JUŻ W KIOSKU

Radni klubu PiS w powiecie apelują do starosty, by zrezygnował z funkcji

2021-11-20 14:43:10

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Podczas sobotniego (20 listopada) spotkania z dziennikarzami, radni Rady Powiatu z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do starosty powiatu Piotra Babickiego, by ten zrezygnował z pełnionej funkcji. Jako argument za taką decyzją wskazali sytuację w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 

fot. Gazeta Starachowicka

- 17 listopada rezygnację z pełnionej funkcji dyrektora szpitala złożył pan Grzegorz Kaleta. A wcześniejsze wydarzenia też dają wiele do myślenia. Mając taką informację, że szpitalu w Starachowicach nie dzieje się najlepiej, że zatrudniane są tam kolejne osoby, że są one niekoniecznie merytorycznie przygotowane do tych funkcji, które tam sprawują, że osoby doświadczone są spychane na niższe stanowiska, złożyliśmy jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości wniosek o wpisanie do porządku obrad sesji październikowej Rady Powiatu informacji dyrektora PZOZ na temat sytuacji i zatrudnienia w szpitalu. Okazało się, że to zatrudnienie wzrosło, a pan dyrektor uzasadnił to tym, że takie potrzeby były. Przypomnijmy, że wcześniej rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatu złożył pan Robert Sowula, odpowiedzialny za sprawy szpitala - mówiła  była starosta, przewodnicząca klubu PiS w Radzie Powiatu Danuta Krępa. - Stoimy na stanowisku, że za wszystko, co dzieje się w powiecie starachowickim, największą odpowiedzialność bierze zawsze szef, czyli starosta pan Piotr Babicki. (...) Uważamy, że pan starosta Piotr Babicki powinien złożyć rezygnację z funkcji starosty. Jeżeli tak się nie stanie, wystąpimy z wnioskiem do Rady Powiatu o odwołanie Piotra Babickiego z funkcji starosty i dodatkowo będziemy również składać wniosek o sesję nadzwyczajną, podczas której chcielibyśmy zyskać dokładne informacje na temat tego, co ostatnio się zadziało, ponieważ sesja październikowa nie wyjaśniła nam tych kwestii. Mieszkańcy i społeczeństwo powinni takie informacje uzyskać - dodała.

- Jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się, nie tylko właściwie w powiecie, ale również w mieście. Nie mamy poczucia, kto w tym powiecie rządzi? Kto tak naprawdę powinien wziąć odpowiedzialność? Z jednej strony słyszmy o tym, że karty rozdaje pan prezydent, a z drugiej strony przeprasza pan starosta i pan członek Zarządu Powiatu - przepraszają pana prezydenta i tak naprawdę nie wiemy za co. Na sesji było powiedziane, że wszystko jest w porządku, że zatrudnianie tych dodatkowych osób w szpitalu, a to jest ponad 60 osób przez okres 9 miesięcy - było zasadne. My wiemy, że tak się nie zadziało i będziemy na pewno prosili pana starostę, nie tylko o to, aby zrezygnował, ale aby nam wyjaśnił - zwracają się do nas o to mieszkańcy - za co przepraszał prezydenta i mieszkańców, jeżeli wszystko było w porządku? Jeżeli czuje się winny pan starosta, to powinien zrezygnować. (...) Uważamy, że sytuacja jest bardzo zła. Uważamy, że za wszystko odpowiada starosta, ponieważ on sprawuje nadzór nad jednostkami powiatowymi i powinien mieć honor i zrezygnować ze stanowiska, ponieważ uważamy, że na tym stanowisku się nie sprawdził - powiedziała radna powiatu Agnieszka Kuś.

Do słów radnych opozycji w Radzie Powiatu w krótkim oświadczeniu odniósł się starosta powiatu Piotr Babicki. 

"Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości nie muszą mnie do niczego przekonywać. Jestem po rozmowie z prezydentem Markiem Materkiem i członkami naszego komitetu wyborczego, którzy znają decyzje, które podjąłem. Opinia publiczna także zostanie przeze mnie o tym poinformowana w odpowiednim momencie" - czytamy.

