JUŻ W KIOSKU

Gadka. Ponad dwa kilometry wyremontowanego chodnika

2024-05-28 06:45

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Zakończyły się prace przy pierwszym etapie ważnej dla mieszkańców Gadki inwestycji – długo wyczekiwanym remoncie chodnika przy drodze powiatowej przez wieś.

fot. UG Mirzec

Remont prowadzony był w ramach zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 0557T Skarżysko-Kamienna - Mirzec w miejscowości Gadka”, dofinansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 3 038 936 złotych. Inwestycję prowadził Powiat Starachowicki, który jest zarządcą drogi. Gmina Mirzec wyasygnowała z własnego budżetu na to zadanie 78 032 złote, a Powiat Starachowicki przekazał 98 327 złotych.

W ramach zadania wyremontowano 2100 metrów chodnika w Gadce, wybudowano 293 metry nowego chodnika od Gadki do Mirca-Ogrody, wykonano 132 metry nowego chodnika w Mircu oraz wyremontowano 235 metrów istniejącego chodnika w Mircu do wysokości starego cmentarza i piekarni.

Wykonane zostało także przejście dla pieszych w okolicach piekarni. W tym roku ruszył drugi etap prac przy przebudowie drogi powiatowej w Gadce. Wybudowane zostanie odwodnienie drogi na odcinku 720 metrów oraz chodnik dla pieszych na odcinku około 700 metrów od skrzyżowania z drogą do Jagodnego w kierunku Skarżyska Kościelnego. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 769 735 złotych. Całość wkładu własnego – ponad 442 000 złotych - sfinansuje Gmina Mirzec.

/informacja prasowa: UG Mirzec/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
800 schodów w 9 minut!

2024-06-10

800 schodów w 9 minut!

Druhowie: Hubert Celuch i Bartosz Jabłoński z powodzeniem uczestniczyli w 8. Biegu im. Stanisława Tyma i w pełnym umundurowaniu pokonali blisko 800 schodów, prowadzących na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Rodzinny Piknik Zdrowia i VII Bieg po Ziemi Mirzeckiej

2024-06-09

Rodzinny Piknik Zdrowia i VII Bieg po Ziemi Mirzeckiej

Już 16 czerwca kolejna edycja znanego i lubianego wydarzenia sportowo – profilaktycznego, czyli Rodzinny Piknik Zdrowia połączony z siódmą edycją Biegu po Ziemi Mirzeckiej. Zapraszają wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Mirzeckie Towarzystwo Sportowe „Leonard”, Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mircu.
Miód i chleb z gminy Mirzec z nagrodami

2024-06-01

Miód i chleb z gminy Mirzec z nagrodami

Małgorzata i Rafał Zacharscy, przedsiębiorcy branży spożywczej z Małyszyna Dolnego w gminie Mirzec odebrali pierwszą i trzecią nagrodę w konkursie promującym tradycyjne wyroby kulinarne województwa świętokrzyskiego.    
Gminny Dzień Dziecka w szkołach i przedszkolach gminy Mirzec

2024-05-30

Gminny Dzień Dziecka w szkołach i przedszkolach gminy Mirzec

Podobnie jak w zeszłym roku pikniki z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych mieszkańców gminy odbędą się przy każdej placówce oświatowej.
Ostrożanka. Powstanie kolejne bezpieczne przejście dla pieszych

2024-05-29

Ostrożanka. Powstanie kolejne bezpieczne przejście dla pieszych

Projekt gminy Mirzec znalazł się na liście zadań, które otrzymały dofinansowanie z programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.
Udana akcja krwiodawstwa

2024-05-24

Udana akcja krwiodawstwa

 Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się bezinteresownie podzielić tym, co najcenniejsze – krwią, której niż można wyprodukować ani kupić.
 Awans do finału turnieju wiedzy pożarniczej

2024-05-20

Awans do finału turnieju wiedzy pożarniczej

Michał Płusa uczeń Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym będzie reprezentował województwo świętokrzyskie w centralnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".   
Pierwsze posiedzenie po wyborach

2024-05-11

Pierwsze posiedzenie po wyborach

Od uroczystej sesji, która odbyła się 6 maja br. rozpoczęła się działalność władz gminy Mirzec w IX kadencji samorządowej. 
Czołowe miejsca

2024-04-26

Czołowe miejsca

Filateliści z Młodzieżowego Koła Filatelistycznego „Klaserek Ali” przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy w Mircu zajęli czołowe miejsca w 62. Wojewódzkim Młodzieżowym Konkursie Filatelistycznym „Oleśnica – miasto książęce”.
Kolejna gminna droga będzie wyremontowana

2024-04-24

Kolejna gminna droga będzie wyremontowana

Rozpoczęły się prace przy remoncie pierwszego odcinka drogi gminnej Mirzec-Podborki - Mirzec-Czerwona – Trębowiec Mały - Trębowiec Duży.