JUŻ W KIOSKU

Powiat Starachowicki wnioskuje o środki na inwestycje

2021-08-28 10:05:53

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Powiat stara się o pieniądze z Rządowych Funduszy: Rozwoju Dróg oraz Polskiego Ładu, na inwestycje o łącznej wartości ponad 100 mln zł. Faktyczna realizacja zadań zależeć będzie od uzyskania dofinansowań.

fot. Powiat Starachowicki

Do Wojewody trafiło 9 wniosków z Powiatu Starachowickiego o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat ubiega się o pieniądze na inwestycje drogowe we wszystkich gminach.

W gminie Mirzec planowany jest remont dróg powiatowych nr 0560T Mirzec - Podkowalów - Mirzec - Poddąbrowa (na odcinku 700 m) i 0564T przez wieś Mirzec - Malcówki (na odcinku 1,2 km). Zyskałyby one nowe nawierzchnie, stabilne pobocza i odwodnienie.

W gminie Wąchock, Powiat chce przebudować drogi powiatowe nr: 0581T pomiędzy Ratajami i Starachowicami (na odcinku 840 m) oraz 0582T Wąchock - Siekierno – Leśna (na odcinku 730 m) tak, aby powstały tam ciągi pieszo-rowerowe.

W gminie Pawłów zgłoszony został do przebudowy 1,33 km odcinek drogi powiatowej nr 0602T Tarczek - Grabków.

W Gminie Brody Powiat wnioskuje o środki na przebudowę niewyremontowanego odcinka ulicy Szkolnej w Adamowie (blisko 1 km) i remont drogi powiatowej nr 0614T przez wieś Kuczów (ok. 1,76 km odcinek).

W Starachowicach planowana jest przebudowa drogi nr 0617T Starachowice - Lubienia w zakresie przedłużenia ul. Iłżeckiej w Starachowicach od ul. Krańcowej, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 0618T.

Kwestią priorytetową będzie budowa wiaduktu nad linią kolejową nr 25 wraz z rozbudową ul Radomskiej i Wielkopiecowej. Ze względu na wagę tej inwestycji, Powiat wnioskuje o środki na jej realizację także do drugiego programu - Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach tego programu staramy się również o pieniądze na przebudowę i rozbudowę odcinków czterech dróg powiatowych o łącznej długości 6,5 km na terenie gmin: Starachowice, Brody, Wąchock i Mirzec.

Wnioskujemy także o środki na dokończenie termomodernizacji i remontu hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, a także budowę boiska sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym. Pamiętamy również o modernizacji infrastruktury szpitalnej. Staramy się o środki na remont i doposażenie sal porodowych w starachowickiej lecznicy.

Realizacja każdego z powyższych zadań uzależniona będzie od pozyskania dofinansowania. Zgodnie z zapowiedziami, rozstrzygnięcie naboru do Funduszu Rozwoju Dróg nastąpi wiosną 2022 roku a do Polskiego Ładu jesienią 2021. Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcia.

/Aktualności Powiatowe/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Duże zainteresowanie firm budową wiaduktu

2023-02-07

Duże zainteresowanie firm budową wiaduktu

Do 14 lutego br. wydłużony został termin składania ofert w przetargu dotyczącym poprawy warunków obsługi i rozwoju SSE Starachowice S.A. m.in. poprzez budowę bezkolizyjnego przejazdu drogowego nad linią kolejową nr 25 w Starachowicach. Powodem, jak informuje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach Andrzej Klimczak, jest bardzo duże zainteresowanie, w tym wpływające pytania od potencjalnych oferentów. 
Dla bezpieczeństwa na drogach

2023-02-07

Dla bezpieczeństwa na drogach

Niebawem dobiegną końca prace projektowe przy przebudowie i rozbudowie odcinków dróg powiatowych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji  Strategicznych. Chodzi o fragmenty czterech dróg powiatowych o łącznej długości 6,5 km na terenie gmin: Starachowice, Brody, Wąchock i Mirzec, w tym długo wyczekiwaną przebudowę jezdni na odcinku od skrzyżowania na Lipie do skrzyżowania na Lubienie. Tymczasem zakończyły się prace remontowo – montażowe, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, zarządzanych przez Powiat. 
Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023

2023-02-01

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2023

Mieszkasz na terenie powiatu starachowickiego? Jesteś osobą niepełnosprawną ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub opiekunem dziecka do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności? Jeśli tak, możesz ubiegać się o asystenta, który będzie cię wspierał w czynnościach dnia codziennego. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach rozpoczęło nabór, który potrwa do 10 lutego br. 
Podziękowanie za serce i wychowanie

2023-01-29

Podziękowanie za serce i wychowanie

Niewiele powiatów w kraju może poszczycić się taką placówką rodzinną, jak nasza przy ulicy Warszawskiej w Starachowicach, z tak dużym stażem i z tak ogromnym zaangażowaniem w opiekę nad dziećmi. Jej wieloletni dyrektor Pan Witold Kowalski przez ponad 40 lat wraz z małżonką dawał ciepło i miłość dziesiątkom dzieciaków, które nie doświadczyły tego od swoich biologicznych rodziców. A teraz kończy już swoją działalność, choć nie porzuca misji, jaką jest wychowanie.
Jak sobie radzić w kryzysie?

2023-01-29

Jak sobie radzić w kryzysie?

Jak rozmawiać z osoba będącą w kryzysie, mającą myśli samobójcze, czy z dzieckiem, które ma za sobą próbę samobójczą – na te i inne pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy warsztatów, jakie odbyły się 25 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Jest to kolejne spotkanie w ramach działań zainicjowanych przez Powiat Starachowicki, wspólnie z III LO, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną i Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki, związanych z zapobieganiem zachowaniom samobójczym.
Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

2023-01-25

Porządek obrad styczniowej sesji Rady Powiatu

W czwartek (26 stycznia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach odbędzie się XLIX sesja Rady Powiatu. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie transmitowane na stronie: http://esesja.tv
Dofinansowanie dla PZAZ

2023-01-23

Dofinansowanie dla PZAZ

Ponad 500 tys. zł przekaże w tym roku Samorząd Województwa Świętokrzyskiego na utrzymanie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie. 19 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach podpisana została umowa w sprawie udzielenia dotacji na działalność zakładu w 2023 roku.
Podziękowanie za pomoc uchodźcom

2023-01-22

Podziękowanie za pomoc uchodźcom

Powiat Starachowicki doceniony przez Województwo za realizację projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy". Podczas gali, jaka odbyła się 16 stycznia w Filharmonii Świętokrzyskiej, starosta Piotr Ambroszczyk odebrał podziękowania z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wicemarszałek Renaty Janik.
„Reagując ratujesz” - podsumowano kampanię społeczną

2023-01-21

„Reagując ratujesz” - podsumowano kampanię społeczną

Ola Szaudel i Tadeusz Valde ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach zostali zwycięzcami konkursu „Krótki film o bezpieczeństwie”, jaki odbył się w ramach kampanii społecznej "Reagując Ratujesz", ukierunkowanej na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Uroczyste wręczenie nagród połączone z podsumowaniem działań odbyło się 13 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach. 
Szpital rozszerza specjalistykę

2023-01-18

Szpital rozszerza specjalistykę

Starachowicki szpital poszerza wachlarz usług medycznych. Do dyspozycji pacjentów są już cztery nowe poradnie, w tym stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych, neonatologiczna i neurologiczna dla dzieci, a w planach kolejne, w tym m.in. poradnia prenatalna dla kobiet w ciąży powyżej 35 roku życia.