JUŻ W KIOSKU

Radni klubu PiS w powiecie apelują do starosty, by zrezygnował z funkcji

2021-11-20 14:43:10

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Podczas sobotniego (20 listopada) spotkania z dziennikarzami, radni Rady Powiatu z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do starosty powiatu Piotra Babickiego, by ten zrezygnował z pełnionej funkcji. Jako argument za taką decyzją wskazali sytuację w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. 

fot. Gazeta Starachowicka

- 17 listopada rezygnację z pełnionej funkcji dyrektora szpitala złożył pan Grzegorz Kaleta. A wcześniejsze wydarzenia też dają wiele do myślenia. Mając taką informację, że szpitalu w Starachowicach nie dzieje się najlepiej, że zatrudniane są tam kolejne osoby, że są one niekoniecznie merytorycznie przygotowane do tych funkcji, które tam sprawują, że osoby doświadczone są spychane na niższe stanowiska, złożyliśmy jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości wniosek o wpisanie do porządku obrad sesji październikowej Rady Powiatu informacji dyrektora PZOZ na temat sytuacji i zatrudnienia w szpitalu. Okazało się, że to zatrudnienie wzrosło, a pan dyrektor uzasadnił to tym, że takie potrzeby były. Przypomnijmy, że wcześniej rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatu złożył pan Robert Sowula, odpowiedzialny za sprawy szpitala - mówiła  była starosta, przewodnicząca klubu PiS w Radzie Powiatu Danuta Krępa. - Stoimy na stanowisku, że za wszystko, co dzieje się w powiecie starachowickim, największą odpowiedzialność bierze zawsze szef, czyli starosta pan Piotr Babicki. (...) Uważamy, że pan starosta Piotr Babicki powinien złożyć rezygnację z funkcji starosty. Jeżeli tak się nie stanie, wystąpimy z wnioskiem do Rady Powiatu o odwołanie Piotra Babickiego z funkcji starosty i dodatkowo będziemy również składać wniosek o sesję nadzwyczajną, podczas której chcielibyśmy zyskać dokładne informacje na temat tego, co ostatnio się zadziało, ponieważ sesja październikowa nie wyjaśniła nam tych kwestii. Mieszkańcy i społeczeństwo powinni takie informacje uzyskać - dodała.

- Jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się, nie tylko właściwie w powiecie, ale również w mieście. Nie mamy poczucia, kto w tym powiecie rządzi? Kto tak naprawdę powinien wziąć odpowiedzialność? Z jednej strony słyszmy o tym, że karty rozdaje pan prezydent, a z drugiej strony przeprasza pan starosta i pan członek Zarządu Powiatu - przepraszają pana prezydenta i tak naprawdę nie wiemy za co. Na sesji było powiedziane, że wszystko jest w porządku, że zatrudnianie tych dodatkowych osób w szpitalu, a to jest ponad 60 osób przez okres 9 miesięcy - było zasadne. My wiemy, że tak się nie zadziało i będziemy na pewno prosili pana starostę, nie tylko o to, aby zrezygnował, ale aby nam wyjaśnił - zwracają się do nas o to mieszkańcy - za co przepraszał prezydenta i mieszkańców, jeżeli wszystko było w porządku? Jeżeli czuje się winny pan starosta, to powinien zrezygnować. (...) Uważamy, że sytuacja jest bardzo zła. Uważamy, że za wszystko odpowiada starosta, ponieważ on sprawuje nadzór nad jednostkami powiatowymi i powinien mieć honor i zrezygnować ze stanowiska, ponieważ uważamy, że na tym stanowisku się nie sprawdził - powiedziała radna powiatu Agnieszka Kuś.

Do słów radnych opozycji w Radzie Powiatu w krótkim oświadczeniu odniósł się starosta powiatu Piotr Babicki. 

"Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości nie muszą mnie do niczego przekonywać. Jestem po rozmowie z prezydentem Markiem Materkiem i członkami naszego komitetu wyborczego, którzy znają decyzje, które podjąłem. Opinia publiczna także zostanie przeze mnie o tym poinformowana w odpowiednim momencie" - czytamy.

