JUŻ W KIOSKU

Powiat Starachowicki wnioskuje o środki na inwestycje

2021-08-28 10:05:53

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Powiat stara się o pieniądze z Rządowych Funduszy: Rozwoju Dróg oraz Polskiego Ładu, na inwestycje o łącznej wartości ponad 100 mln zł. Faktyczna realizacja zadań zależeć będzie od uzyskania dofinansowań.

fot. Powiat Starachowicki

Do Wojewody trafiło 9 wniosków z Powiatu Starachowickiego o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat ubiega się o pieniądze na inwestycje drogowe we wszystkich gminach.

W gminie Mirzec planowany jest remont dróg powiatowych nr 0560T Mirzec - Podkowalów - Mirzec - Poddąbrowa (na odcinku 700 m) i 0564T przez wieś Mirzec - Malcówki (na odcinku 1,2 km). Zyskałyby one nowe nawierzchnie, stabilne pobocza i odwodnienie.

W gminie Wąchock, Powiat chce przebudować drogi powiatowe nr: 0581T pomiędzy Ratajami i Starachowicami (na odcinku 840 m) oraz 0582T Wąchock - Siekierno – Leśna (na odcinku 730 m) tak, aby powstały tam ciągi pieszo-rowerowe.

W gminie Pawłów zgłoszony został do przebudowy 1,33 km odcinek drogi powiatowej nr 0602T Tarczek - Grabków.

W Gminie Brody Powiat wnioskuje o środki na przebudowę niewyremontowanego odcinka ulicy Szkolnej w Adamowie (blisko 1 km) i remont drogi powiatowej nr 0614T przez wieś Kuczów (ok. 1,76 km odcinek).

W Starachowicach planowana jest przebudowa drogi nr 0617T Starachowice - Lubienia w zakresie przedłużenia ul. Iłżeckiej w Starachowicach od ul. Krańcowej, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 0618T.

Kwestią priorytetową będzie budowa wiaduktu nad linią kolejową nr 25 wraz z rozbudową ul Radomskiej i Wielkopiecowej. Ze względu na wagę tej inwestycji, Powiat wnioskuje o środki na jej realizację także do drugiego programu - Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach tego programu staramy się również o pieniądze na przebudowę i rozbudowę odcinków czterech dróg powiatowych o łącznej długości 6,5 km na terenie gmin: Starachowice, Brody, Wąchock i Mirzec.

Wnioskujemy także o środki na dokończenie termomodernizacji i remontu hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, a także budowę boiska sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym. Pamiętamy również o modernizacji infrastruktury szpitalnej. Staramy się o środki na remont i doposażenie sal porodowych w starachowickiej lecznicy.

Realizacja każdego z powyższych zadań uzależniona będzie od pozyskania dofinansowania. Zgodnie z zapowiedziami, rozstrzygnięcie naboru do Funduszu Rozwoju Dróg nastąpi wiosną 2022 roku a do Polskiego Ładu jesienią 2021. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcia.

/Aktualności Powiatowe/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gdzie powstaje najwięcej domów w powiecie?

2024-02-20

Gdzie powstaje najwięcej domów w powiecie?

Pawłów, Starachowice i Brody – to właśnie w tych gminach w naszym powiece wydano najwięcej pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych w 2023 roku. W zdecydowanej większości dotyczyły one domów jednorodzinnych.
W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży

2024-02-16

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży

Prowadzony przez powiat starachowicki Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w Starachowicach wzbogacił się w nowy sprzęt do oceny postawy ciała oraz zapobiegania płaskostopiu. To urządzenie o nazwie Spine 3 D. W dniach 19 - 23 lutego br. mali mieszkańcy naszego powiatu będę mogli się nim bezpłatnie przebadać. 
100 urodziny pani Wiktorii

2024-02-16

100 urodziny pani Wiktorii

Do grona 100-latków w naszym powiecie dołączyła pani Wiktoria Strzelecka – mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, która 11 lutego br. obchodziła swoje setne urodziny. W tym wyjątkowym jubileuszu towarzyszył jej również starosta Piotr Ambroszczyk.
Z walentynkową wizytą w starostwie

2024-02-16

Z walentynkową wizytą w starostwie

 „Życzliwym bądź dla innych, serce swe innym okaż. Bądź dobry i cierpliwy. Pokaż, że Ty też kochasz” – m.in. takie życzenia znalazły się na walentynkach od przedszkolaków z przedszkola Re Re Kum Kum w Starachowicach, które 14 lutego br. odwiedziły nasze starostwo. Główną atrakcją jak zwykle była wizyta w gabinecie starosty i jego fotel, w którym każdy chciał zasiąść.
Ferie czas zacząć

2024-02-10

Ferie czas zacząć

12 lutego br. ruszają wyczekiwane przez uczniów zimowe ferie. Dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, wcale nie muszą być one nudne! Na dzieci i młodzież czekać będzie różnorodna oferta zajęć, także w szkołach oraz placówkach prowadzonych przez Powiat Starachowicki. Szczegóły poniżej. 
Powiat podsumowany

2024-02-07

Powiat podsumowany

Zaplanowane na kwiecień br. wybory samorządowe skłaniają włodarzy różnych szczebli do podsumowań.  Bilans pracy: własnej oraz swoich najbliższych współpracowników z zarządu powiatu przedstawił też starosta starachowicki Piotr Ambroszczyk, który pełni to stanowisko od listopada 2021 roku.  
Będzie przebudowa odwodnienia i chodnik w Gadce

2024-02-05

Będzie przebudowa odwodnienia i chodnik w Gadce

Powiat pozyskał ponad 1,9 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę odwodnienia i wykonanie chodnika przy drodze powiatowej w Gadce (gm. Mirzec). 30 stycznia br. odbyło się podpisanie umowy w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.
Nowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie

2024-02-05

Nowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie

1 lutego br. rozpoczęła swą pracę nowa, powołana na 3-letnią kadencję Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Starachowickim. Zasiadają w niej specjaliści ds. bezpieczeństwa, radni powiatu, szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży oraz przedstawiciele gmin.
Zadbają o kultywowanie patriotyzmu

2024-01-26

Zadbają o kultywowanie patriotyzmu

24 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Pamięci - nowego organu o charakterze doradczym oraz inicjatywnych w sprawach związanych nie tylko ze środowiskiem kombatantów, osób represjonowanych i działaczy antykomunistycznych, ale także z pielęgnowaniem szerokorozumianej pamięci narodowej.
Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

2024-01-24

Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (25 stycznia) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się LXI sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie transmitowane na stronie: esesja.tv