JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Radny powinien wiedzieć, co uchwala

2014-09-15 00:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Starachowicach Lidia Dziura wymachiwała na konferencji PiS 22 bm. ulotką wyborczą obecnego prezydenta Sylwestra Kwietnia z ostatniej kampanii wyborczej i głośno dziwiła się podanej w niej liczbie 70 inwestycji.


Lidia Dziura złożyła interpelację prosząc o wyszczególnienie i wymienienie tych tytułów inwestycyjnych, czasu ich rozpoczęcia i zakończenia, informacji czy inwestycja została zrealizowana w terminie, danych dotyczących udziału środków zewnętrznych w inwestycji, a także wielkości dofinansowania.W odpowiedzi prezydent Sylwester Kwiecień napisał, że cyt.: każdy radny ma prawo kierować interpelacje i zapytania do organu wykonawczego jakim jest prezydent miasta, ale nie powinien wnioskować o dostarczenie informacji, które są powszechnie dostępne. Jest pani doświadczonym samorządowcem, radnym Rady Miejskiej od 8 lat. Doskonale wie pani zatem, iż wszelkie zadania inwestycyjne były i są realizowane przez gminę Starachowice dopiero po akceptacji ich przez Radę Miejską (...). Nie znajduję zatem podstaw, aby tworzyć dodatkowe dokumenty zawierające wnioskowane przez panią dane, skoro dostęp do nich jest powszechny" - koniec cytatu.


Rzecznik UM, Iwona Ogrodowska, stwierdziła, iż prezydent nie będzie komentował politycznych ataków ze strony PiS-u.


- Nie chce i nie zamierza wdawać się w polityczne dyskusje. Czas poświęca na realizację swoich obowiązków związanych z pełnieniem funkcji prezydenta miasta, a ich nie brakuje. Obecnie w fazie realizacji jest wiele przedsięwzięć inwestycyjnych, m.in. budujemy nowe place zabaw, siłownię, są ogłaszane przetargi na budowę budynku socjalnego, rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę ul. dr. Andrzeja, trwają remonty na drogach i chodnikach, współpracujemy z powiatem również przy inwestycjach drogowych, przygotowujemy się też do wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego i do rozpoczęcia związanej z tym kampanii edukacyjnej. Ponieważ jest to przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców naszego miasta, zależy nam, aby jak największa liczba osób się w to włączyła. Trwają prace związane z powołaniem Rady Seniorów w mieście, przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Obowiązków nie brakuje i na ich wypełnianie i realizację obecnie czas poświęca prezydent miasta, Sylwester Kwiecień - powiedziała Iwona Ogrodowska, rzecznik UM.


(J)


INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

2024-06-21

Policjant ze Starachowic wśród najlepszych dzielnicowych

Aspirat sztabowy Adam Ślawski z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zajął drugie miejsce na liście najlepszych kierowników rewiru dzielnicowych województwa świętokrzyskiego w ramach konkursu, zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Walczyli o tytuł

2024-06-21

Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka"

Druhowie: Hubert Celuch z OSP Osiny i Marcin Karwacki z OSP na starachowickim osiedlu Michałów wystartowali w zawodach Toughest Firefighter w Opolu. Walczyli o tytuł "Najtwardszego Strażaka". 
Już sześć

2024-06-21

Już sześć "Starusiów" w przestrzeni miasta

 Kilka tygodni temu na terenie miasta ustawiono małe modele kultowych samochodów marki star produkowanych w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Obiekty, nazywane pieszczotliwie "Starusiami" to nowa forma promocji naszego miasta. Na początku było ich trzy, teraz przybyły trzy kolejne.   
Dzieje się !

2024-06-18

Dzieje się !

Ruszył długo wyczekiwany, zwłaszcza przez mieszkańców południowej części osiedla Michałów, remont ulicy Lenartowskiej. Remont obejmuje wymianę chodników i nawierzchni ulicy. 
UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

2024-06-17

UWAGA !!! NIE BĘDZIE WODY

 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Starachowicach zawiadamia wszystkich odbiorców wody zamieszkałych w południowej części miasta Starachowice (ulice główne wraz z ulicami przyległymi: Kielecka, Nowowiejska, 6go Września, Jana Pawła II, Moniuszki, Żytnia, Podlesie, Miodowa, Łączna, Smugowa, Podlesie, Wrzosowa, Południowa, Jelenia, Myśliwska) oraz w Wąchocku (ul. Wygoda, Górna), że w dniu 18 czerwca w godz. 8:00 - 22:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku pracami na sieci wodociągowej – dot. budowy wiaduktu (generalny wykonawca Trakcja SA).
Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

2024-06-17

Wspaniały Jubileusz zasłużonych Małżeństw

Jubileusz 50. rocznicy ślubu to niezwykła data w życiu wszystkich małżeństw. Złoto jest tradycyjnym symbolem tego jubileuszu, reprezentującym cenną i trwałą naturę miłości, która trwa już 50 lat. To symbol siły, mądrości i bogactwa.
 Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

2024-06-15

Jednoczą siły przeciw płatnemu parkowaniu

Grupa starachowiczan już raz ogłosiła publicznie, że nie zgadza się na propozycję miasta dotyczącą płatnej rezerwacji miejsc na dotąd ogólnie dostępnych parkingach przed blokami przy ulicach Reja, Kochanowskiego i Słonecznej. Na piątkowej sesji rady miejskiej ponowili swój protest przychodząc w licznej grupie na obrady, gdzie poparli ich radni opozycji prezydenckiej próbą przyjęcia rezolucji w tej sprawie. Prezydent Marek Materek argumentował, że płatne parkowanie to nie jego widzimisię, ale realizacja oczekiwań  społecznych. 
W krainie wilka

2024-06-13

W krainie wilka

Po raz piętnasty na terenie Archeoparku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Były to plenerowe zajęcia dla dzieci ze wszystkich publicznych i prywatnych placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas szkół podstawowych. W obecnej edycji motywem przewodnim było wilk. Uczestnicy przygotowali prace plastyczne zainspirowane tym tematem. 
 Uroczystości

2024-06-11

Uroczystości "Wykusowe" w tym roku pod znakiem okrągłych rocznic

Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”- „Nurt” , Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Świętokrzyski zapraszają na doroczne Uroczystości Wykusowe związane z upamiętnieniem żołnierzy AK dowodzonych przez płk. Jana Piwnika ps. „Ponury” oraz mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”.
Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

2024-06-10

Wygraj koszulkę Reprezentacji Polski w Konkursie Gazety Starachowickiej!

Gazeta Starachowicka zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej do udziału w ekscytującym konkursie, w którym można wygrać koszulkę reprezentacji Polski Nike 2024!  Konkurs, organizowany przez Gazetę Starachowicką, jest doskonałą okazją, by potwierdzić swoją ekspercką wiedzę o reprezentacji podczas Mistrzostw Europy 2024.