JUŻ W KIOSKU

Rekrutacja do szkół średnich. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

2023-07-24 09:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

20 lipca opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Uczniowie mają czas do 27 lipca, żeby potwierdzić wolę przyjęcia. Listy przyjętych poznamy już 28 lipca br.

19 lipca br. została przeprowadzona symulacja przydziałów do szkół ponadpodstawowych w kolejnym szczególnym roku, w którym klasę ósmą szkoły podstawowej opuściła młodzież z tzw. półtora rocznika. Do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Starachowicki aplikowało w tym roku 926 osób. Oferta edukacyjna była bardzo szeroka. Ostatecznie uczniowie mieli do dyspozycji prawie tysiąc miejsc, w tym 464 w liceach, 335 w technikach i 130 w branżowych szkołach I stopnia.

Spośród 926 kandydatów, którzy złożyli kompletne wnioski, 892 osoby zostały zakwalifikowane do jednego z wybranych przez siebie oddziałów (szkół), natomiast 34 osoby nie zostały przydzielone do żadnego ze wskazanych oddziałów.

Wśród osób zakwalifikowanych mamy 441 uczniów do liceów ogólnokształcących, 332 osoby do techników i 118 do szkoły branżowej I stopnia, bo ostatecznie klasy takie będą działały tylko w ZSZ nr 3.

Aktualnie, pozostało 38 wolnych miejsc, które będą dostępne w rekrutacji uzupełniającej, z tego:

- 12 miejsc w szkole branżowej przy ZSZ nr 3, na kierunkach kucharz, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca - mechanik,

- 3 miejsca w Technikum nr 1 przy ZSZ nr 1 na kierunkach technik usług fryzjerskich i technik geodeta,

- 23 miejsca w liceach ogólnokształcących, w tym:

11 miejsc w III LO (klasa informatyczno - językowa),

12 miejsc w Liceum Sportowym przy ZSZ nr 3.

Teraz uczniowie mają czas do 27 lipca (do godz. 15:00), żeby potwierdzić wolę przyjęcia. Listy przyjętych poznamy już 28 lipca br.

W razie nieprzyjęcia do żadnej z wymarzonych szkół będzie można wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej – wówczas część miejsc w szkołach może się zwolnić, jeśli niektóre osoby zakwalifikowane nie potwierdzą w nich swojej woli przyjęcia.

/inf. prasowa: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
10 Festiwal Nauki w Starachowicach

2023-09-25

10 Festiwal Nauki w Starachowicach

Już we wtorek (26 września br.) zapraszamy na 10 Festiwal Nauki – jedyne takie wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych i średnich w naszym powiecie, popularyzujące naukę. Impreza odbędzie się tradycyjnie na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Będą pokazy, warsztaty naukowe poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, prezentacje prac uczniowskich i dodatkowo w tym roku spotkanie oko w oko z dinozaurami.
Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach

2023-09-25

Coraz bliżej finału inwestycji w szkołach

Blisko 13 mln zł – to wartość inwestycji, realizowanych aktualnie przez Powiat Starachowicki w szkołach. Oprócz hali sportowej przy ZSZ nr 3 w Starachowicach gruntowną termomodernizację przechodzi też ZSZ nr 2 w Starachowicach wraz z dwiema pracowniami CKZ. Trwają też prace przy budowie nowego boiska przy II LO, a finał niebawem.
Kolejne zmiany w organizacji ruchu

2023-09-21

Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu. Już  od 28 września br., na czas robót budowlanych zamknięta zostanie dla ruchu ulica Wielkopiecowa w Starachowicach. Klienci sklepów: Mrówka i Polbudrol będą mogli dojechać do nich przez parking przy Biedronce. 
25-lecie usamorządowienia Powiatów

2023-09-19

25-lecie usamorządowienia Powiatów

Starosta Piotr Ambroszczyk uczestniczył w zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich z okazji 25 – lecia ustanowienia samorządu powiatowego w Polsce zjeździe samorządowców na Zamku Królewskim w Warszawie. 
Dzieje się na powiatowych drogach

2023-09-18

Dzieje się na powiatowych drogach

Powiat Starachowicki przyspiesza z inwestycjami. Łączna wartość zadań realizowanych aktualnie na drogach to ponad 102 mln zł. Oprócz sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa wiaduktu, prowadzi też prace na drogach w gminie Mirzec oraz na przedłużeniu ul. Leśnej w Starachowicach. A wkrótce kolejne…
Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

2023-09-14

Zmiana organizacji ruchu w Dolnych Starachowicach

Uwaga kierowcy! Od 20 września br. planowana jest zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Radomskiej i Hutniczej w Starachowicach w związku z budową wiaduktu. Które odcinki będą zamknięte, a na których wprowadzony zostanie jeden kierunek? Szczegóły poniżej.
Święto plonów w powiecie

2023-09-07

Święto plonów w powiecie

Za nami powiatowo – gminne dożynki. Ich gospodarzem była w tym roku Gmina Mirzec. Starosta Piotr Ambroszczyk wspólnie z Wójtem Gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem dziękowali rolnikom za rok wytężonej pracy.
Podziękowania dla Alle Babek

2023-09-05

Podziękowania dla Alle Babek

Alle Babki ze Stykowa zostały Mistrzami Agro w województwie świętokrzyskim. 4 listopada odbiorą one swoją nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie, ale już teraz, podczas sesji Rady Powiatu odebrały gratulacje od Rady i Zarządu Powiatu w Starachowicach.
Nauczyciele z awansami

2023-09-05

Nauczyciele z awansami

Sześciu nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Powiat Starachowicki, odebrało 31 sierpnia br. akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Są to pedagodzy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach.
W rocznicę porozumień sierpniowych

2023-09-03

W rocznicę porozumień sierpniowych

Władze powiatu uczestniczyły w obchodach 43. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowanych 31 sierpnia br. zarówno przez delegaturę NSZZ "Solidarność", jak i Komisję Zakładową Pracowników Oświaty NSZZ "Solidarność" w Starachowicach. Tak jak co roku złożyły kwiaty pod Pomnikiem Solidarności i Tablicą Robotników, a także pamiątkowym kamieniem przy Rondzie Solidarności w Starachowicach.