JUŻ W KIOSKU

Przygotowania do budowy drogi w Tychowie Starym

2023-04-21 07:30:46

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu, którego tematem było zapoznanie z przygotowywaną koncepcją przebudowy drogi w Tychowie Starym od drogi 744 do Tychowa Podlesie.

fot. UG Mirzec 

Spotkanie konsultacyjne odbyło się w środę 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym. Uczestniczyli w nim wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, kierownik Referatu Inwestycji Ryszard Nowak, Sławomir Płaneta, zastępca kierownika Referatu Inwestycji , projektantka Justyna Rybak, radny z Tychowa Starego Mirosław Niewczas, sołtys Jan Myszka oraz właściciele działek przylegających do drogi. 

Założenia koncepcyjne dotyczące inwestycji omówił wójt gminy Mirosław Seweryn, szczegóły wstępnie przyjętych rozwiązań przedstawiła Justyna Rybak. Planowana jest budowa drogi o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5 metrów. W rejonie skrzyżowań z drogą wojewódzką 744 i drogą powiatową prowadzącą przez Tychów Podlesie droga będzie mieć 4 metry szerokości ze względu na warunki terenowe. Ze względu na mały ruch na tym odcinku oraz wąski pas drogowy nie jest planowana budowa odrębnej ścieżki rowerowej lecz droga o ruchu mieszanym rowerowym i samochodowym.

Dodatkowo w planach jest budowa utwardzonego pobocza po prawej stronie drogi patrząc od drogi 744. Pobocze to będzie jednocześnie pełnić funkcję zjazdu na działki rolne. Z lewej strony drogi planowana jest budowa rowu umocnionego płytami typu ażur. Po lewej stronie drogi planowana jest budowa utwardzonych zjazdów na działki.

Projektantka przedstawiła także koncepcję odprowadzenia wody z rejonu drogi do istniejących cieków wodnych. Obecni na spotkaniu mieszkańcy przekazali swoje uwagi co do sposobu odwodnienia drogi oraz jej przebiegu. Było to pierwsze spotkanie w tej sprawie. O terminach kolejnych będziemy informować. 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Razem przez dziesięciolecia

2023-09-19

Razem przez dziesięciolecia

50, 60, a nawet 65 lat w małżeństwie przeżyło ze sobą kilkadziesiąt par z gminy Mirzec. Takie dowody wierności słowom: "ślubuję, że cię nie opuszczę aż do śmierci" zasługują na najwyższy szacunek. Władze gminy zorganizowały galę dla jubilatów połączoną z wręczaniem medali Prezydenta RP.  
Wbiegli na szczyt Pałacu Kultury

2023-09-18

Wbiegli na szczyt Pałacu Kultury

Dwaj druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach w gminie Mirzec: Hubert Celuch i Bartosz Jabłoński podjęli wyzwanie trudnej rywalizacji. Polegała ona na pokonaniu schodami w biegu 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Nowoczesny wóz strażacki

2023-09-13

Nowoczesny wóz strażacki

Ochotnicza Straż Pożarna w Tychowie Nowym (gmina Mirzec) będzie pełnić służbę z wykorzystaniem samochodu wartego niemal 900 tys. zł. Zakup takiego wozu to efekt montażu finansowego budżetów: państwa, gminy Mirzec, urzędu marszałkowskiego i samych zainteresowanych.      
Blisko 8 milionów dofinansowania na budowę żłobka i przedszkola w Gadce przy koszcie inwestycji 8 367 426 złotych

2023-09-08

Blisko 8 milionów dofinansowania na budowę żłobka i przedszkola w Gadce przy koszcie inwestycji 8 367 426 złotych

Gmina Mirzec otrzymała ponad 1,6 miliona złotych z programu Maluch + na utworzenie miejsc opieki dla dzieci w wieku do trzeciego roku życia. Wraz z dofinansowaniem w wysokości 6,3 miliona złotych z Polskiego Ładu na budowę żłobka i przedszkola to prawie 8 milionów złotych.
Dożynki powiatowo-gminne już 3 września

2023-09-01

Dożynki powiatowo-gminne już 3 września

Pożegnania lata i wakacji, to również polska tradycja, czyli dożynki. Tegoroczne powiatowo-gminne święto plonów odbędzie się już w niedzielę (3 września) w amfiteatrze w Mircu.  
Chodnik w przebudowie

2023-08-26

Chodnik w przebudowie

Mieszkańcy Gadki w gminie Mirzec wreszcie doczekali się inwestycji, dzięki której poczują się bezpieczni jako piesi użytkownicy dróg. Przy drodze administrowanej przez powiat starachowicki trwa przebudowa chodnika.
Nagrody pieniężne dla prymusów

2023-08-09

Nagrody pieniężne dla prymusów

Wakacje w pełni, jednak do grupy uczniów z gminy Mirzec na chwilę powróciły szkolne wspomnienia. Od razu dodajemy, że były miłe, bo dotyczyły grona najlepszych. Dziewięciu prymusów odebrało nagrody wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna. 
Mieszkańcy odnowili gminny teren

2023-08-04

Mieszkańcy odnowili gminny teren

Mieszkańcy Mirca-Malcówek z własnej woli odnowili ogród żwirowy przy tzw. Mirzeckiej Polanie. Wyplewili chwasty, wykosili wybujałą trawę, a potem ozdobili teren barwnymi dekoracjami.    
Droga w Osinach skończona

2023-07-28

Droga w Osinach skończona

Zakończyła się przebudowa trzeciego i ostatniego odcinka drogi gminnej przez Osiny. Roboty na trasie długości 1309 m zakończyły się dwa miesiące szybkiej niż planowano.
Powiatowy Festiwal Kultury Ludowej w Małyszynie

2023-07-27

Powiatowy Festiwal Kultury Ludowej w Małyszynie

Zespoły ludowe z gminy Mirzec coraz ich goście zaprezentują się na scenie w Małyszynie podczas Powiatowego Festiwalu Kultury Ludowej.