się nawiązywać kontakty z rówieśnikami. Jednak koszty terapii i opieki nad Maćkiem są ogromne i przewyższają możliwości finansowe jego rodziny. Mimo trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych, Maciek to pogodny chłopiec gotów stawić czoło każdemu wyzwaniu. Jego rodzice marzą o tym, aby zapewnić mu samodzielność w dorosłym życiu, ale to marzenie nie może się spełnić bez naszej pomocy. Aktualnie stawiamy czoło kolejnemu wyzwaniu - Maciek został zdiagnozowany z autoimmunologicznym zapaleniem wątroby i zapaleniem dróg żółciowych. To poważna choroba, która będzie go towarzyszyć przez całe życie. Naszym priorytetem jest teraz przeprowadzenie badań genetycznych WES 1+3, które pomogą zrozumieć korzenie tej choroby i opracować plan leczenia oraz profilaktyki. Naszą troską jest również pytanie, czy istnieje ryzyko, że młodsza siostra Maćka również może być narażona na tę chorobę. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie i pomoc w nagłośnieniu zbiórki dla Maćka. Każda wpłata, każdy gest dobrego serca przybliża nas do celu - zapewnienia Maćkowi jak najlepszej jakości życia i szansy na samodzielność.

Link do subkonta Maćka, gdzie znajdziecie więcej informacji o stanie i celu zbiórki: www.nadziejadladzieci.pl/maciek-rawski

Dodatkowo, zachęcamy do dołączenia do naszej grupy licytacyjnej na Facebooku, gdzie można licytować różne przedmioty na rzecz Maćka: "Maciej i jego trudna droga do samodzielności" - https://www.facebook.com/groups/534985045286392

Bardzo prosimy o udostępnienie tej zbiórki i wsparcie dla Maćka. Każdy sukces Maćka jest dla jego rodziny bezcenny, a Wasza pomoc jest nieoceniona. Dziękujemy z całego serca za każdą okazaną dobroć i wsparcie.

 

info nadesłana

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.
Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

2024-06-10

Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

Gazeta Starachowicka zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do udziału w ekscytującym konkursie, w którym można wygrać koszulkę reprezentacji Polski Nike 2024!  Konkurs, organizowany przez Gazetę Starachowicką, jest doskonałą okazją, by potwierdzić swoją ekspercką wiedzę o reprezentacji podczas Mistrzostw Europy 2024.   
Festyn Ekologiczny „Zaginiony  świat naszej Ziemi”

2024-06-10

Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz piętnasty organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja Festynu objęta patronatem starosty starachowickiego oraz prezydenta Miasta Starachowice odbędzie się pod hasłem „Nasz sąsiad wilk”.
Postawiliśmy na Prawo i Sprawiedliwość

2024-06-10

Postawiliśmy na Prawo i Sprawiedliwość

Państwowa Komisja Wyborcza już potwierdziła, że z naszego okręgu wyborczego mandaty do Parlamentu Europejskiego zdobyło 7 osób. Z tego najwięcej, bo trzy należą do przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Ta partia wygrywa także Eurowybory w naszym województwie, powiecie i mieście.   
Starachowickie baseny letnie będą nieczynne

2024-06-10

Starachowickie baseny letnie będą nieczynne

W tym roku w Starachowicach nie będzie letnich basenów, które zlokalizowane były na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. Miasto dysponuje dwoma kąpieliskami otwartymi oraz krytą pływalnią i z tych obiektów będą mogli skorzystać mieszkańcy.
Ruszył remont ulicy Chopina

2024-06-07

Ruszył remont ulicy Chopina

W Starachowicach są takie drogi, o których remont mieszkańcy dopytywali od lat. Wśród zapomnianych i zniszczonych ulic znajdowała się również sąsiadująca z Parkiem Miejskim ulica Chopina. Kiedyś był plan, by zmodernizować ją przy okazji rewitalizacji parku. Niestety, wówczas remont nie doszedł do skutku. Teraz się udało. 
Mieszkańcy bloków mówią

2024-06-06

Mieszkańcy bloków mówią "NIE" dzierżawie parkingów

Mieszkańcy z bloków na osiedlu Żeromskiego i Armii Krajowej podczas czwartkowego (6 czerwca) spotkania wyrazili swój sprzeciw dotyczący planów władz miasta związanych z dzierżawą miejsc parkingowych. Podkreślili, że to nie polepszy, a wręcz przeciwnie pogorszy, fatalną sytuację związaną z brakiem miejsc postojowych.
Co z miejskimi fontannami?

2024-06-07

Co z miejskimi fontannami?

Za nami piękny i słoneczny maj, rozpoczął się czerwiec, a fontanny w Starachowicach nadal są nieczynne. Dlaczego tak się dzieje? - takie pytanie do redakcji Gazety skierował jeden z Mieszkańców. Mieliśmy nadzieję, że już w tym miesiącu, ponieważ Gmina Starachowice ogłosiła postępowanie dotyczące wyboru firmy, która przez następne trzy lata będzie zajmowała się utrzymaniem i konserwacją miejskich fontann.
Czy w Starachowicach powstaną Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne oraz dom dla osób z chorobą Alzheimera?

2024-06-06

Czy w Starachowicach powstaną Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne oraz dom dla osób z chorobą Alzheimera?

Miasto Starachowice od dawna planuje realizację dwóch inwestycji, których celem jest pomoc osobom niesamodzielnym. Oba projekty miałyby zostać zrealizowane na osiedlu Żeromskiego. To właśnie tam gmina posiada działkę, na której miałoby powstać Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, a w budynku po dawnej przedszkolu, a następnie Międzyszkolnym Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej,  filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera.