JUŻ W KIOSKU

Radni klubu PiS w powiecie apelują do starosty, by zrezygnował z funkcji

2021-11-20 14:43:10

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Podczas sobotniego (20 listopada) spotkania z dziennikarzami, radni Rady Powiatu z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do starosty powiatu Piotra Babickiego, by ten zrezygnował z pełnionej funkcji. Jako argument za taką decyzją wskazali sytuację w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 

fot. Gazeta Starachowicka

- 17 listopada rezygnację z pełnionej funkcji dyrektora szpitala złożył pan Grzegorz Kaleta. A wcześniejsze wydarzenia też dają wiele do myślenia. Mając taką informację, że szpitalu w Starachowicach nie dzieje się najlepiej, że zatrudniane są tam kolejne osoby, że są one niekoniecznie merytorycznie przygotowane do tych funkcji, które tam sprawują, że osoby doświadczone są spychane na niższe stanowiska, złożyliśmy jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości wniosek o wpisanie do porządku obrad sesji październikowej Rady Powiatu informacji dyrektora PZOZ na temat sytuacji i zatrudnienia w szpitalu. Okazało się, że to zatrudnienie wzrosło, a pan dyrektor uzasadnił to tym, że takie potrzeby były. Przypomnijmy, że wcześniej rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatu złożył pan Robert Sowula, odpowiedzialny za sprawy szpitala - mówiła  była starosta, przewodnicząca klubu PiS w Radzie Powiatu Danuta Krępa. - Stoimy na stanowisku, że za wszystko, co dzieje się w powiecie starachowickim, największą odpowiedzialność bierze zawsze szef, czyli starosta pan Piotr Babicki. (...) Uważamy, że pan starosta Piotr Babicki powinien złożyć rezygnację z funkcji starosty. Jeżeli tak się nie stanie, wystąpimy z wnioskiem do Rady Powiatu o odwołanie Piotra Babickiego z funkcji starosty i dodatkowo będziemy również składać wniosek o sesję nadzwyczajną, podczas której chcielibyśmy zyskać dokładne informacje na temat tego, co ostatnio się zadziało, ponieważ sesja październikowa nie wyjaśniła nam tych kwestii. Mieszkańcy i społeczeństwo powinni takie informacje uzyskać - dodała.

- Jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się, nie tylko właściwie w powiecie, ale również w mieście. Nie mamy poczucia, kto w tym powiecie rządzi? Kto tak naprawdę powinien wziąć odpowiedzialność? Z jednej strony słyszmy o tym, że karty rozdaje pan prezydent, a z drugiej strony przeprasza pan starosta i pan członek Zarządu Powiatu - przepraszają pana prezydenta i tak naprawdę nie wiemy za co. Na sesji było powiedziane, że wszystko jest w porządku, że zatrudnianie tych dodatkowych osób w szpitalu, a to jest ponad 60 osób przez okres 9 miesięcy - było zasadne. My wiemy, że tak się nie zadziało i będziemy na pewno prosili pana starostę, nie tylko o to, aby zrezygnował, ale aby nam wyjaśnił - zwracają się do nas o to mieszkańcy - za co przepraszał prezydenta i mieszkańców, jeżeli wszystko było w porządku? Jeżeli czuje się winny pan starosta, to powinien zrezygnować. (...) Uważamy, że sytuacja jest bardzo zła. Uważamy, że za wszystko odpowiada starosta, ponieważ on sprawuje nadzór nad jednostkami powiatowymi i powinien mieć honor i zrezygnować ze stanowiska, ponieważ uważamy, że na tym stanowisku się nie sprawdził - powiedziała radna powiatu Agnieszka Kuś.

Do słów radnych opozycji w Radzie Powiatu w krótkim oświadczeniu odniósł się starosta powiatu Piotr Babicki. 

"Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości nie muszą mnie do niczego przekonywać. Jestem po rozmowie z prezydentem Markiem Materkiem i członkami naszego komitetu wyborczego, którzy znają decyzje, które podjąłem. Opinia publiczna także zostanie przeze mnie o tym poinformowana w odpowiednim momencie" - czytamy.

KOMENTARZE NA FORUM
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Starachowicka pływalnia odnowiona

2023-03-22

Starachowicka pływalnia odnowiona

Miłośnicy pływania znowu mogą korzystać z Krytej Pływalni w Starachowicach. Zakończył się bowiem, największy od 12 lat, kompleksowy remont obiektu przy ulicy Szkolnej, który we wtorek (21 marca br.) został oddany do użytku.
Niedoszły pasażer

2023-03-21

Niedoszły pasażer

Wsiąść do autobusu to wcale nie taka prosta sprawa. Skargami na kierowców MZK w Starachowicach można by wytapetować ściany Redakcji. Na co skarżymy się najczęściej? Na butę i nieuprzejmość, żeby nie powiedzieć dosadniej. Czy jednak słusznie? 
Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

2023-03-20

Bezpłatna komunikacja, ale nie za wszelką cenę. Co dalej z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą?

Grupa starachowickich działaczy w ramach projektu „Zaangażowanie mieszkańców Starachowic w inicjatywę bezpłatnej komunikacji” przygotowała dwa projekty uchwał dotyczące poprawy jakości funkcjonowania miejskiej komunikacji. I choć zebrali ponad 2 tysiące podpisów poparcia, dopełnili wszelkich formalności, to radni Rady Miejskiej w Starachowicach odrzucili ich projekty, w tym ten dotyczący zorganizowania konsultacji społecznych w sprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej w Starachowicach.
Pełne kosze i zniszczone trawniki

2023-03-20

Pełne kosze i zniszczone trawniki

Brudny kubeł to siedlisko wielu bakterii, dlatego nie tylko należy go regularnie opróżniać, ale również czyścić. Mieszkańcy ulicy Harcerskiej w Starachowicach interweniują, że osiedlowe kosze "przelewają' się od zawartości. 

2023-03-19

"Kto na PiS głosuje, robali nie konsumuje". Prawo i Sprawiedliwość namawia do jedzenia polskiej, zdrowej żywności

Podczas sobotniego (18 marca br.) dnia targowego w Starachowicach, działacze Prawa i Sprawiedliwości z posłem Krzysztofem Lipcem na czele, przekonywali do jedzenia zdrowej, polskiej żywności, przestrzegając przed proponowanymi przez grupę C40 pomysłami włączenia do jadłospisu robaków.
Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

2023-03-18

Posłowie Lewicy z wizytą w Starachowicach

W czwartek (16 marca br.) do województwa świętokrzyskiego zawitała Lewica z programem "Bezpieczna Rodzina". Parlamentarzystki i parlamentarzyści na czele z wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym uczestniczyli w spotkaniach m.in. w powiecie starachowickim, jędrzejowskim, koneckim, ostrowieckim, skarżyskim, sandomierskim, włoszczowskim oraz w Kielcach. 
Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

2023-03-18

Do wycieku amoniaku doszło wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - informuje firma Animex

W piątkowe (17 marca br.) popołudnie, około godziny 14:15 doszło do uszkodzenia instalacji i wycieku amoniaku na jednym z wydziałów w zakładach przetwórstwa mięsnego Animex w Starachowicach. - Sytuacja została wywołana wskutek mechanicznego uszkodzenia rurociągu z gazem - czytamy w komunikacie prasowym firmy.  
Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

2023-03-17

Radni PiS zaniepokojeni sytuacją w starachowickim szpitalu

Radni Prawa i Sprawiedliwości ze Starachowic są zaniepokojeni sytuacją w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Podczas czwartkowej (16 marca br.) konferencji prasowej zarzucili prezydentowi miasta Markowi Materkowi nadmierną ingerencję w sprawy placówki.
Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

2023-03-17

Stare wiaty znajdą swoje zastosowanie

Radny Rady Miejskiej Michał Walendzik w piśmie skierowanym do prezydenta Starachowic zwrócił uwagę na zdemontowane podczas rewitalizacji otoczenia Dworca Wschodniego i pozostawione przy parkingu przy ul. Kolejowej stare wiaty przystankowe. 
Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

2023-03-17

Modernizacja starachowickiej oczyszczalni ścieków zakończona

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach zakończyło "Modernizację części osadowo-biogazowej oczyszczalni ścieków w Starachowicach". Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a umowa o dofinansowanie Projektu została podpisana z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we wrześniu 2016 roku.