JUŻ W KIOSKU

Poznawali swoje zawody w Hiszpanii

2024-05-07 15:46:52

Ocena:

4/5 | 1 głosów

Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach przez dwa tygodnie przebywała na praktykach zawodowych w hiszpańskiej Maladze. Miała okazję wzbogacić już zdobyte umiejętności o doświadczenia z zajęć odbytych w tamtejszych firmach.

fot. nadesłana 

Pobyt na praktykach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej miał miejsce w dniach 15- 26 kwietnia br. Wzięło w udział 19 uczniów kształcących się w zawodach: kucharz, operator obrabiarek skrawających i mechanik pojazdów samochodowych oraz młodzież z klasy elektromechanicznej objętej patronatem firmy MAN. Do Hiszpanii młodzi ludzie pojechali z nauczycielkami: Beatą Bado i Agatą Żelazną – Jeśko. Odbycie staży w zakładach pracy były możliwe dzięki organizacji Euromind S.L , która zapewniła uczniom ze Starachowic także opiekę w czasie wolnym. Praktyki dały naszym uczniom możliwość poznania hiszpańskich zasad organizacji pracy, zwyczajów panujących w zakładach i technik produkcyjnych, które niekiedy okazywały się odmienne od tych, które poznali w swoim kraju. Przygotowanie dań z owoców morza i komunikacja z pracownikami w obcym języku - to tylko niektóre z doświadczeń, które mieli okazję zdobyć. Hiszpanie chwalili punktualność, zaangażowanie, chęć do nauki i pracy oraz pozytywne nastawienie swoich podopiecznych z Polski. Wyjazd był też okazją do poznania hiszpańskiej kultury i historii. Uczniowie zwiedzili katedrę La Manquite, Muzeum Picassa, Pałac Alcazaba, spacerowali promenadą Muelle Uno, byli na wzgórzu Gibralfaro. Dopełnieniem atrakcji była wycieczka do miasta Ronda jednego z najbardziej urokliwych w Andaluzji. Ostatniego dnia pobytu odbyło się uroczyste podsumowanie stażu z wręczeniem uczniom certyfikatów. 

iwo

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Chłopak na 6.00

2024-07-03

Chłopak na 6.00

Krystian Piełudź zasłużył na ten tytuł w pełni, bo swoją edukację w Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach zakończył ze średnią ocen 6,00! To najlepszy wynik wśród wszystkich laureatów stypendiów prezydenta Starachowic wręczonych przez niego w miniony wtorek 25 czerwca br. na uroczystości podsumowującej rok szkolny 2023/2024. Pytamy młodego intelektualistę o receptę na sukces, a mamę Annę o jej spojrzenie na świetnie zapowiadającą się szkolną karierę syna.          
Pierwsze miejsce za

2024-05-31

Pierwsze miejsce za "Kochankę"

Podopieczne Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach z powodzeniem wystartowały w konkursie plastycznym w ramach iłżeckich Dni Leśmianowskich (24- 26 maja br.).
 Znawczyni biografii świętej królowej Jadwigi

2024-05-31

Znawczyni biografii świętej królowej Jadwigi

Dominika Gwóźdź, trzecioklasistka z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach zajęła II miejsce w finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Jadwiga – król”.
Wizualizacja naszej historii

2024-05-24

Wizualizacja naszej historii

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach zaznacza swój udział w obchodach 400. rocznicy założenia Wierzbnika, który dał początek naszemu miastu. Jej uczniowie przygotowali makietę odtwarzającą dawny wygląd Rynku i jego okolic.   
Wicemistrzynie województwa

2024-05-24

Wicemistrzynie województwa

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach zajęły drugie miejsce w finale rozgrywek mini koszykówki dziewcząt (rocznik 2011 i młodsze), które odbyły się w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej regionu świętokrzyskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.
,, Bezpieczny przejazd – bezpieczny przedszkolak’’

2024-05-23

,, Bezpieczny przejazd – bezpieczny przedszkolak’’

17 maja br. Przedszkole Miejskie nr 6 w Starachowicach odwiedziła Małgorzata Plewik, przedstawicielka kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd" organizowanej przez PKP – Polskie Linie Kolejowe. 
Kolejny wyjazd na praktyki zagraniczne w ramach ERASMUS + w Technikum im. Wojska Polskiego ZDZ

2024-05-23

Kolejny wyjazd na praktyki zagraniczne w ramach ERASMUS + w Technikum im. Wojska Polskiego ZDZ

 Dobiegła końca realizacja kolejnej, zagranicznej praktyki zawodowej uczniów Technikum im. Wojska Polskiego w Starachowicach. Tym razem grupa uczniów wyjechała do Włoch, do znanego w całej Europie kurortu - Rimini.
Londyn bez tajemnic

2024-05-17

Londyn bez tajemnic

O tym, jak fascynująca jest stolica Wielkiej Brytanii, przekonała się młodzież z dwóch starachowickich podstawówek
Pokieruje szkołą przez kolejnych 5 lat

2024-05-10

Pokieruje szkołą przez kolejnych 5 lat

Ewa Sajór – Ruszczak ponownie wygrała konkurs na dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Była jedyną osobą ubiegającą się o tę funkcję.    
Najlepszy  z angielskiego

2024-05-04

Najlepszy z angielskiego

Dominik Grudnicki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 13 to jeden z  najlepszych młodych znawców języka angielskiego w naszym województwie.