JUŻ W KIOSKU

Ruda dla Mikołajka

2021-12-04 07:43:14

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Dzień Życzliwości to dzień otwartych serc i szczerych uśmiechów, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzie połączył go z działaniami charytatywnymi. Dzieci, młodzież i nauczyciele pomogli Mikołajkowi z gminy Brody.

 

W poniedziałek, 22 listopada, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dzieci i młodzież placówki w Rudzie obchodzili Dzień Życzliwości. Uroczystość była połączona z akcją charytatywną, w tym celu w szkole zorganizowano wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zbiórkę pieniędzy oraz odzieży używanej, potrzebnych na leczenie Mikołaja - małego mieszkańca gminy Brody.

Ten szczególny dzień rozpoczął kiermasz słodkości, na którym uczniowie mogli zakupić ciasta, ciastka i ciasteczka upieczone przez nauczycieli i uczniów szkoły. Wszyscy byli hojni i chętnie kupowali przygotowane przysmaki, wszyscy wiedzieli, że pieniążki będą przeznaczone na pomoc. Uzyskana kwota 430 zł została dołączona do przygotowanej puszki Fundacji "Bo w nas jest moc".

Uczniowie mogli również nabyć buźki niepytajki, które gwarantowały, że posiadacz takiego znaczka w tym dniu nie będzie pytany. Uczniowie w 100% wykorzystali tę możliwość, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży " niepytajek " również trafiły do puszki Fundacji.

Dużą atrakcją była fotobudka, gdzie uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie wyjątkowych zdjęć.

Całą społeczność szkolna kibicuje mikołajkowi i życzy powrotu do zdrówka. Przypomnijmy, że chłopcu można pomóc wpłacając pieniądze przez link: https://pomagam.pl/mikolajekwalczy oraz przelewem tradycyjnym:

Fundacja "Bo w nas jest moc"

ul. Żurawinowa 2 27-400 Ostrowiec Św.

Numer subkonta w Pekao S.A. 02 1240 5035 1111 0011 0670 8526

 IIBAN: PL + numer rachunku (do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW

Tytułem: Mikołaj darowizna

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Czas uprzejmości

2023-12-05

Czas uprzejmości

Obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień to już tradycja Publicznej Szkoły Podstawowej w Adamowie (gmina Brody). 
W Stykowie szkolili się młodzi strażacy

2023-12-03

W Stykowie szkolili się młodzi strażacy

Wójt gminy Brody Marzena Bernat w przedostatnim tygodniu listopada (24.11) odwiedziła Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Stykowie. Młodym druhom wręczyła koszulki z logo MDP zakupione przez gminę. Odbył się także trening sprawności ruchowych, umiejętności wiązania najważniejszych węzłów i test znajomości niektórych urządzeń strażackich. Zajęcia prowadził naczelnik OSP w Stykowie Paweł Turek. 
Cztery drogi przy minimalnym wkładzie własnym

2023-12-03

Cztery drogi przy minimalnym wkładzie własnym

Łącznie około 7 milionów wynosi koszt przebudowy czterech dróg w gminie Brody. Z budżetu samorządu pochodzić będzie jedynie 5% tej kwoty. Pozostałą część stanowi dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”.
Zjazd tyrolką z wieży

2023-11-29

Zjazd tyrolką z wieży

Gmina Brody rozpoczyna nową inwestycję. W Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim ma stanąć wieża widokowa, z której w dalszej przyszłości będzie można przy pomocy tzw. tyrolki zjechać na umiejscowioną na akwenie wyspę.   
Ulica Relaksowa pełna róż

2023-11-19

Ulica Relaksowa pełna róż

Trwa sadzenie 220 krzewów różanych wzdłuż ul. Relaksowej w Brodach. Pracowników brodzkiego Urzędu Gminy odwiedziła wójt Marzena Bernat, która pomagała sadzić krzewy. 
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Brody

2023-11-18

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Brody

W sobotę 11 listopada w gminie Brody świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Początkiem obchodów była -poprzedzona wspólnym śpiewaniem hymnu państwowego- uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Stykowie. Koncelebrowali ją proboszcz ks. Jacek Bajon i ks. Mariusz Chamerski – wysłannik Biskupa Radomskiego.
Witaminy w słoikach

2023-11-11

Witaminy w słoikach

Uczniowie szkół podstawowych w Lubieni i w Adamowie (gmina Brody) uczyli się robić przetwory owocowo – warzywne w ramach lokalnej akcji edukacyjnej „Witamin bez liku zakręconych w słoiku”.
Gmina Brody inwestuje dla mieszkańców

2023-11-05

Gmina Brody inwestuje dla mieszkańców

Od trzech lat gmina Brody jest najlepszą gminą wiejską w powiecie starachowickim pod względem wydatków inwestycyjnych. Niezależne pismo „Wspólnota” opublikowało ogólnopolski ranking samorządów w kategorii ilości wydatków majątkowych poniesionych w latach 2020–2022 w przeliczeniu na mieszkańca. Na ponad 1500 gmin wiejskich w Polsce Brody znalazły się na 346 miejscu. W trzech poprzednich latach w gminie Brody wydatki inwestycyjne na 1 mieszkańca wyniosły 1384,28 zł.
Z prezentami dla pierwszaków

2023-10-25

Z prezentami dla pierwszaków

Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody odwiedziła szkoły podczas uroczystości pasowania na ucznia. Gościła już m.in. w szkole w Lubieni, Stykowie i Brodach, gdzie wręczała dzieciom prezenty. W późniejszym terminie odbywać się będą uroczystości w innych szkołach.
Sportowe święto przedszkolaków

2023-10-24

Sportowe święto przedszkolaków

18 października odbyły się gminne eliminacje III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Najwięcej punktów w konkurencjach sportowych zdobyli przedstawiciele gospodarzy – przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni. Dogrywkę o drugie miejsce z drużyną ze Stawu Kunowskiego wygrały dzieci z Krynek. O punkty walczyły także drużyny z Adamowa, Brodów, Dziurowa, Lipia, Rudy, Stykowa. Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody wręczała drużynom prezenty i wszystkich częstowała słodyczami.