JUŻ W KIOSKU

Radni klubu PiS w powiecie apelują do starosty, by zrezygnował z funkcji

2021-11-20 14:43:10

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Podczas sobotniego (20 listopada) spotkania z dziennikarzami, radni Rady Powiatu z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do starosty powiatu Piotra Babickiego, by ten zrezygnował z pełnionej funkcji. Jako argument za taką decyzją wskazali sytuację w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 

fot. Gazeta Starachowicka

- 17 listopada rezygnację z pełnionej funkcji dyrektora szpitala złożył pan Grzegorz Kaleta. A wcześniejsze wydarzenia też dają wiele do myślenia. Mając taką informację, że szpitalu w Starachowicach nie dzieje się najlepiej, że zatrudniane są tam kolejne osoby, że są one niekoniecznie merytorycznie przygotowane do tych funkcji, które tam sprawują, że osoby doświadczone są spychane na niższe stanowiska, złożyliśmy jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości wniosek o wpisanie do porządku obrad sesji październikowej Rady Powiatu informacji dyrektora PZOZ na temat sytuacji i zatrudnienia w szpitalu. Okazało się, że to zatrudnienie wzrosło, a pan dyrektor uzasadnił to tym, że takie potrzeby były. Przypomnijmy, że wcześniej rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatu złożył pan Robert Sowula, odpowiedzialny za sprawy szpitala - mówiła  była starosta, przewodnicząca klubu PiS w Radzie Powiatu Danuta Krępa. - Stoimy na stanowisku, że za wszystko, co dzieje się w powiecie starachowickim, największą odpowiedzialność bierze zawsze szef, czyli starosta pan Piotr Babicki. (...) Uważamy, że pan starosta Piotr Babicki powinien złożyć rezygnację z funkcji starosty. Jeżeli tak się nie stanie, wystąpimy z wnioskiem do Rady Powiatu o odwołanie Piotra Babickiego z funkcji starosty i dodatkowo będziemy również składać wniosek o sesję nadzwyczajną, podczas której chcielibyśmy zyskać dokładne informacje na temat tego, co ostatnio się zadziało, ponieważ sesja październikowa nie wyjaśniła nam tych kwestii. Mieszkańcy i społeczeństwo powinni takie informacje uzyskać - dodała.

- Jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się, nie tylko właściwie w powiecie, ale również w mieście. Nie mamy poczucia, kto w tym powiecie rządzi? Kto tak naprawdę powinien wziąć odpowiedzialność? Z jednej strony słyszmy o tym, że karty rozdaje pan prezydent, a z drugiej strony przeprasza pan starosta i pan członek Zarządu Powiatu - przepraszają pana prezydenta i tak naprawdę nie wiemy za co. Na sesji było powiedziane, że wszystko jest w porządku, że zatrudnianie tych dodatkowych osób w szpitalu, a to jest ponad 60 osób przez okres 9 miesięcy - było zasadne. My wiemy, że tak się nie zadziało i będziemy na pewno prosili pana starostę, nie tylko o to, aby zrezygnował, ale aby nam wyjaśnił - zwracają się do nas o to mieszkańcy - za co przepraszał prezydenta i mieszkańców, jeżeli wszystko było w porządku? Jeżeli czuje się winny pan starosta, to powinien zrezygnować. (...) Uważamy, że sytuacja jest bardzo zła. Uważamy, że za wszystko odpowiada starosta, ponieważ on sprawuje nadzór nad jednostkami powiatowymi i powinien mieć honor i zrezygnować ze stanowiska, ponieważ uważamy, że na tym stanowisku się nie sprawdził - powiedziała radna powiatu Agnieszka Kuś.

Do słów radnych opozycji w Radzie Powiatu w krótkim oświadczeniu odniósł się starosta powiatu Piotr Babicki. 

"Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości nie muszą mnie do niczego przekonywać. Jestem po rozmowie z prezydentem Markiem Materkiem i członkami naszego komitetu wyborczego, którzy znają decyzje, które podjąłem. Opinia publiczna także zostanie przeze mnie o tym poinformowana w odpowiednim momencie" - czytamy.