KOMENTARZE NA FORUM
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

2024-04-12

Szkoła Rodzenia nadal bezpłatna

Dyrektor starachowickiego Szpitala Jacek Walkowski ponownie zawiesił opłaty za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 
Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

2024-04-11

Uwaga! Od 15 kwietnia ruch wahadłowy na ul. Radomskiej

Uwaga kierowcy! Od 15 kwietnia br. na wjeździe do Starachowic, na wysokości sklepu BricoMarche wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, który będzie obowiązywał przez ok. 10 tygodni. Ma to związek z budową wiaduktu. Prosimy o zwracanie uwagi na zmianę oznakowania i stosowanie się do tablic informacyjnych oraz sygnalizacji. Przepraszamy także za utrudnienia. 
Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

2024-04-11

Komitet Wyborczy TST – Twój Samorząd Teraz dziękuje wyborcom za zaufanie

Podczas środowego (10 kwietnia) spotkania z dziennikarzami KW TST – Twój Samorząd Teraz podziękował mieszkankom i mieszkańcom powiatu starachowickiego za udział w wyborach samorządowych i oddane głosy na ich komitet. 
KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

2024-04-11

KWW Marka Materka dziękuje mieszkańcom miasta i powiatu za głosy

Marek Materek w wyborach samorządowych uzyskał reelekcję w walce o fotel włodarza miasta. To jego trzecia, a w świetle obowiązujących od 2018 przepisów druga i ostatnia kadencja prezydenta Starachowic. Włodarz wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 11 787 osób (66,05 proc.). Drugie miejsce zajął Piotr Capała z Komitetu Wyborczego TST - Twój Samorząd Teraz uzyskując 3343 głosy (18,73 proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Kuś (KW Prawo i Sprawiedliwość) z wynikiem 2716 głosów (15,22 proc.).
Archeologiczna wystawa w muzeum

2024-04-10

Archeologiczna wystawa w muzeum

W piątek 12 kwietnia br. o godz. 17. 00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otworzy wystawę „Amonity – władcy pradawnych mórz”.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

2024-04-10

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek, parafia pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach oraz Park Kultury zapraszają do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia br.   
Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

2024-04-10

Wybory samorządowe 2024. Oni będą reprezentować mieszkańców w radach gmin Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock

Wybory samorządowe 2024 za nami. Znamy już nazwiska radnych starachowickiej Rady Miejskiej i Rady Powiatu Starachowickiego. Przedstawiamy nowych radnych w gminach Brody, Mirzec, Pawłów oraz Wąchock.
Ulica Lachy gotowa. Inne uliczki osiedla

2024-04-10

Ulica Lachy gotowa. Inne uliczki osiedla "Brazylia" też doczekają się remontów

Zakończył się remont ulicy Lachy znajdującej się na osiedlu Brazylia we wschodniej części miasta. Gminna inwestycja rozpoczyna cykl zadań w tej części miasta, na które pozyskane zostały środki finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna planowana wartość remontów ulicy Lachy, Cichej, Cmentarnej i Sąsiedzkiej to ponad 2 miliony złotych. Na ten cel miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych. 
Spotkanie dla ludzi biznesu

2024-04-09

Spotkanie dla ludzi biznesu

 Starachowicki Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców organizuje w Centrum Kreatywności "Pałacyk" przy ulicy Konstytucji 3  - go Maja 15 panel dyskusyjny pt. "Wyzwania przed polską gospodarką i przedsiębiorcami w ramach globalnej rywalizacji gospodarczej".
Wybory samorządowe 2024. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego

2024-04-09

Wybory samorządowe 2024. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego

W wyborach samorządowych wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 42 proc. poparcia. Na drugim miejscu jest Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 21,7 proc. Koalicja Obywatelska uzyskała 18,72 proc, dalej jest Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 9,15 proc. Reszta komitetów nie uzyskała progu wyborczego.