JUŻ W KIOSKU

Radar prędkości na ulicy Radomskiej w Wąchocku

2021-12-06 09:48:41

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Przy drodze powiatowej nr 0563 T Mirzec-Wąchock, a dokładnie przy ul. Radomskiej zamontowany został radarowy wyświetlacz prędkości. To kolejny krok w celu poprawy bezpieczeństwa na tej drodze.

fot. Miasto i Gmina Wąchock

Radar jest pokłosiem skarg mieszkańców, którzy często zgłaszali przekraczania prędkości oraz uciążliwości związane pojazdami ciężarowymi, na ich wniosek i przy wsparciu samorządu wąchockiego kilka lat temu Zarząd Dróg Powiatowych dokonał zmian w organizacji ruchu. Początkowo ograniczona została prędkość maksymalna do 30 km/h, następnie w okresie od początku czerwca do końca września ograniczony został tonaż pojazdów do 12 ton. Od kilkunastu dni o właściwej prędkości przypomina nowe urządzenie.

Na wyświetlaczu pojawia się aktualna prędkość zbliżającego się do niego pojazdu. Jeśli jest ona zbyt duża zauważymy napis „ZWOLNIJ”, informację o ilości punktów karnych i wysokości mandatu. Wyświetlacze mają charakter pedagogiczny, a nie represyjny. Radarowe wyświetlacze są instalowane w większości krajów europejskich, jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jeśli kierowca dostosuje prędkość do obowiązującej w tym miejscu, na wyświetlaczu pojawi się napis „DZIĘKUJĘ”.

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy nie tylko od kierowców, ale także od innych użytkowników dróg (rowerzyści, motocykliści) oraz pieszych.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Droga w Ratajach

2022-08-14

Droga w Ratajach

Nowa, asfaltowa droga o szerokości 4,5 metra, której pobocza będą wynosić 0,75 metra, o długości 155 metrów już niedługo w Ratajach.
Prace remontowe przy cysterskim opactwie

2022-08-13

Prace remontowe przy cysterskim opactwie

W ramach rządowej dotacji opactwo cysterskie w Wąchocku zyskało izolację przeciwwilgociową fundamentów.
Pamięć Świętokrzyskich Terytorialsów

2022-08-03

Pamięć Świętokrzyskich Terytorialsów

Jeszcze przed 1 sierpnia Świętokrzyscy Terytorialsi udali się do miejsc pamięci by uczcić bohaterskich powstańców. 
Królowa pszczół z Wielkiej Wsi

2022-08-03

Królowa pszczół z Wielkiej Wsi

Wiola Sobieraj to kobieta orkiestra. Zawodowo związana z Muzeum Przyrody i Techniki gdzie pracuje na stanowisku wicedyrektora, wielka fanka bluesa, piecze pyszne chleby, robi doskonałe sery, w wielce gustownym stroju epoki prowadzi także warsztaty w ramach imprezy Mnisi i Hutnicy, laureatka Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka, ocaliła od zapomnienia zbiory księdza Walentego Ślusarczyka. Uff.
Duet akordeonowy B&W – Muzyczna podróż sentymentalna

2022-07-01

Duet akordeonowy B&W – Muzyczna podróż sentymentalna

Już w sobotę, 2 lipca,  w Wąchocku zagrają Bogdan Popiński i Waldemar Bilski.
Realizacja zadań drogowych w Wąchocku

2022-06-11

Realizacja zadań drogowych w Wąchocku

W centrum Wąchocka trwają prace nad poprawą bezpieczeństwa pieszych poprzez modernizację czterech przejść dla pieszych tj. trzy w obrębie skrzyżowania z ul. Kolejowej z ul. Św. Rocha i jedno na ulicy Kolejowej pomiędzy ul. Błonie, a mostem.
Już dziś wystartują balony

2022-06-02

Już dziś wystartują balony

Miasto i Gmina Wąchock zaprasza na V Fiestę Balonową do Wąchocka. Władze zapewniają moc wrażeń.
Zbliżają się uroczystości na Wykusie

2022-06-04

Zbliżają się uroczystości na Wykusie

Zaplanujcie sobie czas w te wyjątkowe dni
Posprzątaj Kamienną z miastem Wąchock

2022-05-01

Posprzątaj Kamienną z miastem Wąchock

Akcja Operacja Czysta Rzeka 2022 t to ogólnopolska akcja sprzątania rzek w linii brzegowej oraz ich korytach, a także w bezpośredniej okolicy sąsiadującej z rzeką. Dołączył do niej Wąchock, który ma w planie wysprzątać Kamienną.
Wąchock upamiętni żydowską społeczność

2022-04-14

Wąchock upamiętni żydowską społeczność

Przybyli do Wąchocka pod koniec XVIII wieku, aktywizowali handel, wrastali pomału w tę ziemię. Dziś jedynym śladem ich bytności jest stareńki kirkut