JUŻ W KIOSKU

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

2021-06-05 14:14:02

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Ruszył elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. Rejestracja potrwa do 10 lipca br. Nie warto zwlekać z dokonaniem wyboru. Lepiej zrobić to teraz!

źródło: Powiat Starachowicki

Wzorem ubiegłych lat uczniowie ósmych klas szkół podstawowych musieli najpierw samodzielnie założyć konto na specjalnie dedykowanej stronie internetowej: swietokrzyskie.edu.com.pl, aby móc  wybrać w ofercie proponowanych szkół.
- W tym roku przygotowaliśmy dla uczniów 754 miejsca w 6 placówkach prowadzonych przez Powiat Starachowicki, tj. trzech liceach ogólnokształcących i trzech zespołach szkół zawodowych – mówi wicestarosta Dariusz Dąbrowski.

Gdzie na jakie kierunki?

I i II LO stawiają na tradycyjne kierunki. Obie szkoły planują uruchomić po cztery pierwsze oddziały, każdy dla 34 osób, na profilach: humanistyczno–lingwistycznym / humanistyczno - językowym, biologiczno–chemicznym, matematyczno- geograficznym i matematyczno–fizycznym. Zainteresowani nauką w III LO będą mogli wybrać profil humanistyczno–artystyczny, medyczny, ogólny lub informatyczno-językowy.

ZSZ nr 1 proponuje naukę w Technikum, lub w Branżowej Szkole I Stopnia. Młodzież ma do wyboru 10 kierunków technicznych - technik ekonomista, handlowiec, żywienia i usług gastronomicznych, usług fryzjerskich, geodeta, technik hotelarstwa, technologii żywności, rachunkowości, chłodnictwa i klimatyzacji oraz architektury krajobrazu i cztery zawodowe: magazynier–logistyk, sprzedawca, pracownik obsługi hotelowej, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego.

W ZSZ nr 2 planuje się utworzenie 6 oddziałów. Młodzież może wybierać w 12 kierunkach - technik informatyk, technik budownictwa, technik elektryk, technik automatyk, technik spedytor, technik logistyk, technik reklamy, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik mechatronik, technik mechanik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik pojazdów samochodowych.

Kolejne miejsca czekać będą na uczniów ZSZ nr 3, w Szkole Branżowej I Stopnia i Sportowym LO. Wśród proponowanych zawodów są: kucharz, sprzedawca,  cukiernik, elektryk, fryzjer, mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, elektromechanik, mechanik - monter maszyn i urządzeń, blacharz samochodowy, ślusarz, mechatronik, kierowca mechatronik, mechanik - operator maszyn do produkcji drzewnej, stolarz, piekarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, krawiec, murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. W Sportowym Liceum do wyboru będą dwie klasy – z matematyką, biologią i chemią oraz matematyką, jęz. angielskim i geografią.

Uwaga na terminy!

Do 21 czerwca, do godz. 15.00 uczniowie muszą dokonać wyboru szkoły, w której chcieliby się uczyć. Wzorem ubiegłych lat młodzież może wybrać dowolną liczbę oddziałów w dowolnej ilości szkół. Ważne, by określiła kolejność, zgodną z preferencjami.

Jeśli z jakiegoś względu uczniowie będą chcieli dokonać zmian, zarówno w zakresie szkoły, jak i oddziałów będą to mogli zrobić od 25 czerwca do 14 lipca br. Nowy wniosek muszą jednak dostarczyć w tym terminie do szkoły pierwszego wyboru.
Po otrzymaniu świadectwa powinni ponownie zalogować się do systemu, aby przepisać oceny oraz wyniki końcowego egzaminu. Kopię tych dokumentów i zaświadczenia o wynikach egzaminu ośmioklasisty powinni dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru do 14 lipca br. do godz. 15.00.

22 lipca br., będą mogli sprawdzić do której szkoły zostali zakwalifikowani, natomiast do 30 lipca , godz. 15.00 będą musieli potwierdzić wolę podjęcia nauki w tej konkretnej placówce oraz dostarczyć tam oryginał świadectwa i innych wymaganych dokumentów.

