JUŻ W KIOSKU

Rozwój sportowy miasta w programie lokalnego komitetu Prawa i Sprawiedliwości

2024-03-23 08:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Remonty obiektów sportowych i zaangażowanie dzieci i młodzieży w zajęcia sportowe były tematem piątkowej (22 marca) konferencji kandydatki na prezydenta miasta Agnieszka Kuś i kandydatów z lokalnej listy KW Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie odbyło się przy ulicy Szkolnej, gdzie stadion miejski przechodzi modernizację.

fot. Anna Ząbecka / Gazeta Starachowicka

Radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś, która w wyborach samorządowych walczy o fotel prezydenta miasta, przypomniała, że największa inwestycja sportowa w Starachowicach, jaką jest remont stadionu, odbywa się dzięki rządowej dotacji z Polskiego Ładu.

– Pan prezydent Marek Materek miał plan, by ten stadion sprzedać sieci supermarketów i zamiast miejsca do uprawiania sportu, stałby tu sklep. Dzięki zaangażowaniu kibiców, mieszkańców i posła Krzysztofa Lipca miasto pozyskało 20 milionów złotych dotacji, która pozwala na przeprowadzenie prac. Kolejne dofinansowania z Ministerstwa Sportu pozwoliły na budowę zaplecza sportowego przy stadionie, hali gimnastycznej przy SP 6, remont krytej pływalni, czy innych obiektów sportowych. Pan prezydent nie powinien się tu fotografować i chwalić się remontem stadionu, jakby to była jego zasługa, bo gdyby nie pieniądze rządowe, remontu by nie było – powiedziała.

Danuta Krępa, radna Rady Powiatu, która ubiega się o ponowny mandat, podkreśliła rolę sportu w rozwoju młodzieży. Przypomniała, że dzięki rządowemu wsparciu możliwa była modernizacja hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3. Natomiast kandydat do Rady Miejskiej, były sportowiec Artur Anduła dodał, że nie ma sportu bez dobrej infrastruktury.

– Prace są konieczne na boisku przy ul. Pustowójtówny, ale także przy SP 11. Tam boisko jest położone w centrum osiedla i powinno być udostępnianie i dla uczniów, i dla mieszkańców Konieczne jest także dalsze finansowanie klubu Staru Starachowice, ale także dotacje dla klubów młodzieżowych, nie tylko piłkarskich, lecz również z każdej innej dziedziny sportu. Potrzebne będzie także reaktywowanie piłkarskiej ligi szóstek – mówił.

Radny sejmiku Andrzej Pruś wskazał, że podejście do sportu wymaga współpraca na wszystkich szczeblach jednostek samorządu terytorialnego, a nowoczesna infrastruktura sportowa pomaga w aktywizacji dzieci i młodzieży.

Kandydatka do Rady Powiatu Beata Lefek wymieniła pomysły kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na rozwój kultury fizycznej poprzez urozmaicenie zajęć, które polegać mają na wdrożeniu dodatkowych propozycji dla uczniów, którzy nie czują się dobrze na tradycyjnych lekcjach wychowania fizycznego, np. z jogi, gimnastyki, czy karate. Środki na ten cel mogłyby pochodzić z nowej perspektywy unijnej.

Na zakończenie konferencji Agnieszka Kuś zadeklarowała, że zarówno ona, jak i kandydaci do rady miasta, powiatu oraz sejmiku będą współpracować z organami władzy w przygotowywaniu wniosków w zakresie rozwoju sportu.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

2024-04-16

Przedwyborcza debata w Wąchocku? Jeden kandydat zaprasza, drugi odmawia udziału

 W Wąchocku w niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza. Zmierzą się w niej obecny zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i Robert Janus. W pierwszej turze 1328 głosów poparcia zyskał Robert Janus, tuż za nim z poparciem 948 osób znalazł się Sebastian Staniszewski.   
Blisko 22 tysiące grobów

2024-04-15

Blisko 22 tysiące grobów

Starachowice uczciły Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ogólnopolskie święto ustanowione dla upamiętnienia blisko 22 tysięcy Polaków zamordowanych w 1940 roku przez władze Związku Radzieckiego. W sposób szczególny oddano hołd mieszkańcom naszego miasta i powiatu, których nazwiska są na tablicach wmurowanych w podstawę pomnika przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej.     
Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

2024-04-14

Starachowiczanka w gronie najpiękniejszych!

Weronika Nowak znalazła się w gronie sześćdziesięciu półfinalistek tegorocznego konkursu Miss Polski, które wyłoniono podczas gali ćwierćfinałowej, jaka odbyła się w Hotelu Mistral w Markach. Poza Weroniką wśród dziewcząt, które wezmą udział w finale znalazły się także trzy reprezentantki województwa świętokrzyskiego. 
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.