KOMENTARZE NA FORUM
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Remont szkolnych orlików

2022-08-16

Remont szkolnych orlików

Trwają remonty orlików przy starachowickich szkołach. Całkowity koszt to 1,6 mln zł, prace potrwają do października br.
Drewno z

2022-08-16

Drewno z "pałacykowych" drzew trafi do sprzedaży

Na placu przy ul. Konstytucji 3 Maja w Starachowicach, gdzie znajduje się stuletni "Pałacyk" powstaje tzw. „Impact Hub”, czyli inkubator myśli społecznej. Miejsce, w którym organizowane będą spotkania, wystawy i inne cykliczne wydarzenia. Zanim ruszyły prace budowalne, do mieszkańców dotarła informacja o wycince drzew prowadzonej na terenie wokół "Pałacyku". Nie kryli oni zaskoczenia, ale i oburzenia, ponieważ z mapy Starachowic zniknęła kolejna enklawa zieleni. 
Nowo wyremontowane mieszkanie z... pleśnią i wilgocią 

2022-08-12

Nowo wyremontowane mieszkanie z... pleśnią i wilgocią 

W ramach projektu: „Rewitalizacja – Lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie” kamienica przy ul. Widok 10 na osiedlu Wzgórze przeszła kapitalny remont. Niestety, w jednym z mieszkań na ścianach pojawił się "grzyb". Pani Jolanta kontaktowała się z Urzędem Miejskim, jak i prezydentem miasta Markiem Materkiem w tej sprawie. Jednak na razie pomocy nie uzyskała.
Na ulice: Konstytucji 3 Maja, Partyzantów i Oświatową wraca komunikacja miejska. Zmiana trasy autobusów

2022-08-12

Na ulice: Konstytucji 3 Maja, Partyzantów i Oświatową wraca komunikacja miejska. Zmiana trasy autobusów

Jak informuje Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.  z dniem 22 sierpnia br. na ul. Konstytucji 3 Maja, Partyzantów i Oświatowej przywrócony zostanie ruch autobusów.
Kolejne sukcesy starachowickiej hemodynamiki

2022-08-12

Kolejne sukcesy starachowickiej hemodynamiki

Kolejny, bardzo trudny zabieg naczyniowo - sercowy wykonano w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Magdalena Ogórek w Starachowicach

2022-08-11

Magdalena Ogórek w Starachowicach

W poniedziałek, 8 sierpnia, w Spółdzielczym Domu Kultury gościła znana dziennikarka i historyk Magdalena Ogórek. Z mieszkańcami miasta spotkała się na zaproszenie posła Krzysztofa Lipca i radnej Agnieszki Kuś.
Blok przy Kościelnej. Wykonawca robót wznowił pracę

2022-08-11

Blok przy Kościelnej. Wykonawca robót wznowił pracę

Rok temu podpisano umowę z wykonawcą inwestycji na zadanie pn.: „Zwiększenie gminnego zasobu mieszkaniowego poprzez budowę budynku mieszkalnego przy ulicy Kościelnej w Starachowicach”, w ramach którego wybudowanych ma zostać 101 mieszkań. Zadanie wyceniono na blisko 17 mln zł. Gmina na ten cel pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 14 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego. Barak przy Kościelnej został wyburzony, a jego miejsce zastąpił głęboki wykop. A potem... prace stanęły, a wykonawca inwestycji zszedł z placu budowy.

2022-08-11

"Chciałabym, żeby wszyscy mieli świadomość tego, że pacjent jest najważniejszy"

Jest rodowitą kielczanką, która do tej pory współzarządzała dwoma szpitalami w Warszawie. Po kilkunastu latach spędzonych w stolicy postanowiła wziąć udział w konkursie na szefa Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończyła również studia podyplomowe MBA z zakresu zarządzania. Jej pasją jest m.in. strzelectwo sportowe. Komisja konkursowa doceniła przedstawioną przez nią koncepcję kierowania lecznicą. O służbie zdrowia i wyzwaniach, jakie ją czekają; o tym, jak wygląda sytuacja szpitala po dwóch latach bycia placówką covidową w rozmowie z dyrektor starachowickiego PZOZ, Mileną Witczak.
Zakonnica ze Starachowic ranna w wypadku w Chorwacji

2022-08-11

Zakonnica ze Starachowic ranna w wypadku w Chorwacji

Wśród rannych w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji jest starachowiczanka Jadwiga Kaczmarzyk. Przebywa na Oddziale intensywnej Terapii. 
Święto Wojska Polskiego

2022-08-10

Święto Wojska Polskiego

Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr ambroszczyk i Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Park Kultury zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia (poniedziałek) 2022 r.