Dokładna instrukcja postępowania dla osób ubiegających się o przyjęcie do szkół, prowadzonych przez Powiat Starachowicki, znajduje się poniżej.

/Aktualności Powiatowe/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Podziękowanie za serce i wychowanie

2023-01-29

Podziękowanie za serce i wychowanie

Niewiele powiatów w kraju może poszczycić się taką placówką rodzinną, jak nasza przy ulicy Warszawskiej w Starachowicach, z tak dużym stażem i z tak ogromnym zaangażowaniem w opiekę nad dziećmi. Jej wieloletni dyrektor Pan Witold Kowalski przez ponad 40 lat wraz z małżonką dawał ciepło i miłość dziesiątkom dzieciaków, które nie doświadczyły tego od swoich biologicznych rodziców. A teraz kończy już swoją działalność, choć nie porzuca misji, jaką jest wychowanie.
Jak sobie radzić w kryzysie?

2023-01-29

Jak sobie radzić w kryzysie?

Jak rozmawiać z osoba będącą w kryzysie, mającą myśli samobójcze, czy z dzieckiem, które ma za sobą próbę samobójczą – na te i inne pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy warsztatów, jakie odbyły się 25 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Jest to kolejne spotkanie w ramach działań zainicjowanych przez Powiat Starachowicki, wspólnie z III LO, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną i Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki, związanych z zapobieganiem zachowaniom samobójczym.
Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

2023-01-25

Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (26 stycznia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLIX sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Dofinansowanie dla PZAZ

2023-01-23

Dofinansowanie dla PZAZ

Ponad 500 tys. zł przekaże w tym roku Samorząd Województwa Świętokrzyskiego na utrzymanie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. 19 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach podpisana została umowa w sprawie udzielenia dotacji na działalność zakładu w 2023 roku.
Podziękowanie za pomoc uchodźcom

2023-01-22

Podziękowanie za pomoc uchodźcom

Powiat Starachowicki doceniony przez Województwo za realizację projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy". Podczas gali, jaka odbyła się 16 stycznia w Filharmonii Świętokrzyskiej, starosta Piotr Ambroszczyk odebrał podziękowania z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wicemarszałek Renaty Janik.
„Reagując ratujesz” - podsumowano kampanię społeczną

2023-01-21

„Reagując ratujesz” - podsumowano kampanię społeczną

Ola Szaudel i Tadeusz Valde ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach zostali zwycięzcami konkursu „Krótki film o bezpieczeństwie”, jaki odbył się w ramach kampanii społecznej "Reagując Ratujesz", ukierunkowanej na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Uroczyste wręczenie nagród połączone z podsumowaniem działań odbyło się 13 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach. 
Szpital rozszerza specjalistykę

2023-01-18

Szpital rozszerza specjalistykę

Starachowicki szpital poszerza wachlarz usług medycznych. Do dyspozycji pacjentów są już cztery nowe poradnie, w tym stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych, neonatologiczna i neurologiczna dla dzieci, a w planach kolejne, w tym m.in. poradnia prenatalna dla kobiet w ciąży powyżej 35 roku życia.
Budżet powiatu na 2023 rok przyjęty

2022-12-30

Budżet powiatu na 2023 rok przyjęty

Rada Powiatu w Starachowicach, podczas czwartkowej (29 grudnia 2022 r.) sesji przyjęła budżet na 2023 rok. Opiewa on na kwotę ponad 184 mln zł. Ponad 77 mln zł przeznaczone zostanie na inwestycje. 
Porządek obrad grudniowej sesji Rady Powiatu

2022-12-28

Porządek obrad grudniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (29 grudnia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLVII sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Pracowity rok w powiecie

2022-12-27

Pracowity rok w powiecie

Odcovidowienia szpitala, zakup budynku po PAKS, pomoc uchodźcom, rozwój polityki społecznej czy zwiększanie obronności – to tym obszarom podporządkowane były w tym roku działania starosty Piotra Ambroszczyka i Zarządu Powiatu. Największym jednak wzywaniem, które udało się przekuć w sukces, było pozyskanie 100 mln zł na budowę wiaduktu w Starachowicach.