JUŻ W KIOSKU

Półmetek ferii – udane spotkania w gminie Brody

2024-02-17 08:30:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

W miejscowościach gminy Brody zorganizowane były imprezy integracyjne z zabawami, animacjami i prezentami. Do tej pory, ekipa organizatorów odwiedziła Krynki, Styków, Lipie i Dziurów. Spotkania odbywały się na ogół na terenach przyszkolnych. We wszystkich uczestniczyła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Zachęcała do miłego wspólnego spędzania czasu i brała udział w tańcach i zabawach na świeżym powietrzu. Dyrektorzy szkół dziękowali Pani wójt na obecność i za prezenty. W spotkaniu uczestniczyła także Dorota Grudnicka-Glina - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody, Łukasz Gołda – Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji oraz rodzice uczniów i nauczyciele.

 

Animacje prowadzili także harcerze z 82 Drużyny Harcerskiej "Kubuś" im. kpt. "Robura" / fot. UG Brody

Uśmiechy i ruch na świeżym powietrzu

W każdym ze sołectw były tańce w kółku, zabawy ruchowe oraz pląsy harcerskie. Panowała sympatyczna, rodzinna atmosfera. Atrakcją w Stykowie był także nowy wóz strażacki miejscowej OSP. W Lipiu był m.in. występ Franciszka Grudniewskiego - mieszkańca tej wsi, który zaśpiewał i na organkach zagrał ludową piosenkę. W czasie spotkań częstowano darmową ciepłymi napojami, kiełbaską z grilla i innymi przekąskami przygotowanymi przez nauczycieli. Ferie w gminie Brody organizują pracownicy Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach.

Korzystając z tego, że imprezy zgromadziły sporą liczbę dzieci, pogadankę dla nich miał sierż. sztab. Emil Jaros z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Ponadto, o profilaktyce zdrowotnej mówiła Agnieszka Pastuszka z Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach.

Przewidziane są jeszcze kolejne spotkania: w Stawie Kunowskim (wtorek), w Brodach i Rudniku (środa), w Rudzie (czwartek) i w Adamowie na zakończenie ferii.

W Lipiu spotkało się wielu mieszkańców / fot. UG Brody

Uczestnicy spotkania przy Zespole Placówek Oświatowych w Stykowie / fot. UG Brody

Pani wójt nie przyjeżdżała do dzieci i młodzieży z pustymi rękami. Rozdawała słodycze, vouchery na bezpłatne przejście parku linowego w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim oraz kupony promocyjne na zakupy w sieci restauracji / fot. UG Brody

Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody uczestniczyła w zabawach na wolnym powietrzu / fot. UG Brody

Dziurów - boisko przy szkole podstawowej / fot. UG Brody

Dużo się działo także na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach / fot. UG Brody

/informacja prasowa: UG Brody/

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

2024-04-12

Ernest Kumek wygrał wybory na wójta gminy Brody. Tak głosowaliśmy podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia

Ernest Kumek został wybrany Wójtem Gminy Brody. Otrzymał w skali całej gminy 3432 głosy (66,13%). Wójt Marzena Bernat zyskała poparcie 1758 osób (33,87%). Frekwencja wyborcza w gminie Brody wyniosła 61,05%.
Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

2024-04-15

Z Kartą Mieszkańca Gminy Brody zajęcia terapii sensorycznej taniej

Od poniedziałku 8 kwietnia zajęcia dla dzieci korzystających z terapii integracji sensorycznej w Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach są przeprowadzane ze zniżką 10 złotych, na podstawie Karty Mieszkańca Gminy Brody. To kolejny przykład tego, że warto ją posiadać.

2024-04-12

"Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi"

Gmina Brody wybrała swojego gospodarza. Został nim 45 - letni Ernest Kumek, związany z gminą od urodzenia. W tutejszym urzędzie zaczynał swoją pracę za kadencji wójta Andrzeja Śliwy, o którym wypowiada się z szacunkiem jako o swoim nauczycielu samorządności. Teraz lada chwila sam obejmie to stanowisko. Jakim wójtem zamierza być? M.in. o tym w wywiadzie, którego nam udzielił.        
Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

2024-03-29

Drogi powiatowe w Lipiu i Adamowie będą odnowione

Niebawem rozpoczną się roboty drogowe w Lipiu na ulicy Starachowickiej i w Adamowie na ulicy Szkolnej. Na tych drogach przedstawiciele powiatu starachowickiego i gminy Brody spotkali się z przedstawicielami wykonawcy.
Rekordowe palmy w Krynkach

2024-03-29

Rekordowe palmy w Krynkach

Tradycją parafii w Krynkach - najstarszej w gminie Brody, są wysokie, ponad sześciometrowe palmy wielkanocne. W tym roku na obchody Niedzieli Palmowej przywieziono ich aż 14. Jest to rekord niepobity od wielu lat.
Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej

2024-03-27

Młodzi mistrzowie wiedzy pożarniczej

 W Urzędzie Gminy w Brodach odbyły się lokalne eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".
Wielu mieszkańców skorzystało z badań

2024-03-16

Wielu mieszkańców skorzystało z badań

Gmina Brody we współpracy z Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach oraz firmą Telemedycyna Polska S.A, 10 marca zorganizowała tzw. „białą niedzielę”. Całość działania została sfinansowana z budżetu gminy.
Artystyczny wieczór dla kobiet

2024-03-16

Artystyczny wieczór dla kobiet

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca w Sali Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach odbył się koncert utalentowanego wokalisty Wiktora Kowalskiego. Zaśpiewał on znane utwory m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor, Anny German Mieczysława Fogga, oraz piosenki z „Co dnia” i „Tango” - własnej, debiutanckiej płyty. Występ artysta podobał się tak bardzo, że były aż trzy bisy.
Dzień Kobiet z wokalistą wysokiej klasy

2024-03-07

Dzień Kobiet z wokalistą wysokiej klasy

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najpiękniejszych dni w roku - Dzień Kobiet. Z tego względu Wójt Gminy Brody Marzena Bernat zaprasza wszystkie Panie - i nie tylko- w piątek 8 marca o godzinie 18.00 do Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, ul. Radomska 34 na wyjątkowy koncert Wiktora Kowalskiego.
Gmina Brody. Rusza terapia integracji sensorycznej

2024-03-04

Gmina Brody. Rusza terapia integracji sensorycznej

Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach, Gmina Brody rozpoczyna terapię integracji sensorycznej.