JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Przygotowania do budowy drogi w Tychowie Starym

2023-04-21 07:30:46

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu, którego tematem było zapoznanie z przygotowywaną koncepcją przebudowy drogi w Tychowie Starym od drogi 744 do Tychowa Podlesie.

fot. UG Mirzec 

Spotkanie konsultacyjne odbyło się w środę 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym. Uczestniczyli w nim wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, kierownik Referatu Inwestycji Ryszard Nowak, Sławomir Płaneta, zastępca kierownika Referatu Inwestycji , projektantka Justyna Rybak, radny z Tychowa Starego Mirosław Niewczas, sołtys Jan Myszka oraz właściciele działek przylegających do drogi. 

Założenia koncepcyjne dotyczące inwestycji omówił wójt gminy Mirosław Seweryn, szczegóły wstępnie przyjętych rozwiązań przedstawiła Justyna Rybak. Planowana jest budowa drogi o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5 metrów. W rejonie skrzyżowań z drogą wojewódzką 744 i drogą powiatową prowadzącą przez Tychów Podlesie droga będzie mieć 4 metry szerokości ze względu na warunki terenowe. Ze względu na mały ruch na tym odcinku oraz wąski pas drogowy nie jest planowana budowa odrębnej ścieżki rowerowej lecz droga o ruchu mieszanym rowerowym i samochodowym.

Dodatkowo w planach jest budowa utwardzonego pobocza po prawej stronie drogi patrząc od drogi 744. Pobocze to będzie jednocześnie pełnić funkcję zjazdu na działki rolne. Z lewej strony drogi planowana jest budowa rowu umocnionego płytami typu ażur. Po lewej stronie drogi planowana jest budowa utwardzonych zjazdów na działki.

Projektantka przedstawiła także koncepcję odprowadzenia wody z rejonu drogi do istniejących cieków wodnych. Obecni na spotkaniu mieszkańcy przekazali swoje uwagi co do sposobu odwodnienia drogi oraz jej przebiegu. Było to pierwsze spotkanie w tej sprawie. O terminach kolejnych będziemy informować. 

 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
800 schodów w 9 minut!

2024-06-10

800 schodów w 9 minut!

Druhowie: Hubert Celuch i Bartosz Jabłoński z powodzeniem uczestniczyli w 8. Biegu im. Stanisława Tyma i w pełnym umundurowaniu pokonali blisko 800 schodów, prowadzących na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Rodzinny Piknik Zdrowia i VII Bieg po Ziemi Mirzeckiej

2024-06-09

Rodzinny Piknik Zdrowia i VII Bieg po Ziemi Mirzeckiej

Już 16 czerwca kolejna edycja znanego i lubianego wydarzenia sportowo – profilaktycznego, czyli Rodzinny Piknik Zdrowia połączony z siódmą edycją Biegu po Ziemi Mirzeckiej. Zapraszają wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Mirzeckie Towarzystwo Sportowe „Leonard”, Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mircu.
Miód i chleb z gminy Mirzec z nagrodami

2024-06-01

Miód i chleb z gminy Mirzec z nagrodami

Małgorzata i Rafał Zacharscy, przedsiębiorcy branży spożywczej z Małyszyna Dolnego w gminie Mirzec odebrali pierwszą i trzecią nagrodę w konkursie promującym tradycyjne wyroby kulinarne województwa świętokrzyskiego.    
Gminny Dzień Dziecka w szkołach i przedszkolach gminy Mirzec

2024-05-30

Gminny Dzień Dziecka w szkołach i przedszkolach gminy Mirzec

Podobnie jak w zeszłym roku pikniki z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych mieszkańców gminy odbędą się przy każdej placówce oświatowej.
Ostrożanka. Powstanie kolejne bezpieczne przejście dla pieszych

2024-05-29

Ostrożanka. Powstanie kolejne bezpieczne przejście dla pieszych

Projekt gminy Mirzec znalazł się na liście zadań, które otrzymały dofinansowanie z programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.
Gadka. Ponad dwa kilometry wyremontowanego chodnika

2024-05-28

Gadka. Ponad dwa kilometry wyremontowanego chodnika

Zakończyły się prace przy pierwszym etapie ważnej dla mieszkańców Gadki inwestycji – długo wyczekiwanym remoncie chodnika przy drodze powiatowej przez wieś.
Udana akcja krwiodawstwa

2024-05-24

Udana akcja krwiodawstwa

 Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się bezinteresownie podzielić tym, co najcenniejsze – krwią, której niż można wyprodukować ani kupić.
 Awans do finału turnieju wiedzy pożarniczej

2024-05-20

Awans do finału turnieju wiedzy pożarniczej

Michał Płusa uczeń Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym będzie reprezentował województwo świętokrzyskie w centralnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".   
Pierwsze posiedzenie po wyborach

2024-05-11

Pierwsze posiedzenie po wyborach

Od uroczystej sesji, która odbyła się 6 maja br. rozpoczęła się działalność władz gminy Mirzec w IX kadencji samorządowej. 
Czołowe miejsca

2024-04-26

Czołowe miejsca

Filateliści z Młodzieżowego Koła Filatelistycznego „Klaserek Ali” przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy w Mircu zajęli czołowe miejsca w 62. Wojewódzkim Młodzieżowym Konkursie Filatelistycznym „Oleśnica – miasto książęce”.