JUŻ W KIOSKU

Powiatowy „ekochallenge” trwa

2023-04-25 08:00:31

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Najpierw uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, a teraz kolejni mieszkańcy sprzątają swoje najbliższe otoczenie w ramach akcji #ekochallenge. Na liście naszych eko bohaterów są już przedszkolaki z „Kreatywnych Nutek”, karatecy z Senshi Starachowicki Klub Karate Kyokushin, Klub Senior+ "Niezapominajka", a także Przedszkole i Żłobek "Słoneczko. A w kolejce do niej już czekają kolejni. Sprawdźcie kto to taki.

Niespełna miesiąc temu zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy pod hasłem #ekochallenge. Idea jest prosta – zamiast narzekać, że wszędzie jest brudno, weź sprawy we własne ręce i posprzątajmy swoje najbliższe otoczenie, a potem zachęćmy do tego kolejnych. Pomysł, jak widać, przypadł do gustu, bo w sieci krążą już zdjęcia ze sprzątniętych terenów.

Jako pierwsi podjęli nasze wyzwanie mali milusińscy z Dwujęzycznego Żłobka i Przedszkola „Kreatywne Nutki”, którzy posprzątali pobliskie place zabaw i teren wokół nich. Wykonanie zadania zameldowali nam również młodzi karatecy z Senshi Starachowicki Klub Karate Kyokushin, którzy wysprzątali teren wokół starachowickich Skałek. Kolejni byli seniorzy z Klubu Senior+ ”Niezapominajka” oraz maluchy ze Żłobka, oraz przedszkola „Słoneczko”.

Na liście nominowanych są już kolejni:

- II LO w Starachowicach,

- Fundacja "Nasze zdrowie",

- Akademia Kwadrat,

- Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach,

- Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice,

- Klub Seniora Manhattan Starachowice,

- Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Starachowicach,

- Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Starachowice,

- Gucio Prywatny żłobek i przedszkole.

Pamiętajcie, zróbcie zdjęcie przed i po akcji, lub przynajmniej po zakończeniu zadania i opublikujcie je na Facebooku z #ekochallenge. Nie zapomnijcie na koniec nominować kolejnych osób, firm lub instytucji. Pokażcie, że nasz powiat jest eko.

/informacja prasowa: Powiat Starachowicki/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
 Wolontariusze doradzą staroście

2024-04-12

Wolontariusze doradzą staroście

Powstało Powiatowe Centrum Wolontariatu. Ta licząca 15 osób jednostka ma być organem doradczym starosty w sprawie działań non- profit. 
Liderzy powiatowej gospodarki

2024-04-06

Liderzy powiatowej gospodarki

Po raz szósty wręczono Honorowe Nagrody Gospodarcze Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla wyróżniających się lokalnych biznesmenów. Ich laureatami zostały przedsiębiorstwa STAR-MAX i ZAPAŁA orasz spółka Merkson. Galę gospodarczą po raz drugi połączono z wyróżnieniem także innych działań wspierających samorząd. Statuetkę Starzecha i tytuł Przyjaciela Powiatu Starachowickiego otrzymała wieloletnia działaczka Związku Harcerstwa Polskiego Małgorzata Ślaska.   
Ruszyła kwalifikacja wojskowa 

2024-04-04

Ruszyła kwalifikacja wojskowa 

Po świętach (2 kwietnia br.) ruszyła kwalifikacja wojskowa w powiecie starachowickim. Komisja lekarska, pracująca w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, ocenia stan zdrowia osób stawiających się na Komisję. Kwalifikacja potrwa do 23 kwietnia i obejmie ponad 500 osób. 
Dwie nowe klasy mundurowe

2024-04-03

Dwie nowe klasy mundurowe

Od nowego roku szkolnego w dwóch starachowickich szkołach średnich: Zespole Szkół Zawodowych nr 1 oraz III Liceum Ogólnokształcącym mają powstać Oddziały Przygotowania Wojskowego. Młodzież będzie w nich mogła zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w tym zakresie.             
Młodzieżowa Rada Powiatu rozpoczęła swoją działalność

2024-04-03

Młodzieżowa Rada Powiatu rozpoczęła swoją działalność

Pierwsze, inauguracyjne posiedzenie, na którym młodzi samorządowcy złożyli ślubowanie, odbyło się 27 marca br. Za nimi też pierwsze głosowania w sprawie wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących MRP.
Patronat Cechu nad klasą wielozawodową w ZSZ nr 3

2024-04-03

Patronat Cechu nad klasą wielozawodową w ZSZ nr 3

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach obejmie swym patronatem klasę wielozawodową w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. 25 marca br. podpisane zostało porozumienie w tej sprawie.
Wiadukt pnie się do góry

2024-04-02

Wiadukt pnie się do góry

Ruszył montaż stalowej konstrukcji wiaduktu. 24 marca br. zamontowane zostały dwie pierwsze belki o długości ok. 20 m wraz z siedmioma poprzecznicami po stronie południowej. Dzień później pojawiły się takie same po stronie północnej, które finalnie zostały połączone z nim rusztem dolnym. Montaż najbardziej widowiskowej części wiaduktu, czyli łuków, planowany jest w połowie kwietnia.
Powiatowa Rada Seniorów rozpoczęła swoją działalność

2024-03-25

Powiatowa Rada Seniorów rozpoczęła swoją działalność

22 marca br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się pierwsze spotkanie tego nowego gremium, choć jeszcze w niepełnym składzie.
Powiat Starachowicki w gronie najlepszych powiatów w Polsce

2024-03-18

Powiat Starachowicki w gronie najlepszych powiatów w Polsce

15 miejsce w kraju i tytuł laureata Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu stały się faktem! 13 marca br. podczas XXX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Karpaczu starosta Piotr Ambroszczyk odebrał nagrodę dla naszego Powiatu. Jesteśmy w dwudziestce najszybciej rozwijających się i najlepiej zarządzanych powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców w Polsce.
Konstrukcja wiaduktu już po odbiorze

2024-03-13

Konstrukcja wiaduktu już po odbiorze

Najprawdopodobniej 24 marca br. rozpocznie się montaż konstrukcji stalowej wiaduktu. 6 marca br. odbył się odbiór II etapu prac w zakładzie produkcji Huta Pokój w Rudzie Śląskiej. Za około dwa tygodnie elementy zostaną przetransportowane do Starachowic.