JUŻ W KIOSKU

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /lokalnainfo/htm/sys/boki/LinkiZ.php on line 45

Poznali zagrożenia internetowego świata

2023-03-25 10:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

O zagrożeniach w internecie rozmawiali z młodzieżą wychowawcy Bursy Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach. Cykl spotkań trwał od lutego do marca.

fot. Bursa

W lutym, z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, w który corocznie włącza się mnóstwo krajów. 7 lutego br. odbyła się Ogólnopolska Gala Bezpiecznego Internetu, zorganizowana przez Polskie Centrum Programu Safer Internet - wzięli w udział udział nauczyciele- wychowawcy starachowickiej placówki. Wśród obecnych na spotkaniu nie zabrakło także uczniów, którym udostępniono link do spotkania.

Dodatkowo, przez miesiąc luty i marzec odbywały się webinaria dla nauczycieli, o różnorodnej tematyce związanej z bezpieczeństwem w sieci. Dzięki nim wychowawcy Bursy doskonalili swój warsztat pracy z młodzieżą, a potem przekazywali swoją wiedzę podopiecznym, rozmawiając z nimi o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą wirtualny świat. To był wspaniały czas  e prezentacji multimedialnych i pogadanek.

Tematy roli sztucznej inteligencji we współczesnym świecie czy problemu hejtu, cyberbullying m.in. podejmowały z wychowankami wychowawczynie: Małgorzata Lasek ,Magdalena Wolańska, Ewelina Spytkowska. Biorąc pod uwagę fakt, że nikt nie wyobraża sobie życia bez internetu, bardzo ważnym jest promowanie pozytywnego aspektu bezpieczeństwa online, przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Pierwsze miejsce za

2024-05-31

Pierwsze miejsce za "Kochankę"

Podopieczne Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach z powodzeniem wystartowały w konkursie plastycznym w ramach iłżeckich Dni Leśmianowskich (24- 26 maja br.).
 Znawczyni biografii świętej królowej Jadwigi

2024-05-31

Znawczyni biografii świętej królowej Jadwigi

Dominika Gwóźdź, trzecioklasistka z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach zajęła II miejsce w finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Jadwiga – król”.
Wizualizacja naszej historii

2024-05-24

Wizualizacja naszej historii

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach zaznacza swój udział w obchodach 400. rocznicy założenia Wierzbnika, który dał początek naszemu miastu. Jej uczniowie przygotowali makietę odtwarzającą dawny wygląd Rynku i jego okolic.   
Wicemistrzynie województwa

2024-05-24

Wicemistrzynie województwa

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach zajęły drugie miejsce w finale rozgrywek mini koszykówki dziewcząt (rocznik 2011 i młodsze), które odbyły się w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej regionu świętokrzyskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.
,, Bezpieczny przejazd – bezpieczny przedszkolak’’

2024-05-23

,, Bezpieczny przejazd – bezpieczny przedszkolak’’

17 maja br. Przedszkole Miejskie nr 6 w Starachowicach odwiedziła Małgorzata Plewik, przedstawicielka kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd" organizowanej przez PKP – Polskie Linie Kolejowe. 
Kolejny wyjazd na praktyki zagraniczne w ramach ERASMUS + w Technikum im. Wojska Polskiego ZDZ

2024-05-23

Kolejny wyjazd na praktyki zagraniczne w ramach ERASMUS + w Technikum im. Wojska Polskiego ZDZ

 Dobiegła końca realizacja kolejnej, zagranicznej praktyki zawodowej uczniów Technikum im. Wojska Polskiego w Starachowicach. Tym razem grupa uczniów wyjechała do Włoch, do znanego w całej Europie kurortu - Rimini.
Londyn bez tajemnic

2024-05-17

Londyn bez tajemnic

O tym, jak fascynująca jest stolica Wielkiej Brytanii, przekonała się młodzież z dwóch starachowickich podstawówek
Pokieruje szkołą przez kolejnych 5 lat

2024-05-10

Pokieruje szkołą przez kolejnych 5 lat

Ewa Sajór – Ruszczak ponownie wygrała konkurs na dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Była jedyną osobą ubiegającą się o tę funkcję.    
Poznawali swoje zawody w Hiszpanii

2024-05-07

Poznawali swoje zawody w Hiszpanii

Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach przez dwa tygodnie przebywała na praktykach zawodowych w hiszpańskiej Maladze. Miała okazję wzbogacić już zdobyte umiejętności o doświadczenia z zajęć odbytych w tamtejszych firmach.
Najlepszy  z angielskiego

2024-05-04

Najlepszy z angielskiego

Dominik Grudnicki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 13 to jeden z  najlepszych młodych znawców języka angielskiego w naszym województwie.