JUŻ W KIOSKU

Rekrutacja do szkół średnich. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

2023-07-24 09:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

20 lipca opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Uczniowie mają czas do 27 lipca, żeby potwierdzić wolę przyjęcia. Listy przyjętych poznamy już 28 lipca br.

19 lipca br. została przeprowadzona symulacja przydziałów do szkół ponadpodstawowych w kolejnym szczególnym roku, w którym klasę ósmą szkoły podstawowej opuściła młodzież z tzw. półtora rocznika. Do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Starachowicki aplikowało w tym roku 926 osób. Oferta edukacyjna była bardzo szeroka. Ostatecznie uczniowie mieli do dyspozycji prawie tysiąc miejsc, w tym 464 w liceach, 335 w technikach i 130 w branżowych szkołach I stopnia.

Spośród 926 kandydatów, którzy złożyli kompletne wnioski, 892 osoby zostały zakwalifikowane do jednego z wybranych przez siebie oddziałów (szkół), natomiast 34 osoby nie zostały przydzielone do żadnego ze wskazanych oddziałów.

Wśród osób zakwalifikowanych mamy 441 uczniów do liceów ogólnokształcących, 332 osoby do techników i 118 do szkoły branżowej I stopnia, bo ostatecznie klasy takie będą działały tylko w ZSZ nr 3.

Aktualnie, pozostało 38 wolnych miejsc, które będą dostępne w rekrutacji uzupełniającej, z tego:

- 12 miejsc w szkole branżowej przy ZSZ nr 3, na kierunkach kucharz, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca - mechanik,

- 3 miejsca w Technikum nr 1 przy ZSZ nr 1 na kierunkach technik usług fryzjerskich i technik geodeta,

- 23 miejsca w liceach ogólnokształcących, w tym:

11 miejsc w III LO (klasa informatyczno - językowa),

12 miejsc w Liceum Sportowym przy ZSZ nr 3.

Teraz uczniowie mają czas do 27 lipca (do godz. 15:00), żeby potwierdzić wolę przyjęcia. Listy przyjętych poznamy już 28 lipca br.

W razie nieprzyjęcia do żadnej z wymarzonych szkół będzie można wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej – wówczas część miejsc w szkołach może się zwolnić, jeśli niektóre osoby zakwalifikowane nie potwierdzą w nich swojej woli przyjęcia.

/inf. prasowa: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 Wolontariusze doradzą staroście

2024-04-12

Wolontariusze doradzą staroście

Powstało Powiatowe Centrum Wolontariatu. Ta licząca 15 osób jednostka ma być organem doradczym starosty w sprawie działań non- profit. 
Liderzy powiatowej gospodarki

2024-04-06

Liderzy powiatowej gospodarki

Po raz szósty wręczono Honorowe Nagrody Gospodarcze Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla wyróżniających się lokalnych biznesmenów. Ich laureatami zostały przedsiębiorstwa STAR-MAX i ZAPAŁA orasz spółka Merkson. Galę gospodarczą po raz drugi połączono z wyróżnieniem także innych działań wspierających samorząd. Statuetkę Starzecha i tytuł Przyjaciela Powiatu Starachowickiego otrzymała wieloletnia działaczka Związku Harcerstwa Polskiego Małgorzata Ślaska.   
Ruszyła kwalifikacja wojskowa 

2024-04-04

Ruszyła kwalifikacja wojskowa 

Po świętach (2 kwietnia br.) ruszyła kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, ocenia stan zdrowia osób stawiających się na Komisję. Kwalifikacja potrwa do 23 kwietnia i obejmie ponad 500 osób. 
Dwie nowe klasy mundurowe

2024-04-03

Dwie nowe klasy mundurowe

Od nowego roku szkolnego w dwóch starachowickich szkołach średnich: Zespole Szkół Zawodowych nr 1 oraz III Liceum Ogólnokształcącym mają powstać Oddziały Przygotowania Wojskowego. Młodzież będzie w nich mogła zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w tym zakresie.             
Młodzieżowa Rada Powiatu rozpoczęła swoją działalność

2024-04-03

Młodzieżowa Rada Powiatu rozpoczęła swoją działalność

Pierwsze, inauguracyjne posiedzenie, na którym młodzi samorządowcy złożyli ślubowanie, odbyło się 27 marca br. Za nimi też pierwsze głosowania w sprawie wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących MRP.
Patronat Cechu nad klasą wielozawodową w ZSZ nr 3

2024-04-03

Patronat Cechu nad klasą wielozawodową w ZSZ nr 3

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach obejmie swym patronatem klasę wielozawodową w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. 25 marca br. podpisane zostało porozumienie w tej sprawie.
Wiadukt pnie się do góry

2024-04-02

Wiadukt pnie się do góry

Ruszył montaż stalowej konstrukcji wiaduktu. 24 marca br. zamontowane zostały dwie pierwsze belki o długości ok. 20 m wraz z siedmioma poprzecznicami po stronie południowej. Dzień później pojawiły się takie same po stronie północnej, które finalnie zostały połączone z nim rusztem dolnym. Montaż najbardziej widowiskowej części wiaduktu, czyli łuków, planowany jest w połowie kwietnia.
Powiatowa Rada Seniorów rozpoczęła swoją działalność

2024-03-25

Powiatowa Rada Seniorów rozpoczęła swoją działalność

22 marca br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się pierwsze spotkanie tego nowego gremium, choć jeszcze w niepełnym składzie.
Powiat Starachowicki w gronie najlepszych powiatów w Polsce

2024-03-18

Powiat Starachowicki w gronie najlepszych powiatów w Polsce

15 miejsce w kraju i tytuł laureata Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu stały się faktem! 13 marca br. podczas XXX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Karpaczu starosta Piotr Ambroszczyk odebrał nagrodę dla naszego Powiatu. Jesteśmy w dwudziestce najszybciej rozwijających się i najlepiej zarządzanych powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców w Polsce.
Konstrukcja wiaduktu już po odbiorze

2024-03-13

Konstrukcja wiaduktu już po odbiorze

Najprawdopodobniej 24 marca br. rozpocznie się montaż konstrukcji stalowej wiaduktu. 6 marca br. odbył się odbiór II etapu prac w zakładzie produkcji Huta Pokój w Rudzie Śląskiej. Za około dwa tygodnie elementy zostaną przetransportowane do Starachowic.