JUŻ W KIOSKU

Pokieruje szkołą przez kolejnych 5 lat

2024-05-10 12:15:28

Ocena:

3/5 | 2 głosów

Ewa Sajór – Ruszczak ponownie wygrała konkurs na dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Była jedyną osobą ubiegającą się o tę funkcję.    

fot. www.powiat.starachowice.pl

Konkurs ogłoszono w marcu br. w związku z upływem 5 -letniego okresu zajmowania stanowiska dyrektorskiego w tej szkole. Ewa Sajór - Ruszczak, dotychczasowa dyrektor II LO jako jedyna zgłosiła swoją kandydaturę i uzyskała akceptację komisji konkursowej. Wręczenie nominacji zwyciężczyni odbyło się 29 kwietnia br. Dokonali tego wówczas jeszcze sprawujący swoje funkcje: starosta Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Ewa Sajór - Ruszczak będzie dyrektorem II LO przez kolejne 5 lat. Oznacza to, że powierzono jej pełnienie obowiązków do 31 sierpnia 2029 roku.

iwo

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Londyn bez tajemnic

2024-05-17

Londyn bez tajemnic

O tym, jak fascynująca jest stolica Wielkiej Brytanii, przekonała się młodzież z dwóch starachowickich podstawówek
Poznawali swoje zawody w Hiszpanii

2024-05-07

Poznawali swoje zawody w Hiszpanii

Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach przez dwa tygodnie przebywała na praktykach zawodowych w hiszpańskiej Maladze. Miała okazję wzbogacić już zdobyte umiejętności o doświadczenia z zajęć odbytych w tamtejszych firmach.
Najlepszy  z angielskiego

2024-05-04

Najlepszy z angielskiego

Dominik Grudnicki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 13 to jeden z  najlepszych młodych znawców języka angielskiego w naszym województwie.       
Rewizyta młodzieży niemieckiej

2024-05-01

Rewizyta młodzieży niemieckiej

W dniach 17.04.2024r. – 24.04.2024 r. II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach gościło grupę uczniów z niemieckiej Friedrich Harkort Schule w Herdecke.
Co wiedzą o sporcie?

2024-04-30

Co wiedzą o sporcie?

III Międzyszkolny Konkurs "Wiedza o sporcie" to inicjatywa Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach.    
Zdolni z nagrodami

2024-04-30

Zdolni z nagrodami

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach po raz 4-  ty w ramach Międzyszkolnej Gali Talentów, doceniła zdolności najmłodszych starachowiczan w takich dziedzinach jak: plastyka, śpiew, taniec i recytacja.  
Młodzi naśladują strażaków

2024-04-30

Młodzi naśladują strażaków

Wyłoniono najlepszych uczestników powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Będą oni reprezentować nasz region na szczeblu wojewódzkim
Zapowiadają się na świetnych inżynierów

2024-04-25

Zapowiadają się na świetnych inżynierów

Czwartoklasiści: Radosław Bachurski, Wiktor Myszka, Kamil Kozieł, Mateusz Gunia i Błażej Kubicki mają już zapewnione studia na Politechnice Świętokrzyskiej. To nagroda za zwycięstwo w uczelnianym konkursie „Dziś uczeń – jutro student”.
III LO nawiązało współpracę z UJK

2024-04-25

III LO nawiązało współpracę z UJK

Z myślą o podniesieniu jakości swojej oferty edukacyjnej III Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach podpisało umowę partnerską z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Mateusz i Igor w finałach

2024-04-24

Mateusz i Igor w finałach

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach znów z ogólnopolskimi sukcesami edukacyjnymi. Mateusz Kowalczyk uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Policyjnej, Igor Wargas został finalistą Olimpiady Wiedzy o III RP.  Warto dodać, że w przypadku Igora to już jego trzecie olimpijskie osiągnięcie.