KOMENTARZE
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Droga o wszystkich barwach politycznych

2021-12-06

Droga o wszystkich barwach politycznych

W poniedziałkowe przedpołudnie (6 grudnia), odbyła się konferencja poseł Prawa i Sprawiedliwości Agaty Wojtyszek, podczas której mówiła o tym, jak ważny dla regionu jest program rządowy "100 obwodnic".
Ulica Letniskowa od nowa

2021-12-05

Ulica Letniskowa od nowa

Zakończyły się prace przy modernizacji gruntowej nawierzchni ulicy Letniskowej na os. Michałów w Starachowicach. Droga zyskała nową, utwardzoną nawierzchnię z kostki brukowej i płyt ażurowych. Na ten remont mieszkańcy czekali od dawna.
O starachowickim szpitalu, nepotyzmie i standardach 

2021-12-03

O starachowickim szpitalu, nepotyzmie i standardach 

Niecały tydzień po sesji Rady Powiatu, podczas której z funkcji starosty zrezygnował Piotr Babicki, a na jego miejsce głosami koalicji został powołany Piotr Ambroszczyk, w ostatnią środę (1 grudnia br.) odbyło się nadzwyczajne posiedzenie radnych Rady Powiatu. Poświęcono je analizie zatrudnienia w starachowickim szpitalu. Dyskusja nad kondycją placówki leczniczej przeistoczyła się w dyskusję dotyczącą znaczenia słowa nepotyzm i standardów, jakimi według radnych Prawa i Sprawiedliwości, kieruje się komitet wyborczy prezydenta Starachowic.
Projekt zaostrzenia prawa aborcyjnego odrzucony. Świętokrzyscy parlamentarzyści podzieleni

2021-12-03

Projekt zaostrzenia prawa aborcyjnego odrzucony. Świętokrzyscy parlamentarzyści podzieleni

Podczas czwartkowych (2 grudnia) obrad, Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Zakładał on, że przerwanie ciąży może być traktowane jako zabójstwo. Za jej dokonanie, mogłoby grozić od 5 do 25 lat więzienia lub dożywocie.
Świąteczne Starachowice. Nowe iluminacje pojawią się w Parku Miejskim

2021-12-03

Świąteczne Starachowice. Nowe iluminacje pojawią się w Parku Miejskim

Również w tym roku, w okresie przed i świątecznym Starachowice zyskają bożonarodzeniowe akcenty. Nowością będzie przyozdobiony Park Miejski, w którym pojawią się figury 2D oraz choinka modułowa. 
Co z budową bloku przy Kościelnej? Referat UM odpowiada

2021-12-02

Co z budową bloku przy Kościelnej? Referat UM odpowiada

Jak informowaliśmy w poprzednim tygodniu, Stowarzyszenie "Inicjatywa dla Starachowic", podczas konferencji prasowej (24 listopada) poinformowało o problemach przy budowie bloku przy ul. Kościelnej  w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Zwiększenie gminnego zasobu mieszkaniowego poprzez budowę budynku mieszkalnego przy ulicy Kościelnej w Starachowicach”. W miejscu, gdzie wcześniej stały stare baraki pojawił się też ogromny wykop. Jak mówili działacze stowarzyszenia: prace stanęły, a wykonawca inwestycji zszedł z placu budowy.
Zimowa atrakcja Starachowic

2021-12-02

Zimowa atrakcja Starachowic

Prezydent Starachowic Marek Materek i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Szczygieł, podczas środowej (1 grudnia) konferencji, poinformowali o zimowej atrakcji dla mieszkańców, jaką jest uruchomienie "Lodowiska pod Choinką".  Oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się w sobotę (4 grudnia). Lodowisko znajduje się na terenie MOSiR przy ul. Szkolnej - koło basenów letnich.
Negocjacje z właścicielami działki przy ul. Staszica zakończone

2021-12-01

Negocjacje z właścicielami działki przy ul. Staszica zakończone

Jak informowaliśmy w poniedziałek (29 listopada), prezydent Starachowic Marek Materek wystąpił  do właścicieli terenów przy ul. Staszica z propozycją odkupienia wszystkich działek, zamierzając przeznaczyć je pod nowoczesne centrum samorządowe lub zielone tereny rekreacyjne. W środę (1 grudnia) odbyły się negocjacje w tej sprawie.
„Licytacje 100 kubków z autografami gwiazd dla Patryka”. Do pomocy zachęca Piotr Bałtroczyk

2021-12-01

„Licytacje 100 kubków z autografami gwiazd dla Patryka”. Do pomocy zachęca Piotr Bałtroczyk

„V Starachowicki Event Charytatywny - Dla Patryka Niekłania”, to wydarzenie, które zdominuje Starachowice w grudniu. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla starachowiczan, a dochód z całej akcji będzie przeznaczony na rehabilitację Patryka Niekłania, który trzy lata temu po szczęśliwym zakończeniu programu „Mam Talent” - uległ nieszczęśliwemu wypadkowi.